|
A świat będzie wolny...
|
|
Od jakiegoś czasu nie zabieram głosu, bo nie dzieje się nic - czego bym przez lata nie zapowiadał.
Kiedy powtarza się w kółko te same ostrzeżenia - to tracą one siłę przekazu.
Swego czasu uznałem, że aksjomat trójpodziału władzy jest całkowicie błędny w naszej rzeczywistości.
Dlatego zaproponowałem zastąpienie "trzeciej władzy" algorytmem matematycznym, a więc cyfrowym programem sędziowskim.
Jest oczywistym, że w czasach tworzenia sztucznej inteligencji, stworzenie "programu sędziowskiego" jest banalnie proste!
Przecież nikt nie spodziewa się, że sędzia wykaże się inteligencja!
W każdym razie przymiotu takiego nie wykazuje NIKT z "nadzwyczajnej kasty".... poststalinowców.
W latach siedemdziesiątych - bardzo znany profesor Prawa Karnego powiedział mi, że nie ma głupszych ludzi od studentów Wydziału Prawa.
Słowa te zrozumiałem dopiero w Trzeciej RP.
Dziś tylko przypominam i czekam ...., aż obite własną naiwnością Społeczeństwo Polskie przypomni sobie moje słowa.
PORA SKOŃCZYĆ NIE TYLKO Z INSTYTUCJĄ TRÓJPODZIAŁU WŁADZY, ALE W OGÓLE Z FUNKCJĄ "WŁADZY"!
Istota władzy polega bowiem na irracjonalnym rozporządzaniu życiem innych ludzi.
Kiedyś wynikała z przemocy fizycznej, albo oszustwa boskiego pomazaństwa,
Najczęściej łączyła w sobie przemoc i - rzekomo boskie przyzwolenie.
Dzisiaj doświadczamy szczególnej sytuacji gdy tym - który namaszcza - jest prezes partii rządzącej.
Czyżby to Kaczyński był współczesnym objawieniem Jahwe?
Po tej ironii wracam do meritum sprawy.
Posłowie i senatorowie nie są nam dziś do niczego potrzebni, bo to Naród może cyfrowo przyjmować - bądź odrzucać ustawy.
Mamy narzędzie Internetu i NIE POTRZEBA NAM ŻADNYCH REPREZENTANTÓW!
Oni byli potrzebni w czasach - gdy komunikacja była utrudniona, i nie było forum - które byłoby w stanie pomieścić wszystkich obywateli.
Dzisiaj tym FORUM jest Internet!
Z podobnych względów rację bytu straciła "władza wykonawcza".
Dzisiaj MINISTROWIE NIE SĄ NAM DO NICZEGO POTRZEBNI!
Ich funkcje nie odbiegają od stanowiska kierownika działu w hipermarkecie. I tak powinni być traktowani.
Kiedy w końcu Polacy zrozumieją, że NADARZYŁA SIĘ NIEPOWTARZALNA SZANSA ZERWANIA WSZYSTKICH PĘT PRZESZŁOŚCI?!
|
|
1 marzec 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Ma to sens, ale i w pewnym sensie błąd logiczny.
Prawda, że władza ustawodawcza, to w obecnych czasach interfejs, pomiędzy grupami lobbistycznymi, a przyciskiem do głosowania.
Ale stosunkowo drogi interfejs.
Równie drogi jak i zbędny.
Problem, aby mieć wpływ na grupy lobbystyczne, które tworzą P R O J E K T Y ustaw.
Co do sądownictwa.
Aktualnie, algorytm oprogramowania komputerowego jest mniejszym złem niż sędzia, żywy o proweniencji stalinistycznej.
I tu pełna zgoda, z zastrzeżeniem, kto i według jakich kryteriów będzie ten algorytm opracowywał.
Ale w generaliach, sygnalizowany postulat zastosowania mechanizmu obejścia wadliwych, istniejących struktur W Ł A D Z Y jest całkowicie trafny. |
|
2017-03-02
Magellan
|
 |
|
|
Rozumiem Magellanie Twoje obawy, ale źle zrozumiałeś podstawową intencję tego artykułu.
To nie "oni" mają od tej pory cokolwiek decydować i tworzyć programy sędziowskie, ale MY -Naród.
Odbieramy im władzę i nie oddamy NIGDY!
Rozwinę to w następnym tekście. |
|
2017-03-02
Artur Łoboda
|
|
|
|
W Polsce to normalka
czerwiec 10, 2008
Andrzej Leszyk
|
Nie ma Nadziei czy Nadzieji?
październik 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdyni
|
Polityka zniszczenia polkich rybaków
maj 4, 2005
baba
|
38 milionów durniów
czerwiec 21, 2008
Artur Łoboda
|
Obud? się Polski Narodzie !
marzec 31, 2004
Elzbieta
|
MSP chce sprzedać 25-30 proc. PKO BP na GPW w 2003 r.
czerwiec 28, 2002
PAP
|
Gdy rozum śpi budzi się Ziemkiewicz
wrzesień 24, 2003
|
U studentów Kaczyński ma...
kwiecień 12, 2006
|
Korporacyjna globalizacja
styczeń 2, 2006
Goska
|
Nowy Prezes NIKu
maj 26, 2007
kazikop
|
Gwiazdy Baletu Teatru Bolszoj w Polsce
styczeń 8, 2004
Makroconcert Sp. z o.o.
|
Niemanie
listopad 8, 2008
Artur Łoboda
|
Popieram braci Kaczyńskich
czerwiec 16, 2007
, bez podpisu
|
Europa chora na raka
czerwiec 4, 2005
przesłała Elżbieta
|
Terror Żydów przeciwko Żydom - Część druga: Pogromy na Bliskim Wschodzie
czerwiec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
2006 - był rokiem politycznego szamba, burz i skandali...
styczeń 2, 2007
Zdzisław Raczkowski
|
Okupowane ziemie Arabów krainą nędzy i rozpaczy
styczeń 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Raport mniejszości"
czerwiec 24, 2005
piotrek gilek
|
Kłopoty (nie tylko Blaira)
sierpień 11, 2003
Maciej Łętowski
|
|
|