|
Zatrucie tlenem
|
|
W latach osiemdziesiątych kilkakrotnie przybywałem w takich lasach - gdzie po kilkunastu minutach stawałem się ociężały i senny.
Podejrzewałem, że sprawiał to nadmiar tlenu.
Dziś identyfikuje się taki stan jako "zatrucie tlenowe":
"Kiedy tlen w dużej koncentracji trafia do organizmu, zachodzi tzw. reakcja obronna.
Oddech przyśpiesza, naczynia krwionośne się zwężają, zmniejsza się również przepływ krwi.
Reakcja obronna prowadzi do powstawania odwrotnego efektu.
Skurczone naczynia i spowolniony przepływ krwi powodują kumulację dwutlenku węgla, który wywołuje z kolei rozszerzenie naczyń włosowatych.
Zatruciu tlenowemu na świeżym powietrzu towarzyszy szum w uszach, lekkie zawroty głowy i tzw. plamki przed oczami."
Oznacza to, że zawsze istnieje złota reguła i nie można przesadzać ani w kierunku ekologii - jak też zanieczyszczając powietrze dwutlenkiem i tlenkiem węgla.
Można jednak spróbować zmienić stężenie gazowe Naszego otoczenia.
Ale tu znowu powstanie pytanie o wpływ takiego działania na ludzki organizm.
Wyobraźmy sobie, że w dalszym ciągu rozwijamy przemysł i dla zrównoważenia produkcji tlenków węgla i azotu, tworzymy przemysłowe farmy roślinne na przykład na Saharze.
Cały nadmiar tlenków węgla zamieniony zostanie w tlen i masę zieloną - przyszłe paliwo.
Tylko - jakie stężenia tlenu w powietrzu powstałoby przy takiej globalnej produkcji?
I jakie stężenie tlenu jest dla człowieka bezpieczne?
Podobno bezpieczne dla Człowiek stężenie wynosi 20,9 %.
I wszelkie opracowania mówią o szkodliwości zmniejszenia tego procentu.
Nie mogę jednak znaleźć opracowania pomiarów szkodliwości tlenu w podwyższonej dawce.
Jak wiemy Indianie Ameryki południowej - którzy żyją na dużych wysokościach, potrafili dostosować swoje organizmy do niskiej zawartości tlenu.
Czy możliwa jest ewolucja w drugą stronę?
Pewnie tak.
Geologia daje nam dowody na to, że po wielkich wybuchach wulkanów na świecie i przedostaniu się do atmosfery tlenków węgla - następują lata bujnego rozwoju roślinności.
Warto się zastanowić: czy opłacalne byłoby zintensyfikowanie produkcji masy zielonej na Ziemi, a tym samym podwyższenie zawartości tlenu?
|
|
14 lipiec 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Oj było, było.
Pozostał mi w pamięci strzęp informacji, że człowiek może żyć w atmosferze o nieco niższej zawartości tlenu (chyba ok 15%) i nie wyższej niż 50-60%, ale teraz głowy nie dam, a nie chce mi się szukać, bo nie wiem, gdzie mam te informacje. Poza tymi zakresami - śmierć! Kiedy to usłyszałam na wykładzie, pamiętam szok, że tlen może być trucizną dla organizmów żywych i że tak mały zakres mamy do dyspozycji. Na studiach technicznych rozpatrywany był też problem wybuchowości tlenu.
Tu tekst z 2014 roku:
https://www.focus.pl/artykul/tlen-zyciodajna-trucizna
jak tlen może uszkadzać płuca - co zapewne było przyczyną śmierci niby na covid-19 |
|
2020-07-14
Alina
|
 |
|
|
| https://www.nanosens.pl/2019/04/04/zagrozenia-pochodzace-od-gazow-tlen/ |
|
2020-07-14
Alina
|
 |
|
|
Zdaje się, że trafiłaś na bardzo ważny szczegół.
Wiedziałem, że mordy medyczne na rzekomo chorych na covid-19 dokonywane były przez antybiotyk i połączenie do respiratorów.
Ale być może głównym czynnikiem zabójczym był dodatek czystego tlenu.
I stąd "odporność biologiczna" Polaków na rzekomego "wirusa", bo w Polsce prawie nie było respiratorów. |
|
2020-07-14
Artur Łoboda
|
 |
|
|
| W tektsach o aparatach tlenowych dla nurków jest wiele ostrzeżeń, a szczególnie "interesujące" jest to, że zabójcze jest podwyższone ciśnienie tlenu w płucach..... |
|
2020-07-14
Alina
|
 |
|
|
Znalezione tu: http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28487&Itemid=53
https://ram.neon24.pl/post/156427,na-oddzialach-opieki-intensywnej-chorych-zabijalismy
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28488&Itemid=53 |
|
2020-07-15
Alina
|
 |
|
|
A czemu tego nie dodałaś jako nowy tekst?
Oczywiście z podaniem autorstwa i linku. |
|
2020-07-15
Artur Łoboda
|
 |
|
|
| Pierwszy opieprz od redaktora naczelnego z powodu zaniechania :) |
|
2020-07-15
Alina
|
 |
|
|
| :) |
|
2020-07-15
Artur Łoboda
|
|
|
|
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
|
Gen. Heda-Szary jako polityk
grudzień 1, 2006
Zbigniew Dmochowski
|
"Faludża" - fragment rozdziału "Wojna w Iraku" z książki "Duch Apokalipsy" Doroty Szczepańskiej
październik 13, 2006
Dorota Szczepańska
|
Czy Polska Staje Się Państwem Buforowym?
luty 28, 2008
J.Ł
|
Nazywam sie ARGUMENT
czerwiec 9, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Dajmy się zaskoczyć miłości
luty 14, 2005
Agnieszka Osiecka
|
Prawa i wolności w naszej spółdzielczości
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
|
Polacy Jako "Kozly Ofiarne" Fałszywego Mitu Żydowskiego w USA
marzec 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wiarus znaleziony w sieci
marzec 1, 2006
Szukacz
|
*Nowy Dzień* daje 5 milionów!
luty 26, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wielki atak rabunkowy w wysokości 700 miliardów dolarów?
październik 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wybór bieżącej prasy rosyjskiej
Sktót tłumaczenia transkryptu wystąpienia Putina w Monachium
luty 14, 2007
tłumacz
|
ZPB: wojna polsko-polska o bazę USA w Grodnie?
sierpień 17, 2005
Marek Głogoczowski
|
Generał Michał Gutowski nie żyje (2)
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Powikłana logika epoki nuklearnej
marzec 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Krakowska antypromocja w Brukseli
luty 6, 2005
zaprasza.net
|
R. F. Kennedy Jr. żąda postawienia prezydenta Bush’a pod sąd
wrzesień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List do Prezydenta Boliwariańskiej Republiki Wenezueli
grudzień 1, 2006
Bogusław Ziętek
|
Odłożona prywatyzacja
lipiec 4, 2002
PAP
|
Czy głupota już wpisuje się w genetykę Polaków?
sierpień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|