ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ani kroku w tył! 
1 luty 2018      Artur Łoboda
Oni robią maszyny do zabijania - Polska je kupuje 
15 luty 2010      Ewa Jasiewicz
Język globalistów  
12 październik 2021     
Matka Boża Częstochowska 
26 sierpień 2017      Paweł Ziółkowski
Ksiądz, który zmarł w wieku 70 lat: był pierwszym ochotnikiem trzeciej fazy szczepionki 
10 grudzień 2020     
Opole 2017 
21 maj 2017     
Farsa zwana polityką historyczną  
24 kwiecień 2016      Sebastian Adamkiewicz
Państwo terrorystyczne na przestrzeni dziejów: od Ben Guriona do Netanjahu 
16 listopad 2024      Khalil Harb
Diagnoza i terapia 
23 maj 2016      Izabela Brodacka
Grzegorz Braun vs Policja * PROTEST przeciwko Szumowskiemu - Odwołujemy Plandemię‼ 
16 sierpień 2020      KonfederacjaTV
PRIORYTETY NAD PRIORYTETAMI Wiesław Sokołowski  
4 listopad 2012      www.trwanie.com
Nie ma żadnego kowida! (4) 
1 październik 2021      Artur Łoboda
Powrót na początek drogi 
5 marzec 2021      Artur Łoboda
STALI SIĘ PRZECINKIEM ZAPOMNIANYM - wiersz - WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
6 grudzień 2014      www.trwanie.com
Kondolencje wierszem... 
22 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Rosnące żniwo śmierci z powodu zastrzyków COVID-19, nakazy nałożone w imię „bezpieczeństwa w miejscu pracy”. Pracownicy linii lotniczych, którzy nie wyrażają zgody, odrzucają odpowiedź. 
18 listopad 2021     
DOŚĆ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH! 
1 marzec 2020     
Światowa Organizacja Oszustów 
5 styczeń 2021     
Konstytucja Kwaśniewskiego - akt haniebny 
22 grudzień 2015      Artur Łoboda
Stanowisko Grecji to dla nas wielka szansa 
30 czerwiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Będziemy likwidować "samostoinną" Białoruś?

Zgodnie z "planem Jarosława Kaczyńskiego" będziemy likwidować "samostoinną" Białoruś?

Pozwolę sobie zacytować dwie charakterystyczne informacje, które pojawiły się dzisiaj na polskich portalach:

Z portalu www.kresy24.pl, skądinąd bardzo wrogiego Białorusi, prowadzonego przez pracownika MSZ Marka Bućko:


"FENOMEN BIAŁORUSKIEGO MODELU"

Już wkrótce w księgarniach na Białorusi ukaże się książka o Aleksandrze Łukaszence. Jej autor, rosyjski pisarz Roy Miedwiediew, zachwyca się białoruskim prezydentem i jego pomysłami na zarządzanie państwem.

(Przypomnienie dla młodszej generacji. Roy Miedwiediew to znany radziecki dysydent, jeszcze z lat 1960, jego książki były bardzo nagłaśniane na Zachodzie; obecnie jest najwyraźniej "sekowany" przez wyzwoloną z komunizmu Rosję)

Cytat:
Według Miedwiediewa, Łukaszenka stworzył system, który stawia Białoruś wyżej od Rosji. Udowadnia, że po rozpadzie Związku Radzieckiego władzom w Mińsku udało się zachować zakłady przemysłowe, ulepszyć drogi i zapewnić opiekę socjalną obywatelem.

Zdaniem Roya Miedwiediewa, Białoruś jest krajem bardziej rozwiniętym i zadbanym niż Rosja.

W wywiadzie dla białoruskiego "Euro-Radia" pisarz twierdzi, że żadne z rosyjskich wydawnictw nie zdecydowało się wydrukować pozytywnej książki o Białorusi. Dopiero gdy utrzymujący przyjacielskie kontakty z Aleksandrem Łukaszenką mer Moskwy Jurij Łużkow postanowił zakupić 2 tysiące egzemplarzy, można było rozpocząć druk.

Książka nosi tytuł "Aleksander Łukaszenka - fenomen białoruskiego modelu" i opowiada o tym, jak w ostatnich 20 latach rozwijała się niepodległa Białoruś. Najwięcej miejsca zajmuje w niej opis białorusko-rosyjskich stosunków gospodarczych i politycznych.

Zdaniem autora, nieprawdziwe są twierdzenia, że Białoruś żeruje na rosyjskiej gospodarce. Miedwiediew twierdzi, że to Moskwa najwięcej skorzystała na współpracy z Mińskiem.

mm/IAR


I druga dzisiejsza wiadomość, z "oficjalnego" polskiego portalu http://wiadomosci.onet.pl/2196693,11,dyktator_w_opalach_rosja_stracila_cierpliwosc,item.html


Cytat:
Dyktator w opałach? "Rosja straciła cierpliwość"

Moskwa i Bruksela są gotowe zjednoczyć siły i starania, aby usunąć Aleksandra Łukaszenkę z urzędu prezydenta Białorusi, chociaż ich poglądy i interesy w przestrzeni postsowieckiej rzadko są zgodne – przekonuje amerykański "Newsweek". Tygodnik cytuje białoruskiego opozycjonistę Aleksandra Kazulina, który przekonuje, że "Kreml w końcu stracił cierpliwość".

Według "Newsweeka", zarówno Rosja jak i Unia Europejska chcą, aby Łukaszenko odszedł po następnych wyborach prezydenckich, które mają się odbyć na początku 2011 roku.

Unia Europejska od dawna krytykuje białoruskiego przywódcę m.in. za prześladowania opozycji i wprowadzenie cenzury w mediach. Teraz jednak - twierdzi "Newsweek" - Łukaszenko zraził do siebie także swojego niedawnego patrona, czyli Rosję.
12 lipiec 2010

Gasienica 

  

Komentarze

  

Archiwum

Rozmyslanie o NIM
kwiecień 27, 2005
przesłała Elżbieta
Opowiadanie bez tytułu
maj 29, 2008
Marek Jastrząb
Tishman
styczeń 14, 2004
Izrael niebezpieczny dla polityków w USA
marzec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Bóg nas opuścił
wrzesień 23, 2003
Artur Łoboda
W szkołach - więcej praktyki, mniej teorii!
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego nie należy głosować na PO, SLD, SDLP ect
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
Zaginieni w aktach
wrzesień 5, 2002
Dorota Kania http://www.zw.com.pl
Zmierzch papierowych gazet?
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
Czy Urban...?
kwiecień 6, 2004
Warmuz
"Sąd nad Michalkiewiczem"
maj 10, 2006
marduk
HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
Ku?nia kłamstwa
luty 13, 2004
Adrian Dudkiewicz
Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Mowić łagodnie ale Grozić maczugą?
marzec 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie chcą dopuścić?
lipiec 19, 2004
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
Papka medialna
Raport specjalny

kwiecień 28, 2003
Alina
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media