ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Poseł do PE chce wyjaśnień w sprawie grafenu w szczepionkach Covid i zadaje pytania 
19 luty 2022     
Politycy otrzymują sól fizjologiczną zamiast wstrzyknięcia mRNA 
26 listopad 2021     
Wenecka baśń III 
10 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Deklaracja z Great Barrington 
12 październik 2020      Great Barrington Declaration
Zmagania o wyższość Żydów 
9 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Sędzia Zwierzyńska skazująca Natalię Nitek-Płażyńską na równi z pozwanym powinna przejść do historii WSTYDU 
5 marzec 2020      Artur Łoboda
Sodomici chcą oddawać swą krew  
9 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Dekowidyzacja Polski po zakończonej wojnie 
16 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Polska - gra w dwa ognie 
5 grudzień 2017      GadowskiTV
Księżom pod rozwagę: Pasterze, najemnicy i śmierć 
10 luty 2021      Phil
Chory umysłowo wicepremier 
16 maj 2017      Artur Łoboda
Powtórka z poligonowej historii 
26 styczeń 2013      Historyk
Jak długo Polacy będą nękani przez Trzecią mafię? 
23 lipiec 2025     
Co to jest polio i czy naprawdę zostało wyeliminowane? 
12 luty 2024      Patricia Harrity
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (21.10.2011) 
6 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Listy do Ministranta - Część VI 
10 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Odwilż (?) w Polsce, odmorozki w Białorusi i na Kremlu, oraz cuda 9-11 (2001) w USA i 5-13 (1981) w Watykanie  
16 czerwiec 2009      Marek Głogoczowski
Miarkujmy Nasze słowa 
4 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Piszmy listy do więzienia! 
13 sierpień 2016      Artur Łoboda
Odprężmy się... 
18 kwiecień 2010      tłumacz

 
 

Polacy! Nie dajcie się zrobić w konia!


« Obywatelski projekt ustawy o ochronie mienia bezdziedzicznego „STOP 447” trafił do dalszych prac. W głosowaniu posłowie nie zgodzili się na odrzucenie w I czytaniu projektu ustawy; za odrzuceniem było 179 posłów, przeciw 259, a 15 osób wstrzymało się od głosu. Sejm nie zgodził się też na bezzwłoczne przystąpienie do II czytania; za tym wnioskiem było 26 posłów, przeciw - 420, od głosu wstrzymało się 7 osób. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że odrzucenie tego wniosku oznacza skierowanie projektu do komisji sprawiedliwości i praw człowieka. (…) Obywatelski projekt ustawy o ochronie własności w Polsce przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego („Stop 447”) poparło 200 tys. obywateli w odpowiedzi na amerykańską ustawę „Just 447”. Reprezentant Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz przekonywał podczas środowej debaty w Sejmie, że ewentualna realizacja „bezpodstawnych roszczeń majątkowych wysuwanych wobec naszego kraju, oznaczałaby gospodarcze trzęsienie ziemi…”

Mój komentarz:

Ja zaś przypominam sobie, co stosunkowo niedawna pisała polska prasa:

„Atak na polskiego ambasadora w Izraelu”; „Ambasador Azari tonuje sytuację”; „Izraelska delegacja jednak przyjechała do Polski? Rozmowy bez udziału rządu. Sprawa dotyczy ustawy 447”, „Ambasador Mosbacher kokietuje Polaków wizami”…, itd., itp., itd.

Zrobiłem sobie kawę i wygrzebuję z pamięci nieco starsze nagłówki: „Kneset obradował na Wawelu”; „Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447”; „Restytucja mienia ofiar Holocaustu otwarta”; „IPN nabiera wody w usta w sprawie ustawy 447”; „Był Sejm, teraz Pałac Prezydencki. Andrzej Duda zapalił świece chanukowe”, „Tajne negocjacje wokół roszczeń żydowskich. Wyciekła notka MSZ”…, itd., itp., itd.

Włączyłem telewizor i widzę, jak jakiś poseł krzyczy w kierunku ław partii rządzącej: „Sprzedaliście Polskę Żydom!", a poseł Arkadiusz Mularczyk zapewnia, że problem mienia bezspadkowego w Polsce „faktycznie nie istnieje”.

I tak sobie myślę, że jako bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa muszę teraz zakrzyknąć: Polacy! Nie dajcie się zrobić w konia!

Skąd ta złowróżbna obawa?

Otóż urodziłem się pod sam koniec wojny i wciąż mam przed oczami moją śp. Mamę, która częstokroć powtarzała, że jak Niemcy szykowali napaść na Polskę to, choć wiadomo było, co się święci, ludzie jak małe dzieci, które w obliczu niebezpieczeństwa dłońmi sobie oczy zasłaniają, - woleli zbliżającego się nieszczęścia nie widzieć.

Zaś tym, którzy mi teraz powiedzą, że przesadzam i histeryzuję, bo nie ma się, co martwić, gdyż mamy przecież niezawodnego sojusznika powiem, że amerykański prezydent to nade wszystko biznesmen, a dopiero potem szef Białego Domu, - a jak uczy życie, - żaden poważny człowiek interesu nie odważy się narazić coraz bardziej rozdokazywanym góralom z Góry Synaj.

Chciałbym też Państwu uświadomić, że w dzisiejszych czasach, żeby zrobić Polskę na cacy niepotrzebne są wcale rakiety, czołgi i bombowce, gdyż wystarczy paru wziętych adwokatów nowojorskich i cicha zmowa znaczących banków będących w rękach rzeczonych górali.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
17 kwiecień 2020

Krzysztof Pasierbiewicz 

  

Komentarze

 

.....realizacja „bezpodstawnych roszczeń majątkowych wysuwanych wobec naszego kraju, oznaczałaby gospodarcze trzęsienie ziemi…”

To mało powiedziane.
Gdyby porównać nasze stosunki z Żydami do wojny (bo tak jest od lat), a "JUST 447" do Bitwy pod Grunwaldem, to uznanie żydowskich roszczeń byłoby tym samym co oddanie całej broni, koni i zaopatrzenia Krzyżakom bez walki i oddanie się im na pewną śmierć w męczarniach.
Każdy, kto tego nie pojmuje zasługuje na miano debila tysiąclecia.

Jakby brakowało komuś wyobraźni, to właśnie mija 80 lat takiej "niewyobrażalnej" zbrodni - Zbrodni Katyńskiej w 1940 roku. Wszyscy, którzy w Katyniu strzelali Polskim oficerom w tył głowy byli Żydami, którzy nie ponieśli na tym świecie ŻADNEJ KARY. To byli zbrodniarze tysiąclecia, tacy sami jak Niemcy.

2020-04-18
Alina

  

Archiwum

Życzenia Świąteczne
marzec 28, 2005
redakcja zaprasza.net
Czarnecki o Unii
styczeń 11, 2003
zaprasza.net
Prasa w USA: słowa papieża skierowane szczególnie do Polaków
sierpień 19, 2002
PAP
Zrobcie miejsce dla nowych obywateli
styczeń 22, 2003
Elzbieta
Jaruzelski: papież najwybitniejszym Polakiem XX wieku
sierpień 14, 2002
PAP
Kosowo na zawsze serbskie!!!
luty 18, 2008
Redakcja portalu Jednodniówka Narodowa
Polska w stanie totalnej histerii
czerwiec 25, 2007
wasylzly
Winy i grzechy
lipiec 18, 2003
Krzysztof Szymański
Plany redukcyjne globalistow wobec zbednej masy podatkowej
maj 22, 2007
kruzoe2
Jak globalisci zredukuja zasoby ludzkie
sierpień 10, 2007
kruzoe2
Dziad, czyli polski inżynier
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy może mi ktoś pomóc?
październik 2, 2007
Artur Łoboda
Wielka manifestacja pokojowa w Tel Awiwie
maj 11, 2002
Artur Łoboda
Wiarygodność polskiego "kapitalizmu"
październik 14, 2003
PAP
"Tragedia Posejdona" – kpiny z fizyki!
wrzesień 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Polskie" banki
październik 2, 2003
Lustracja Solidarności wrocławskiej
kwiecień 13, 2006
Leszek Skonka
Balcerowicz wciąż niebezpieczny
czerwiec 30, 2004
Zmarnowany czas Krakowa
marzec 17, 2004
zaprasza.net
Kolejny przekręt Unii za posrednictwem ARiMR
lipiec 18, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media