ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ukraińcy umierają walcząc z Rosjanami w interesie żydowskich włascicieli Ukrainy 
 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce 
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
więcej ->

 
 

Dalekozwroczny

2 lata zmarnowane!


Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza, by zapobiec narastaniu inflacji stopy procentowe należało podwyższyć już w 2006 r.

- Należało podwyższać stopy procentowe już w 2006 roku tak, aby zapobiec narastaniu inflacji rok czy 1,5 roku pó?niej. Dalekowzroczność polega na tym, że działamy z wyprzedzeniem, a niezależność banku centralnego jest potrzebna właśnie po to, by móc działać z wyprzedzeniem i odpierać różne naciski polityków - powiedział Balcerowicz w poniedziałek w radiu TOK FM. Według ostatnich szacunków resortu finansów, inflacja w grudniu 2007 r. wyniosła 4 proc. w ujęciu rocznym i 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym.

Cel inflacyjny NBP to 2,5 proc. +/- 1 proc. Na ostatnim posiedzeniu w grudniu ub.r. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian. Główna stopa NBP wynosi 5 proc. Wcześniej RPP podnosiła stopy proc. w kwietniu, czerwcu, sierpniu i listopadzie - łącznie o 100 pkt. bazowych. - Za poziom inflacji odpowiada głównie Rada Polityki Pieniężnej, a nie rząd - podkreślił Balcerowicz. Przypomniał, że jeszcze w 2006 r. przekonywał RPP, by podwyższać stopy procentowe, bo już wtedy można było przewidzieć wzrost inflacji. Dodał, że nie znalazł wówczas poparcia w Radzie. Prof. Balcerowicz ocenił także, że ostatnie dwa lata zostały zmarnowane dla przeprowadzenia reformy finansów publicznych. - Zwiększano wydatki (...) konsumując bardzo dobrą koniunkturę, nie patrząc co się może zdarzyć, gdy będzie wolniejszy wzrost gospodarczy (...). To była skrajna nieodpowiedzialność - powiedział Balcerowicz. - Bez ograniczenia wydatków w stosunku do PKB trudno będzie się nam rozwijać szybko przez wiele lat.



W tym sensie zapewnienie Polsce wielkiego sukcesu gospodarczego, nieodłącznie - w moim przekonaniu - wiąże się z reformą finansów publicznych. A to oznacza jedno: reformy dzięki którym wydatki będą rosły wolniej niż cała gospodarka - wyjaśnił. Jak podkreślił, reforma finansów publicznych powinna polegać na usuwaniu największych słabości danego systemu. - Bezsprzecznie największą słabością polskich finansów są ogromne wydatki. Mamy dużo marnotrawstwa, a to prowadzi do ogromnych podatków i zadłużenia społeczeństwa - powiedział ekonomista.

Według niego, priorytetami rządu powinny być: reforma finansów publicznych, dokończenie prywatyzacji, deregulacja - czyli usunięcie złego prawa oraz umocnienie tych instytucji, które są rdzeniem państwa, czyli np. wymiaru sprawiedliwości. Jak wyjaśnił, dzięki reformie finansów zredukuje się wydatki i deficyt budżetu. Natomiast dokończenie prywatyzacji konieczne jest dlatego - jak powiedział - bo "jeśli firmy się nie prywatyzuje, a podlega ona konkurencji to wcześniej czy pó?niej zbankrutuje, a stratami obciąży społeczeństwo". Mówiąc o umocnieniu instytucji ważnych dla państwa, takich jak wymiar sprawiedliwości, podkreślił niezależność prokuratury oraz usprawnienie działalności sądów. Balcerowicz odniósł się także do planowanej reformy służby zdrowia. Według niego, same nakłady finansowe na ten sektor nie pomogą. Konieczne są reformy, poprawa pracy oraz wyeliminowanie marnotrawstwa.

14 styczeń 2008

PAP 

  

Archiwum

Kwaśniewski: wam młodym dedykujemy naszą pracę
maj 16, 2005
PAP
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
Twórcy Pierwszego Globalnego Imperium
marzec 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Demokracja według W.M.
grudzień 17, 2007
W.M.
Niewykorzystane możliwości internetu
sierpień 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
22 LIPCA, STAĆ NA BACZNOŚĆ !
lipiec 25, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Szowiniści globalni
listopad 23, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
Balcerowicz tłumaczy się
marzec 10, 2006
PAP
Kobylanski to jednak hitlerowski kolaborant
sierpień 2, 2006
stan
Wałęsa szanujący prokuratorów
marzec 10, 2005
Lech Wałęsa
Zmienna Rzeczywistość Potęgi USA
marzec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Idą, idą na wojnę polityczne matoły i słono płacą
marzec 18, 2007
przysłał ICP
Bułgarski europoseł Stojanov: Cyganie żyją kosztem reszty społeczeństwa, Żydzi wykorzystują kryzysy ekonomiczne
styczeń 14, 2007
bibula- pismo niezależne
Pytania, na które odpowiedział Sejm
kwiecień 18, 2003
Elzbieta
Fundacja Batorego odrzuciła...
wrzesień 28, 2005
Witold Filipowicz
20 mld euro na inwestycje ekologiczne
sierpień 24, 2002
IAR
Umarł marksizm, niech żyje nihilizm?
listopad 3, 2007
Jerzy Rachowski
Jan Paweł II: zróbmy wszystko, by uniknąć wojny
marzec 2, 2003
PAP
Domagają się wyniesienia Stalina na ołtarze
listopad 27, 2008
PAP
Na kolana
wrzesień 26, 2003
Andrzej Kumor
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media