ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie 
16 marzec 2016      Artur Łoboda
Zachód na szczycie śmierci, wschód w normie – dr John Campbell bije na alarm – szczepionki mRNA działają 
6 czerwiec 2025      Dr. John Campbell
Wypełnić lukę kulturową 
16 grudzień 2013      Artur Łoboda
Wójt Pcimia  
30 grudzień 2020      Artur Łoboda
Niemcy kiedyś rozpoznawali Żyda dziś rozpoznają ksenofoba czyli o niemieckich broszurkach szukających "dzieci z rodzin nacjonalistycznych” 
1 grudzień 2018      Piotr Stępień
Biblia i medycyna 
13 maj 2021      Micaela Burkhart
Dr Mirosław G. i prof. Tomasz G. - po prostu "biedne" ofiary systemu korupcyjnego w polskiej medycynie  
9 styczeń 2020      Alina
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część szesnasta 
7 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Loże w Paryżu zbierają się raz na miesiąc, dwa.... 
11 maj 2019      Alina
WSZYSTKO LATA pomimo pandemii! 
10 sierpień 2020      Alina
Nadchodzące zmiany w międzynarodowym systemie walutowym: dedolaryzacja, ogromny poziom długu publicznego i prywatnego 
4 marzec 2026      Rodrigue Tremblay
Rosyjskie bazy wypadu na terenie NATO 
26 październik 2014      Artur Łoboda
Formy popełnienia przestępstwa 
4 lipiec 2025      Artur Łoboda
Każdy mówi za siebie 
23 luty 2018      Artur Łoboda
Trzecie wezwanie o uzasadnienie wysłania obywatelki państwa Izrael - Yael Bartana - jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
6 maj 2013      Artur Łoboda
Wizja Imperium od Renu do Władywostoku 
29 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy państwo Izrael przetrwa? Czy Izrael zasługuje na przetrwanie?  
26 marzec 2026     
Polska Bermana - Polska Kopacz 
24 luty 2015      Artur Łoboda
Nigdy nie było żadnego kowida (4)
Broń zagłady
 
14 wrzesień 2022      Artur Łoboda
Dziewczyna z parku orzechowego 
16 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Wielki finał WOŚP ze zbrodnią na scenie w Gdańsku. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ciężko raniony nożem w czasie "światełka do nieba"


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dźgnięty nożem podczas finału WOŚP!

Media donoszą, że nożownik - kryminalista - zaatakował na scenie w Gdańsku wołając ze sceny, że siedział w więzieniu przez Adamowicza.
Nagle Adamowicz przestał być przeciwnikiem, stał się ofiarą.
Ja zaś nie mogę wyjść z podziwu dla owych mediów, komentatorów, wydawców, że tak łatwo zmienili NARRACJĘ co do Adamowicza.
Ale nie ze mną te numery, brunery.
Nie bardzo się przejmuję, jak to się stało, że nożownik wszedł na scenę pomimo ochrony. Tym niech się zajmie policja.
Bardzo zaś mnie interesuje MOTYW. Sprawca podał na scenie swoje imię i nazwisko (Stefan Pilmo?) i wykrzyczał, że siedział niewinny w więzieniu, bo go Platforma Obywatelska dokoptowała, że dlatego zginął jakiś Adamowski (niewyraźne, pewnie chodziło mu o Adamowicza, którego przed chwilą dźgnął nożem).
Nad motywem żaden dziennikarz się nie zastanawia, ale wygłasza potępienie nożownika, co jest jednoznaczne z postawą współczucia dla Adamowicza, który walczy o życie w najlepiej wyposażonym szpitalu.
Podejrzenie, że Adamowicz sam ściągnął na siebie nieszczęście, jest w tej sytuacji zupełnie naturalne, niejako samo się nasuwające. Pewnie w sieci pojawią się szczegóły, może ktoś wpadnie na tę stronę. Całe zajście wygląda jak porachunek mafijny.
Kiedy to piszę red Stankowski wpisuje się w narrację i ocenę zdarzenia jako niedopuszczalnego efektu mowy nienawiści. Nie sprawdził ile sprawca siedział i dlaczego. Kiedy powstało zło, kto je rozniecił.
TVP Info "informuje" jak to cały PiS "łączy si z Pawłem Adamowiczem i jego rodziną myślami i modlitwą".
Im więcej tego gadania, tym bardziej widać, że "trzęsą się portki pętakom", którzy panicznie boją się, że za przykładem nożownika pójdą inne jednostki składające się na Suwerena.

Wobec niewinnych śmierci wielu ludzi z najbliższego otoczenia, czy to z lekarskiego lenistwa i łajdactwa, czy to biedy, czy śmiertelnych kredytów, czy z powodu źle przepisanych leków i szczepionek, czy to z urzędniczego, sadowego bezprawia, nie mogę w sobie wykrzesać współczucia dla ofiary.
I nie ja jedna sądząc po komentarzach pod filmem.

Mam nadzieję, że P. Adamowicz przeżyje i stanie kiedyś przed sądem.
Jeśli umrze, to razem z nim zniknie WOŚP i Juras Owsiak ze Złotymi Melonami i Mrówami ...
14 styczeń 2019

Alina 

  

Komentarze

 

Pelna zgoda.
Niestety dozylismy czasow kiedy skorumpowani psychopaci, pedofile, dewianci seksualni, czy ludzie naduzywajacy substancji nami rzadza. Derperacja ludzka przybiera rozne postacie. U tego pana przybrala forme zemsty za zmarnowane zycie (nie ma innej mozliwosci zeby mu nie wierzyc).
Zastanawiajace jest jak szybko sciekowe media zablokowaly komentarze do artykulow ze wzgledu na olbrzymia ilosc postow nie majacych nic wspolnego ze wspolczuciem, a raczej byly to komentarze potepiajace dzialania antypolskich politykow, w tym Adamowicza.
Mam nadzieje ze to dobrowadzi do wielu przemyslen w glowach politycznych hien.

2019-01-14
TellTheTruth

 

Och, któż to nie składa wyrazów współczucia?
https://fakty.interia.pl/polska/news-atak-na-prezydenta-gdanska-podczas-finalu-wosp-na-zywo,nId,2781090

Co ciekawe, pod żadnym tekstem dotyczącym Adamowicza nie ma komentarzy, ani możliwości ich umieszczania. Czyli komentatorzy pod załączonym, niezależnym filmikiem mieli racje. Pewnie prawda jest jeszcze inna niż nam się wydaje. Może nożownik jest narzędziem innych wrogów Adamowicza?

2019-01-14
Alina

 

Komentarze nt Adamowicza są np tu:
https://sport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-ps-w-skokach-malysz-plakal-po-wygranej-kubackiego-w-predazzo,nId,2781064

2019-01-14
Alina

 

Nie szkoda Wam czasu na komentowanie takich wydarzeń?
Wygląda na to, że facet dostał zlecenie na Adamowicza - w ramach porachunków mafijnych.

O wiele ważniejsze jest pytanie: jak to się dzieje, że jednym z największych miast w Polsce, od kilkunastu lat rządzi taki menel?
I dzieje się tak - rzekomo - w ramach "demokracji".

2019-01-14
Artur Łoboda

 

Tylko dlatego komentuję, że nie mogę wyjść ze zdumienia. Bo do tej pory oszust, malwersant, jak to ująłeś - menel - rządzący Gdańskiem, kiedy dostał publicznie i oficjalnie ciosy nożem, stał się prawie świętym męczennikiem, a jego otoczenie czy to rodzinne, czy służbowo-towarzyskie wzywa Polaków do modlitwy, chociaż jeszcze kilka godzin wcześnie piało o wyrzuceniu religii ze szkół i legalizacji aborcji.
Ktoś postanowił wyabortować Adamowicza w scenerii diabelskiej orkiestry.
Szef tej orkiestry plujący nienawiścią do kościoła, do narodowców, do Polski, nagle wzywa do zaprzestania szerzenia nienawiści, hejtu i modlitwy za Adamowicza!!!! Zauważa, że hejt wywołuje agresję na imprezach masowych. Debil. Przecież w największej imprezie masowej nie było żadnej agresji: w Marszu Niepodległości" było ponad 250 000 ludzi i nic się nie stało. Nie było agresji, bo w Marszu Niepodległości biorą udział normalni cywilizowani Polacy, zaś zwolennicy i poplecznicy Owsiaka, PO-KO i innych to inna antypolska cywilizacja, OBCY, zbrodniarze i oszuści, wyznawczy zła, świętujący swoje zbrodnie.
Wczoraj był 13.01.
"13" w kabale ma jakieś wyjątkowe znaczenie, Może zbrodnia na Adamowiczu była kolejną zbrodnią rytualną?
Może przedwyborami do PE potrzebny jest diabelstwu diabelski święty?

2019-01-14
Alina

 

Przypomnij sobie Alino - jak tragiczne było życie milionów Polaków - zanim otwarły się granice UE do pracy.
Najbardziej na "Nas" otwarła się Anglia, bo Niemcy wprowadzili ośmioletni zakaz pracy dla Polaków.

Dzisiejsza sytuacja Polaków jest nieporównywalna do tej z 2004 roku.
Ale za chwilę będzie "brexit", a brukselscy szczekacze robią wszystko - by się zemścić na Anglikach.
To może rykoszetem uderzyć w Polaków tam pracujących.
Nie namawiam do sensacyjnego szczucia, ale to spokojnej analizy obecnej sytuacji.
PiS już nieraz dowiódł swojej niekompetencji, a wręcz prostactwa w polityce zagranicznej.
Ale Oni tu zaglądają i niektóre tezy przyjmują jako własne.

Tacy jak Adamowicz - zupełnie mnie nie interesują.

2019-01-14
Artur Łoboda

 

A mnie Adamowicz zaczyna właśnie interesować!
Dziś przed południem, przed jego śmiercią pojawiła się info, że premier Morawiecki wyraził zgodę na użyczenie rządowego samolotu, który ma przywieźć żonę Adamowicza z Londynu. Po ogłoszeniu śmierci, sam prezydent Duda chciał zorganizować marsz milczenia, a kiedy to sie rodzinie nie spodobało, zapowiedział żałobę narodową w dniu pogrzebu.
Nagle okazuje się, ze to był wspaniały człowiek, TVP-Info nadaje same peany na jego temat. Nastąpiło w TVP zjawisko podobne do tego jakie widzieliśmy w TVN po śmierci Marii i Lecha Kaczyńskich.

Sprawa śmierdzi z daleka zbrodnią polityczną, bo tak jak i w Smoleńsku narracja medialna nie trzyma się logicznej kupy. Co ciekawe, sprawca nie przyznaje się do winy. Może i wariat, ale może był pod wpływem psychotropów, albo specjalistycznych narkotyków i wykonywał zlecenie, bo nawet nazwisko ofiary niezbyt precyzyjnie zapamiętał.

Owsiak podał się do dymisji z prezesa fundacji WOŚP, komentatorzy są oburzeni, że prowadził nadal imprezę kiedy Adamowicz się wykrwawiał.

Kim naprawdę był Adamowicz, że wszystkie telewizje, już drugi dzień nie mają innych tematów w programach informacyjnych niż morderstwo Adamowicza?
Mają być "ekumeniczne" modły z rabinem i imamem. Nawet abp Głodź odprawiał mszę.
Medialny przekaz wydaje się nieproporcjonalnie większy niż wynikały z oficjalnej funkcji prezydenta Gdańska. Więc jakie jeszcze tajne i wysokie funkcje sprawował Adamowicz, że wszystkie opcje polityczne popadły w wielką i identyczną żałobę po wydawałoby się zwyczajnym urzędniku, prezydencie Gdańska ?

2019-01-14
Alina

 

https://fakty.interia.pl/polska/news-ksiadz-ukarany-za-wpis-o-adamowiczu,nId,2784511

2019-01-15
Alina

 

Tak dla przypomnienia i sprowadzenia na ziemię polityków, którzy dziś nawołują do modłów (do ichniejszego nieistniejącego Boga?) za P. Adamowicza, podczas gdy jeszcze nie tak dawno chcieli go rozliczać z posiadanych mieszkań, których się nie potrafił doliczyć.

https://3obieg.pl/pawel-adamowicz-byl-ofiara-mowy-nienawisci/

2019-01-15
Alina

 

Może ta informacja rozjaśnia nieco sprawę ważności prezydenta Adamowicza w Gdańsku:

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-prezydent-niemiec-napisal-do-wdowy-po-pawle-adamowiczu,nId,2784651?parametr=polecamy

Czyżby Adamowicz był namiestnikiem niemieckiego Gdańska? Kim jest żona Adamowicza, że zasługuje na samolot rządowy z Londynu do Gdańska.

Czy ktoś pamięta, żeby w analogicznej sytuacji np śmierci wicepremiera A. Leppera prezydent Niemiec pisał do wdowy? Albo po zamachu w Smoleńsku do rodziny Kaczyńskich?

Co ciekawe, Interia wyłączyła komentarze pod tekstami nt. śmierci P. Adamowicza.

2019-01-15
Alina

 

Tu realna ocena faktów i ludzi, tym cenniejsza, że z samego Gdańska:

http://moto.media.pl/p-adamowicz-kolejna-ofiara-popisowej-ustawki/

2019-01-16
Alina

 

Bardzo wyraźne widać, że media chcą z napastnika zrobić zdegenerowanego bandziora.
Wszyscy jednak milczą na temat słów - które wypowiedział po ataku.

Tysiące ludzi w Polsce z chęcią zaźgałoby prezydentów miast, urzędników miejskich i urzędników skarbowych.
Jest tak dlatego, że skorumpowana - dziś PISOWSKA PROKURATURA chroni przestępców!, a atakuje tylko tych - którzy narazili się PiS.

W Trzeciej RP tysiące ludzi zeszło na margines, bo politycy zgotowali im taki los!
NIKT - NIGDY nie pociągnął do odpowiedzialności polityków za degradację Państwa Polskiego.
Dlatego uważam, że współodpowiedzialnymi za to zabójstwo są zarówno politycy, prokuratorzy, sędziowie i sam Adamowicz.
Dopiero po takiej analizie, można oceniać bezpośredniego sprawcę.
Chciałbym się dowiedzieć co on wykrzykiwał po dźgnięciu Adamowicza?

2019-01-16
Artur Łoboda

 

Zaprogramowany morderca zabójcą prezydenta Gdańska? - Janusz Zagórski
https://youtu.be/6Tn1Mqf8j0c

2019-01-17
Alina

 

Palermo ponoć też jest wstrząśnięte śmiercią prezydenta Gdańska:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/589150,adamowicz-zamodrowany-smierc-prezydent-gdanska-nozownik-palermo-zaloba.html
Należy pominąć fakt, że większość mieszkańców Palermo nie ma pojęcia gdzie jest Polska, że o Gdańsku nie wspomnę. Ale miło z ich strony, pewnie zamordowany był tam znany.

2019-01-20
Alina

 

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24759&Itemid=100

2019-02-01
Alina

  

Archiwum

Holokaust i cmentarze żydowskie jako "dziedzictwo Ameryki"
styczeń 18, 2007
bibula- pismo niezależne
Krojenie śledztwa
luty 4, 2003
PAP
Zanim zdecydujesz się ujawnić swoje emigracyjne dochody...
maj 16, 2008
Jaroslaw Madry
Do prostego człowieka
marzec 23, 2003
Tworzymy jeden naród
lipiec 30, 2004
Andrzej Kumor
Hezbollah - szyicki "islam rewolucyjny" Walka o wyzwolenie południowego Libanu
sierpień 10, 2006
Z.M.K.
HISTORIA W IMADLE POSTĘPU
grudzień 15, 2004
DARIUSZ RATAJCZAK
"W koło Macieju"
październik 6, 2006
przesłala Elżbieta
Człowiek człowiekowi zgotował taki los
styczeń 11, 2008
Dorota Feluś
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
TWÓRCZOŚĆ,POEZJA i KOMENTATORZY
czerwiec 29, 2008
Marek Jastrząb
PRÓBA WYŁUDZENIA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
Duma lobby Izraela
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Bush nie chce zakazu tortur
październik 6, 2005
PAP
Przywrócić Polakom nadzieję. DO POLAKÓW I ŻYDÓW W POLSCE I NA ŚWIECIE
marzec 15, 2003
Autograf szczęśliwej Motylii
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Rosja: Bezprecedensowa akcja dyplomatów amerykańskich uwalniających aresztowanych Żydów chasydzkich
listopad 13, 2007
BIBULA
Ponad 130 ofiar głodu na północy Argentyny
listopad 29, 2002
Artur Łoboda
Demonstracja antywojenna na zakończenie Forum Społecznego w Brazylii
styczeń 29, 2003
PAP
Wyjaśnienie
październik 24, 2005
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media