ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Raport Jana Karskiego o sytuacji w Polsce pod okupacją niemiecką - w 1940 roku 
26 styczeń 2014      Artur Łoboda
Mimo wszystko przygotujmy się na "covid-21/22" 
6 październik 2020      Artur Łoboda
Masowe mordy medyczne we Francji 
11 kwiecień 2020     
Inne oblicze nazizmu 
26 wrzesień 2011      Artur Łoboda
Świątecznych zakupów nie robię w Empik 
30 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Czy Michał Szpak to reprezentant kobiet? 
7 marzec 2016      Artur Łoboda
Przed weekendem 
30 kwiecień 2010      Goska
Wszyscy jesteśmy dziećmi Tego świata  
12 październik 2015     
Swoje prawdziwe oblicze już dawno pokazali 
6 grudzień 2021      Artur Łoboda
Ralf Ludwig Corona: Nie ma pojednania bez rozliczenia się 
26 listopad 2023     
Formy popełnienia przestępstwa 
4 lipiec 2025      Artur Łoboda
Refleksja niezbędna 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
List od Elżbiety Gawlas z Kanady ! 
24 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Czy będzie wojna w Iranie? 
20 grudzień 2009      tłumacz
Leczenia syfa pudrem 
5 styczeń 2015      www.polskawalczaca.com
Pod tymi domami ginęli ludzie 
31 grudzień 2025     
Hindenburg i „Kariera” Hitlera  
8 czerwiec 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
To miasto ciebie zna 
16 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Co powoduje, że jesteśmy bardziej odporni?  
30 kwiecień 2020     
"NIE" prawda 
5 październik 2010      Artur Łoboda

 
 

Gdańsk nigdy nie był niemiecki!

 
Fobia społeczna może przyjąć wiele obliczy.
Na scenie politycznej mamy doskonałe przykłady osobników przejawiających wszelkie cechy tej choroby.
Posłowie "Nowoczesnej" pokazują to na każdym kroku.

Niedawno posłanka PO Agnieszka Pomaska wystąpiła w obronie antypolskiej polityki historycznej prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza twierdząc, że:
"Płażyński nie chce pamiętać, że w Gdańsku żyli Niemcy, że ma długą i burzliwą historię, że ma historię Wolnego Miasta, smutną historię ze swastykami".

https://wpolityce.pl/polityka/410132-pomaska-broni-polityki-historycznej-adamowicza


W tym miejscu pozwolę sobie zauważyć, że zarówno PiS - jak też cała opozycja zachowuje się jak niedouczone tłumoki, które nie poznały historii własnego Kraju!

Nie będę opisywał historii Gdańska, bo w sieci jest dostatecznie dużo materiałów.
Przypomnę tylko fundamentalne wydarzenie z historii.
W 1361 roku Gdańsk dołączył do Związku Miast Hanzeatyckich, które zapoczątkowali kupcy Niderlandzcy, a więc Holenderscy.
W basenie Bałtyku osiedlali się - kolonizując ten teren przodkowie dzisiejszych Holendrów, Belgów, Duńczyków i Niemców.
Korzystali z protekcji Królów polskich. Dzięki czemu miasto Gdańsk doskonale się rozwijało.

Wystarczy pójść do któregokolwiek muzeum w Gdańsku - by poznać narodowość dawnych mieszkańców.

W czasach rządów Bismarcka prowadzona była akcja germanizacji zarówno Wielkopolski - jak też Pomorza zachodniego.
Nie została skutecznie dokonana, bo w 1919 roku Gdańsk otrzymał status "Wolnego miasta" - co dobitnie świadczy, że Niemcy nie mieli dostatecznego tytułu zwierzchnictwa nad nim.

Po objęciu władzy przez Hitlera nastąpiła brutalna akcja germanizacji Gdańska.
Wymordowano wielu mieszkańców - zarówno Polaków - jak też potomków Holendrów, Belgów, Duńczyków.

Ktokolwiek przypisuje niemieckość Miasta Gdańsk - odwołuje się do nazistowskich planów eksterminacji miejscowej ludności!



Przez stulecia Gdańsk był miastem wielokulturowym - w prawdziwym tego słowa znaczeniu, bo zamieszkiwali go i współtworzyli przedstawiciele większości narodów Europy.
A Niemcy tą wielokulturowość zamordowali!

PS

Pominąłem w swoim tekście sprawę Śląska, bo z nim sytuacja była bardzo zagmatwana.
Śląsk był przez stulecia przedmiotem sporu pomiędzy władcami Polski i Czech.
W pewnym momencie do walki o Śląsk włączył się szwagier Kazimierza Wielkiego - król Węgier Janow Luksemburski, który był równocześnie królem Czech.
Wojny husyckie mocno przetrzebiły Śląsk.
Po śmierci Ludwika Jagiellończyka - w 1526 roku - jako część Królestwa Czeskiego Śląsk przeszedł pod władzę Habsburgów.
Pod tymi rządami ulegał stopniowej degeneracji i zniemczeniu w austriackim wydaniu. Podobnie jak większość Czechów - wielu Ślązaków zaczęło mówić po niemiecku.

Podboje pruskie XVIII wieku doprowadziły do Wojen śląskich - w wyniku których w 1742 roku większość Śląska przeszła pod panowanie pruskie. I od tego czasu prowadzona była wzmożona akcja germanizacji pruskiej - co było dużo łatwiejsze, po dwóch wiekach germanizacji austriackiej.
Jak dobrze wiemy - nie udała się do końca, bo po I wojnie światowej Ślązacy walczyli w powstaniach o przyłączenie do Polski.
Ci mieszkańcy Śląska, którzy uważają siebie za Niemców - są tylko potomkami skutecznie zgermanizowanych Ślązaków.
31 sierpień 2018

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Gdyby nie było Niemców (czy to w Gdańsku, czy w Polsce, czy w Europie) nie byłoby brunatnej historii, ani całego ciągu zbrodni na Polakach. Szkoda, że oszołomy z Nowoczesnej.dziczy tego nie pojmują.

2018-08-31
Alina

  

Archiwum

Traktat o Unii część druga czyli: "Dlaczego potwór?"
maj 15, 2005
Diachi Corvus alias D.J.W.L.
Internet potężniejącą górą danych
styczeń 27, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
O głupocie i złym wychowaniu
wrzesień 13, 2006
Olaf Swolkień
Polska 2010-2025
grudzień 20, 2005
Tomisław Jarosiewicz
Do Braci Serbów
marzec 1, 2008
Dariusz Kosiur
Drugiej "nocnej zmiany" nie będzie!
lipiec 24, 2006
Wojciech Wybranowski
Lekcje chińskiej ekonomii
marzec 28, 2007
Anna Kaczor
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
Coraz więcej ujawnionych faktów przemawia za tym że to Mossad jest odpowiedzialny za zamach 911...
kwiecień 1, 2004
czytelnik
Echa KL Auschwitz: Izraelscy Żydzi pobili Żyda austriackiego
marzec 13, 2007
bibula- pismo niezależne
Muzeum ściąg
grudzień 11, 2002
Super Expres
Warmia czy Mazury, drzewo czy drewno, Ubiji czy Ubii?
listopad 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ankieta: Oszacuj kompromitująco niską frekwencję
wrzesień 28, 2008
tłumacz
List prywatny
maj 27, 2003
przesłała Elżbieta
Władza globalizacji - Jadwiga Staniszkis
styczeń 4, 2007
Goska
Aktor Dustin Hoffman: Bush manipuluje faktami dotyczącymi 9/11
grudzień 4, 2006
bibula.com
Podróż po starym lądzie (2)
maj 1, 2008
Artur Łoboda
Padł rekord bezrobocia
luty 22, 2003
zaprasza.net
Arktyczne Rezerwy Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego
luty 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Perto-Dolary, Czyli Narzucanie Imperializmu Monetarnego przez Amerykańską Maszynę Wojenną
październik 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski.
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media