|
Kula w łeb!
|
|
Znajomi zaczepiają mnie ostatnio retorycznymi wypowiedziami na temat zbrodni sądowej - gdy NEOSTALINOWSKIE BYDŁO skazało człowieka upośledzonego na karę 25 lat więzienia tylko dlatego, że nie potrafił się obronić.
Chodzi o osobę Tomasza Komendy - którego skazano w iście stalinowskim procesie, bo WSZYSCY: prokurator i sędziowie doskonale wiedzieli, że ten człowiek jest NIEWINNY!
W odpowiedzi na te słowa stwierdzam, że teraz sędziowie powinni spędzić w więzieniach dokładnie tyle samo czasu - ile spędził tan człowiek.
Ale moi rozmówcy - czy to kobiety, czy mężczyźni - są mniej wyrozumiali i WSZYSCY twierdzą, że za taką zbrodnię sądową należy się kulka w łeb!
Zadam więc w tym momencie retoryczne pytanie: czym się różni zbrodnia sądowa 25 lat dla niewinnego człowieka - od stalinowskich zbrodni sądowych?
Przecież, gdyby w Polsce dopuszczalny był wyrok śmierci - to ci bandyci sądowi pewnie zabiliby tego upośledzonego człowieka!!!!!!
Gdzieś - w zakamarkach tej sprawy pojawia się niechlubna rola Lecha Kaczyńskiego - do którego rodzina Tomasza Komendy pisała prośby o interwencje.
By przerwać ekshumację w Jedwabnem - Lech Kaczyński miał czelność zainterweniować!
W sprawie zbrodni sądowej - wobec biednego człowieka - nie miał odwagi reagować.
Powtarzam bardzo dobitnie: skazanie Tomasza Komendy było NEOSTALINOWSKĄ ZBRODNIĄ SĄDOWĄ w Trzeciej RP!
I winni tego przestępstwa winni ponieść adekwatną karę!
|
|
29 marzec 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
W jednym z wywiadów w TVP ktoś wyjaśniał, że L. Kaczyński nie interweniował, bo zanim zdążył został prezydentem Warszawy, z czego wynikać może, że stracił kompetencje w tej sprawie. nie ulega wątpliwości, że nie załatwił tego bezprawia zgodnie z prawem.
Nie ulega też najmniejszej wątpliwości, że jego następca powinien tę sprawę załatwić - ale jakoś tak się dzieje, że nikt następcy się nie czepia, ani nawet nie wiadomo, kto tym następcą był. A był Stanisław Iwanicki przez następne 4 miesiące, a potem - MYK - pani Barbara Piwnik w rządzie SLD. Potem Kurczuk, Sadowski, Kalwas też z SLD, i Ziobro z PiS. Potem zaś wielu z PO: Ćwiąkalski, D. TUSK!!!!, Czuma, Kwiatkowski, Gowin, Grabarczyk Biernacki, Kopacz, Budka - wszyscy z PO!!!
Tymczasem gawiedź jest bombardowana propagandą, że całą winę za 18-letnie więzienie niewinnego człowieka ponosi L. Kaczyński, jedyny nieżyjący z towarzystwa ministrów sprawiedliwości. I to się dzieje w tej niby reżimowej TVP...
Nie jest moim zamiarem wybielanie śp. L. Kaczyńskiego. Ale do jasnej cholery niech dziennikarze będą chć trochę bezstronni i rzetelni, i czepiają się przede wszystkim sędziów i prokuratorów. |
|
2018-03-30
Alina
|
 |
|
|
Jest oczywistym, że na wnioski kierowane do Ministra Sprawiedliwości reagować powinni wszyscy jego następcy. Ale tylko wtedy - gdy wnioski nie są rozpatrzone.
O roli Kaczyńskiego wiem z mediów i równie dobrze może to być to pomówienie.
W sprawie Jedwabnego Kaczyński zareagował natychmiast, a tutaj miał "nie zdążyć"?
Coś mi się nie chce wierzyć.
Niezależnie od wszystkiego nie zapominajmy, że GŁÓWNYMI ODPOWIEDZIALNYMI są przestępcy sądowi: sędziowie i prokuratorzy!
I to ich powinno się teraz pociągnąć do odpowiedzialności za świadomą zbrodnię sądową!
|
|
2018-03-30
Artur Łoboda
|
|
|
|
Zgodnie z prawem Żydom amerykańskim nie należy się od Polski nic
luty 28, 2007
nop
|
Chavez kontra USA
lipiec 6, 2006
Mirosław Ikonowicz
|
Nadzieja Kwaśniewskiego
grudzień 12, 2002
Artur Łoboda
|
Gruzja przestrogą dla Polaków w sprawie Tarczy
sierpień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Do Dyrekcji Radia Maryja
wrzesień 27, 2005
Roman
|
Polacy zadowoleni z czlonkostwa w UE
listopad 30, 2006
PAP
|
Bush i Cheney zostaną aresztowani w Vermont?
styczeń 28, 2008
z AFP - Ziemowit Szczerek
|
Gorzkie zioło pamięci
sierpień 7, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Czy NOP to neonaziści?
marzec 6, 2007
PAP
|
Czerwona gospodarka
czerwiec 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
"Mondre rady, mondre rady, mondre rady..."
grudzień 22, 2008
Artur Łoboda
|
A więc po staremu
listopad 24, 2005
|
Wymowny cytat pokazujący, dzięki komu rozpoczął się proces arabizacji Europy...
styczeń 14, 2007
marduk
|
niestrudzeni - z kart historii
luty 21, 2003
Ż Ś Mirosław M. Krupinski
|
Przeciwwaga USA – Rosja, Chiny i Indie?
luty 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ale ciemnota i cenzura w Polsce!
styczeń 30, 2003
antyCENZOR
|
Gdzie ukrywa się socjalizm(!)
listopad 15, 2005
Marek Olżyński
|
Zła wola uwola
lipiec 18, 2006
Jeremi Jedlicz
|
Belka zadowolony z obniżki stóp
czerwiec 27, 2002
PAP
|
Drugie dno przyznania Polsce i Ukrainie roli organizatorów ME
kwiecień 21, 2007
pnlp
|
|
|