ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Covid-19 niszczy komórki nowotworowe? "Są takie przypadki" 
15 kwiecień 2021      hens
Singer, Schultz i tło historyczne Żydów-Arendarzy w Rzeczypospolitej  
23 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Zdrajcy z pisowskiego nieRządu 
5 grudzień 2020     
Jak długo Polacy będą nękani przez Trzecią mafię? 
23 lipiec 2025     
Szanse prezydenta Obamy na drugą kadencję maleją 
30 lipiec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Medyczne potwory na wolności 
27 sierpień 2021     
Tryptyk z nowym słowem roku 
28 maj 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Bóg i Szatan 
25 lipiec 2010      Goska
Przerażająca wiedza o prawie geologicznym 
18 grudzień 2018      Alina
"Trzy twarze Juliana Haraschina". Dyskusja w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej 
1 luty 2016      Krystian Brodacki
Kolejna ofiara "katastrofy smoleńskiej" - nie żyje WIKTOR BATER!!!!! 
7 kwiecień 2020      Alina
Przecinka lasu 
12 sierpień 2017     
„Mini-moskiewskie” i „Maksi-kopenhaskie” przejawy TYSIĄCLETNIEJ WOJNY Globalnego Chazarstanu z ‘gorszymi narodami’ (ang. gentiles) 
12 styczeń 2010      Marek Glogoczowski
Donald Tusk... cenzorem ? 
28 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dwudziesta trzecia 
10 wrzesień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński DRZEWA I SŁONECZNIKI - część jedenasta  
27 kwiecień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
W pełni zaszczepieni to 90% zgonów z powodu Covid-19 w Anglii; większość jest zaszczepiona potrójnie 
6 marzec 2022     
Niewyobrażalnie głupi "Konfederaci" 
22 grudzień 2020      Artur Łoboda
Na wesoło wkoło... 
13 marzec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Nie dla Tuska polska bieda  
4 luty 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Co ten MOTŁOCH z ZNP sobie wyobraża?

Tak się złożyło, że uciekając przed służbą wojskową w komunistycznym wojsku, dokładnie 40 lat temu rozpocząłem studia na polonistyce.
(Z góry zastrzegam, że zmieniłem te studia ze wszystkimi zaliczeniami i zdanymi egzaminami.)
Otóż poziom moich kolegów i koleżanek był bardzo różny.
Pewnie to nie będzie miłe dla niektórych czytelników, ale wyróżniającymi studentami byli POLACY o żydowskich korzeniach.
Co zawiera się w tym stwierdzeniu? Otóż to, że ich stosunek do Polski nie różnił się od mojego. A jedną z tamtych koleżanek spotkałem kilka lat temu i nic się nie zmieniła.
Dzięki temu wiem, że nie pomyliłem się 40 lat temu.

Nie wyobrażam sobie, by KTOKOLWIEK z moich kolegów na tamtych studiach - mógł demoralizować młodzież polską.
A przecież 15 lat temu pisałem, że W TYSIĄCLETNIEJ HISTORII POLSKI NIGDY NIE BYŁO TAKIEGO UPADKU MŁODZIEŻY POLSKIEJ - JAKI MA MIEJSCE OBECNIE!
I to stwierdzenie ponawiam i dzisiaj.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że lata rządów AWS-hołoty* i SLD doprowadziły do skrajnego upadku morale młodzieży polskiej.
W latach 1998-2008 polska szkoła to był RYNSZTOK!**
I ten rynsztok generowali ludzie, którzy mają dzisiaj czelność mówić o jakimś "niszczeniu polskiej szkoły przez PiS"!
Za to wszystko - czego dokonali winni gnić w kryminale!
Widocznie jednak PiS nie ma ŻADNYCH uczciwych intencji, skoro pozwala na skandaliczne wybryki tych ludzi - zamiast pozamykać ich w więzieniach.
Z całą odpowiedzialnością prawną i wiele ważniejszą odpowiedzialnością moralną stwierdzam, że wielu nauczycieli powinno karnie odpowiedzieć za demoralizację Polskiej Młodzieży***

By postawić kropkę nad "i" oświadczam, że Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ TO NIE PiS ZMIENIŁ MORALE POLSKIEJ MŁODZIEŻY!

Dokonała tego pewna grupa polskich patriotów - wśród których najaktywniejszą była śp Elżbieta Gawlas - wielka patriotka i nauczycielka, której w 1980 roku zabroniono dostępu do polskiej młodzieży. http://zaprasza.net/a.php?article_id=31771

Jeżeli zamiast lękać się awanturników z ZNP - dla przykładu zamknie się kilku z nich na długie lata - to będzie to wyraźny przykład, że demoralizacja młodzieży NIE POZOSTANIE bezkarna!

*AWS rządziła wspólnie z Geremkiem i Mazowieckim, a więc "Unią Wolności".
** Rok 2008 podaję orientacyjnie, bo mniej więcej w tym okresie zaczęły skutkować działania polskich patriotów i PiS nie miał z tym NIC wspólnego.
*** Kiedy kolejne polskojęzyczne Rządy Trzeciej RP podsycały chaos w polskim szkolnictwie - to wielu nauczycieli zrobiło sobie z tego dodatkowe źródło wpływów.
Co roku zmieniano program nauczania i w związku z tym podręczniki. A nauczyciele lobbowali za wydawcami tych bubli!
30 marzec 2017

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Rzecz w tym, że gimnazja, a ściślej ich wprowadzenie, to całkowita patologia.
Likwidacja gimnazjów to konieczność.
Ci którzy je wprowadzili, teraz je likwidują.
Ale istotniejszy problem w tym, że pójdą za tym redukcje zatrudnienia i handel nieruchomościami oraz ich wyposażeniem.
Nikt nie mówi o istotnym, kardynalnym okrojeniu podstawy programowej, a w tej sferze są ukotwiczone zwolnienia, a nie w liczbie klas i uczniów.
Broniarz to krętacz i aspirant, a'la Krzaklewski, tylko w skali mikro.
Zmiana systemu służy jeszcze większemu ogłupianiu społeczeństwa pod pretekstem naprawy, czyli sanacji.
A do czego doprowadziła nas sanacja, to wystarczy sięgnąć do podręczników historii, obojętnie czy klas podstawowych, gimnazjów, czy szkół tzw. "średnich".
Idzie to w coraz gorszym kierunku.

Ja - na marginesie - osobiście nie spotkałem, ani w szkole podstawowej, ani w średniej Ż A D N E G O nauczyciela, który potrafiłyby mnie zainspirować, czy rozwinąć.
Poza zdarzeniami o charakterze incydentalnym.

Wszystko co osiągnąłem, to dzięki sobie i ludziom formalnie niepowiązanym z systemem edukacji.

Nadmienię, że do szkoły średniej chodziłem w miejscowości powiatowej, w okresie schyłku tzw. "starego systemu".
Z czasem dotarło do mnie, że w klasach mat-fiz. LO lokowano potencjalne kadry zarządcze struktur postpowiatowych, z zanętą kadr wyższych.

I w takim kierunku szła "edukacja".

Dopiero po latach to zrozumiałem i pozbyłem się traumy 4 - letniego "więzienia mentalnego", w okresie psychofizjologicznego, największego rozkwitu.

2017-03-31
Magellan

 

Zgadzam się z Tobą Magellanie, a jednocześnie mam odmienne zdanie.

Sam twierdziłem, że gimnazja to była patologia - bo takimi je tworzyli politycy i całkowicie bezmyślni nauczyciele.
Patrząc jednak na problem z pozycji psychologii rozwojowej (taki kierunek też miałem na studiach), kolejny etap nauczania w zdrowym moralnie społeczeństwie - przyspiesza dojrzewanie.

Ja również nie miałem dobrego zdania o podstawówce. Wszystko - co wartościowe w tamtym okresie było poza nią.
Jednak zdając do Liceum Plastycznego w Krakowie- przy konkurencji 25 kandydatów na jedno miejsce - poczułem wielką dumę i zapał do nauki. On - co prawda przygasł gdy wszedłem w tak zwany - "najgorszy okres dojrzewania", a szkoła była pięcioletnia.
Lecz wstąpienie na wyższy próg edukacji było bardzo motywujące. I takimi MOGŁY BY BYĆ gimnazja. Ale nie były dlatego, że ich założeniem była demoralizacja dzieci!

Na studiach również poznałem - po czasie: jak niektóre kierunki przygotowywały do zawodu. Na przykład: socjologia, psychologia, studium wojskowe, nadmiernie rozbudowana historia - to był przedsionek przed SB.
Po tych kierunkach nie było pracy i młodzi ludzie - czasem niezaplanowanie wpadali w sidła SB.

Reasumując: od struktury szkolnictwa WAŻNIEJSZY jest klimat nauczania i MORALE nauczycieli.
Przede wszystkim morale władz zwierzchnich: kuratorów i pracowników Ministerstwa Oświaty. Ale w tych miejscach mamy do czynienia z bagnem moralnym!

2017-03-31
Artur Łoboda

  

Archiwum

Kraków: działacze NOP aresztowani za działalność antyizraelską
styczeń 9, 2007
nop
Zabić ze strachu
sierpień 6, 2004
Zygmunt Haduch Meksyk
Lepper zawiedziony spotkaniem z Kołodko
lipiec 24, 2002
PAP
Opór Islamu
kwiecień 2, 2007
przysłał ICP
Piłka kopana, czyli hat-trick Ebi Smolarka
październik 14, 2007
Marek Olżyński
"Judasz" Solidarności Judaszów
sierpień 8, 2006
dr Marek Głogoczowski
W interesie Izraela i biznesu naftowego
marzec 22, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Obiecana przez polityków praca za granicą
sierpień 2, 2004
Czy oni wiedzieli o przekręcie?
listopad 19, 2002
http://www.superexpress.pl
Banki w Polsce chcą zarobić na kryzysie
styczeń 24, 2009
Paweł Ziemiński
"Chrześcijańska" etyka złodziejska
grudzień 29, 2008
onet
Dwa odrębne światy...
marzec 3, 2008
tłumacz
100 lat - nowy wiek emerytalny!
lipiec 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jak Polak z zagranicy może pomóc Polsce?
lipiec 13, 2005
Artur Łoboda
Panie Pietrzak - prosimy o bis.
sierpień 1, 2003
Artur Łoboda
Rewanż Chin?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przepraszacze
czerwiec 11, 2005
przesłała Elzbieta
Wiadomość grubymi nićmi szyta
kwiecień 27, 2003
Wiek dwudziesty “wiekiem śmierci” w historii ludzkości
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
lipiec 6, 2003
Mirosław J. Wiechowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media