ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Lekarze są w szoku. Epidemia zakrzepicy, zawałów mózgu i zawałów serca 
8 luty 2023     
Dyrektoriat Unii Europejskiej 
9 październik 2018     
Zapytanie do Krzysztofa Simona 
11 lipiec 2020     
To szykowano Polakom 
21 styczeń 2026      Artur Łoboda
Te dwie dziewczynki bardzo potrzebują Waszej pomocy 
22 wrzesień 2020      Marta Łuczak
Prokuratorzy łamiący Prawo, awansują 
2 kwiecień 2013      Stelęgowska
Pięć „teorii spiskowych”, które stały się rzeczywistością w 2021 r. 
8 styczeń 2022     
"Fakty i akty" 2026 
28 luty 2026      Artur Łoboda
Cała prawda o Arturze Sandauerze 
21 kwiecień 2017      Aldona Zaorska
Matka Boża Fatimska 
26 październik 2017      Paweł Ziółkowski
"Tokszoł" w wykonaniu Grupy Pod Budą 
13 listopad 2012     
Inkwizycja XXI wieku
Jak bronić praw obywatelskich?
 
20 lipiec 2020     
Prymitywny "historyk" JUDZI w swoim stylu 
15 grudzień 2021     
Oby to był początek światowego powstania narodów  
6 lipiec 2015      Artur Łoboda
Covidowe Jarmarki, czyli rosyjska masakra piosenką estradową 
29 wrzesień 2020     
Alkohol, a zakrzepy krwi po szczepieniu kowidem  
23 czerwiec 2021     
Zbrojenia i repolonizacja 
5 maj 2017     
"Praworządność" w wydaniu PiS 
15 marzec 2020      Artur Łoboda
W książce "Mein Kampf" Hitler zapowiadał, co zamierza zrobić.  
18 marzec 2012     
Co to jest Ukraina? 
29 kwiecień 2022     

 
 

Koniec mojego świata

Niedawno trafiłem w Internecie na film z 1964 roku - pod tytułem "Koniec naszego świata"
Opowiada on o losach więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

https://www.youtube.com/watch?v=1iG5AGlryv8
Bardzo mgliście przypominał mi się on z dzieciństwa, w przeciwieństwie do nieskończonego filmu "Pasażerka" - Andrzeja Munka.
Powód tego wydaje mi się dziś oczywisty.
Andrzej Munk z artystycznym dystansem podszedł do tematu. Tymczasem film "Koniec naszego świata" powstał na podstawie powieści byłego więźnia Oświęcimia - Tadeusza Hołuja, a film reżyserowała była więźniarka tego obozu - Wanda Jakubowska.
Tadeusz Hołuj sam wystąpił w tym filmie.
Film był więc rodzajem pamiętnika byłych więźniów obozu - stworzono go wtedy - gdy pamięć ludzka sięgała nieodległych czasów okupacji.

Moja edukacja historii Polski XX wieku polegała głównie - na wspomnieniach ludzi mi bliskich.
Po latach okazała się po stokroć uczciwsza niż -jeszcze dziś tworzone podręczniki.
I dlatego pozwoliłem sobie zastanowić się: co było końcem Mojego świata kultury, bo ewidentnie mamy do czynienia z upadkiem obecnego świata!

Otóż przełomem było z pewnością zburzenie World Trade Center.
11 września 2001 roku - na oczach miliardów ludzi - zburzono budynki WTC po to, by mieć pretekst do rozpętania wojny światowej.
I ta wojna się dziś toczy. Chociaż chwilowo jesteśmy poza jej zasięgiem.
Dla mnie haniebnym jest, że polskojęzyczny Prezydent i Premier Trzeciej RP - poparli jej rozpoczęcie, że polscy żołdacy pomogli atakować Irak!
Podobnie jak hitlerowcy - nikt z nich, nie odpowiedział za ten zbrodniczy współudział!

Kolejną hańbą jest to, że ze strachu przed terrorystami islamskimi - zamykamy drzwi przed prawdziwymi uciekinierami.
Tak zostaliśmy wytresowani, że boimy się własnego cienia.
Przywracanie polskości - wymaga również przywracanie wartości - które kiedyś reprezentowali Polacy. A pomoc niewinnym była jedną z nich.


Młodzież zachęcam do obejrzenia filmu Wandy Jakubowskiej. Dzięki niemu trochę lepiej zrozumiecie tamte czasy i nie pozwolicie sobie później wmawiać kłamstw historycznych.
8 lipiec 2016

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Zgadzam się z większością Pana poglądów, ale nie podzielam Pana zdania odnośnie potrzeby pomocy i przyjmowania prawdziwych uchodźców wojennych. Tłumacze dlaczego, z historii wiemy że Polska swojego czasu była najbardziej tolerancyjnym i zróżnicowanym etnicznie krajem w Europie. Były z tego krótkotrwałe korzyści, pełna zgoda, ale na dłuższą metę był to jeden z czynników upadku państwa, ponieważ grupy te nie zidentyfikowaly się z Polska i bardzo często się buntowaly i podczas wojen wspomagały naszych wrogów, oczywiście nie wszyscy, ale nie sposób przewidzieć którzy nam będę pomagać a którzy wystąpią przeciwko nam w razie zagrożenia. Dlatego sugerowałbym zamknięcie się na wszelkiego rodzaju przybyszy, patrząc na to co się dzieje na zachodzie i przez pryzmat historii uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie.

2016-07-08
Shadowless

 

Już kiedyś to pisałem, ale chyba zostało zapomniane.

Nie uważam, żeby przyjęcie uchodźców było równoznaczne nadaniem im obywatelstwa.
Mam na myśli cały czas utworzenie dla nich bezpiecznej przystani - na czas trwania wojny w ich kraju.
Z góry podam przykład Kurdów, a więc Jazydów i Chrześcijan z miejsc konfliktów.

Po ustaniu walk - pewnie wielu z nich chętnie wróci w własne strony.
Osobiście znam środowisko Ormian, Ukraińców, Gruzinów i nie widzę z ich strony ŻADNEGO zagrożenia dla Polski.
Problemem mogą być TYLKO fanatycy, którzy sterroryzują własną grupę etniczną.

2016-07-08
Artur Łoboda

 

Jest tylko jeden zasadniczy problem w Pana rozumowaniu, nie sposób rozróżnić tych którzy faktycznie szukają schronienia i bezpieczeństwa od tych, których Pan wymienił tj, fanatyków, terrorystów itp.
Więc ja dla bezpieczeństwa sugeruję nie przyjmować nikogo, pomyślmy o sobie, zatroszczmy się o siebie bo nikt za nas samych tego nie zrobi.

2016-07-08
Shadowless

 

Możecie wierzyć - albo nie, ale ja nie mam najmniejszego problemu odróżnić jednych od drugich.
Dzięki tej intuicji Moi dziadkowie przeżyli wojnę, i uchronili swoje dzieci - chociaż ryzykowali ogromnie.
I te zdolności pozostawili mi w genach.
A poza tym ....
Panowie ja jestem również artystą. A artysta to niepoprawny romantyk.
Pozwólcie, że takim pozostanę.

2016-07-08
Artur Łoboda

  

Archiwum

Państwa bandyckie i ich pokojowe wojny
lipiec 18, 2006
Opowiadanie bez tytułu
maj 29, 2008
Marek Jastrząb
Co Wy, k... wiecie o Polsce?!
kwiecień 13, 2006
Artur Łoboda
Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
Goło, niewesoło
sierpień 14, 2002
"Polityka"
Reżim Busha zamierza zaatakować Iran przy pomocy nuklearnej broni taktycznej
październik 1, 2006
Dorota Szczepańska
Dla kogo robił Schnepf?
luty 19, 2007
Tomasz Sommer
FBI wystąpiło właśnie do Kongresu o przyznanie 12 mln dolarów na stworzenie ogromnej bazy danych o Amerykanach
czerwiec 22, 2007
aktualności pnlp
Parlament Europejski przeciwny "jednostronnej akcji militarnej" w Iraku
styczeń 31, 2003
PAP
Przeniesiony z Monitor Polski
październik 4, 2006
mik4
Dodać zegary do reklam!
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Przelewanie z pustego w próżne
marzec 23, 2004
www.krakow.pl
Prośba do Pana Boga (tytuł redakcji)
grudzień 17, 2006
Antoni39 lat
Podobne fiaska w Egipcie i Palestynie w 1798 oraz w Iraku 2003 Roku Określają Erę Neo-Kolonializmu pod Hasłem Demokracji i Wo
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
TRZECIA DROGA: nazistowska agentura czy neofici lewicy?
grudzień 13, 2002
http://republika.pl/adnikiel/socjobiologia.html
Asesor powinien pomagać sędziemu, a nie wydawać wyroki - niekonstytucyjność asesury - czas na nowy model sprawiedliwego sądo
listopad 6, 2006
Zdzisław Raczkowski
Rudolf Giuliani mianował kolejnych trzech Żydów na swoich doradców
październik 14, 2007
BIBULA
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie kupujcie szmatławca
czerwiec 9, 2006
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media