ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Hańba dla całego Świata! 
4 październik 2025      Artur Łoboda
Robert Mazurek z Kanału Zero po raz pierwszy zachował się jak Polak 
4 luty 2026     
Najlepsze lekarstwa 
22 listopad 2019      Artur Łoboda
Złodzieje tożsamości 
1 styczeń 2014      Artur Łoboda
Dobrymi chęciami jest w kulturze piekło wybrukowane 
1 grudzień 2015      Artur Łoboda
Kto zostanie oskarżony za szkodliwe szczepionki na Covid-19?  
24 luty 2024      Patricia Harrity
Agenda antyludzka – wątek na Twitterze (X) 
11 listopad 2023     
"Filosemicka operacja w Polsce. W czyim interesie rządy w Polsce podejmują decyzje? K. Baliński", czyli wiedza porażająca dla każdego Polaka. 
27 czerwiec 2019      Alina
Prokuratorzy - partnerami w zbrodni w USA 
23 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy dojdzie do wojny domowej? KŁAMSTWO O BIAŁORUSI |  
18 sierpień 2020      PL1.TV
DeSantis nakłada grzywnę w wysokości 3,5 miliona dolarów na hrabstwo za naruszenie zakazu przymusowych szczepień na Florydzie 
15 październik 2021      Eva Marie Uzcategui
Dlaczego rząd USA może chcieć wymordować 200 milionów Amerykanów, aby uwolnić nadmiar energii dla centrów danych AI i wyścigu o superinteligencję 
29 lipiec 2025      Mike Adams
Dekowidyzacja Służby zdrowia  
11 listopad 2020     
Przed nami wiosna na przednówku chleb drożeje oraz złoto i benzyna 
28 luty 2011      za www.wiernipolsce.pl - MG
Uwłaszczenie na kulturze 
31 grudzień 2016     
Dlaczego Tusk chce wysłać do szkoły dzieci sześcioletnie? 
7 grudzień 2013      Artur Łoboda
Na eskimoskiej smyczy 
30 listopad 2023     
Boże Narodzenie Miłości 
24 grudzień 2017      Paweł Ziółkowski
“Lisowczyk” the “Polish Rider” painted by Rembrandt  
25 listopad 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
PiS od dawna prosił się o strajki 
16 kwiecień 2019     

 
 

Koniec mojego świata

Niedawno trafiłem w Internecie na film z 1964 roku - pod tytułem "Koniec naszego świata"
Opowiada on o losach więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

https://www.youtube.com/watch?v=1iG5AGlryv8
Bardzo mgliście przypominał mi się on z dzieciństwa, w przeciwieństwie do nieskończonego filmu "Pasażerka" - Andrzeja Munka.
Powód tego wydaje mi się dziś oczywisty.
Andrzej Munk z artystycznym dystansem podszedł do tematu. Tymczasem film "Koniec naszego świata" powstał na podstawie powieści byłego więźnia Oświęcimia - Tadeusza Hołuja, a film reżyserowała była więźniarka tego obozu - Wanda Jakubowska.
Tadeusz Hołuj sam wystąpił w tym filmie.
Film był więc rodzajem pamiętnika byłych więźniów obozu - stworzono go wtedy - gdy pamięć ludzka sięgała nieodległych czasów okupacji.

Moja edukacja historii Polski XX wieku polegała głównie - na wspomnieniach ludzi mi bliskich.
Po latach okazała się po stokroć uczciwsza niż -jeszcze dziś tworzone podręczniki.
I dlatego pozwoliłem sobie zastanowić się: co było końcem Mojego świata kultury, bo ewidentnie mamy do czynienia z upadkiem obecnego świata!

Otóż przełomem było z pewnością zburzenie World Trade Center.
11 września 2001 roku - na oczach miliardów ludzi - zburzono budynki WTC po to, by mieć pretekst do rozpętania wojny światowej.
I ta wojna się dziś toczy. Chociaż chwilowo jesteśmy poza jej zasięgiem.
Dla mnie haniebnym jest, że polskojęzyczny Prezydent i Premier Trzeciej RP - poparli jej rozpoczęcie, że polscy żołdacy pomogli atakować Irak!
Podobnie jak hitlerowcy - nikt z nich, nie odpowiedział za ten zbrodniczy współudział!

Kolejną hańbą jest to, że ze strachu przed terrorystami islamskimi - zamykamy drzwi przed prawdziwymi uciekinierami.
Tak zostaliśmy wytresowani, że boimy się własnego cienia.
Przywracanie polskości - wymaga również przywracanie wartości - które kiedyś reprezentowali Polacy. A pomoc niewinnym była jedną z nich.


Młodzież zachęcam do obejrzenia filmu Wandy Jakubowskiej. Dzięki niemu trochę lepiej zrozumiecie tamte czasy i nie pozwolicie sobie później wmawiać kłamstw historycznych.
8 lipiec 2016

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Zgadzam się z większością Pana poglądów, ale nie podzielam Pana zdania odnośnie potrzeby pomocy i przyjmowania prawdziwych uchodźców wojennych. Tłumacze dlaczego, z historii wiemy że Polska swojego czasu była najbardziej tolerancyjnym i zróżnicowanym etnicznie krajem w Europie. Były z tego krótkotrwałe korzyści, pełna zgoda, ale na dłuższą metę był to jeden z czynników upadku państwa, ponieważ grupy te nie zidentyfikowaly się z Polska i bardzo często się buntowaly i podczas wojen wspomagały naszych wrogów, oczywiście nie wszyscy, ale nie sposób przewidzieć którzy nam będę pomagać a którzy wystąpią przeciwko nam w razie zagrożenia. Dlatego sugerowałbym zamknięcie się na wszelkiego rodzaju przybyszy, patrząc na to co się dzieje na zachodzie i przez pryzmat historii uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie.

2016-07-08
Shadowless

 

Już kiedyś to pisałem, ale chyba zostało zapomniane.

Nie uważam, żeby przyjęcie uchodźców było równoznaczne nadaniem im obywatelstwa.
Mam na myśli cały czas utworzenie dla nich bezpiecznej przystani - na czas trwania wojny w ich kraju.
Z góry podam przykład Kurdów, a więc Jazydów i Chrześcijan z miejsc konfliktów.

Po ustaniu walk - pewnie wielu z nich chętnie wróci w własne strony.
Osobiście znam środowisko Ormian, Ukraińców, Gruzinów i nie widzę z ich strony ŻADNEGO zagrożenia dla Polski.
Problemem mogą być TYLKO fanatycy, którzy sterroryzują własną grupę etniczną.

2016-07-08
Artur Łoboda

 

Jest tylko jeden zasadniczy problem w Pana rozumowaniu, nie sposób rozróżnić tych którzy faktycznie szukają schronienia i bezpieczeństwa od tych, których Pan wymienił tj, fanatyków, terrorystów itp.
Więc ja dla bezpieczeństwa sugeruję nie przyjmować nikogo, pomyślmy o sobie, zatroszczmy się o siebie bo nikt za nas samych tego nie zrobi.

2016-07-08
Shadowless

 

Możecie wierzyć - albo nie, ale ja nie mam najmniejszego problemu odróżnić jednych od drugich.
Dzięki tej intuicji Moi dziadkowie przeżyli wojnę, i uchronili swoje dzieci - chociaż ryzykowali ogromnie.
I te zdolności pozostawili mi w genach.
A poza tym ....
Panowie ja jestem również artystą. A artysta to niepoprawny romantyk.
Pozwólcie, że takim pozostanę.

2016-07-08
Artur Łoboda

  

Archiwum

4 teksty
grudzień 14, 2004
Zmienna Rzeczywistość Potęgi USA
marzec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Stracone lata, stracone złudzenia
listopad 11, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Izraelski rabin za rozstrzeliwaniem buntowników
lipiec 18, 2002
PAP
Wszyscy rodzimy się uczciwi, ale tylko nieliczni umierają jako przyzwoici
marzec 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Koszty aneksji do UE (3)
marzec 17, 2003
Piotr Wesołowski
tyrty
kwiecień 2, 2006
tryrty
Hitler nauczył się nienawiści do Polaków w Berlinie?
sierpień 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Niemcy za mało i za krótko pracują?
marzec 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Druga Targowica umożliwia „Tarczę” w Polsce?
sierpień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
VII rocznica agresji NATO na Jugosławię
marzec 23, 2006
Tadeusz Samitowski
Bliżej koryta
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
Nierządy rządu, czyli poszeptywania szatana
lipiec 3, 2007
Marek Olżyński
Handlarze, precz ze szpitali!
grudzień 12, 2003
Adrian Dudkiewicz
ZPB: wojna polsko-polska o bazę USA w Grodnie?
sierpień 17, 2005
Marek Głogoczowski
Walka o państwo...bezprawia
marzec 21, 2007
Marek Olżyński
Bronimy prawdziwego św. Mikołaja
listopad 30, 2004
Popisy idiotów, czyli Obóz Wielkich Palantów
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
Jestem Polakiem
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media