|
Nad Polską zapanują ciemności.
|
|
To już niemal pewne - w ciągu dwóch lat nad Polską zapanują ciemności.
Siedem lat rządów ekipy, która woli "poharatać w gałę" niż zajmować się realnymi problemami kraju, zaczyna przynosić wymierne efekty. Eksperci są zgodni - w ciagu 2 lat w Polsce mogą zacząć występować tzw. black-outy, czyli rozległe deficyty mocy w sieci przesyłowej skutkujące brakiem prądu. Konsekwencje wystąpienia takich deficytów są uciążliwe nie tylko dla gospodarstw domowych (zapanują ciemności), ale przede wszystkim niezwykle groźne dla całej gospodarki.
Z uwagi na nie spełnianie unijnych norm środowiskowych w 2016 roku nasz kraj będzie musiał wyłączyć elektrownie węglowe o łącznej mocy 3000 MW. W ich miejsce rząd Tuska w ciągu 7 lat nie wybudował ani jednej nowej elektrowni. Co gorsza - nadzorowana przez Skarb Państwa spółka Energa podjęła w 2012 roku niezrozumiałą decyzję o anulowaniu budowy nowej elektrowni w Ostrołęce (na którą, według szacunkowych danych, wydała już 200 mln zł). To oznacza tylko jedno - nad Polską będą mogły zapanować ciemności. Deficyty mocy w sieci przesyłowej poskutkują brakiem prądu w gniazdkach, co będzie nie tylko uciążliwe dla zwykłych odbiorców, ale - przede wszystkim - groźne dla całej gospodarki. Przyznało to nawet samo Ministerstwo Gospodarki, które w sierpniu 2013 roku wydało dokument pt. "Sprawozdanie w wyników monitorowania bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej". Zgodnie z jego treścią w latach 2016-2017 Polsce realnie grożą energetyczne blackouty w okresach zimowym i letnim. Co istotne - pierwsze niewielkie niedobory mocy mogą pojawić się już za kilka miesięcy - w szczycie zimowym 2015 r., ale najcięższa zima czeka nas prawdopodobnie w 2017 roku, kiedy brakować będzie rekordowych 1100 MW. Latem też nie wystarczy prądu: w 2016 r. może zabraknąć 520 MW, a rok później - 680 MW.
Powstaje pytanie, czy uprawiana przez obecny rząd całkowicie nieudolna polityka dotycząca bezpieczeństwa energetycznego, nie jest przypadkiem ukierunkowana właśnie na to, aby wspierać - kosztem polskich obywateli - zagraniczny przemysł energetyczny? Wszak aby konsekwencje tzw. "blackoutów" dotknęły jak najmniejszą liczbę gospodarstw domowych, Polska będzie zmuszona kupować energię potrzebną do zbilansowania całego systemu poza swoimi granicami. Na sytuacji kryzysowej w naszym kraju najbardziej zyskają wówczas Niemcy, którzy - czując co się święci - już w ubiegłym roku zapowiedzieli wybudowanie w krótkim czasie dodatkowych połączeń energetycznych z Polską. Cel takiej inwestycji jest oczywisty - nasz zachodni sąsiad chce być gotowy na sytuacje, w której przesłonięta ciemnościami blackoutu Polska poprosi o możliwość wykupu nadwyżek astronomicznie-drogiej zielonej energii z niemieckich wiatraków. By żyło się lepiej! Angeli Merkel...
http://niewygodne.info.pl
http://forsal.pl/artykuly/816380,nie-nadazamy-z-budowa-blokow-energetycznych-moze-zabraknac-pradu.html
|
|
20 sierpień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
"Kulawa kaczka" w USA i zdrada Polski
sierpień 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Oni" już się wybrali
listopad 10, 2003
|
Asymetryczna Wojna Hezbollahu Przeciwko Izraelowi z Winy USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Afera na naszych oczach. "Prywatyzacja" PZU
grudzień 31, 2002
Adam Zieliński
|
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
|
Rozgrywki na bazie "afery Rywina"
luty 11, 2003
zaprasza.net
|
WIERZE ZE "HEJNAL" NADAWAŁ
maj 5, 2005
RZYMIANKA
|
Stanisław Krajski o masonach
Bronisław Wildstein masonem?
grudzień 4, 2006
prawy pl
|
Ćmoje boje o praworządności
luty 20, 2006
|
PO komuszy stan
listopad 1, 2005
Marek Olżyński;
|
Kościół zachowuje się roztropnie?
maj 22, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Ziemia, planeta ORANUSIAN?
styczeń 6, 2007
Marek Głogoczowski
|
Kołodko zostaje
Miller też
grudzień 19, 2002
Adam Zieliński
|
Jest brzydka sprawa...
czerwiec 9, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Dzisiaj w dobie wyborczej kampanii prezydenckiej U.S. należy zastanowić się i odpowiedzieć 2008 i co dalej.
maj 11, 2008
Gregory Akko
|
A Chronology of the Zionist Master Plan
for World Domination
styczeń 9, 2007
przysłał ICP
|
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
|
Retrospekcja, czyli rzecz o...
maj 2, 2006
Marek Olżyński
|
Wielkie dzieła za niewielkie pieniądze
listopad 7, 2005
zaprasza.net
|
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
|
|
|