|
Nad Polską zapanują ciemności.
|
|
To już niemal pewne - w ciągu dwóch lat nad Polską zapanują ciemności.
Siedem lat rządów ekipy, która woli "poharatać w gałę" niż zajmować się realnymi problemami kraju, zaczyna przynosić wymierne efekty. Eksperci są zgodni - w ciagu 2 lat w Polsce mogą zacząć występować tzw. black-outy, czyli rozległe deficyty mocy w sieci przesyłowej skutkujące brakiem prądu. Konsekwencje wystąpienia takich deficytów są uciążliwe nie tylko dla gospodarstw domowych (zapanują ciemności), ale przede wszystkim niezwykle groźne dla całej gospodarki.
Z uwagi na nie spełnianie unijnych norm środowiskowych w 2016 roku nasz kraj będzie musiał wyłączyć elektrownie węglowe o łącznej mocy 3000 MW. W ich miejsce rząd Tuska w ciągu 7 lat nie wybudował ani jednej nowej elektrowni. Co gorsza - nadzorowana przez Skarb Państwa spółka Energa podjęła w 2012 roku niezrozumiałą decyzję o anulowaniu budowy nowej elektrowni w Ostrołęce (na którą, według szacunkowych danych, wydała już 200 mln zł). To oznacza tylko jedno - nad Polską będą mogły zapanować ciemności. Deficyty mocy w sieci przesyłowej poskutkują brakiem prądu w gniazdkach, co będzie nie tylko uciążliwe dla zwykłych odbiorców, ale - przede wszystkim - groźne dla całej gospodarki. Przyznało to nawet samo Ministerstwo Gospodarki, które w sierpniu 2013 roku wydało dokument pt. "Sprawozdanie w wyników monitorowania bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej". Zgodnie z jego treścią w latach 2016-2017 Polsce realnie grożą energetyczne blackouty w okresach zimowym i letnim. Co istotne - pierwsze niewielkie niedobory mocy mogą pojawić się już za kilka miesięcy - w szczycie zimowym 2015 r., ale najcięższa zima czeka nas prawdopodobnie w 2017 roku, kiedy brakować będzie rekordowych 1100 MW. Latem też nie wystarczy prądu: w 2016 r. może zabraknąć 520 MW, a rok później - 680 MW.
Powstaje pytanie, czy uprawiana przez obecny rząd całkowicie nieudolna polityka dotycząca bezpieczeństwa energetycznego, nie jest przypadkiem ukierunkowana właśnie na to, aby wspierać - kosztem polskich obywateli - zagraniczny przemysł energetyczny? Wszak aby konsekwencje tzw. "blackoutów" dotknęły jak najmniejszą liczbę gospodarstw domowych, Polska będzie zmuszona kupować energię potrzebną do zbilansowania całego systemu poza swoimi granicami. Na sytuacji kryzysowej w naszym kraju najbardziej zyskają wówczas Niemcy, którzy - czując co się święci - już w ubiegłym roku zapowiedzieli wybudowanie w krótkim czasie dodatkowych połączeń energetycznych z Polską. Cel takiej inwestycji jest oczywisty - nasz zachodni sąsiad chce być gotowy na sytuacje, w której przesłonięta ciemnościami blackoutu Polska poprosi o możliwość wykupu nadwyżek astronomicznie-drogiej zielonej energii z niemieckich wiatraków. By żyło się lepiej! Angeli Merkel...
http://niewygodne.info.pl
http://forsal.pl/artykuly/816380,nie-nadazamy-z-budowa-blokow-energetycznych-moze-zabraknac-pradu.html
|
|
20 sierpień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Patrole Egzekucyjne Szkolone przez USA?
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
2009.02.13. Serwis wiadomości bez cenzury
luty 13, 2009
tłumacz
|
Czego spodziewamy się po swoim życiu?
czerwiec 30, 2008
Marek Jastrząb
|
21 postulatów Solidarności które wynegocjowano strajkami sierpnia roku 1980
sierpień 28, 2005
Adam Sandauer
|
UB-ek odsiedzi karę?
sierpień 19, 2005
PAp
|
"Żółte Niebezpieczenstwo?"
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Unijny Rozbiór Serbii
Kosowo oddane islamistom
luty 19, 2008
Robert Wit Wyrostkiewicz
|
Ekologia a prawda
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Awaria
październik 11, 2004
zaprasza.net
|
Jak Bush się szarogęsi w Krakowie
maj 30, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
|
"Niechciane inwestycje"
sierpień 28, 2002
PAP
|
Putin dla Time Magazin
grudzień 20, 2007
.
|
Niebezpieczne zadłużenie
luty 10, 2003
Artur Kowalski http://www.naszdziennik.pl/
|
Dla biednych nawiedzonych i poszkodowanych nie nadążających za nauką i postępem
sierpień 4, 2005
Gregory Akko
|
Germar Rudolf skazany na 30 miesięcy więzienia za "negowanie Holokaustu"
marzec 19, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Rurociag i "Drang Nach Osten"
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wyjaśnienie
październik 24, 2005
Artur Łoboda
|
Precyzja strzału
luty 24, 2005
|
David Irving: "W Auschwitz nie było komór gazowych"
styczeń 26, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Ambasada-Forteca w Bagdadzie
kwiecień 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|