|
Nad Polską zapanują ciemności.
|
|
To już niemal pewne - w ciągu dwóch lat nad Polską zapanują ciemności.
Siedem lat rządów ekipy, która woli "poharatać w gałę" niż zajmować się realnymi problemami kraju, zaczyna przynosić wymierne efekty. Eksperci są zgodni - w ciagu 2 lat w Polsce mogą zacząć występować tzw. black-outy, czyli rozległe deficyty mocy w sieci przesyłowej skutkujące brakiem prądu. Konsekwencje wystąpienia takich deficytów są uciążliwe nie tylko dla gospodarstw domowych (zapanują ciemności), ale przede wszystkim niezwykle groźne dla całej gospodarki.
Z uwagi na nie spełnianie unijnych norm środowiskowych w 2016 roku nasz kraj będzie musiał wyłączyć elektrownie węglowe o łącznej mocy 3000 MW. W ich miejsce rząd Tuska w ciągu 7 lat nie wybudował ani jednej nowej elektrowni. Co gorsza - nadzorowana przez Skarb Państwa spółka Energa podjęła w 2012 roku niezrozumiałą decyzję o anulowaniu budowy nowej elektrowni w Ostrołęce (na którą, według szacunkowych danych, wydała już 200 mln zł). To oznacza tylko jedno - nad Polską będą mogły zapanować ciemności. Deficyty mocy w sieci przesyłowej poskutkują brakiem prądu w gniazdkach, co będzie nie tylko uciążliwe dla zwykłych odbiorców, ale - przede wszystkim - groźne dla całej gospodarki. Przyznało to nawet samo Ministerstwo Gospodarki, które w sierpniu 2013 roku wydało dokument pt. "Sprawozdanie w wyników monitorowania bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej". Zgodnie z jego treścią w latach 2016-2017 Polsce realnie grożą energetyczne blackouty w okresach zimowym i letnim. Co istotne - pierwsze niewielkie niedobory mocy mogą pojawić się już za kilka miesięcy - w szczycie zimowym 2015 r., ale najcięższa zima czeka nas prawdopodobnie w 2017 roku, kiedy brakować będzie rekordowych 1100 MW. Latem też nie wystarczy prądu: w 2016 r. może zabraknąć 520 MW, a rok później - 680 MW.
Powstaje pytanie, czy uprawiana przez obecny rząd całkowicie nieudolna polityka dotycząca bezpieczeństwa energetycznego, nie jest przypadkiem ukierunkowana właśnie na to, aby wspierać - kosztem polskich obywateli - zagraniczny przemysł energetyczny? Wszak aby konsekwencje tzw. "blackoutów" dotknęły jak najmniejszą liczbę gospodarstw domowych, Polska będzie zmuszona kupować energię potrzebną do zbilansowania całego systemu poza swoimi granicami. Na sytuacji kryzysowej w naszym kraju najbardziej zyskają wówczas Niemcy, którzy - czując co się święci - już w ubiegłym roku zapowiedzieli wybudowanie w krótkim czasie dodatkowych połączeń energetycznych z Polską. Cel takiej inwestycji jest oczywisty - nasz zachodni sąsiad chce być gotowy na sytuacje, w której przesłonięta ciemnościami blackoutu Polska poprosi o możliwość wykupu nadwyżek astronomicznie-drogiej zielonej energii z niemieckich wiatraków. By żyło się lepiej! Angeli Merkel...
http://niewygodne.info.pl
http://forsal.pl/artykuly/816380,nie-nadazamy-z-budowa-blokow-energetycznych-moze-zabraknac-pradu.html
|
|
20 sierpień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Śmierdziel
listopad 13, 2004
|
Austriacy zainteresowani Krakowem
listopad 17, 2007
www.krakow.pl
|
Polowanie na "Nazi Gold"
listopad 27, 2006
Tezlav von Roya
|
The Pogrom of Kielce
październik 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przycichają gro?by osi USA-Izrael przeciwko Iranowi i cena paliwa spada
lipiec 31, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Żydowscy osadnicy mszczą się
lipiec 28, 2002
IAR
|
Ostatnie dni Jaruzelskiego
luty 19, 2008
Dziennik
|
Współpraca zagraniczna Krakowa - kurtuazja i konkrety
styczeń 22, 2008
krakow.pl
|
"Klepak" biedy nie klepie
sierpień 15, 2002
|
Kraków w Madrycie
styczeń 27, 2004
www.krakow.pl
|
Masowe bankructwa z winy menadżerów
lipiec 31, 2002
PAP
|
Książka pod choinkę
grudzień 25, 2006
o
|
Gwrancje USA to czek bez pokrycia?
wrzesień 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Meldunek z podróży do "czarnej dziury" Europy
sierpień 30, 2006
Marek Głogoczowski
|
Hausner wciąż niebezpieczny
maj 20, 2004
|
Jak Polak z Zydem
luty 15, 2007
Jerzy Malinski
|
Miliony dolarów na kontach b. prezydenta Peru
październik 3, 2004
|
Wykład o broni i obyczajach.
luty 3, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Ceny Paliwa Osłabiają Imperium USA
styczeń 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy pisać, że Paris to France?
grudzień 28, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|