|
Niedługo zniknę na dłużej
|
|
Żona nieraz wypowiadała o moich działaniach takie przemyślenie:
"kiedy planuję coś robić - to najczęściej wychodzi z tego coś innego. Ale jest to wiele wartościowsze od pierwotnego zamierzenia."
Równo dwadzieścia lat temu zająłem się poznaniem historii Krakowskiego Kazimierza - na którym spędziłem dzieciństwo.
Jak większość Polaków - znałem wcześniej tylko żydowskie mity o tej dzielnicy, która powstała jako odrębne miasto.
Badając historię Kazimierza - musiałem również poznać działalność Żydów w Krakowie - bo tam na początku się osiedlili, a na Kazimierz przybyli 150 lat później.
Po zagłębieniu się w "działalność gospodarczą" Żydów doznałem w pewnym momencie szoku.
Powiedziałem sobie "rany boskie, oni dokładnie to samo robią dzisiaj z Polską".
Ale wnioski były w tamtym czasie szokujące i z z wrodzonej odpowiedzialności - sprawdzałem je jeszcze trzy lata -zanim pierwszy raz ujawniłem.
Tak naprawdę - dopiero po sześciu latach poważnie opisałem zjawisko okradania goi.
I wtedy bardzo wyraźnie podkreśliłem, że nie życzę sobie - by moje wnioski posłużyły do nawrotu antysemityzmu.
Dzisiaj już cały świat wie, że bankierzy to finansowi gangsterzy, Ale 20 lat temu ludzkość utrzymywana była w błogiej niewiedzy.
Tak więc, zająłem się studiami nad historią Żydów, a odkryłem tajemnicę panowania nad światem.
Z powodu liberalnej polityki niszczenia polskiej kultury i wprowadzania w nią wszelkich patologii - zająłem się 7 lat temu diagnozą kultury, by ustalić fundamenty tego elementu cywilizacji.
Z wrodzoną sobie uczciwością odrzuciłem wszystkie teorie i dogmaty, by "własnymi słowami", a raczej z własnego doświadczenia artystycznego i historycznego - przedstawić: czym jest kultura i sztuka.
Pisałem o tym wielokrotnie, że projekt ten odrzucał po wielokroć Rząd PO, ale i pisowski Minister Kultury woli wydać pieniądze na mniejszej klasy patologie - niż na diagnozę kultury.
Robi tak zapewne ze strachu, że jawna stanie się jego niekompetencja.
Systematyzując posiadaną wiedzę z teorii kultury i na nowo odwiedzając wielkiej klasy zabytki sztuki - trafiłem w pewnym momencie na rzecz - wydawałoby się oczywistą - poznałem istotę Stwórcy.
Wielu poetów o tym pisało - celnie wskazując, że sztuka jest odbiciem Boga.
Ale nikt nie nazwał tego "Boga", bądź istoty Stwórcy - wystarczająco precyzyjnie.
Wydaje mi się, że właśnie Go poznałem, ale z przyrodzoną ostrożnością - po raz enty szukam potwierdzenia mojej diagnozy.
Dlatego niedługo wybiorę się na kolejny objazd najważniejszych zabytków kultury europejskiej.
Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie - to wyłączę się z dyskusji na minimum miesiąc.
Aż kiedyś nabiorę przekonania, że nie ma już sensu dalej sprawdzać. Trzeba przekazać to - co odkryłem.
|
|
21 sierpień 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Nie prościej napisać jadę na miesięczny urlop bo każdy musi czasem odpocząć, nie trzeba tego od razy nobilitować bo to żaden wstyd :) |
|
2016-08-24
Shadowless
|
 |
|
|
7 do 12 tysięcy kilometrów w ciągu miesiąca.
Kilkaset zabytków kultury.
Wrócę totalnie przemęczony i pewnie minimum tydzień będę się regenerować.
Kiedy w końcu opublikuję swoje wnioski - to wszyscy będą je uważać za swoje. Już to nieraz przerabiałem.
Póki co - żaden naukowiec, ani filozof nie wskazał źródeł kultury, ani nie ujawnił istoty Stwórcy. A to jest ze sobą powiązane. |
|
2016-08-24
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jerzy I. na celowniku prokuratury
marzec 9, 2006
przysłał Zygmunt Jan Prusiński
|
Brukselska hołota nagle coś dojrzała
maj 22, 2008
PAP
|
Kolejny przekręt Unii za posrednictwem ARiMR
lipiec 18, 2002
PAP
|
"On umrze na serce i pomogą mu w tym..."
marzec 13, 2006
Tadeusz Samitowski
|
Dialog on truth
sierpień 3, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jak pozbyć się 80 tys. bezrobotnych i ogłosić, że bezrobocie spada
styczeń 7, 2005
aaa
|
Przekręt w koloratce
styczeń 7, 2004
http://trybuna.com.pl
|
Wyjść z pułapki zadłużeniowej
luty 21, 2003
Dariusz Zalega
|
III wojna światowa
wrzesień 1, 2004
|
Matka - nadzieja
październik 25, 2004
Zbigniew Skowroński
|
Kto się boi moherowej rewolucji(?)
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
|
Ponad 130 ofiar głodu na północy Argentyny
listopad 29, 2002
Artur Łoboda
|
Gryps z Warszawy
styczeń 17, 2003
MACIEJ RADWAN RYBIŃSKI www.dziennik.krakow.pl
|
LIST OTWARTY DO BIURA LECHA WAŁĘSY
listopad 22, 2005
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Gówno!
listopad 10, 2005
Artur Łoboda
|
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Co musiałoby się wydarzyć aby przyśpieszyć wybory?
czerwiec 17, 2007
Marek Olżyński
|
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
|
Szwecja ostrożna wobec nowych krajów UE
sierpień 19, 2002
IAR
|
"Powstań Polsko zrzuć kajdany..."
maj 12, 2003
przesłała Elżbieta
|
|
|