ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Co to jest covid-19? 
1 sierpień 2020     
Im gorzej tym lepiej 
8 grudzień 2018      Artur Łoboda
Korzystanie z telefonu komórkowego uszkadza KAŻDĄ komórkę ciała!  
15 czerwiec 2026     
Plusy ujemne 
23 grudzień 2020     
Obalamy mit o hiszpańskiej grypie 
2 lipiec 2024     
Rosja supermocarstwem w przemyśle atomowym 
9 maj 2009      tłumacz
Przebudzenie duszy 
10 marzec 2013      Artur Łoboda
Jerzy Bielewicz o gigantycznym przekręcie nazwanym w pogardzie dla polskiej kultury "Chopin"  
24 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Tło kryzysu w USA i na świecie 
2 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Na wesoło wkoło... 
13 marzec 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Retoryka Balcerowicza powraca w mediach 
5 październik 2014      Artur Łoboda
TSUE, Polski Ład i kształcenie lekarzy 
27 maj 2021      Waldemar Korczyński
WSZYSTKO LATA pomimo pandemii! 
10 sierpień 2020      Alina
Zamiast programu wyborczego 
30 maj 2015      Artur Łoboda
Tak zwany "Kongres Kultury Polskiej" 
30 wrzesień 2009      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński NIEBIESKI BLUES - część dziesiąta  
15 luty 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Kłamstwa COVID 
29 kwiecień 2022     
Trasa Armii Amerykańskiej z Hebron-ekstremistycznymi osadnikami legitymizuje okupację Palestyny i sygnalizuje upadek Bidena 
1 luty 2022      Rabin Michael Davis
Morderca żelaza 
24 październik 2013      Artur Łoboda
CDC zmieniło akta zgonu w Minnesocie, usuwając „szczepionkę przeciwko COVID” jako przyczynę śmierci 
14 listopad 2023      Ethan Huff

 
 

Nowości "Antyk" 2 czerwca 2016.

Szanowni Państwo ukazały się dwie nowe pozycje:

1. Ks. Malachi Martin
Odwrócony katolicyzm czyli Kościół reformowany i wymyślony na sposób ludzki

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016747-23010001__PZTA_2.html

Ze wstępu:

Pomiędzy rzeczywistością a jej wizerunkiem medialnym istnieje nierzadko prawdziwa przepaść. Przez całe lata agencje reklamowe przedstawiały palenie papierosów jako dostarczające niezwykłych wrażeń przeżycie, podczas gdy w istocie nałóg ten prowadzić może do poważnych chorób, a nawet śmierci. Z kolei Związek Sowiecki, wykorzystując swych apologetów na Zachodzie, usiłował kreować się na społeczeństwo postępowe i prawdziwy raj dla mas robotniczych, podczas gdy w rzeczywistości panował w nim ustrój totalitarny, odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. Także posoborowy okres historii Kościoła przedstawiany był przez jego obecny establishment jako czas wielkiej odnowy i nowa Pięćdziesiątnica, podczas gdy brutalne dane statystyczne, fakt utraty wiary przez znaczną część duchowieństwa i nie-kończące się pasmo skandali jednoznacznie dowodzą, iż cała ta propaganda jest po prostu jednym wielkim oszustwem.

Na długo przed tym, jak większość katolików uświadomiła sobie ostatecznie, iż Kościół znalazł się w poważnym kryzysie, ks. Malachi Martin wskazywał, że w rzeczywistości nie mamy bynajmniej do czynienia z odnową, lecz autodestrukcją.
Opinia ta często kwestionowana była w przeszłości jako nadmiernie alarmistyczna, obecnie jednak, w miarę jak przejawy kryzysu w Kościele stają się coraz bardziej widoczne, coraz więcej ludzi skłonnych jest zgodzić się ze stawianą przez niego diagnozą.
Ksiądz Martin obdarzony był wyjątkową przenikliwością i dalekowzrocznością. Owa zdumiewająca przenikliwość pozwalała mu na precyzyjne postrzeganie rzeczywistości po-przez zasłonę dymną propagandy współczesnego świata, bez-błędnie identyfikując istotę problemu. W mojej osobistej opinii dary te były rezultatem życia w świecie, z którym generalnie nie obcują inni ludzie. Świat w którym żył obejmował również sferę nadprzyrodzoną. Jest to cecha dość rzadka, nawet wśród duchownych. Jako egzorcysta ks. Martin zmuszony był nieustannie stawiać czoło siłom zła, należącym do porządku nadprzyrodzonego. W konsekwencji, będąc stale świadomym istnienia otaczającej nas rzeczywistości duchowej i posiadając rozległą wiedzę na temat sztuczek i podstępów Złego, nie dał się zwieść propagandzie, jakiej bombardowany jest nieustannie nasz zdominowany przez media świat.
Mając w pamięci ewangeliczną przestrogę o konieczności wykorzystywania otrzymanych darów, pomimo słabego zdrowia oraz brutalnych ataków ze strony ludzi nie podzielających jego tradycyjnych poglądów, ks. Martin niewzruszenie kontynuował swe dzieło. Prowadzone przez niego audycje radiowe cieszyły się wielką popularnością. Otaczał też opieką duszpasterską liczne dusze, które ze względu na obecny kry-zys wiary nie były w stanie znaleźć pomocy gdzie indziej.

2. Ks. Bayerle
Święta, uroczystości i żywoty ważniejszych świętych oraz dostojników Kościoła Rzymsko-Katolickiego

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016748-23010001__PZTA_2.html

Reprint (jedynie 32 egzemplarze) wydanego za pontyfikatu Papieża Leona XIII słynnego dzieła "OBRAZKI ŚWIĄTECZNE KOŚCIOŁA RZYMSKO-KATOLICKIEGO". Reprint na podstawie specjalnego wydania uzupełnionego o polskich świętych i dostojników.

Liczne piękne ilustracje i grafiki! Tablice ilustrujące kolorowe i jednobarwne.
776 stron formatu b5, TWARDA OPRAWA

Dzieło przybliża nam dawne czasy świetności liturgii i szczegółowo opisanych tradycyjnych uroczystości Roku Kościelnego, tak jak one dawniej były przeżywane i obchodzone od prawieków przez naszych przodków, dziadków i jeszcze kilkadziesiąt lat temu rodziców. Można zapoznać się z różnego rodzaju zwyczajami obchodzenia świąt i uroczystości Najświętszej Maryi Panny, świętego Józefa czy też wielu innych głównych świętych Kościoła.

zawiera w jednym woluminie

Tom I Dzieło naszego Odkupienia przedstawione w uroczystościach roku kościelnego

Tom II Żywoty wydatniejszych Świętych (w tym świętych polskich)

Tom III Życiorysy niektórych znakomitych Dostojników Kościelnych


Pierwotnie księga wydana była w Kolonii nad Renem, SchafIstein i Sp. W Polsce pod zaborami ukazała się w Księgarni nakładowej w Warszawie a na Śląsku w słynnym wydawnictwie Karola Miarki.


Serdecznie Państwa zachęcam do zapoznania się z wyżej wymienionymi pozycjami oferowanymi w księgarni.

Pozdrawiam

Marcin Dybowski
509458438
3 czerwiec 2016

Marcin Dybowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Dziwne dla Polaków Daty
listopad 27, 2007
Dariusz Kosiur
Jubilatka a imaż przyjaznej firmy
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Agora miała stratę netto, kurs spada
listopad 6, 2003
Ewa Krukowska
Ogień i woda
styczeń 5, 2007
Jarosław Tomasiewicz
Promocja obydwu przemysłów
styczeń 13, 2007
Stanisław Michalkiewicz
Prezydent Bushcheney, Iran i Ceny Paliwa
styczeń 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Rozmowa niekontrolowana
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
Wykład o broni i obyczajach.
luty 3, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Refleksje post-Rychłocickie
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
Idea narodowa sama pozbywa się śmieci
styczeń 16, 2009
Dariusz Kosiur
Uciec od gnoju - który się samemu narobiło
listopad 19, 2008
Artur Łoboda
Bronimy prawdziwego św. Mikołaja
listopad 30, 2004
Archaiczny spalony
czerwiec 16, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zapisy w Konstytucji RP Polska potrzebuje pilnie poważnej naprawy cz.2
wrzesień 16, 2007
Dariusz Kosiur
Noam Chomsky o zadłużeniu
styczeń 5, 2007
cgc@poprostu.pl
Protest głodowy posła Nowaka w Sejmie i ponad 2 miesiące milczenia mediów
marzec 23, 2005
Adam Sandauer
Izrael planuje atak nuklearny na Iran
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
Polski nie ma, jest za to "Osten Israel"!
kwiecień 4, 2006
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Wspólnik Tomasza Grossa
luty 19, 2007
Artur Łoboda
Makler okradł bank na 5 mld euro
styczeń 24, 2008
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media