|
"Żołnierze niezłomni"
|
|
Nie oglądnąłem filmu "Historia Roja", ale sądząc po autorze - powinien być zrobiony z wielką uczciwością historyczną.
Nie wiem: czy dalej podane informacje są przedstawione w filmie, dlatego pozwolę sobie wyjaśnić istotę powojennej walki z nowym reżymem.
Zdając sobie sprawę z wykorzystywania przez NKWD przynależności do AK do wymordowania najbardziej aktywnej części Narodu Polskiego - 19 stycznia 1945 r. generał Leopold Okulicki wydał rozkaz rozwiązujący Armię Krajową.
Od tej pory - zamiast ujawnić się i uczestniczyć w pochodzie chwały - polscy patrioci zmuszeni byli ukrywać swoje zasługi wobec Ojczyzny.
Mimo tego - po brutalnych torturach na ujawniających się członkach AK - komunistyczny aparat terroru zdobywał nazwiska kolejnych członków Armii Krajowej, którzy po aresztowaniu stawali przed sądem, mordowani byli w katowniach UB, a w najlżejszym przypadku wywożeni do obozów na Syberię.
"Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa i ochrony ludności polskiej przed zagładą. Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą" - napisał dowódca AK - Leopold Okulicki w ostatnim rozkazie.
Wielu akowców starało się ułożyć jakoś swoje życie, lecz wyłapywani byli przez NKWD, oraz UB.
Ale ci, którym udało się ustrzec przed aresztowaniem - uciekali do lasu.
Współczesna młodzież powinna być świadoma pewnej powtarzalności historycznej.
Zastawiono na nią dziś pułapkę wyniszczenia biologicznego w Ojczyźnie. I jedyną szansą ratunku była ucieczka za granicę.
Młodzież lat powojennych nie miała takiej możliwości i dlatego uciekała do lasów, by przynajmniej umrzeć z honorem, a nie w katowniach UB.
Sam generał Okulicki został podstępnie uprowadzony do Moskwy wraz z 15 przywódcami Polski Podziemnej i zamordowany przez Rosjan w grudniu 1946 roku.
"Żołnierze niezłomni" byli najczęściej młodymi ludźmi, którzy woleli umrzeć z honorem, aniżeli dać się zamordować stalinowskim oprawcom.
Propaganda tamtych czasów robiła z nich "obszarników, którzy chcą odebrać chłopom ziemię", bądź "bandytów".
Jakże podobna jest obecna narracja Gazety Wyborczej i Krytyki Politycznej.
|
|
3 marzec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Podwójne święto, podwójna radość
listopad 12, 2005
Marek Olżyński
|
Wiek dwudziesty “wiekiem śmierci” w historii ludzkości
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rok 1612
grudzień 24, 2007
.
|
Dlaczego Pan Akko uważa, że powinniśmy ratyfikować konstytucję UE
czerwiec 4, 2005
Gregory Akko
|
Dlaczego żaden z nich nie siedzi w kryminale?
grudzień 13, 2008
?ródło informacji: RMF
|
Epilog "procesu dostosowawczego"
wrzesień 30, 2003
Artur Łoboda
|
Pożegnanie ze skarbem
styczeń 16, 2003
PAWEŁ RESZKA http://rzeczpospolita.pl/
|
Nie przenoście nam Lenina do warszawki
luty 9, 2007
Remigiusz Okraska
|
Tragedia Narodu Polskiego
marzec 20, 2007
przeslala Elzbieta
|
Czy Urban...?
kwiecień 6, 2004
Warmuz
|
Przemówienie Dorna, którego nie chciano słuchać
listopad 23, 2007
Ludwik Dorn
|
Wybory w Rosji
luty 2, 2008
. bez podpisu
|
Polityka Wschodnia RP
marzec 31, 2006
Adam Wielomski
|
Iracki rozgardiasz
wrzesień 23, 2003
Andrzej Kumor
|
Próby Judaizacji Oświęcimia i Sprawa Jedwabnego
kwiecień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Mydlenie Oczu na Temat Iraku
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dać chłopu zegarek....
lipiec 16, 2002
PAP
|
Wstydliwi pałkarze z "Wyborczej"
styczeń 27, 2006
Czesław T. Niemczyński
|
Krojenie śledztwa
luty 4, 2003
PAP
|
Traktat - Unia decyduje za Nas
kwiecień 25, 2005
przesłała Elżbieta
|
|
|