|
Jeżeli Prezydentowi Dudzie zadrży ręka...
|
|
W Internecie byłem pierwszą osobą która pisała, że dla wierności prawdzie powinniśmy również poznać negatywne wydarzenia z Naszej historii - w tym także zjawisko kolaborantów, szmalcowników i bandytyzmu wojennego.
Było to ponad 16 lat temu.
Nie spodziewałem się wtedy, że w najbliższym czasie pojawi się cała masa antypolskich kalumnii, które marginalne zjawiska podniosą do rangi cech narodowych.
Pierwszorzędną kreaturą - fałszującą historię Polski i znieważającą Nasz Naród jest Jan Tomas Gross.
Kiedy zasygnalizowano możliwość odebrania mu polskich odznaczeń państwowych - to znalazła się cała masa obrońców - wiadomego autoramentu.
Dzisiaj przeczytałem że
"Prawie 50 francuskich naukowców wystosowało apel do prezydenta Andrzeja Dudy o wycofanie się z zamiaru odebrania Janowi Tomaszowi Grossowi Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP. Sygnatariusze przesłali list redakcji "Le Monde"; dziennik opublikował go dzisiaj."
"Dzięki swoim badaniom nad Zagładą i aktami przemocy polskich »sąsiadów« wobec Żydów, dzięki swym książkom i wystąpieniom Jan T. Gross wniósł zasadniczy wkład do krytycznego spojrzenia Polaków na swoją przeszłość. Jego analiza historii i pamięci stosunków polsko–żydowskich była szeroko dyskutowana w instytutach naukowych i publicznych dyskusjach demokratycznej Polski. Liczne dalsze badania, prowadzone m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej w latach 2001–2002, potwierdziły wnioski jego prac" - napisali pracownicy naukowi francuskich uczelni.
Pracownicy francuskich uczelni oczywiście "doskonale znają" ustalenia IPN z lat 2001-2002. Równie doskonale wiedzę, że to "Polacy mordowali Żydów", bo jak ostatnio powiedziało to ścierwo Gross "zabiliśmy więcej Żydów - niż Niemców".
"Jeśli się ludzie nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali" mawiał sienkiewiczowski bohater Michał Wołodyjowski.
Jeżeli ta antypolska dzicz nie zacznie się nas bać - to z jeszcze większą bezczelnością będą nas poniżać po to - by w przygotować Europejczyków do przyszłego rozbioru Polski.
Bo temu służy prowadzona od 25 antypolska retoryka - by Nasz Kraj zniknął z mapy Europy.
Na miejscy Prezydenta zaproponowałbym wspomnianym "naukowcom" by wrócili do szkoły poduczyli się PRAWDZIWEJ historii.
Jeżeli Prezydent Duda zawaha się i nie podpisze uchwały odbierającej temu oszustowi bezprawnie nadanych odznaczeń - to za chwilę będziemy mieli dziesiątki Grossów, bo jest "zapotrzebowanie" na antypolskie kalumnie. To i kanalie się znajdą.
Dokładnie tam samo - jak w czasie wojny ze szmalcownikami.
|
|
25 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Ukrzyżowanie na zamówienie...
marzec 28, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Próba rozmycia odpowiedzialnosci -
czyli "doradcy prywatyzacji"
styczeń 30, 2003
zaprasza.net
|
100 lat za murzynami
luty 3, 2007
Artur Łoboda
|
Prezent urodzinowy - Politkowska
październik 10, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Prawda o nobliście
listopad 8, 2006
Aleksander Szumański
|
SYSTEM BANKOWY
(Polska potrzebuje pilnie poważnej naprawy cz.3)
wrzesień 23, 2007
Dariusz Kosiur
|
Wyborów samorządowych ciąg dalszy<. Odbijanie piłeczki za 25 mln. złotych
grudzień 28, 2002
PAP
|
Unia Eurosowiecka
maj 14, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
MS: Krótka historia prywatyzacji banków
kwiecień 6, 2006
wedle Interia.pl
|
Pod maską zabójczych słów
kwiecień 4, 2004
Artur Łoboda
|
List z Unii
maj 11, 2003
Zdzisiek
|
Pokrętne prawo w sejmie, czy pokrętny marszałek sejmu?
kwiecień 24, 2003
PAP
|
Chiny i kwestia rozwoju rządu reprezentatywnego
czerwiec 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA SEJMU I SENATU W SPRAWIE POLAKÓW ZE WSCHODU
październik 9, 2003
Orest Skowron
|
List otwarty do Polskiego Społeczeństwa
maj 4, 2003
Elżbieta Gawlas
|
Kraj bez perspektyw
lipiec 10, 2004
Adam Wielomski
|
UWAGA: Bartoszewski chce emigrowac!!!!! Jak chcesz mu w tym pomoc GLOSUJ NA PiS!!!!!!!!!
październik 19, 2007
.
|
Medialny lobbing Izb Lekarski w barterze od firm farmaceutycznych.
styczeń 14, 2006
Adam Sandauer
|
Kosowo na zawsze serbskie!!!
luty 18, 2008
Redakcja portalu Jednodniówka Narodowa
|
10 tys. zł za paraliż miasta
luty 21, 2008
PAP
|
|
|