ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii 
 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
więcej ->

 
 

Koniec zasobów taniej robocizny w Chinach?




Już w najbliższych kilku latach w Chinach będzie coraz trudniej o tanią robociznę - znacznie wcześniej niż przypuszczano do niedawna. Według ostatnio opublikowanych statystyk w Hong Kongu, masowa migracja ludności wiejskiej dobiega końca.

Wzrost gospodarki Chin opierał się na masowym zatrudnianiu taniej siły roboczej w celu produkowania towarów na eksport. Obecnie gospodarka Chin będzie wymagać dostosowania do nowej sytuacji, jaką jest zmniejszająca się podaż taniej robocizny. Poważną przyczyną tego problemu jest okrutna polityka władz chińskich ograniczająca prawo rodzin chińskich do posiadania jednego dziecka. Wynikiem tego zalegalizowanego ludobójstwa jest brak rąk do pracy.
Z danych zebranych przez Centrum Badań Rady Państwa Chin w 2749 wioskach w 17 prowincjach wynika, że przeciętnie 74 proc. wsi nie ma obecnie nadwyżek siły roboczej chętnej do przeniesienia się do pracy w odległych miastach. Tylko jedna czwarta badanych wiosek ma jeszcze nadwyżki wśród robotników w wieku poniżej 40 lat, zwłaszcza w środkowych i zachodnich Chinach, podczas gdy największy rozwój ekonomiczny ma miejsce w Chinach wschodnich.
Według ostatnio opublikowanego sprawozdania Chińskiej Akademii Nauk, Chiny zbliżają się do punktu zwrotnego: z kraju nadwyżki robocizny zmieniają się w kraj brakujących rąk do pracy. Oznacza to, że w rozwijającej się gospodarce płace w przemyśle szybko idą w górę, bo zaczyna brakować ludzi do pracy. Jak oceniają eksperci, w całej ostrości problem ten wystąpi ok. 2009 roku.
Obecnie w rolnictwie chińskim jest zatrudnionych około 500 milionów pracowników. Według ministerstwa rolnictwa, potrzeba przynajmniej 170 milionów ludzi na wsi, żeby utrzymać wystarczający poziom produkcji rolnej. 150 milionów Chińczyków pracuje w miejskich przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem, znaczna liczba jest zatrudniona w usługach. Około 100 milionów ludzi zamieszkałych na wsi dojeżdża pracować do miast.
Już dziś rocznie brakuje ponad dwa miliony robotników w delcie Rzeki Perłowej, a jednocześnie polityka rządu w Pekinie dąży do podniesienia dochodów w rolnictwie. Brak rąk do pracy spowoduje żądania wyższych płac, już w czasie następnych trzech lat, tak jak to dzieje się w najbardziej uprzemysłowionych regionach Chin, gdzie w 2006 r. podwyżki płac przekroczyły 10 procent.
W tej sytuacji z powodu braku rąk do pracy i rosnących podatków zagraniczni inwestorzy wycofują się np. w delcie Rzeki Perłowej z inwestycji. Przenoszą się w głąb Chin lub do Wietnamu, gdzie robocizna jest tańsza niż w Państwie Środka.
Niektórzy ekonomiści nawołują do przyśpieszenia tempa reform, żeby zdążyć, nim Chiny stracą przewagę dzięki taniej roboci?nie i zbudują gospodarkę bardziej samowystarczalną, niezależną od nadwyżek eksportowych. Obecnie chodzi o zniesienie ograniczeń przenoszenia się mieszkańców ze wsi do miast i między miastami, gdzie panuje ostry reżim rejestracji. Reforma przepisów rejestracyjnych mogłaby nieco przedłużyć okres konkurowania taniej robocizny chińskiej na rynku światowym.
Już w najbliższych kilku latach w Chinach będzie coraz trudniej o tanią robociznę – znacznie wcześniej niż przypuszczano do niedawna. Masowa migracja ludności wiejskiej dobiega końca, według ostatnio opblikowanych statystyk w Hong Kongu.

Wzrost gospodarki Chin opierał się na masowym zatrudnianiu taniej robociny, w celu produkowania towarów na eksport. Obecnie gospodarka Chin będzie wymagać dostosowania do nowej sytuacji zmniejszającej się podaży taniej robocizny, według Centra Badań Rady Państwa Chin.

Dane zebrane w 2,749 wioskach w 17 prowincjach wykazują, że przeciętnie 74% wiosek nie ma obecnie nadwyżek siły roboczej, chętnej do przeniesienia się do pracy w odległych mistach. Tak więc tylko cwierć sprawdzonych wiosek ma jeszcze nadwyżki wśród robotników w wieku poniżej 40 lat, zwłaszcza w środkowych i zachodnich Chinach, podczas gdy największy rozwój ekonomiczny ma miejsce w Chinach wschodnich.

Chiny według ostatnio opublikowanego sprawozdania Chińskiej Akademii Nauk zbliżają się do „punktu zwrotnego” i zmieniają się z terenu o nadwyżkach robocizny na teren braków rąk do pracy. Taki punkt zwrotny oznacza, że w rozwijającej się gospodarce płace w przemyśle zaczynają szybko iść w górę, kiedy zmniejsza się ilość ludzi ze wsi szukających pracy w przemyśle.

Tak więc gospodarka Chin stoi wobec braku tanich rąk do pracy w niedalekiej przyszłości, już około 2009 roku. Ocenia się że dostawy taniej siły roboczej ze wsi do miast osiągnęły w Chinach szczyt w 2006 roku.

Obecnie w rolnictwie Chin jest zatrudnionych około 500 milionów robotników. Według ministerstwa rolnictwa przynajmniej 170 milionów robotników potrzeba żeby utrzymać wystarczający poziom produkcji rolnej. 150 milionów Chińczyków pracuje w miejskich przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem, oraz znaczna ilość pracuje na wsi w usługach. Około 100 milionów ludzi zamieszkałych na wsi dojeżdża do pracy do miast.

Już dziś rocznie jest brak ponad dwa miliony robotników w delcie rzeki Pearl a jednocześnie polityka rządu w Pekinie, dąży do podniesienia dochodów w rolnictwie. Braki rąk do pracy spowoduję żądnia wyższych płac, już w czasie następnych trzech lat, tak jak to się już dzieje w najbardziej uprzemysłowionych regionach Chin, gdzie roczne podwyżki płac przekroczyły 10% w 2006 roku, podczas gdy znacznie wzrastają płace robtników rolnych i zmniejsza sie ilość biedoty wiejskiej w Chinach.

W tym stanie rzeczy zagraniczni inwestorzy wycofują się n.p. w Pearl River Delta z powodu braku rąk do pracy i rosnących podatków. Przenoszą się oni wgłąb Chin lub do Wietnamu, gdzie robocizna jest tańsza niż w Chinach.

Poważny problem powoduje ograniczanie rodzin chińskich do jednego dziecka, podczas ostatnich 30 lat. Teraz ograniczenie to zaczyna powodować brak rąk do pracy. Władze Chin jednak ustaliły te ograniczenia „na długą metę,” ponieważ według urzędników, zmiany w „polityce planowania rodzin” nie przyniosłyby natychmiastowych skutków w ilości rąk do pracy.

Niektórzy ekonomiści nawołują do przyśpieszenia tempa reform, żeby zdążyć nim Chiny stracą przewagę dzięki taniej roboci?nie i zbudują gospodarkę bardziej samo-wystarczalną, nie zależną od nadwyżek eksportowych.

Obecnie chodzi o zniesienie ograniczeń przenoszenia się mieszkańców ze wsi do miast i między miastami, gdzie panuje ostry reżym rejestracji. Reformy przepisów rejestracyjnych mogłyby nieco przedłużyć okres konkurencyjnie taniej robocizny chińskiej na rynku światowym.


www.pogonowski.com
24 czerwiec 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Czas na kompromisy
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
USA będą musiały (chciały) użyć w Iraku broni jądrowej
styczeń 31, 2003
PAP
Głos przeciw liberalizmowi (polemika z Red. S. Michalkiewiczem)
styczeń 23, 2007
Dariusz Kosiur
To już historia 2
Zamiar: zniszczyć państwo...

grudzień 6, 2002
Tygodnik Solidarność 14.XII. 2001
Jak uratować Polskę i świat - przed kryzysem?
luty 18, 2009
Artur Łoboda
DO RADNYCH MIASTA WROCŁAWIA. ODPOWIED¬ NA INICJATYWĘ STWORZENIA MUZEUM SOLIDARNOŚCI WE WROCŁAWIU
luty 5, 2003
Liberalni doradcy Watykanu
grudzień 10, 2006
Marek Głogoczowski
Medialny lincz przed osądzeniem?
styczeń 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Miłość Bli?niego
czerwiec 5, 2003
Maria Zabierowska
Dyplom dla idioty
grudzień 22, 2008
Witold Filipowicz
Życzenia Świąteczne
marzec 28, 2005
redakcja zaprasza.net
Kolaboracja Syjonistów z Nazistami
lipiec 28, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
"Moralność" na usługach finansjery
luty 14, 2003
PAP
Polityka przeprosin, skruchy i oszczerstw
sierpień 13, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Po tamtej stronie wolności, czyli szara strefa moralności
sierpień 8, 2007
Marek Olżyński
Czy lobby Izraela zniszczy kandydaturę Barack’a Obama?
marzec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Miłość XXI wieku
marzec 8, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Żydom i Izraelowi wszystko wolno!
październik 24, 2006
tatar
Święto Konstytucji 3 Maja (2005)
maj 5, 2005
Artur Łoboda
Punkt widzenia a miejsce siedzenia
kwiecień 21, 2003
dr Adam Sandauer
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media