ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jan Brzechwa "Katar"
(a może to był covid ?)
 
14 październik 2020     
Nowa wersja neo-konserwatystów 
13 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Jeśli nie PiS to kto? 
26 marzec 2020      Artur Łoboda
Polska jest dobrem najwyższym KOMUNIKAT 
19 październik 2012      www.trwanie.com
Kto ma władzę nad przeszłością 
20 luty 2019     
Mamy prawo do prawdy o politykach. O śp. Janie Olszewskim też 
8 luty 2019      Alina
Soros pomógł znanemu aktorowi/komediantowi Wołodymyrowi Żeleńskiemu zostać prezydentem Ukrainy dzięki praniu mózgu 
4 marzec 2022     
Opamiętajcie się! 
2 maj 2018      Artur Łoboda
Oszuści radni krakowscy 
26 kwiecień 2026     
To już się dzieje 
14 wrzesień 2018     
Krok naprzód, dwa kroki wstecz 
8 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Wypadek, zamach stanu, czy zemsta Putina? 
10 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Nękanie obywatela przez Urząd skarbowy 
27 wrzesień 2019      Artur Łoboda
Ślady Lechitów na Zachodzie  
25 listopad 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Czasopismo naukowe w końcu przyznaje, że szczepionki covidowe powodują zaburzenia autoimmunologiczne 
19 lipiec 2023     
Podpiszcie petycje o "Ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski" 
16 luty 2016      TellTheTruth
Wpływ diety na odporność i choroby układu oddechowego 
18 maj 2021     
Powojenne wątpliwości Polaków 
17 październik 2016      Artur Łoboda
Wojna o Owsiaka 
12 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Przekuć przegraną w zwycięstwo  
12 marzec 2017      Artur Łoboda

 
 

Polnische wirtschaft




Znowu ciepły dzień i znowu nie wytrzymałem.
Po ostatnim - bardzo ostrym wspinaniu się po stromych wzniesieniach - dystrybutor na stacji paliwowej pokazał mi spalanie 5,3 litra paliwa.
I jak tu siedzieć w domu?

Kręcę się zygzakiem w stronę południa i z jednego wzniesienia - wjeżdżam na drugie.

W pewnym momencie - daleko za Łąckiem stanąłem w korku ulicznym na bardzo lokalnej drodze.
Po 15 minutach czołgania za kolumną samochodów wkurzyłem się i zjechałem w lewo - w las.
Po kolejnych dwudziestu minutach wróciłem z powrotem na drogę i kilkaset metrów dalej - ta sama kawalkada.
Znowu skręciłem w stronę wodospadu, a potem w ślepą dróżkę.

Za trzecim razem droga była wolna.
Pojechałem do końca - by się upewnić, że kilkanaście kilometrów dalej droga kończyła się i przechodziła w szlak turystyczny.

Wracając zatrzymałem się przy Weselu - którego uczestnicy wcześniej tarasowali mi drogę.
Wystrojeni Górale w ludowe stroje. Konie, furmanki i .....
Gdzie te - do cholery- ciupagi? - pomyślałem.

Przychodzi facet z krakowską rejestracją samochodu i ogląda sobie ludzi...
Zupełnie poważnie pomyślałem wtedy, że uczestnicy wesela mogliby mnie wziąć za KAPO z Sanepidu - który przyjechał z Krakowa - bo żaden miejscowy by się nie odważył.
W każdym razie Wesele to było bardzo dostojne - choć Para Młoda je wcześniej opuściła - zapewne - by się przebrać.


Pejzaże Polski są piękne!
Właśnie dla piękna polskiej przyrody robię sobie wycieczki - bo to z pewnością doskonałe lekarstwo na infekcje - wzmacniające odporność!

Ale w ciągu swoich ostatnich wycieczek wyciągnąłem szokujące dla mnie wnioski.

Odwiedziłem wiele Krajów Europy.
Jeżdżąc po Słowenii stwierdziłem wiele lat temu, że ludzie tam żyjący są bogatsi niż w Austrii.
W tym sensie, że dbają bardziej o swoje obejście - niż Austriacy i ciężko pracując - budują wspaniałe domy.
Słoweńska wieś jawiła mi się jako przykład doskonałego wykorzystania rynku europejskiego.
Chociaż pamiętałem, że i w latach rządów Tito - Słowenia była bogata - jak na tamte czasy - z powodu powiązań gospodarczych i granicy z Włochami.

Otóż w ostatnich dniach przyznałem z wielką przyjemnością, że Polacy po ciężkiej pracy ostatnich lat dorobili się wspaniałych gospodarstw.
Możemy dla CAŁEJ EUROPY służyć przykładem pracowitości i inteligencji!

To nie jest kokieteria.
Nawet bardzo stare domy są wyjątkowo inteligentnie odnawiane i zachowując swój pierwotny wygląd - cieszą oko.
Dom pracującego mieszkańca wsi wygląda dziś - niczym Nasze wyobrażenie wspaniałego dworu - w latach komuny.

Bądźmy dumni z Tych ludzi.
Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Obelżywe kiedyś niemieckie określenie o charakterze pejoratywnym - "Polnische wirtschaft" dokonało obrotu o 180 stopni.

W latach Zaborów - a później okupacji i wyniszczenia Polski przez Niemców, gospodarstwa faktycznie były biedne i zaniedbane.
Lata niszczenia gospodarstw przez komunę - przedłużyły ten stan.

Gdy jednak pojawiła się minimalna szansa odbicia się od dna - to Polacy ją doskonale wykorzystali.
Pracując za dużo niższe pensje - niż Obywatele Krajów zachodnich - zbudowali lepsza przyszłość - dla swoich dzieci.
I trzeba pilnować - by politycy nie położyli na tym łapy - jak w przypadku ostatniej Ustawy futerkowej.
4 październik 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

A mi się to składa tak, że z tymi tchórzofretkami i ubojem rytualnym, to otwieramy się na obszar syntetycznego jedzenia, który koreluje z "eko" - energią, elektrycznymi pojazdami, odejściem od karbonizacji, szybkim rozwojem "medycyny", słowem, niczym eksplozja Japonii po wizycie admirała Perrego.
A zatem, Polska przedmurzem globalizmu i technokratycyzmu.
"Ucieczka do przodu", za którą zapłacimy najwyższą cenę, jak za Zaleszczyki.
A potem będą naszym zstępnym prawić, że przez to, że jako jedni z pierwszych ustawiliśmy w pełnej mocy żagle z wiatrem historii, to i tak ponieśliśmy jak najmniejsze straty i obroniliśmy wartości.

2020-10-05
Magellan

 

Mam 66 lat, jestem miastowy, ale ludzie ze wsi ( w moim wieku), z ktorymi pracowalem na emigracji, zawsze opowiadali mi ,ze 95% domow, wybudowali( lub ich rodzice ) za tzw. komuny. I to wlasnie boli zydostwo, ze zrobili to z wlasnych zarobkow i bez pomocy bankow! Ludzie, ktorzy byli na emigracji co najmniej 15-20 lat - obojetnie w jakim kraju- zawsze mowili ,ze w Polsce nie bylo komuny, tylko socjalizm, lepszy lub gorszy, ale socjalizm. Ja mowilem ,ze byla komuna ( i to mocna) w latach , 1945-1955. Ale wszyscy wiemy, kto wtedy rzadzil. Nam potrzebne byly kosmetyczne zmiany w 1989 roku, a nie reformy Balcerowicza i calej tej holoty posolidarnosciowej ( prawdziwa solidarnosc zostala wyrzucona na Zachod lub inicestwiona w Polsce). Dla ludzi interesujacych sie polska polityka powojenna, sugeruje przeczytac ksiazke: " Rewolta Marcowa" J. Brochocki.

2020-10-06
zygi

 

zygi

chyba nie byłeś ostatnio na wsi.
W stosunku do lat "komuny" przepaść...

W ostatnich dziesięciu latach ilość domów na wsi  uległa podwojeniu (!)
A te nowe - budowane inną technologią - wyglądają bardzo okazale.
Do tego otoczenie domów jest bardzo zadbane.
Miło oku na takich widokach spocząć.

2020-10-06
Artur Łoboda

 

Pelna zgoda, polska wies wyglada okazale, piekne domki ,zadbane. Inne materialy, inny styl i sposob budowania. Chodzilo mi tylko oto ,by nie krytykowac bezkrytycznie wszystko, co bylo za PRL, tym bardziej, ze wiekszosc chlopow wyjechala za chlebem na Zachod i najczesciej to te pieniadze sprawily ze polska wies wypiekniala.

2020-10-06
zygi

  

Archiwum

Jacak Kuroń - Icek Kordblum
wrzesień 25, 2006
Bogusław Maśliński/Janusz Górzyński - Inicjatywa
PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
marzec 24, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
True fact złodziej story
listopad 19, 2006
Andrzej Reymann
Kosowo
luty 28, 2008
Artur Łoboda
Przegrana Leppera
wrzesień 22, 2006
Władysław Chmiel
Odezwa do wstydu
styczeń 29, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
GDZIE JEST POLSKA ?
czerwiec 4, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Powrócą pod ojczystą banderę?
lipiec 18, 2006
marduk
Kwaśniewski czyni zabezpieczenia przed zamachem stanu i własną odpowiedzialnością
sierpień 7, 2005
PAP
Skandal profanacji zmarlych w Afganistanie przez Niemcow.
październik 27, 2006
gosc
"Nie jesteśmy ani antyarabscy, ani tym bardziej antymuzułmańscy"
grudzień 17, 2002
PAP
Terror Żydów przeciwko Żydom – Część pierwsza: Pogrom Kielecki
czerwiec 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska poniewierka
marzec 20, 2005
Lech Kaczyński zachował się godnie
maj 14, 2006
StefanDetko
Społeczeństwo polski wydaje na Ochronę Zdrowia 7% PKB a nie 4 % PKB
sierpień 21, 2003
Adam Sandauer
25 lat minelo
grudzień 19, 2006
przeslala Elzbieta
DO ROZPOCZĘCIA WIELKIEGO FINAŁU ANTYUNIJNEGO POZOSTAŁO JUŻ TYLKO 10 DNI !!!
kwiecień 21, 2003
SKU
Polski rząd wyraził dziś zgodę na podpisanie Traktatu Akcesyjnego z Unią Europejską.
kwiecień 8, 2003
W 66 rocznicę śmierci Romana Dmowskiego
grudzień 31, 2004
Rosja znow defiluje. Teraz 4 Listopada- rocznice wypedzenia Polakow z Kremla.
listopad 7, 2006
anonim
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media