ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Nową pandemię zaplanowano na 2025 rok 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
więcej ->

 
 

Masoni i cykliści 2. Kwaśniewski wkracza do akcji

„Zdaniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, w Polsce powinno powstać nowe ugrupowanie centrowe. Pytanie o plany stworzenia nowej partii na bazie Stowarzyszenia Ordynacka prezydent skwitował: "to bzdura".

"Nie, to bzdura. Ordynacka nie będzie żadną partią polityczną, ponieważ stowarzyszenie jest już odpowiednio upolitycznione, związane z różnymi ruchami, a na dodatek składa się z działaczy już dość wiekowych, powyżej czterdziestki" - powiedział Kwaśniewski w noworocznym wywiadzie dla tygodnika "Przegląd".

Odniósł się w ten sposób do przytoczonych przez dziennikarzy tygodnika pogłosek, jakoby z inspiracji Pałacu Prezydenckiego miała powstać nowa partia obejmująca Stowarzyszenie Ordynacka grupujące byłych działaczy ZSP i SZSP, które połączyło by się z częścią SLD, Unią Wolności, częścią Platformy Obywatelskiej.

"Natomiast problemem zasadniczej natury na naszej scenie jest fakt, że Polska została wypłukana z politycznego centrum. Nie ma partii, która umiałaby to zagospodarować" - uważa prezydent. Jego zdaniem, powinno zostać stworzone ugrupowanie centrowe, skierowane do ludzi młodych.

"Budowanie wokół Ordynackiej czegoś co ma być skierowane do 20- latków jest ambicją nadmierną" - uważa Kwaśniewski. "Trzeba dać dojść do głosu młodszemu pokoleniu, pokoleniu komputerowemu, a nie telewizyjnemu, jakim my jesteśmy".
PAP

Komentarz redakcji

Nie wiemy, czy wydarzenia sceny politycznej przyspieszyły decyzje Kwaśniewskiego, czy też uznał on, że nadszedł czas na realizację dawno ustalonego planu.

Pisaliśmy już o tym, że po zakończeniu kadencji prezydenckiej Kwaśniewski przewidywał utworzenie nowej superpartii.
Wielu członków obecnej SLD uznało go za zdrajcę. Dla establishmentu post-pezetpeerowskiego jest on głównym oparciem dla realizowanych interesów.
Dlatego przyjął, skądinąd słuszne założenie, że w przypadku objęcia funkcji wodza nowopowstałej partii, ściągnie do siebie część elektoratu SLD, PO i UW.
Najważniejszym oparciem politycznym i ekonomicznym dla nowej partii miała być Jola Kwaśniewska na stanowisku prezydenta RP. Czyniono w tym kierunku daleko zaawansowane przygotowania. Taktyka przyjęta przez doradców Kwaśniewskiego okazała się błędna, bo kilku krzykaczy pokrzyżowało te plany. Dopóki więc Kwaśniewski nie sięgnie po metody eliminacji wrogów politycznych, realizowanych przez jego przyjaciela Kuczmę, musi reagować metodami taktycznymi. Taktyka nakazała więc przygotowanie nowego człowieka na stanowisko prezydenta RP, który byłby najsilniejszym atutem nowej partii Kwaśniewskiego. Z tego powodu sonduje się odbiór społeczny rożnych kandydatów. Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w takiej próbie wobec osoby Marka Borowskiego. ….czekamy na ciąg dalszy.
27 grudzień 2002

zaprasza.net 

  

Archiwum

Siekielski i Morozowski z TVN nagrali próbę przekupstwa Renaty Beger przez posła PiSu
wrzesień 27, 2006
Dorota
Krótka przypowieść o Sacrum
listopad 15, 2007
rodman
Oblicze mediów
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 4, 2003
SOBCZAK i SZPAK
Dopłaty do leczenia ?
styczeń 17, 2008
A. Sandauer
"Dynastia" Bush'ów, Masoneria i Żydzi
luty 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Ekonomia bogiem
sierpień 13, 2003
Sebastian Karczewski
Jak długo Polacy będą głosować na kurwy?
wrzesień 12, 2007
Newsweek
polnische Schweine
październik 22, 2005
Artur Łoboda
Wskrzesić ducha patriotyzmu
sierpień 13, 2003
Małgorzata Bochenek
Wszystko musi przejść przez centralę
marzec 14, 2004
Złoto a wpędzanie Iranu w ślepy zaułek przez USA i Izrael
kwiecień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
PiS-owski pakt stabilizacji? - kolejny bajer? Co z tymi wcześniejszymi wyborami? - z cyklu oceniamy sytuację polityczną i rzą
styczeń 27, 2006
Zdzisław Raczkowski
"Dewaluacja"
czerwiec 28, 2005
piotr gilek
Komisja Trójstronna
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
Rozmawiałem z Małgorzatą Majewską
wrzesień 19, 2006
Artur Łoboda
Poprzyjcie Giertycha
maj 15, 2006
break
STALINOWSKIE KORZENIE KOR-u, SLD I UNII WOLNOŚCI
wrzesień 24, 2006
dr Leszek Skonka
Znamiona cywilizacji śmierci na obliczu UE
czerwiec 4, 2003
Ksiądz arcybiskup Kazimierz Majdański
Bredzenie psychopaty. "Balcerowicz: Do strefy euro najlepiej w 2007 roku"
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda
Otwarcie wystawy "Zbrodnie w majestacie prawa 1944-1956"
luty 3, 2006
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media