ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Brexit wywołuje finansowe trzęsienie ziemi 
24 czerwiec 2016      www.independenttrader.pl
Co dalej z protestem w Ottawie? 
7 luty 2022      Artur Łoboda
„Tajemnicza choroba” Wuhan to fundamentalne kłamstwo Covida 
25 październik 2024     
Dyktatura ciemniaków - bis (1) 
1 wrzesień 2010      Artur Łoboda
Nauki płynące z Ukrainy (2) 
24 luty 2014      Artur Łoboda
Zniewolone umysły (3) 
9 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Dylematy związane z in vitro 
20 luty 2015      Artur Łoboda
Pytanie do prawników 
7 sierpień 2020      Artur Łoboda
Kodeks Norymberski
Znaczenie ram prawnych z okresu II wojny światowej we współczesnym świecie
 
13 wrzesień 2021      Corona-Transition
Pieszy na przejściu 
23 lipiec 2015      Artur Łoboda
Zasłabnięcie 
25 czerwiec 2020     
Małgorzata Chamidło-Błońska 
22 marzec 2017     
Światowa Rada Zdrowia wzywa do natychmiastowego zaprzestania eksperymentalnych „szczepionek” COVID-19 
1 styczeń 2022     
Mniej słów - mniej szkód 
18 kwiecień 2022      Artur Łoboda
PiS się boi prawdy o Jedwabnem 
5 grudzień 2016      Ewa Kurek
1,09 Euro dziennie, to cena wolności Polaka 
8 luty 2013      Artur Łoboda
Prezydent Rafał Piech: Apel do rodziców dr Roberta Malone - twórcy szczepionek mRNA 
21 grudzień 2021     
Jak Zbigniew Ziobro pomaga okradać Polaków? (2) 
10 kwiecień 2019     
Platforma podważa konstytucję i istnienie państwa 
2 lipiec 2016      Bob Denard
Sprzedawczyk... 
3 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Ukraina - przygotowano cmentarz dla kolejnych poborowych do wojska



Na Ukrainie powołują kolejne 120 000 ludzi do wojska, ojcowie rodzin otrzymują wezwania. Równolegle w obwodzie dnipropietrowskim wydzielono 80 hektarów ziemi na cmentarz wojenny. Związek pomiędzy tymi informacjami jest oczywisty.
Oleś Buzyna - głos rozsądku z Kijowa; Podżegaczom wojennym na Ukrainie, w Polsce, czy gdziekolwiek indziej - idzcie do diabła..

http://www.segodnya.ua/blogs/olesbuzinablog/blog-voevat-dolzhny-dobrovolcy-576277.html


11 grudnia 2014

Blog: Walczyć powinni tylko ochotnicy

Rozpoczyna się czwarta fala mobilizacji [na Ukrainie]

Znowu zaczęli roznosić po mieszkaniach wezwania do wojska. Otrzymują je głównie 30-40-letni ojcowie rodzin. Niedawno przeczytałem na popularnej stronie internetowej list młodego zwolennika Majdanu, studenta wyższej uczelni kijowskiej. Tej samej, w której nazwie jest słowo "mogiła". [Chodzi o Akademię Kijowsko-Mohylańskiej, na czele której przez wiele lat stał Serhij Kwit, zdeklarowany miłośnik ideologii i osoby Dmytra Doncowa, ideologa ukraińskiego faszyzmu, po obaleniu Janukowycza Kwit objął stanowisko ministra oświaty w rządzie Jaceniuka] Młody człowiek jest za integracją europejską i innymi bajkami. Stał na Majdanie, rewolucję przeprowadzał. Ale do armii iść nie chce. Pisze z cyniczną szczerością: "Znaleźliśmy się na uniwersytetach, ponieważ pragniemy awansu społecznego, a walczyć powinni fachowcy."

Chociaż studenci PÓKI CO mają broń, wydaje się, że facet narobił w spodnie. Zaczął zdawać sobie sprawę, że na wojnie ZABIJAJĄ. Nawet na takiej, która nie nazywa się wojną, lecz jest zakamuflowana pod inicjałami ATO. Więc chciałbym temu miłośnikowi awansu społecznego odpowiedzieć: "Po cóż więc robiłeś "rewolucję"? Zgodnie z Twoją logiką rewolucja powinna być przeprowadana tylko przez PROFESJONALNYCH REWOLUCJONISTÓW? - "fachowców". A coś Ty narobił? Kraj rozdarłeś na dwoje?"

Zgodnie z Konstytucją Ukrainy, sił zbrojnych nie wolno angażować do przeprowadzania operacji antyterrorystycznych. Ta sprawa jsą w gestii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. A więc przeciwko komu przeprowadzana jest mobilizacja? Oficjalnie Ukraina z nikim nie walczy.

Z powyższego wynika, że żołnierze i oficerowie Sił Zbrojnych Ukrainy wysyłani są do strefy ATO niezgodnie z prawem? I tak jest w istocie, o ile się orientuję w kwestiach prawnych. Prawnicy, z którymi się konsultowałem, mówią to samo.

Dla mnie robotnik ze wschodu Ukrainy - to brat. Dlaczego więc mam go zabijać dla wygody i korzyści chłopca z "mogilnej" ["grobowej"] Akademii? Ja sam jestem robotnikiem - nie mam żadnego biznesu. Mam tylko parę rąk i talent literacki. Ludobójcom swojego talentu nie oddam.

Niech walczą ochotnicy - ci, którzy chcą ZABIJAĆ. A ja jestem za pokojem.

A im więcej ludzi w Kijowie będzie za pokojem, tym prędzej wojna się skończy.

Niech walczą oligarchowie, członkowie rządu, posłowie, ich wielbiciele i wielbicielki. Szybko im się znudzi. My, zwykli ludzie, nie jesteśmy zainteresowani udziałem w wojnie.

Jakim prawem panowie z dwoma i trzema obywatelstwami zmuszają do zabijania się nawzajem tych Ukraińców, którzy mają zarówno życie i obywatelstwo - tylko JEDNO? My im takiego prawa nie dawaliśmy.



http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=7090:ukraina-przygotowano-cmentarz-dla-kolejnych-poborowych-do-wojska&catid=34:zrdowie&Itemid=56
15 grudzień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

France Telecom uratowana przez internet i komórki
marzec 8, 2007
AFP
Od Republiki Do Imperium i Troski Imperialne
marzec 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
200. rocznica urodzin Józefa Dietla
październik 15, 2004
Jak Wprost ocenialo Polakow.
sierpień 11, 2007
Przedruk z Naszego Dziennika
Niegodna śmierć
marzec 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
Te same błędy
sierpień 6, 2003
Karol Wojciechowski
Kolejne zadłużenie
luty 4, 2008
PAP
Były prezydent Bush zbrodniarzem wojennym?
marzec 3, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Śmierdziel
listopad 13, 2004
Bank żąda, Polska musi?
styczeń 17, 2003
Jan Czarski
O WZGLĘDNOŚCI CIERPIENIA
kwiecień 9, 2008
Marek Jastrząb
Janukowycz wrócił do władzy
sierpień 10, 2006
Marek A. Koprowski
Woda zycia - zycia narodu
maj 7, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
The bloodlines
lipiec 16, 2005
D.I.
Spadek produkcji ropy naftowej
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Haracz (2)
sierpień 17, 2007
przysłał ICP
Oszukują przy wyborach w następujący sposób:
październik 18, 2007
Anna
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA

luty 5, 2003
Siemaszko
"Sondaż" czy kpiny ze społeczeństwa?
styczeń 24, 2003
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media