ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gospodarka na głowie! 
12 marzec 2017     
Stanowcze - nie dla kłamstw! 
10 luty 2014      Artur Łoboda
Jaki minister - taki cały PiS  
15 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Chrześcijański Kongres Polityczny 
1 październik 2015      Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej
Co by tu jeszcze spisić panowie 
9 grudzień 2016     
W tym roku Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Izraelu wykluczy niezaszczepionych 
8 kwiecień 2021     
Kilkuset morderców rządzi Polską  
17 marzec 2015      Wojciech Sumliński
Stalinowskie obozy obsługiwane przez Polaków 
31 styczeń 2016      Artur Łoboda
Plan zniszczenia polskiej kultury (4) 
29 maj 2013      Artur Łoboda
Wystarczy tam być - by zostać eurokratą 
27 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Najlepszy elektorat Platformy Obywatelskiej 
25 maj 2014     
Minister zdrowia nie zajmuje się chorymi 
13 czerwiec 2020     
Zaginęły meble z prezydenckiej willi w Klarysewie  
19 listopad 2015     
Dziesięć stanów składa pozew przeciwko „niekonstytucyjnemu i niezgodnemu z prawem” nakazowi Joe Bidena do szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia 
16 listopad 2021      Cassie B.
Sedno sprawy z teczkami "Bolka" 
18 luty 2016      Artur Łoboda
RAK jest rutynowo wywoływany przez SZCZEPIONKI od 1960 roku  
12 lipiec 2024      SD Wells
To pederaści stworzyli nazizm 
2 czerwiec 2019     
Badacz szczepionek przyznaje, że szczepienia to „wielki błąd” i mówi, że białko Spike jest niebezpieczną „toksyną” 
3 czerwiec 2021     
Komunizm wedle Kornela Morawieckiego 
30 wrzesień 2019     
Najsłabsze ogniwo JOW 
15 maj 2015      Artur Łoboda

 
 

4 badania uzupełniają dowody na promieniowanie elektromagnetyczne związane z technologią bezprzewodową u ludzi

 
Nowe badania ze Szwecji, Chin, Australii i Wielkiej Brytanii rzucają światło na narażenie ludzi na promieniowanie elektromagnetyczne z technologii bezprzewodowych, ale autorzy jednego z badań twierdzili, że przemysł próbował cenzurować ich badania, a w innym przypadku krytycy oskarżyli badaczy o konflikty interesów z branżą telekomunikacyjną.
 
W pierwszym przykładzie międzynarodowe recenzowane czasopismo — Annals of Case Reports — 10 stycznia opublikowało szwedzki opis przypadku choroby pokazujący , że promieniowanie 5G powoduje objawy wskazujące na „ zespół mikrofalowy ”.
 
Autorzy badania stwierdzili, że raport został początkowo ocenzurowany przez branżę telekomunikacyjną.
 
Dr Lennart Hardell, emerytowany profesor onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim Örebro w Szwecji, oraz Mona Nilsson, dyrektor zarządzająca Szwedzkiej Fundacji Ochrony przed Promieniowaniem , są współautorami raportu.
 
Nilsson powiedział The Defender: „Firmy telekomunikacyjne próbowały ocenzurować artykuł ” wiosną 2022 r., po tym, jak badanie po raz pierwszy pojawiło się w szwedzkim czasopiśmie medycznym .
 
„Przedstawiciel firmy Ericsson — wiodącego na świecie dostawcy infrastruktury 5G — oraz organizacji zrzeszającej 1200 firm technologicznych, wszystkich głównych firm telekomunikacyjnych w Szwecji, napisał do redaktora szwedzkiego magazynu z prośbą o wycofanie artykułu” — powiedziała. wyjaśniono.
 
„To pierwszy opis przypadku zespołu mikrofalowego spowodowanego przez 5G” — powiedział Hardell The Defender , dodając, że „historycznie wiele czynników ryzyka dla zdrowia ludzkiego zostało po raz pierwszy zidentyfikowanych na podstawie obserwacji klinicznych”.

Według Nilssona, badanie — w którym zbadano zmianę objawów fizycznych doświadczanych przez 63-letniego mężczyznę i 62-letnią kobietę po zainstalowaniu wieży komórkowej 5G na szczycie ich budynku mieszkalnego — „potwierdza obawy podnoszone przez kilka lat przez setki naukowców i lekarzy na temat niebezpieczeństw związanych z wdrożeniem 5G ”.
 
Nilsson zwrócił uwagę, że 5G zostało wdrożone „bez wcześniejszych badań wykazujących, że 5G jest bezpieczne dla ludzi lub środowiska”.
 
Nilsson kontynuował:

  „To skandal, że ta branża, pomimo całkowitego braku dowodów na to, że 5G jest bezpieczna, uzyskała prawo do narażania ludzi bez ich zgody, w ich własnych domach, na masowo wzrastające poziomy impulsowego promieniowania mikrofalowego , które mają pojemność szybko zniszczyć ich zdrowie”.
   
  „Branża telekomunikacyjna wie o wpływie na zdrowie ludzi, ale robi wszystko, co w jej mocy, aby ukryć szkody”.

Powiedział, że ​​wiele osób kontaktowało się ze Szwedzką Fundacją Ochrony przed Promieniowaniem z doniesieniami o niszczeniu ich zdrowia przez sprzęt 5G zainstalowany w ich sąsiedztwie.
 
„Na podstawie pomiarów znacznie zwiększonego promieniowania z 5G i tego, co wiemy do tej pory”, powiedział Nilsson, „możemy stwierdzić, że 5G jest bardzo niebezpieczne i musi zostać zatrzymane”.

Używanie telefonów komórkowych związane z rakiem mózgu, podsumowuje chińskie badanie 
 
Tymczasem recenzowane badanie przeprowadzone przez Wydział Lekarski Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu wykazało, że częstość występowania pierwotnego raka mózgu w 2020 r. była związana z używaniem telefonów komórkowych, donosi The Epoch Times 10 stycznia.
 
Badania nad rakiem mózgu, przeprowadzone przez Chiński Uniwersytet w Hongkongu we współpracy ze Stowarzyszeniem Uniwersytetów Regionu Pacyfiku, zostały opublikowane 1 września 2022 r. w czasopiśmie Neuro-Oncology .

„Nasze badanie dostarcza najbardziej aktualnych danych na temat globalnego rozpowszechnienia i czynników ryzyka pierwotnego raka mózgu oraz trendów w jego występowaniu” — powiedział dr Martin Chi-sang Wong , starszy korespondent badania i profesor z The Jockey Club Szkoła Zdrowia Publicznego i Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Wydział Lekarski Chińskiego Uniwersytetu w Hongkongu, w komunikacie prasowym z 5 stycznia.

Według naukowców wskaźnik zachorowań na raka mózgu był wyższy w jurysdykcjach o wysokich dochodach i był ściśle powiązany z produktem krajowym brutto na mieszkańca, wskaźnikiem rozwoju społecznego i częstością urazów mózgu, narażeniem na czynniki rakotwórcze w miejscu pracy i korzystaniem z telefonu komórkowego .
 
„Decydenci w różnych regionach powinni wdrażać oparte na dowodach, ukierunkowane strategie zapobiegawcze w celu kontrolowania odpowiednich czynników ryzyka” – dodał Wong.
 
 
Australijscy naukowcy: Technologie bezprzewodowe „stresor środowiskowy” dla ludzi
 
Inne niedawno recenzowane badanie – opublikowane 20 grudnia 2022 r. w Frontiers in Public Health – dodatkowo podkreśliło potencjalny wpływ sygnałów elektromagnetycznych z technologii bezprzewodowych, takich jak telefony komórkowe.

Według naukowców z Oceania Radiofrequency Scientific Advisory Association (ORSAA) w Brisbane w Australii oraz z Centre for Environment and Population Health w School of Medicine and Dentistry na Griffith University w Brisbane, istnieje „obszerna baza dowodów ujawniająca, że ​​znaczny stres na systemy biologiczne człowieka jest narzucany przez narażenie na codzienne urządzenia komunikacji bezprzewodowej i infrastrukturę pomocniczą”.

„Te dowody są wystarczająco przekonujące, aby uzasadnić aktualizację edukacji i praktyki medycznej” – dodali.

W swoim raporcie naukowcy dokonali przeglądu metod i wyników 1106 badań eksperymentalnych i epidemiologicznych zebranych w bazie danych ORSAA, które koncentrowały się na biologicznych i zdrowotnych skutkach pól elektromagnetycznych i promieniowania.
 
Wyniki pokazały, że dwie trzecie prac eksperymentalnych i epidemiologicznych wykazało znaczące skutki biologiczne, stwierdzili naukowcy, dodając:

  „Szerokość kategorii biologicznych i zdrowotnych, w których stwierdzono skutki, została następnie zbadana, ujawniając setki artykułów pokazujących podstawowe procesy biologiczne, na które ma to wpływ , takie jak uszkodzenie białek, zmiany biochemiczne i stres oksydacyjny”.

 
Naukowcy zasugerowali również zestaw „wytycznych dotyczących najlepszych praktyk” dotyczących leczenia pacjentów dotkniętych ekspozycją elektromagnetyczną oraz bezpiecznego korzystania z technologii w placówkach opieki zdrowotnej.

Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało 32% wzrost RF-EMF związanego z telefonami komórkowymi w mózgach nastolatków, ale naukowcy ignorują implikacje biologiczne
 
Ponadto recenzowany artykuł zaakceptowany do publikacji w Environmental International mierzył poziomy promieniowania elektromagnetycznego u nastolatków w Wielkiej Brytanii – ale według krytyków badania naukowcom nie udało się zmierzyć potencjalnych skutków biologicznych tego promieniowania.

Brytyjscy naukowcy przeprowadzili pierwsze długotrwałe badanie w celu oszacowania dziennych dawek pól elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej (RF-EMF) w ciałach ponad 6000 nastolatków.
 
Odkryli, że dawki RF-EMF w mózgu wzrosły o 32% w ciągu dwóch lat. 
Główny winowajca? 
Rozmowa przez telefon komórkowy.
 
Badanie to jest częścią Study of Cognition, Adolescents and Mobile Phones lub SCAMP , powiedzieli autorzy.
 
W badaniu zespół 11 naukowców — w tym dr Martin Röösli , profesor nadzwyczajny epidemiologii środowiskowej na Uniwersytecie w Bazylei w Szwajcarii oraz kierownik działu narażenia środowiskowego i zdrowia w Szwajcarskim Instytucie Zdrowia Tropikalnego i Publicznego — oszacowano dzienną „dawkę” RF-EMF, którą młodzież otrzymywała podczas codziennych czynności, takich jak korzystanie z telefonu, laptopa, tabletu czy siedzenie w pobliżu routera Wi-Fi.
 
Korzystając z raportów uczestników i analiz statystycznych, naukowcy oszacowali dzienną dawkę RF-EMF nastolatków — mierząc współczynnik absorpcji swoistej (SAR) w milidżulach na kilogram dziennie (mJ/kg/dzień) — dla ośmiu obszarów tkanki ciał uczestników w dwóch różnych momentach.
 
Najpierw dokonali „wyjściowej” oceny między listopadem 2014 r. a lipcem 2016 r., kiedy nastolatki miały około 12 lat. 
Około dwa lata później przeprowadzili ocenę „kontynuacyjną”.
 
Następnie naukowcy porównali wartości wyjściowe i kontrolne, aby oszacować zmianę dziennej dawki RF-EMF otrzymywanej przez nastolatków — zarówno w całym ciele, jak iw określonych obszarach ciała — w okresie dwóch lat.
 
Zauważyli jednak, że chociaż początkowo w badaniu wzięło udział 6605 nastolatków, byli w stanie uzyskać zarówno dane wyjściowe, jak i dane uzupełniające tylko dla 3384 nastolatków, głównie z powodu odejścia.

Naukowcy zauważyli, że dawka RF-EMF była najwyższa w prawym płacie skroniowym mózgu na początku badania i ponownie dwa lata później.

Co więcej, zauważyli, że chociaż dawka na całe ciało była podobna w dwóch punktach czasowych, zaobserwowali 32% wzrost dawki RF-EMF dla płata skroniowego mózgu w dwuletniej obserwacji.
 
Naukowcy stwierdzili, że wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych było głównymi czynnościami przyczyniającymi się do dziennej dawki RF-EMF uczestników, zarówno na początku badania, jak i dwa lata później. 
Nastolatki w większości wykonywały połączenia w sieci 2G przed wprowadzeniem 5G.
 
Zdaniem krytyków badanie w Wielkiej Brytanii jest „przyjazne dla przemysłu”.
 
Komentując badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, Alasdair Philips , dyrektor naukowy Powerwatch , forum dla „znających się na rzeczy inżynierów, naukowców i badaczy medycznych, którzy są zaniepokojeni konsekwencjami napromieniowanego„ niebieskiego świata ”, który tworzymy”, powiedział The Defender, że ma „problemy z podejściem i zrozumieniem autorów.”
 
„Moim zdaniem jest to sposób przemysłu i rządu na wykrycie problemów poznawczych, behawioralnych lub zdrowotnych związanych z używaniem urządzeń bezprzewodowych” — powiedział Philips, inżynier elektryk i rolnik, który pracował w przemyśle i badaniach akademickich przez ponad 50 lat.
 
Philips nie jest osamotniony w wskazywaniu na zmowę między branżą telekomunikacyjną a autorami badania, w tym Rööslim.
 
W lipcu 2020 r. Hardell napisał list — poparty przez siedmiu dodatkowych badaczy — do prezydenta Federacji Szwajcarskiej, ostrzegając ją, że Röösli, która przewodniczyła szwajcarskiej grupie doradczej ds. pól elektromagnetycznych i promieniowania niejonizującego, miała możliwy do zweryfikowania „konflikt interesów” - „ historia fałszywej interpretacji nauki ”.
 
Ponadto Eileen O'Connor, współzałożycielka i dyrektor EM Radiation Research Trust w Wielkiej Brytanii oraz członek zarządu International EMF Alliance , również określiła badanie jako „przyjazne dla przemysłu” i zauważyła, że ​​jego autorzy „nie wspominają   nietermiczne skutki biologiczne związane z impulsowym promieniowaniem mikrofalowym”.
 
„Słowa kluczowe w artykule to„ oszacowanie i założenie ”, z naciskiem położonym na współczynnik absorpcji właściwej (SAR), który odnosi się tylko do emisji z telefonów komórkowych, które mogą ogrzewać tkankę biologiczną” – powiedziała.
 
Rzeczywiście, w 2013 roku zespół naukowców ocenił SAR jako metodę ilościowego określania możliwych skutków biologicznych pól elektromagnetycznych i doszedł do wniosku, że „SAR faktycznie odnosi się do efektów termicznych, podczas gdy zdecydowana większość zarejestrowanych skutków biologicznych spowodowanych przez człowieka niejonizujących promieniowanie środowiskowe nie ma charakteru termicznego”.
 
„Nawet jeśli SAR można dokładnie oszacować dla całej tkanki, narządu lub ciała, efekt biologiczny/zdrowotny zależy od niewielkich ilości energii/mocy pochłoniętych przez określone biomolekuły, których nie można obliczyć” – dodali.
 
Podobnie Philips zakwestionował wybór metodologii przez naukowców. 
„Są całodobowe - całkowite SAR całego ciała (zakładając, że są realistyczne, co jest wątpliwe) odpowiednią metryką ekspozycji dla ekspozycji poniżej poziomów ICNIRP [Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym]?”.
 
„Myślę, że nie” — dodał Philips.
 
Komentując odkrycie naukowca zwiększonego promieniowania w płacie skroniowym mózgu, Philips zauważył:
„Płaty skroniowe i czołowe są miejscem, w którym powstaje większość guzów GBM [glejaka] .
 
W swoich badaniach naukowcy nie omawiali ryzyka nowotworów.

Philips zwrócił również uwagę, że naukowcy nie wzięli pod uwagę ekspozycji na RF-EMF w nocy. 
„Wielu ma telefon w trybie gotowości pod poduszką lub obok siebie na noc, aby nie przegapić wiadomości od przyjaciół” – powiedział.
 
Według O'Connor badanie nie odnosi się również do oficjalnych brytyjskich wytycznych dla dzieci dotyczących zmniejszania narażenia na RF-EMF z telefonów komórkowych.
 
O'Connor powiedziała:
„Nadszedł czas by pilnie zażądać włączenia prawdziwie niezależnych naukowców”.

Dodała:

  „Niedopuszczalne jest wykluczanie badań naukowych, które ujawniają niewygodną prawdę, przy podejmowaniu krytycznych i ważnych decyzji, przy jednoczesnym akceptowaniu wadliwych, finansowanych przez przemysł dokumentów niskiej jakości, aby wesprzeć dzisiejsze krótkoterminowe interesy gospodarcze.
   
  „Opóźnienie i odmowa mogą mieć ogromne konsekwencje, przekraczające wyobrażalne proporcje dla zdrowia publicznego i środowiska.
   
  „Dziś nie tylko obywatele są zagrożeni, ale przyszłe pokolenia ze względu na właściwości epigenetyczne tego czynnika. 
  Ignorowanie tej sytuacji dzisiaj doprowadzi do fałszywej ekonomii i kryzysu zdrowia publicznego ze względu na wpływ, jaki ta technologia ma na zdrowie publiczne i środowisko.
   
  „Społeczeństwo może nie mieć innego wyjścia, jak tylko złożyć skargę karną przeciwko decydentom i domagać się ścigania i roszczeń o odszkodowanie. 
  Decydenci, którzy nie chronią zdrowia publicznego, powinni zostać pociągnięci do osobistej odpowiedzialności za to poważne naruszenie obowiązków i powiadomieni o zdradzie zaufania publicznego poprzez ignorowanie przytłaczających dowodów na zagrożenia związane z RF-EMF”.

 
 
Źródło:

19 styczeń 2023

Suzanne Burdick 

  

Komentarze

  

Archiwum

Światła do jazdy w dzień?
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Protest przeciwko Europejskiemu Forum Ekonomicznemu
kwiecień 24, 2004
http://www.la.most.org.pl/protest/
Tylko Polska ma Balcerowicza i fundację Sorosa, dlatego ...
sierpień 11, 2004
Jędrzej Bielecki
Ostatnie wezwanie
sierpień 16, 2008
Artur Łoboda
Czy lichwiarze przeszli na wegetarianizm?
listopad 5, 2005
Stanisław Michalkiewicz
Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów
październik 8, 2006
Józef Bizoń
Zyski nie dla Polski
lipiec 29, 2003
Artur Kowalski
Izrael niszczy, Europa płaci
wrzesień 12, 2006
Fernando García
Wally Olins o marce Krakowa
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
W demokracji zło zwycięża
listopad 27, 2006
Miroslaw Naleziński, Gdynia
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
Zamach Kaczyńskiego na ... lustracje
styczeń 23, 2006
http://www.raportnowaka.pl/
Austria I Unia Europejska
maj 21, 2003
przesłala Elżbieta
Spór o jedną literę w wulgaryzmach
październik 30, 2004
Mirosław Naleziński
PRL
grudzień 10, 2007
PAP
Polski nie ma, jest za to "Osten Israel"!
kwiecień 4, 2006
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
"Nowy Dzień", stare zwyczaje
grudzień 14, 2005
PAP
Izraelski rabin za rozstrzeliwaniem buntowników
lipiec 18, 2002
PAP
Brońcie się przed policyjnym zamachem stanu!
październik 20, 2004
cywilizowany
Dlaczego Unii zalezy na Polsce?
maj 19, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media