|
Margaret Thatcher jest współwinna obecnego światowego kryzysu
|
|
Margaret Thatcher ur. 1925. Zmarła 8 kwietnia 2013.
Margaret Thatcher nazywano kiedyś górnolotnie "żelazną damą".
A ja przetłumaczyłem jej przydomek na bardziej swojski "zakuta baba".
Największym oszustwem liberałów jest utożsamianie gospodarki państwowej z małą wydajnością i korupcją.
Remedium na takie rzekome dolegliwości gospodarki państwowej - miała być prywatyzacja - jako najwspanialsze lekarstwo.
No i dostąpiliśmy "prywatyzacji" składek emerytalnych, która okazała się największą grabieżą w historii Polski.
W stanach Zjednoczonych - miliony Amerykanów również odczuły skutki "prywatnej" grabieży ich pieniędzy.
Obecny światowy kryzys finansowy jest skutkiem monstrualnego oszustwa, które zapoczątkowane zostało w czasie rządów Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii 1979-1987.
Thatcher - podobnie jak obecny Rząd Platformy Obywatelskiej rozprzedała większość majątku narodowego Anglii i najważniejsze firmy w sektorze publicznym.
Funkcjonujący przez 150 lat, światowy synonim punktualności - Koleje Angielskie - stały się po prywatyzacji pokraczną kpiną z transportu i w szybkim czasie doszło do wielu katastrof kolejowych na terenie Anglii.
Stawiana za wzór - angielska opieka socjalna i Służba Zdrowia, w przyspieszonym tempie upodobniła się do krajów zacofanych.
Zakuta baba przeznaczyła ogromne środki finansowe na walkę ze zdobyczami socjalnymi robotników angielskich.
Jej nieustępliwość osiągnęła skutek i na wiele lat zniechęciła wszelkiego rodzaju pracowników do walki o własne prawa.
Dzięki temu ruszyła ofensywa oszustów spod znaku liberalizmu, którzy niczym hordy Czyngis Chana - zajmowali kolejne przyczółki gospodarki rządzonej standardami etycznymi i w jej miejsce wprowadzali dzicz.
W wyniku działań - między innymi Margaret Thatcher - współczesna gospodarka świata znajduje się na ekonomicznej "beczce prochu".
W Anglii jest 15 milionów bezrobotnych, a Chiny stają się potęgą gospodarczą dlatego, że wykorzystały infantylizm liberałów - osób pokroju Thatcher i nie uwierzyły w to, że przedsiębiorstwa państwowe są gorsze od prywatnych. Kapitalizm państwowy Chin, zniewoli niedługo Stany Zjednoczone, a Anglia może zapłacić wysoką cenę za lata kolonializmu w Chinach.
Zauważyłem wczoraj, że infantylni piewcy liberalizmu stawiają pomniki pamięci tej kobiety.
W polskiej kulturze o zmarłych nie mówi się źle.
Ale to nie dotyczy osób pokroju Stalina, Pinocheta, Thatcher.
To taka sama klasa psychopatów, którzy ideologię stawiają ponad społeczeństwo.
Marketingowcy powtarzają, że "jakość ma swoja cenę".
Dziwnym trafem nikt nie wytłumaczył Margaret Thatcher, że najwyższa na świecie jakość usług kolejowych w Anglii musi kosztować. A najwyższy na świecie poziom ochrony zdrowia - ma również swoją cenę.
Polskie przysłowie głosi: "co tanie to drogie".
I dzięki rządom Thatcher poznali je Anglicy.
A tak na marginesie...
Przypomniałem sobie przedwojenne powiedzenie, że to co polskie jest solidne, więc musi kosztować. A żydowskie jest tanie i byle jakie.
Zatem hasła liberalnej bylejakości są bardzo bliskie ... komu?
|
9 kwiecień 2013
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
emajl
luty 21, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Powstał Komitet Obrony Honoru Wojska Polskiego
im. płk Ryszarda Chwastka
wrzesień 8, 2002
zaprasza.net
|
Nasi najwięksi wrogowie
październik 12, 2003
zaprasza.net
|
Niepewne Zalozenia Strategii Bush’a w Iraku
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Islam w Rozterce
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego.
About our Big Brother, by the previous one (3) (2007-09-26)
wrzesień 26, 2007
tłumacz
|
Gnoza - korzenie obledu
czerwiec 16, 2007
...
|
Wszystkowiedzący znają odpowiedzi na wszystkie pytana
listopad 9, 2008
Artur Łoboda
|
Critique of Buchanan’s false image of Hitler in to the "Unnecessary War."
wrzesień 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Akcjonariusze przeciwko AOL
sierpień 11, 2002
PAP
|
Jednosc wszystkich Polakow na calym swiecie
wrzesień 22, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Złodziejstwo zinstytucjonalizowane
czerwiec 28, 2005
|
Odezwa do ludojadów
maj 18, 2008
Wiesław Sokołowski
|
Bidulek
wrzesień 30, 2004
|
"Powszechna Encyklopedia Filozofii"
styczeń 22, 2007
przeslala Elzbieta
|
Koło stalinowskiej historii
styczeń 14, 2006
Nowe Państwo
|
Tadeusz Rejtan
czerwiec 7, 2003
Stanisław Tubek
|
Dwie rocznice
maj 19, 2007
Wieslaw Kwasniewski
|
Jarmulka i prezydent
listopad 28, 2006
wielbiciel poezji
|
Schroeder: zwiększyć podatki w nowych państwach UE
kwiecień 25, 2004
PAP
|
|
|