ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
więcej ->

 
 

Koniec układu okrągłostołowego?
Układ okrągłostołowy doprowadził niewątpliwie do zrzucenia przez Polskę bolszewickich pęt zewnętrznych, jednak ponieważ dokonywał się pod pewnymi wpływami Moskwy (W. Łysiak), utrzymali się u władzy i uwłaszczyli się liczni dawni czerwoni i zreformowani na różowo, a następnie szybko dołączyli do nich co znaczniejsi masoni, liberałowie, kosmopolici, a także zwykli szabrownicy Polski bez względu na barwy partyjne czy religijne. W każdym razie ciągłość szlachetnej tradycji przedwojennej i wojennej została w dziedzinie politycznej i duchowej niemal całkowicie przerwana.
Nowa ta całość wypełniająca dotychczas swoją treść komuną i Moskwą przerzuciła się na dekadenckie treści liberalne, neokapitalistyczne i administracyjno-brukselskie, nie mając zrozumienia nadal dla treści ściśle duchowych, humanistycznych i polskich. I tak ogół Polaków, co wykazały dzieje "Solidarności", marzył o odrodzeniu Polski autentycznej o znanych i wymarzonych kształtach, a tymczasem powstał dziwny twór, którego nie możemy poznać: ni to Polska "polska", ni to Polska posowiecka, ni to państwo samorządne, ni to kolonia Zachodu, ni to Rzeczpospolita Polaków, ni to Rzeczpospolita kłamców i kolesiów, ni to Sarmacja, ni to Judeopolonia szlachecka. I w takim tworze nie idzie dalej żyć. Toteż ogół społeczeństwa dąży instynktownie do położenia kresu takiemu tworowi Okrągłego Stołu. Chce to uczynić w najbliższej godzinie wielkich decyzji: wybory do parlamentu, wybory prezydenta, referendum w sprawie eurokonstytucji, korekta polskiej Konstytucji, przeformowanie III Rzeczypospolitej na IV - w pełni wolną i demokratyczną, renegocjacja warunków akcesji do UE oraz reanimacja całości gospodarki polskiej i całego życia społecznego, moralnego i ideowego.

Z układu sił

Mimo krystalizowania się pewnych silniejszych ugrupowań, jak LPR, Samoobrona, PiS, PSL i inne, polska "substancja polityczna" nie może się wciąż scalić. Tymczasem, jak przewidywaliśmy, różowi już wykańczają czerwonych, przy współpracy z prezydentem, premierem i szeregiem innych dezerterów z lewicy, żeby z jednej strony utrwalić Okrągły Stół, a z drugiej pogłębić zależność Polski od Brukseli. Są bowiem alergiczni na polskość jeszcze bardziej niż SLD, UP i SdPl. Partie lewicowe są w dziwnie szybkim rozkładzie politycznym, ideowym i moralnym. Główną przyczyną tego rozkładu jest chyba ateizm polityczny i odejście od chrześcijańskiej tradycji etycznej nie tylko na forum publicznym, ale i w życiu osobistym. Trzon różowych stanowi oczywiście Unia Wolności, nazywana "partią zagraniczną" (por. S. Michalkiewicz) ze względu na swe umocowanie w lobby żydowskim. Partia ta wprawdzie ostatnio przegrała wybory parlamentarne, głównie z powodu dziwnych prób wzniecania w Polsce antysemityzmu dla sobie tylko wiadomych celów, ale posiada zawsze bardzo silne przyczółki w całej rzeczywistości polskiej i światowej, i w tej chwili przepoczwarza się w "Partię Demokratyczną". Partia UW vel PD jest znacząca na szachownicy polskiej, według niektórych, jak Lech Wałęsa, jest nadzieją dla Polski, według innych - głównym ?ródłem zła, dzikiego kapitalizmu i poddania nas Brukseli. Partii tej udało się uzyskać także duże poparcie Kościoła, m.in. jej członkini Hanna Suchocka jest ambasadorem Polski przy Stolicy Apostolskiej, i w kraju partię tę wspiera kilkunastu wybitnych duchownych. Barwy Platformy Obywatelskiej są nadal niewyraziste: czy to forpoczta PD, czy to prawica, czy lewica, czy to platforma obywateli polskich, czy też schronisko dla polskich liberałów i masonów.
W całości, mówiąc skrótowo, sytuacja polityczna dojrzała do zdecydowanego przełomu czy nawet przewrotu. U zdobywców władzy i majątków w Polsce powstał ogromny lęk przed przegraną na wszystkich frontach i przed gro?bą sądów nad nimi i rekwizycji. Ruszył więc szturm na zdobycie centrum wyborców, ludzi dotychczas jakby "nieskompromitowanych". Ale metody pozostały dawne, a mianowicie używa się całego arsenału oszustw, pomówień, kłamstw i wściekłości.
Pomijając rozkład lewicy, warto zwrócić uwagę na dwa przeciwstawne i coraz bardziej aktywne czynniki: na wyrastającą z międzynarodowego poparcia partię UW vel PD oraz na reprezentujące tradycyjną i autentyczną Polskę Radio Maryja. Otóż UW vel PD chciałaby koniecznie zagospodarować sobie polityczne centrum polskie, w tym także owe 60 procent ludzi, którzy ciągle nie głosują. Ale główną przeszkodą treściową dla tej partii jest polskość tych ludzi i tradycyjny, nieliberalny katolicyzm, co godzi właśnie w dogmaty tej kosmopolitycznej i liberalnej partii. Partia zatem stosuje chwyt wyjątkowo przekrętny, a mianowicie chce zdobyć wpływ na centrum polskie poprzez Kościół, ale tak, żeby sam Kościół rozwiązał patriotyczne media i by etykę obrony życia i etykę małżeńsko-rodzinną zliberalizowali sami katolicy (por. ks. bp Stanisław Stefanek). Wówczas patriotyzm i katolicyzm polski zneutralizują się. Przede wszystkim partii tej chodzi o to, by katolicy polscy nie zachowywali się na scenie publicznej jako katolicy i Polacy, lecz "jakby Boga i Ojczyzny nie było". Takie są dyrektywy międzynarodowej "poprawności politycznej".
I oto doczesna strona instytucjonalnej działalności Kościoła została zepchnięta ze sceny publicznej w Polsce, Kościół stał się sprawą prywatną i już nie przeszkadza temu, żeby garstka ateistów publicznych rządziła "na równi" 38 milionami katolików, bo publicznie "wszyscy są na prawach ateistycznych", a więc są równi. Ale sztukę tę zakłócił nagle fakt istnienia Radia Maryja, my uważamy, że z natchnienia Bożego. Dla przeciwników Kościoła prawowiernego i "polskości" Polski problemem nie jest właściwie samo Radio Maryja, lecz raczej owe miliony ludzi, które za nim stoją, a jeszcze bardziej możliwość skupienia się wokół Radia polityków autentycznej, wolnej i samorządnej Polski. W konsekwencji Radio Maryja stanowi dla naszych wrogów problem potrójny:
- skupia wokół siebie miliony ludzi, w kraju i za granicą, niepodatnych na propagandę i oszustwa polityczne zwycięzców Okrągłego Stołu;
- podtrzymuje i rozwija polskość, która jest przeszkodą do przygotowania ziemi polskiej dla jakichś innych celów;
- nie wycofa się z forum społeczno-politycznego i publicznego na stronę europejskiego ateizmu publicznego, który jest warunkiem otrzymywania wielkich finansów europejskich dla kraju.
Ponieważ Radio Maryja w swych treściach społeczno-politycznych, zresztą stanowiących tylko parę procent całości audycji, nie chce zdradzić ani katolicyzmu prawowiernego, ani polskości, dlatego liberałowie i ateiści starają się je zniszczyć lub zacieśnić jedynie do programu modlitewnego. Podejmowano różne sposoby zniszczenia Radia i tym samym odebrania jedynego głosu wolnym Polakom katolikom na forum ogólnym, bo media diecezjalne nic nie znaczą, a mianowicie przez zarzucanie lefebryzmu, nacjonalizmu i antysemityzmu, przez bezpodstawne szkalowanie Radia w kraju i całym świecie, słownie w ośrodkach filosemickich, przez stosowanie różnych kruczków prawnych i administracyjnych, przez skaptowanie sobie za coś grupy duchownych o orientacji liberalnej i filosemickiej, przez różne prowokacje osobiste i na łączach, przez zastraszanie Ojca Dyrektora, pracowników, a nawet i niektórych współpracowników dalszych, ostatnio przez prowokowanie pana Wałęsy, no i nadal przez pomówienia w mediach ogólnopolskich i prowincjonalnych. Przy czym wszystko to robi się za pieniądze publiczne, czyli nasze, podczas gdy Radio pracuje na wdowim groszu. Niedawno "Gazeta Wyborcza" wpadła na jeden jeszcze pomysł, a mianowicie wymyśliła sobie tzw. fakt prasowy, jakoby Ojciec Rydzyk miał tworzyć, m.in. przy mojej pomocy, "Partię Maryja". Po co to wymyślono? Otóż żeby można było swobodniej zwalczać Radio Maryja środkami otwarcie politycznymi. I w tym też ukryto nadzieję, że może naiwne czynniki kościelne rozwiążą wreszcie Radio Maryja wraz z taką "partią". Bowiem na partię polityczną trzeba by otrzymać zezwolenie Stolicy Apostolskiej, no i opinię ze strony p. Hanny Suchockiej. Paradoksalnie niemało Polaków dało się oszukać, nawet współdziennikarzy, którzy przecież znają się na oszustwach. Ale ciekawe, że gdyby o. Rydzyk taką partię założył istotnie, to według błyskawicznej sondy w internecie, poparłoby go blisko 80 proc. Polaków. Co to znaczy? To znaczy, że dotychczasowe partie mają bardzo niski autorytet.

O niektórych zatorach umysłowych

Do chaosu politycznego, bezsensownych walk i niejako zalegalizowanego zakłamania dochodzą jeszcze jakieś zwyczajne zatory komunikacyjne i umysłowe, co dla życia państwowego jest zabójcze. Trzeba koniecznie udrożnić ogólną i szczególną komunikację społeczno-informacyjną: góra - doły, obywatel - obywatel, instytucja - instytucja. Jest komunikacja fizyczna, nie ma jednak właściwej komunikacji ludzkiej. Głowa państwa dowiaduje się o czymś istotnie ważnym z komunikatu telewizji, doniosłe pertraktacje gremiów państwowych dokonują się przez telefony komórkowe, a wszystko spełnia anonimowy internet.
Brak żywych informacji, i to prawdziwych, towarzyszy zwykle totalitaryzmom oraz piastunom wysokich urzędów. Ulubiona córka Stalina, Swietłana Allilujewa, broniąc swego ojca przed opinią światową po jego śmierci, pisała, że nie wiedział on o zbrodniach, a dokonywał ich np. Beria. I podała szczegół, że gdy ojciec dawał jej tuż przed wojną czy w czasie wojny kilkadziesiąt rubli, to uważał, że daje jej majątek. Widocznie w jego świadomości tkwiły jeszcze czasy carskie. Dzisiaj ogół zdaje się całkowicie na informację medialną. Ale to jest dopiero tragedia. Nie dość, że media za mało wiedzą, to jeszcze i ta ich wiedza jest płytka i niespójna, a poza tym w dużej części błędna lub fałszywa. Owszem, czasami występują w mediach profesorowie i eksperci, ale są oni dobierani według klucza propagandowego, nie według kompetencji i wiedzy. Toteż często i oni oplatają dziwne rzeczy, w których jest sama propaganda, niemal bez wiedzy. To samo odnosi się i do duchownych, dyżurujących w telewizji i radiu publicznym. Bardzo często nie ma również spójności komunikacyjnej pomiędzy ministrami i wyższymi urzędnikami, którzy bywają sprzeczni w jednej i tej samej sprawie, obecnie, zwłaszcza w sprawach unijnych, widocznie nie znają prawa unijnego, treści umów rządu z Unią, a nade wszystko biurokracji unijnej. Wszystko to wbrew zamiarom mediów wywołuje u zwykłych ludzi lęk przed Unią Europejską, zwłaszcza w czasie, gdy niektórzy wysocy jej urzędnicy coraz wyra?niej ubliżają Polsce, co zresztą zaczęło się już od Verheugena.
Ciąży na nas jakieś stwardnienie intelektualne w zakresie świadomości prawnej u znacznej części inteligencji rządzącej, zwłaszcza postkomunistycznej. Jest tam brak bezstronności, obiektywizmu i przezroczystości merytorycznych. Została u nas wytworzona atmosfera, że religia, nauka religii, uczelnia katolicka, media katolickie, piastowanie znaczniejszych stanowisk przez niekryjących się katolików i inne rzeczy są nam w państwie nadawane przez rządzących, z ich łaski, a nie są naszym prawem z istoty rzeczy. Zakłada się nawet pod tekstem, że katolicyzm jest czymś negatywnym czy podejrzanym politycznie, co może być tylko tolerowane. W ślad za religią tylko z łaski panów mają być "przyznawane" takie wartości, jak naród, ojczyzna, rodzina, kultura polska, język ojczysty.
Co więcej, forsuje się niepisaną tezę, że katolicy w Polsce nie mają prawa bronić się, jeśli rządzący ateiści przyznane prawa gwałcą lub odbierają. Nie wolno katolikom i Polakom bronić swego głosu w Radiu Maryja, niezależnego od koncernów niemieckich. Nie wolno im opierać się agresji frontalnej ze strony mediów wrogich. Nie wolno nam, jako katolikom, organizować życia zbiorowego po katolicku, nie wolno Narodowi katolickiemu bronić etyki ewangelicznej, nie wolno nam realizować Polski po naszemu. Jeden minister może np.
38-milionowemu Narodowi narzucać "małżeństwa partnerskie". Wiemy, że taka jest totalitarna ideologia UE, ale to nie zmienia bezprawia u nas. W Szwecji niedawno pewien pastor protestancki został aresztowany za to, że w czasie liturgii wyłożył naukę chrześcijańską sprzeciwiającą się związkom partnerskim. Niektórzy chcieliby i nam narzucić takie prawa: katolicyzm i polskość tylko za dyspensą władz. Etyka chrześcijańska jest pomniejszana jako "radykalizm" społeczny. Nowocześni pseudopolitycy chcą wszczepić w życie tezę, że Chrystus jest Bogiem pocieszającym tylko niewolników. Tymczasem Polacy przejmują zdanie św. Pawła Apostoła: "Chrystus wyswobodził nas ku wolności" (Ga 5, 1). Bóg jest Bogiem ludzi wolnych duchowo.

Młodzież: polska czy brukselska?

Ponieważ politykom kosmopolitycznym, nie tylko czerwonym, ale i różowym, brakuje treści i tematów polskich, dotyczących swojego społeczeństwa, jedyny sens naszego życia upatrują oni w społeczeństwach obcych o ujemnej ideologii. Osiągnęli oni przystąpienie Polski do UE, ale obawiają się, że nasza zależność od ateistycznej Brukseli poluzuje się bardzo, gdy nie zatwierdzimy eurokonstytucji i dlatego podejmują jeszcze raz szybszy bieg Polaków w niewolę, oczywiście za pieniądze Brukseli, a może i za nasze.
Oto jeden znamienny odcinek takiej działalności. Stowarzyszenie Unii Wolności "Młode Centrum" oraz deputowani do Parlamentu Europejskiego, min. Jan Kułakowski i prof. Bronisław Geremek, a także "Gazeta Wyborcza" i "Polityka" objęli patronat nad ogólnopolską akcją w szkołach ponadgimnazjalnych i wśród studentów pod hasłem: "Zostań ambasadorem Konstytucji Europejskiej", "żeby - piszą - żyć w skuteczniejszej, bliższej ludziom i prostszej Unii Europejskiej". Zgaduj, człowieku, na czym polega UE "skuteczniejsza, bliższa ludziom i prostsza". Zapewne na wyrzeczeniu się prymatu swojej Konstytucji, na ściślejszym poddaniu się Brukseli, na bardziej bezpośredniej podległości typu państwowego i organizacyjnej, a wreszcie "najprostsza" Unia to jedno wspólne państwo.
"Ambasadorowie" przejdą przez odpowiednie przeszkolenie, pod koniec czerwca otrzymają certyfikaty - jakby "rozesłanie Apostołów" - i do agitacji wśród rodzin i w różnych wspólnotach. Bardziej gorliwi mogą dostać nagrodę w formie wycieczki do Parlamentu Europejskiego, co jako żywo przypomina wycieczki do Moskwy. A jeśli jakaś szkoła zdobędzie więcej takich ambasadorów, to może sobie zasłużyć na największą nagrodę, a mianowicie na łaskawą wizytę w szkole samych patronów honorowych. Tak to chce się trafić do starszych Polaków przez młodzież, która nie ma jeszcze orientacji społecznej, politycznej i historycznej. A ma za to dużo fantazji i ciekawości nowych rzeczy.
Oczywiście cała akcja jest narzucana szkołom ponad głowami władz szkolnych. Dlaczego niektórym ludziom układu okrągłostołowego zależy tak bardzo na pozbawieniu Polski suwerenności, wolności i własnych racji gospodarczych? Tak! Na początku roku 2005 spiker telewizyjny czytał z triumfem w głosie, że z Polski wyjechało już tysiąc lekarzy za chlebem i rozochocony wołał, że wyjadą jeszcze dalsze tysiące. To jest mądrość gospodarcza i społeczna Polaka. Taką samą mądrością będą zdobywali zapewne i owi młodzi ambasadorowie.

Czy Kościół jest przeciwko Polsce?

Główni reżyserzy Okrągłego Stołu wykonali manewr wykorzystania Kościoła dla uwiarygodnienia ustaleń, ale potem natychmiast usunęli go z gry o życie polskie. Zarysy tej strategii widnieją do dziś.
Oto jeden z przykładów. W "Gazecie Wyborczej" (Lublin, 3 marca 2005 r.) ukazał się tekst zatytułowany: "Radio Maryja nie powinno promować polityków. Krytyka o. Rydzyka". Tekst ten prezentuje dokument Rady Apostolstwa Świeckich przy Konferencji Episkopatu Polski. Do Rady wchodzi siedem osób świeckich i trzy duchowne. Sam dokument został wydany - jak się zaznacza - "w związku z polityczną działalnością Radia Maryja".
Co ten dokument Rady i jego prezentacja mówią?
1. Dokument występuje przede wszystkim, cytuję: "przeciwko politycznej działalności Radia Maryja". Otóż już samo to sformułowanie zakłada, że ani kapłanom w Radiu, ani zakonnicom i świeckim pracownikom Radia, ani osobom dzwoniącym, piszącym czy pojawiającym się osobiście w studiu - obejmuje to i TV TRWAM - nie wolno mówić o polityce. A w konsekwencji o całej rzeczywistości ziemskiej, a więc o gospodarce, sprawach społecznych, kulturze, historii, Polsce. Radio powinno się sprowadzać tylko do modlitwy, np. do nieustannego odmawiania Różańca, jak to bywa w niektórych regionalnych radiach na Zachodzie, gdzie radio katolickie jest uzależnione od finansów jakiegoś liberała lub masona. W tym duchu to nawet odgrywanie kazań biskupów o ratowaniu rodziny w Polsce, np. kazań apostoła rodziny, ks. bp. Stanisława Stefanka, jest już aktem politycznym i to niepoprawnym wobec mediów państwowych. Oczywiście Radzie Apostolstwa Świeckich wolno się zajmować polityką, no i ma ona mandat od Pana Boga cenzurowania wszystkich wypowiedzi Polaków w dziedzinie rzeczywistości ziemskich.
2. Rada podaje, że Radio Maryja "oczernia Okrągły Stół". Wynika z tego, że nikomu z Polaków nie wolno oceniać Okrągłego Stołu, tylko samej Radzie, a jeśli to robią inni, to muszą wypowiadać oceny tylko pozytywne. To jest liberalizm i pluralizm!
3. Dalej stoi, że "media katolickie winny służyć wartościom, nie zaś interesom partyjnym" i nie można tych "interesów stawiać ponad ewangeliczny szacunek dla osoby ludzkiej". Otóż są to święte słowa, wzięte z papieskiego dokumentu "Szybki rozwój" (p. 14), tylko że przez kontekst tak zmanipulowane, że trzeba powiedzieć: gdzie Rzym, gdzie Krym, a gdzie Babińskie mosty? W ujemnym zastosowaniu do Radia Maryja wychodzi, co następuje:
- że wolność Polski, prawowierność Kościoła, patriotyzm, ewangeliczna etyka rodzinna, prawda historyczna itd. to nie są wartości, a wartością jest tylko poprawność polityczna, której trzymają się liberałowie polscy, m.in. Unia Wolności;
- że mówienie o strasznych prześladowaniach rosyjskich, m.in. o Katyniu, o czym prawie nie mówią media publiczne, to partyjnictwo, bo idzie po linii partii polskich, a nie kosmopolitycznych;
- że obrona wsi, gospodarki morskiej i w ogóle całej gospodarki polskiej to nie wartości, lecz tylko partyjniactwo;
- że odsłanianie potworności Stalina i innych miałoby być naruszeniem "szacunku dla osoby ludzkiej"; dokument zapewne chce bronić p. Lecha Wałęsy, ale to trzeba powiedzieć wprost, bo sformułowanie ogólne, jakoby Radio naruszało godność osoby ludzkiej, to jakiś kompletny nonsens;
- czyżby piętnowanie w Radiu strasznych korupcji i kradzieży majątku polskiego było naruszaniem godności osób?
- czy katolikom nie wolno się bronić przed oszustami politycznymi, agentami i wrogami Kościoła i Polski, bo to miałoby być "tolerowanie klimatu pomówień i podejrzeń, przedstawianych jako głos katolicki"? A wszystkie wystąpienia społeczne i polityczne miałby być poddawane jakiejś cenzurze uprzedniej, może Rady?
4. "Rada Apostolstwa Świeckich - czytamy - uznała za niedopuszczalne zastępowanie ewangelizacji promowaniem konkretnych polityków i partii". Z tego sformułowania wynikałoby, jakoby Radio Maryja nie realizowało żadnego programu religijnego, np. modlitewnego, a przez cały czas tylko promowało konkretnych polityków i partie. Otóż:
- w Radiu Maryja sprawy ziemskie stanowią zaledwie parę procent całości, reszta to ewangelizacja;
- dlaczego Rada chciałaby, żeby i tutaj wykluczyć polityków i partie przyjmujące Boga i naukę społeczną Kościoła, a których to przecież nie dopuszcza się do głosu w mediach publicznych, media zaś prywatne, poza Radiem Maryja, są przeważnie ateizujące.
5. "Szczególnie bolesne jest - pisze Rada - gdy głos tych ostatnich (tj. konkretnych polityków i partii) odbiega od nauczania Ojca Świętego, przedstawiając niesprawiedliwie najnowsze dzieje jako splot intryg i zdrad". E contrario wynikałoby, że najnowsze dzieje, łącznie z wojnami, terroryzmem, rzezią poczętych to sama sielanka. Nauka Papieża została tu przeinaczona. Czy nie jest to podstępna próba skłócenia postaci Papieża z Narodem Polskim przez odnoszenie go wyłącznie do poglądów Unii Wolności? A nawet Radzie chce ktoś przypisać coś z nieomylności, bo została zamieszczona wzmianka, że kiedyś na czele tej Rady stał ks. kard. Karol Wojtyła.
6. "Osobnym niepokojącym problemem - piszą Radni - pozostaje tolerowanie w środowiskach katolickich osób, które kwestionują dialog ekumeniczny i międzyreligijny oraz ignorują nauczanie papieskie zawarte w adhortacji 'Ecclesia in Europa'. W tym szczególnym czasie, gdy wszyscy wyrażamy wię? z cierpiącym Ojcem Świętym, pozostaje ważne, by wię? ta wyrażała się w wierności nauczaniu papieskiemu, nie zaś w zachowaniach, w których chore ambicje polityczne dominują nad miłością Kościoła". Ot, i jesteśmy w domu. Chodzi o pokazanie naiwnym czytelnikom, jakoby Radio Maryja oraz politycy polscy, zwłaszcza prawicowi, byli antypapiescy. Jest też sugestia, jakoby Jan Paweł II był przeciwko nim, jako że Polacy są nieekumeniczni, antysemiccy i przeciwni tworzeniu z Europy jednego państwa. Jednocześnie jest tu zwrotny atak na kategorię narodu, ojczyzny, Polski katolickiej i stosowany jest cały arsenał propagandy liberalnej. Zarzut antysemityzmu jest stosowany pod adresem całego Narodu Polskiego, żeby stał się całkowicie uległy lobby filosemickiemu. Zwalczanie patriotyzmu jest patologią społeczną i wcale nie opiera się na nauczaniu papieskim, czemu przeczą wszystkie przemówienia papieskie w Polsce, także ostatnio cały rozdział papieskiej książki "Pamięć i tożsamość". I wreszcie ambicje polityczne katolika są czymś absolutnie usprawiedliwionym i nie są "chore". Nie jest chrześcijańskie przyjmowanie, jakoby "zdrowe" ambicje polityczne miała tylko orientacja kosmopolityczna, tylko ateiści polityczni i tylko ludzie rozwijający rozkładową ideologię liberalną.
7. Wróćmy jednak do właściwego problemu Okrągłego Stołu. Wydaje się, że trzeba jeszcze raz prosić szlachetnego pana prezydenta Lecha Wałęsę, by nadal używał swoich zdolności, znaczenia i wpływów, ażeby uzyskać jak najwięcej dobrych owoców obrad Okrągłego Stołu, jak np. w odzyskaniu Stoczni jako symbolu "Solidarności", w ogólnym odrodzeniu gospodarki, podtrzymaniu dobrego imienia Polski w świecie, odbudowie ducha Narodu i odsunięciu od żłobu wielkich szkodników jego dzieła i całej Polski. Tak nam brakuje wielkich polityków, którzy by poświęcali się całkowicie dla dobra Polski, mądrych, "przezroczystych" moralnie i o duchu prawdziwie chrześcijańskim.
Kiedy mówimy o prezydencie przed nowymi wyborami, to przypominam raz jeszcze projekt, że można by pomyśleć w pluralistycznej Polsce o instytucji wiceprezydenta, o czym kiedyś wspomniał i sam Wałęsa, a może nawet o dwóch lub trzech wiceprezydentach czy o całej Radzie Prezydenckiej. Ponieważ wiceprezydenta nie przewiduje obecna Konstytucja, to przez jej zmianę można by dokonać wyboru czy nominacji pod jakąś inną postacią. Być może wtedy udałoby się stworzyć silny rząd prezydencki i opanować dzisiejszy chaos, i utworzyć silną władzę zwierzchnią. Wprawdzie prezydentury wieloosobowe w historii przeważnie się nie sprawdzały, ale najbardziej wtedy, gdy były równorzędne i gdy nie było jasnej konstytucji. Projekty utworzenia rządu ogólnopolskiej zgody międzypartyjnej i tzw. pojednania narodowego są wprawdzie piękne, ale w obecnym stanie państwa i w jego zależności od Brukseli całkowicie nierealistyczne.

12 marzec 2005

ks. prof. Czesław S. Bartnik 

  

Archiwum

Sierpień Miesiącem Gro?nej Władzy Busha
sierpień 10, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Asesor powinien pomagać sędziemu, a nie wydawać wyroki - niekonstytucyjność asesury - czas na nowy model sprawiedliwego sądo
listopad 6, 2006
Zdzisław Raczkowski
Sąd francuski skazał Roberta Faurissona za "kłamstwo oświęcimskie"
październik 9, 2006
(bibula.com/Wyroi)
Przyznanie się do błędu
lipiec 5, 2005
Nowa Strategia Izraela
styczeń 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
W demokracji zło zwycięża
listopad 27, 2006
Miroslaw Naleziński, Gdynia
Ekonomiczny apartheid
styczeń 16, 2003
© Die Welt 28.11.2002
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zrezygnujcie z życia. To będzie kompromis.
wrzesień 26, 2003
Żal kumpla z Magdalenki
maj 1, 2008
Bogusław
Przywrócić Polakom nadzieję- marzec 68
marzec 10, 2003
Leszek Skonka
Supertajemnica : policjanci współpracowali z gangsterami ?
wrzesień 20, 2002
Robert Zieliński ZIR http://www.se.com.pl
milosz
sierpień 20, 2004
ala
Czy warto było?
kwiecień 3, 2007
Marek Olżyński
Handel ludzką naiwnością
maj 24, 2007
Rosjanie pokazują swoją broń Paryżu
czerwiec 29, 2007
. bez podpisu
Miał prawo zastrzelić, ale nie może oplakatować
lipiec 25, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Elegia na Bronka Wildsteina
maj 14, 2006
tadeusz
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
Prawdziwa gra prezydenta
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media