ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Kolejna odsłona protestów w Londynie 
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.

Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
więcej ->

 
 

Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie

Napisał Marek Lubiński

Saturday, 30 September 2006


Mija prawie półtora roku od czasu, kiedy to w Związku Polaków w Argentynie, uprzednio podstępnie przejętym przez agenturalną grupę skupioną wokół działającego z inspiracji postkomunistów małżeństwa Szybiszów, odbyły się tzw. „wybory", w których jedynym kandydatem na stanowisko prezesa tej polonijnej organizacji był nikt inny, jak właśnie pan Szybisz, urodzony w Izraelu, obecnie zaś mieszkający w Buenos Aires.

Wszystko odbyło się więc według schematu już klasycznego, bo stosowanego wszędzie tam na świecie, gdzie istnieją tradycyjne i patriotyczne organizacje polonijne, które żydokomuna rozbija i niszczy, uprzednio wprowadzając do nich swych kolaborantów i, co zresztą było do przewidzenia i o czym uprzedzaliśmy, w konsekwencji tych antypolskich działań Związek Polaków w Argentynie poddany został całkowitej inwigilacji postkomunistycznej agentury zainstalowanej w Konsulacie RP w Buenos Aires.


Na dzień 30 września bieżącego roku wyznaczono datę Walnego Zebrania i kolejnych wyborów w związku i warto w tym konteście pokusić się o krótką analizę sytuacji panującej obecnie wśród Polonii w Buenos Aires, patrząc oczywiście na nią z punktu widzenia interesu polskiego, który USOPAŁ zawsze pojmował i pojmuje jako patriotyczny i katolicki.


Stwierdzić więc trzeba, iż w owej agenturalnej grupie żydo-post-komunistów, zależnej zawsze od ambasady i konsulatu, nastąpił bardzo wyra?ny podział na dwie frakcje, z których pierwsza skupiona jest wokół bezprawnie wybranego na prezesa Leszka Szybisza, druga zaś działa kierowana przez takie osoby, jak pp. Stachnik i Łuciw. Oczywiście obie te kamaryle są bardzo aktywnie popierane przez postkomunistyczną agenturę umiejscowioną w ambasadzie RP w Buenos Aires, oraz przez takich pogrobowców komunizmu z Polski jak Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, czy też dyrektor Chodkiewicz ze „Wspólnoty Polskiej", który zawsze w dziwny sposób znajduje fundusze na wsparcie antypolskich działań. W samym Buenos Aires głównym „mózgiem" kierującym tą antypolską działalnością jest dawny agent komunistycznych służb specjalnych, konsul Schup...


Nie ulega też najmniejszej wątpliowości, iż obie te grupy- tak ta Szybisza, jak Stachnika i Łuciwa zmierzają do całkowitej destrukcji najstarszej i tradycyjnie patriotycznej organizacji polskiej, jaką jest Związek Polaków w Argentynie, który przez bardzo wiele lat działał dzięki wsparciu takich prawdziwych Patriotów, jak Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański, Prezes największej polskiej organizacji w Posadas, dr Eduardo Paprocki, pan inżynier Wojno, pan Podres, prezes Farkas, pani prezes Sztaba, pan dr Sztaba, prezes Zimny, pani dr Dębicka, pan prezes Biłozur, prezes Łukasiewicz, pani prezes Dana Surma de Prieto, pani Ewa Marengo oraz setki innych wspaniałych patriotów polskich w Argentynie, których nie sposób tu wymienić...


To, co dzieje się obecnie w Buenos Aires zostało przez nas dokładnie przewidziane i opisane w artykułach „Czerwony sabat w Buenos Aires" z dnia 13 czerwca 2005, „Czy głos to jeszcze jest polski, czy już echo żydo-komuny???" z dnia 21 lutego 2005 roku i „Postkomuna w natarciu" z dnia 1 lutego 2005 roku. Wszystkie one opublikowane zostały na naszym portalu internetowym www.usopal.com i tam można je odnale?ć i zapoznać się z ich treścią.


Obecnie, kiedy aktualny zarząd związku z powodu zupełnie dyletancko prowadzonej administracji nie potrafi utrzymać przy życiu tygodnika „Głos Polski", ani Domu Polskiego i wszystko to idzie w ruinę, nikt nie odważa się wspomnieć, iż w czasie, kiedy przez okres siedemnastu lat Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański wraz z innymi działaczami patriotycznymi, utrzymywał własnymi pieniędzmi i pracą tak gazetę, jak Dom Polski oraz całą organizację, wtedy wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, a działalność polonijna w Buenos Aires rozwijała się w interesie i dla dobra Polaków, ponieważ tamto kierownictwo związku zawsze miało na uwadze prawdziwe wartości patriotyczne i katolickie. Dzisiaj zaś, od czasu kiedy z inspiracji wrogich Polsce i Polakom elementów Związek Polaków w Argentynie opanowany został przez osobników bez żadnego morale, obecny zarząd tej organizacji przypomina stado sępów krążących nad umierającym i czekających jedynie na to, aby dobrać się do tych resztek, jakie pozostały ze związku w wyniku niszczycielskiej działalności i który, powodując coraz większe zadłużenie, pragnie doprowadzić do likwidacji tej historycznej polskiej organizacji, działając wiernie wedle zaleceń postkomuny. W Buenos Aires w tej chwili pozostaje tajemnicą poliszynela, że aktualne władze związku planują już przywłaszczenie sobie pieniędzy, które dopiero mają wpłynąć ze Wspólnoty Polskiej i jest w tym kontekście bardzo istotne, aby Wspólnota Polska przeanalizowała bardzo dokładnie projekty przedłożone przez zarząd Zwiazku Polaków w Argentynie ze szczególnym zwróceniem uwagi na podawane w nich cyfry...


Musimy z ogromną przykrością stwierdzić, iż wszystkie, ale dokładnie zarzuty, jakie postawił pan Jan Kobylański w dniu kiedy zrezygnował z funkcji prezesa Związku Polaków w Argentynie, sprawdziły się w stu procentach i w obecnej sytuacji, jeżeli tamtejszym Polakom zależy na odzyskaniu i podtrzymaniu przy życiu organizacji, która w końcu jest ich- tychże Polaków, a nie Szybiszów i na przyklad konsulatu RP- własnością, należy natychmiast odsunąć te dwie kamaryle sępów od jakichkolwiek wpływów na działalność związku i sformować nowy zarząd z Polaków cieszących się nienaganną opinią Patriotów i Katolików. Tylko taki zarząd bowiem może uratować Związek Polaków w Argentynie.


Wszystko to poddajemy pod rozwage tym, którym leży na sercu prawdziwe dobro Polonii w Argentynie i jej najstarszej historycznej organizacji jaką jest Związek Polaków


Marek Lubiński

Rzecznik prasowy USOPAŁ


Ps. Jako przykład działaności jednej z tych grup, tej skupionej wokół Szybisza, cytujemy list, który rozsyłany jest przez jednego z popleczników, p. Popławskiego. Prosimy zapoznać się jak to ci sami, którzy nie tak dawno rozbijali polską organizację, dziś zatroskani są „o jedność Polonii", oczywiście w imię szybkiego uzyskania funduszy... Zupełnie jak wilki w owczych skórach...


"De: Union de los Polacos, 28.09.2006


LIST OTWARTY W TROSCE O JEDNOŚĆ POLONII

W ARGENTYNIE


Z wielką przykrością nasza Polonia dowiedziała się o niefortunnym akcie nielojalności części Zarządu w stosunku do prezesa Związku

prof. Leszka Szybsza. Sprawę wyjaśnia list prezesa pt. Respuestas a una carta fantasma (Głos Polski nr 22 z 21 sierpnia 2006 r.)

Pamiętamy, że prof. L. Szybisz został wybrany do pełnienia tej funkcji na Walnym Zebraniu rok temu z kadencją na trzy lata. Wobec tego, że ten tajemniczy list krążący wśród Polonii doszedł tylko do niektórych osób, dla większości był całkowitym zaskoczeniem. W tak trudnej sytuacji naszego Związku jaką teraz przeżywamy, ten list jest dowodem braku przemyślenia tego kroku dziewięciu osób, które go podpisały.

Jako od lat związany ze Związkiem apeluję o refleksję

i respektowanie statutowych zasad. Tak akt niepodporządkowania się tym zasadom mógłby się stać niebezpiecznym precedensem dla następnych Walnych Zebrań Związku. Z historycznych doświadczeń wiemy, że spiski

i rokosze nigdy nie dawały wyników pozytywnych... Niepokoi mnie też rozmiar i koszt zaplanowanej przebudowy Domu Polskiego, co nie było dyskutowane na łamach Głosu Polskiego.

Wobec tego, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie ekonomicznym w poszukiwaniu drogi do IV Rzeczypospolitej i powrotu do tradycyjnych walorów polskiej kultury (a nasza Polonia też przeżywa trudne czasy) byłoby naiwnością liczenie na napływ takiej masy potrzebnego kapitału. Zachodzi też obawa, że taka przebudowa zamieniałaby naszą siedzibę na lata w nieużyteczne, budowlane zadłużone rumowisko ciążące nad Zarządami, całą tutejszą Polonią oraz problemem dla naszej Ambasady w Buenos Aires. Liczę natomiast, że przy zapowiedzianej pomocy Senatu RP, Wspólnoty Polskiej oraz z ofiarnością naszego społeczeństwa w Argentynie byłoby możliwe uzyskanie wystarczających funduszów na zabezpieczenie dachu nad Biblioteką, dokonanie innych napraw oraz choćby częściowe pokrycie kosztów wydawniczych Głosu Polskiego.

Jako od lat związany z naszym Związkiem i zaniepokojony jego losem solidaryzuję się z prof. Leszkiem Szybiszem, którego

prezesura nie może być kwestionowana. Liczę też, że osoby, które ten niefortunny list podpisały – wśród nich zasłużeni społecznicy – przejdą na drogę rozsądnego dialogu dla rozwiązania tego i innych niełatwych problemów jakie nasz Związek czekają.
4 październik 2006

przesłał Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Ważą się losy Afganistanu
sierpień 20, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Referendum w sprawie Unii sfałszowane?
wrzesień 21, 2004
Jerzy Zarakowski
Germans, not Poles, the Main Killers of Jews of Jedwabne, Radzilow, etc.
kwiecień 12, 2008
przysłał ICP
An Essay on Judeo-Christian Ethos (the manner of behavior)
czerwiec 6, 2006
Marek Glogoczowski
Szpiclowski sabotaż
styczeń 25, 2008
Goska
Lepper
maj 15, 2006
przeslala Elzbieta
Polska Kwaśniewskiego czy Rydzyka?
październik 21, 2005
PAP
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
Jelfa - wysokie odszkodowania? - minister wprowadza w błąd.
listopad 21, 2006
Adam Sandauer
BBC: wizyta papieża ma także polityczny kontekst
sierpień 17, 2002
PAP
Polityka polska
sierpień 26, 2003
Nowy Przegląd
Jezus u menadżera przy popie
marzec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Huwbejbini XXI wieku
luty 7, 2003
zaprasza.net
Sadzawka Mamilli
styczeń 28, 2008
Izrael Szamir
Rosja nadal silna na Morzu Czarnym
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Aurea mediocritas (!)
listopad 10, 2005
Marek Olżyński
Komitet Incjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o Rzeczniku Pacjenta
listopad 24, 2003
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Jaruzelski: papież najwybitniejszym Polakiem XX wieku
sierpień 14, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media