ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Rosyjska ruletka, czyli epidemia testów 
Jak jeden mąż przyjęto błędny model matematyczny i zamknięto w domach miliony ludzi wpędzając ich w dodatkowe problemy zdrowotne i finansowe. Zrujnowano gospodarki, zlikwidowano całe branże, przekreślono cały dorobek na temat zdrowego stylu życia. 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
więcej ->

 
 

Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie

Napisał Marek Lubiński

Saturday, 30 September 2006


Mija prawie półtora roku od czasu, kiedy to w Związku Polaków w Argentynie, uprzednio podstępnie przejętym przez agenturalną grupę skupioną wokół działającego z inspiracji postkomunistów małżeństwa Szybiszów, odbyły się tzw. „wybory", w których jedynym kandydatem na stanowisko prezesa tej polonijnej organizacji był nikt inny, jak właśnie pan Szybisz, urodzony w Izraelu, obecnie zaś mieszkający w Buenos Aires.

Wszystko odbyło się więc według schematu już klasycznego, bo stosowanego wszędzie tam na świecie, gdzie istnieją tradycyjne i patriotyczne organizacje polonijne, które żydokomuna rozbija i niszczy, uprzednio wprowadzając do nich swych kolaborantów i, co zresztą było do przewidzenia i o czym uprzedzaliśmy, w konsekwencji tych antypolskich działań Związek Polaków w Argentynie poddany został całkowitej inwigilacji postkomunistycznej agentury zainstalowanej w Konsulacie RP w Buenos Aires.


Na dzień 30 września bieżącego roku wyznaczono datę Walnego Zebrania i kolejnych wyborów w związku i warto w tym konteście pokusić się o krótką analizę sytuacji panującej obecnie wśród Polonii w Buenos Aires, patrząc oczywiście na nią z punktu widzenia interesu polskiego, który USOPAŁ zawsze pojmował i pojmuje jako patriotyczny i katolicki.


Stwierdzić więc trzeba, iż w owej agenturalnej grupie żydo-post-komunistów, zależnej zawsze od ambasady i konsulatu, nastąpił bardzo wyra?ny podział na dwie frakcje, z których pierwsza skupiona jest wokół bezprawnie wybranego na prezesa Leszka Szybisza, druga zaś działa kierowana przez takie osoby, jak pp. Stachnik i Łuciw. Oczywiście obie te kamaryle są bardzo aktywnie popierane przez postkomunistyczną agenturę umiejscowioną w ambasadzie RP w Buenos Aires, oraz przez takich pogrobowców komunizmu z Polski jak Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, czy też dyrektor Chodkiewicz ze „Wspólnoty Polskiej", który zawsze w dziwny sposób znajduje fundusze na wsparcie antypolskich działań. W samym Buenos Aires głównym „mózgiem" kierującym tą antypolską działalnością jest dawny agent komunistycznych służb specjalnych, konsul Schup...


Nie ulega też najmniejszej wątpliowości, iż obie te grupy- tak ta Szybisza, jak Stachnika i Łuciwa zmierzają do całkowitej destrukcji najstarszej i tradycyjnie patriotycznej organizacji polskiej, jaką jest Związek Polaków w Argentynie, który przez bardzo wiele lat działał dzięki wsparciu takich prawdziwych Patriotów, jak Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański, Prezes największej polskiej organizacji w Posadas, dr Eduardo Paprocki, pan inżynier Wojno, pan Podres, prezes Farkas, pani prezes Sztaba, pan dr Sztaba, prezes Zimny, pani dr Dębicka, pan prezes Biłozur, prezes Łukasiewicz, pani prezes Dana Surma de Prieto, pani Ewa Marengo oraz setki innych wspaniałych patriotów polskich w Argentynie, których nie sposób tu wymienić...


To, co dzieje się obecnie w Buenos Aires zostało przez nas dokładnie przewidziane i opisane w artykułach „Czerwony sabat w Buenos Aires" z dnia 13 czerwca 2005, „Czy głos to jeszcze jest polski, czy już echo żydo-komuny???" z dnia 21 lutego 2005 roku i „Postkomuna w natarciu" z dnia 1 lutego 2005 roku. Wszystkie one opublikowane zostały na naszym portalu internetowym www.usopal.com i tam można je odnale?ć i zapoznać się z ich treścią.


Obecnie, kiedy aktualny zarząd związku z powodu zupełnie dyletancko prowadzonej administracji nie potrafi utrzymać przy życiu tygodnika „Głos Polski", ani Domu Polskiego i wszystko to idzie w ruinę, nikt nie odważa się wspomnieć, iż w czasie, kiedy przez okres siedemnastu lat Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański wraz z innymi działaczami patriotycznymi, utrzymywał własnymi pieniędzmi i pracą tak gazetę, jak Dom Polski oraz całą organizację, wtedy wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, a działalność polonijna w Buenos Aires rozwijała się w interesie i dla dobra Polaków, ponieważ tamto kierownictwo związku zawsze miało na uwadze prawdziwe wartości patriotyczne i katolickie. Dzisiaj zaś, od czasu kiedy z inspiracji wrogich Polsce i Polakom elementów Związek Polaków w Argentynie opanowany został przez osobników bez żadnego morale, obecny zarząd tej organizacji przypomina stado sępów krążących nad umierającym i czekających jedynie na to, aby dobrać się do tych resztek, jakie pozostały ze związku w wyniku niszczycielskiej działalności i który, powodując coraz większe zadłużenie, pragnie doprowadzić do likwidacji tej historycznej polskiej organizacji, działając wiernie wedle zaleceń postkomuny. W Buenos Aires w tej chwili pozostaje tajemnicą poliszynela, że aktualne władze związku planują już przywłaszczenie sobie pieniędzy, które dopiero mają wpłynąć ze Wspólnoty Polskiej i jest w tym kontekście bardzo istotne, aby Wspólnota Polska przeanalizowała bardzo dokładnie projekty przedłożone przez zarząd Zwiazku Polaków w Argentynie ze szczególnym zwróceniem uwagi na podawane w nich cyfry...


Musimy z ogromną przykrością stwierdzić, iż wszystkie, ale dokładnie zarzuty, jakie postawił pan Jan Kobylański w dniu kiedy zrezygnował z funkcji prezesa Związku Polaków w Argentynie, sprawdziły się w stu procentach i w obecnej sytuacji, jeżeli tamtejszym Polakom zależy na odzyskaniu i podtrzymaniu przy życiu organizacji, która w końcu jest ich- tychże Polaków, a nie Szybiszów i na przyklad konsulatu RP- własnością, należy natychmiast odsunąć te dwie kamaryle sępów od jakichkolwiek wpływów na działalność związku i sformować nowy zarząd z Polaków cieszących się nienaganną opinią Patriotów i Katolików. Tylko taki zarząd bowiem może uratować Związek Polaków w Argentynie.


Wszystko to poddajemy pod rozwage tym, którym leży na sercu prawdziwe dobro Polonii w Argentynie i jej najstarszej historycznej organizacji jaką jest Związek Polaków


Marek Lubiński

Rzecznik prasowy USOPAŁ


Ps. Jako przykład działaności jednej z tych grup, tej skupionej wokół Szybisza, cytujemy list, który rozsyłany jest przez jednego z popleczników, p. Popławskiego. Prosimy zapoznać się jak to ci sami, którzy nie tak dawno rozbijali polską organizację, dziś zatroskani są „o jedność Polonii", oczywiście w imię szybkiego uzyskania funduszy... Zupełnie jak wilki w owczych skórach...


"De: Union de los Polacos, 28.09.2006


LIST OTWARTY W TROSCE O JEDNOŚĆ POLONII

W ARGENTYNIE


Z wielką przykrością nasza Polonia dowiedziała się o niefortunnym akcie nielojalności części Zarządu w stosunku do prezesa Związku

prof. Leszka Szybsza. Sprawę wyjaśnia list prezesa pt. Respuestas a una carta fantasma (Głos Polski nr 22 z 21 sierpnia 2006 r.)

Pamiętamy, że prof. L. Szybisz został wybrany do pełnienia tej funkcji na Walnym Zebraniu rok temu z kadencją na trzy lata. Wobec tego, że ten tajemniczy list krążący wśród Polonii doszedł tylko do niektórych osób, dla większości był całkowitym zaskoczeniem. W tak trudnej sytuacji naszego Związku jaką teraz przeżywamy, ten list jest dowodem braku przemyślenia tego kroku dziewięciu osób, które go podpisały.

Jako od lat związany ze Związkiem apeluję o refleksję

i respektowanie statutowych zasad. Tak akt niepodporządkowania się tym zasadom mógłby się stać niebezpiecznym precedensem dla następnych Walnych Zebrań Związku. Z historycznych doświadczeń wiemy, że spiski

i rokosze nigdy nie dawały wyników pozytywnych... Niepokoi mnie też rozmiar i koszt zaplanowanej przebudowy Domu Polskiego, co nie było dyskutowane na łamach Głosu Polskiego.

Wobec tego, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie ekonomicznym w poszukiwaniu drogi do IV Rzeczypospolitej i powrotu do tradycyjnych walorów polskiej kultury (a nasza Polonia też przeżywa trudne czasy) byłoby naiwnością liczenie na napływ takiej masy potrzebnego kapitału. Zachodzi też obawa, że taka przebudowa zamieniałaby naszą siedzibę na lata w nieużyteczne, budowlane zadłużone rumowisko ciążące nad Zarządami, całą tutejszą Polonią oraz problemem dla naszej Ambasady w Buenos Aires. Liczę natomiast, że przy zapowiedzianej pomocy Senatu RP, Wspólnoty Polskiej oraz z ofiarnością naszego społeczeństwa w Argentynie byłoby możliwe uzyskanie wystarczających funduszów na zabezpieczenie dachu nad Biblioteką, dokonanie innych napraw oraz choćby częściowe pokrycie kosztów wydawniczych Głosu Polskiego.

Jako od lat związany z naszym Związkiem i zaniepokojony jego losem solidaryzuję się z prof. Leszkiem Szybiszem, którego

prezesura nie może być kwestionowana. Liczę też, że osoby, które ten niefortunny list podpisały – wśród nich zasłużeni społecznicy – przejdą na drogę rozsądnego dialogu dla rozwiązania tego i innych niełatwych problemów jakie nasz Związek czekają.
4 październik 2006

przesłał Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Jak w filmie
maj 9, 2003
Andrzej Kumor
Bunt izraelskich pilotów
wrzesień 26, 2003
Waldemar Chamala
"Niepewny dowód" w sprawie Rywina
styczeń 13, 2003
Andrzej Trzaska
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Bush coś ty narobił ?
kwiecień 25, 2003
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Sprawiedliwość w piekle (Zabójstwo Saddama Husajna)
styczeń 9, 2007
Jacek Zychowicz
Kasablanka i Bordo
maj 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Niezdrowe skłonności, czyli co za dużo to nie zdrowo
październik 17, 2007
Artur Łoboda
LaRouche o najważniejszych kwestiach po wyborach 7 listopada
grudzień 12, 2006
Biuletyn Informacyjny Instytutu Schillera
Tragedia Polski bezrobotnej
listopad 22, 2003
Nasz Dziennik
Nowy wirus
luty 2, 2006
net
Niezależne Obchody Rocznicy Strajków Sierpniowych 1980 we Wrocławiu
sierpień 24, 2005
Leszek
Ukraini, nie Ukraińcy
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
Balcerowicz jednak powraca
marzec 2, 2007
INTERIA.PL/PAP
Najlepszy amerykański Szeryf
wrzesień 8, 2007
Kolas Bregnon
Gaza
styczeń 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Jeden z najbogatszych biznesmenów skazany na 2 lata
sierpień 6, 2002
IAR
Żyć z koszyka
czerwiec 13, 2008
Marek Jastrząb
"Zwycięstwo Huseina"
maj 22, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media