|
| Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka |
|
| Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. |
|
| FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań |
|
| Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS). |
|
| Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas |
|
| Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. |
|
| Kto mordował w Katyniu |
|
| Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. |
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego |
|
| Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią |
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki |
|
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? |
|
| Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej |
|
| |
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu |
|
| |
|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| Jedyna rozsądna analiza początku wojny przeciwko Iranowi |
|
| Nagła Eskalacja Wojny i Trzęsienie Ziemi w Iranie. Przypadek… Czy Sygnał Czegoś Większego? |
|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... |
|
| |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
| Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza |
|
| Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa |
|
| Przemoc seksualna wobec dzieci |
|
| Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy |
więcej -> |
|
Aktualna sytuacja Związku Polaków w Argentynie
|
|
Napisał Marek Lubiński
Saturday, 30 September 2006
Mija prawie półtora roku od czasu, kiedy to w Związku Polaków w Argentynie, uprzednio podstępnie przejętym przez agenturalną grupę skupioną wokół działającego z inspiracji postkomunistów małżeństwa Szybiszów, odbyły się tzw. „wybory", w których jedynym kandydatem na stanowisko prezesa tej polonijnej organizacji był nikt inny, jak właśnie pan Szybisz, urodzony w Izraelu, obecnie zaś mieszkający w Buenos Aires.
Wszystko odbyło się więc według schematu już klasycznego, bo stosowanego wszędzie tam na świecie, gdzie istnieją tradycyjne i patriotyczne organizacje polonijne, które żydokomuna rozbija i niszczy, uprzednio wprowadzając do nich swych kolaborantów i, co zresztą było do przewidzenia i o czym uprzedzaliśmy, w konsekwencji tych antypolskich działań Związek Polaków w Argentynie poddany został całkowitej inwigilacji postkomunistycznej agentury zainstalowanej w Konsulacie RP w Buenos Aires.
Na dzień 30 września bieżącego roku wyznaczono datę Walnego Zebrania i kolejnych wyborów w związku i warto w tym konteście pokusić się o krótką analizę sytuacji panującej obecnie wśród Polonii w Buenos Aires, patrząc oczywiście na nią z punktu widzenia interesu polskiego, który USOPAŁ zawsze pojmował i pojmuje jako patriotyczny i katolicki.
Stwierdzić więc trzeba, iż w owej agenturalnej grupie żydo-post-komunistów, zależnej zawsze od ambasady i konsulatu, nastąpił bardzo wyra?ny podział na dwie frakcje, z których pierwsza skupiona jest wokół bezprawnie wybranego na prezesa Leszka Szybisza, druga zaś działa kierowana przez takie osoby, jak pp. Stachnik i Łuciw. Oczywiście obie te kamaryle są bardzo aktywnie popierane przez postkomunistyczną agenturę umiejscowioną w ambasadzie RP w Buenos Aires, oraz przez takich pogrobowców komunizmu z Polski jak Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński, czy też dyrektor Chodkiewicz ze „Wspólnoty Polskiej", który zawsze w dziwny sposób znajduje fundusze na wsparcie antypolskich działań. W samym Buenos Aires głównym „mózgiem" kierującym tą antypolską działalnością jest dawny agent komunistycznych służb specjalnych, konsul Schup...
Nie ulega też najmniejszej wątpliowości, iż obie te grupy- tak ta Szybisza, jak Stachnika i Łuciwa zmierzają do całkowitej destrukcji najstarszej i tradycyjnie patriotycznej organizacji polskiej, jaką jest Związek Polaków w Argentynie, który przez bardzo wiele lat działał dzięki wsparciu takich prawdziwych Patriotów, jak Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański, Prezes największej polskiej organizacji w Posadas, dr Eduardo Paprocki, pan inżynier Wojno, pan Podres, prezes Farkas, pani prezes Sztaba, pan dr Sztaba, prezes Zimny, pani dr Dębicka, pan prezes Biłozur, prezes Łukasiewicz, pani prezes Dana Surma de Prieto, pani Ewa Marengo oraz setki innych wspaniałych patriotów polskich w Argentynie, których nie sposób tu wymienić...
To, co dzieje się obecnie w Buenos Aires zostało przez nas dokładnie przewidziane i opisane w artykułach „Czerwony sabat w Buenos Aires" z dnia 13 czerwca 2005, „Czy głos to jeszcze jest polski, czy już echo żydo-komuny???" z dnia 21 lutego 2005 roku i „Postkomuna w natarciu" z dnia 1 lutego 2005 roku. Wszystkie one opublikowane zostały na naszym portalu internetowym www.usopal.com i tam można je odnale?ć i zapoznać się z ich treścią.
Obecnie, kiedy aktualny zarząd związku z powodu zupełnie dyletancko prowadzonej administracji nie potrafi utrzymać przy życiu tygodnika „Głos Polski", ani Domu Polskiego i wszystko to idzie w ruinę, nikt nie odważa się wspomnieć, iż w czasie, kiedy przez okres siedemnastu lat Prezes USOPAŁ, pan Jan Kobylański wraz z innymi działaczami patriotycznymi, utrzymywał własnymi pieniędzmi i pracą tak gazetę, jak Dom Polski oraz całą organizację, wtedy wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, a działalność polonijna w Buenos Aires rozwijała się w interesie i dla dobra Polaków, ponieważ tamto kierownictwo związku zawsze miało na uwadze prawdziwe wartości patriotyczne i katolickie. Dzisiaj zaś, od czasu kiedy z inspiracji wrogich Polsce i Polakom elementów Związek Polaków w Argentynie opanowany został przez osobników bez żadnego morale, obecny zarząd tej organizacji przypomina stado sępów krążących nad umierającym i czekających jedynie na to, aby dobrać się do tych resztek, jakie pozostały ze związku w wyniku niszczycielskiej działalności i który, powodując coraz większe zadłużenie, pragnie doprowadzić do likwidacji tej historycznej polskiej organizacji, działając wiernie wedle zaleceń postkomuny. W Buenos Aires w tej chwili pozostaje tajemnicą poliszynela, że aktualne władze związku planują już przywłaszczenie sobie pieniędzy, które dopiero mają wpłynąć ze Wspólnoty Polskiej i jest w tym kontekście bardzo istotne, aby Wspólnota Polska przeanalizowała bardzo dokładnie projekty przedłożone przez zarząd Zwiazku Polaków w Argentynie ze szczególnym zwróceniem uwagi na podawane w nich cyfry...
Musimy z ogromną przykrością stwierdzić, iż wszystkie, ale dokładnie zarzuty, jakie postawił pan Jan Kobylański w dniu kiedy zrezygnował z funkcji prezesa Związku Polaków w Argentynie, sprawdziły się w stu procentach i w obecnej sytuacji, jeżeli tamtejszym Polakom zależy na odzyskaniu i podtrzymaniu przy życiu organizacji, która w końcu jest ich- tychże Polaków, a nie Szybiszów i na przyklad konsulatu RP- własnością, należy natychmiast odsunąć te dwie kamaryle sępów od jakichkolwiek wpływów na działalność związku i sformować nowy zarząd z Polaków cieszących się nienaganną opinią Patriotów i Katolików. Tylko taki zarząd bowiem może uratować Związek Polaków w Argentynie.
Wszystko to poddajemy pod rozwage tym, którym leży na sercu prawdziwe dobro Polonii w Argentynie i jej najstarszej historycznej organizacji jaką jest Związek Polaków
Marek Lubiński
Rzecznik prasowy USOPAŁ
Ps. Jako przykład działaności jednej z tych grup, tej skupionej wokół Szybisza, cytujemy list, który rozsyłany jest przez jednego z popleczników, p. Popławskiego. Prosimy zapoznać się jak to ci sami, którzy nie tak dawno rozbijali polską organizację, dziś zatroskani są „o jedność Polonii", oczywiście w imię szybkiego uzyskania funduszy... Zupełnie jak wilki w owczych skórach...
"De: Union de los Polacos, 28.09.2006
LIST OTWARTY W TROSCE O JEDNOŚĆ POLONII
W ARGENTYNIE
Z wielką przykrością nasza Polonia dowiedziała się o niefortunnym akcie nielojalności części Zarządu w stosunku do prezesa Związku
prof. Leszka Szybsza. Sprawę wyjaśnia list prezesa pt. Respuestas a una carta fantasma (Głos Polski nr 22 z 21 sierpnia 2006 r.)
Pamiętamy, że prof. L. Szybisz został wybrany do pełnienia tej funkcji na Walnym Zebraniu rok temu z kadencją na trzy lata. Wobec tego, że ten tajemniczy list krążący wśród Polonii doszedł tylko do niektórych osób, dla większości był całkowitym zaskoczeniem. W tak trudnej sytuacji naszego Związku jaką teraz przeżywamy, ten list jest dowodem braku przemyślenia tego kroku dziewięciu osób, które go podpisały.
Jako od lat związany ze Związkiem apeluję o refleksję
i respektowanie statutowych zasad. Tak akt niepodporządkowania się tym zasadom mógłby się stać niebezpiecznym precedensem dla następnych Walnych Zebrań Związku. Z historycznych doświadczeń wiemy, że spiski
i rokosze nigdy nie dawały wyników pozytywnych... Niepokoi mnie też rozmiar i koszt zaplanowanej przebudowy Domu Polskiego, co nie było dyskutowane na łamach Głosu Polskiego.
Wobec tego, że Polska znajduje się w głębokim kryzysie ekonomicznym w poszukiwaniu drogi do IV Rzeczypospolitej i powrotu do tradycyjnych walorów polskiej kultury (a nasza Polonia też przeżywa trudne czasy) byłoby naiwnością liczenie na napływ takiej masy potrzebnego kapitału. Zachodzi też obawa, że taka przebudowa zamieniałaby naszą siedzibę na lata w nieużyteczne, budowlane zadłużone rumowisko ciążące nad Zarządami, całą tutejszą Polonią oraz problemem dla naszej Ambasady w Buenos Aires. Liczę natomiast, że przy zapowiedzianej pomocy Senatu RP, Wspólnoty Polskiej oraz z ofiarnością naszego społeczeństwa w Argentynie byłoby możliwe uzyskanie wystarczających funduszów na zabezpieczenie dachu nad Biblioteką, dokonanie innych napraw oraz choćby częściowe pokrycie kosztów wydawniczych Głosu Polskiego.
Jako od lat związany z naszym Związkiem i zaniepokojony jego losem solidaryzuję się z prof. Leszkiem Szybiszem, którego
prezesura nie może być kwestionowana. Liczę też, że osoby, które ten niefortunny list podpisały – wśród nich zasłużeni społecznicy – przejdą na drogę rozsądnego dialogu dla rozwiązania tego i innych niełatwych problemów jakie nasz Związek czekają.
|
|
4 październik 2006
|
|
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Greenspan: kryzys to moja wina
październik 25, 2008
Dziennik
|
Budżet katastrofy
październik 16, 2003
Prof. STEFAN KUROWSKI
|
Izrael Spuscizną Stalina?
sierpień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
al-Kubaysi: Proces polityczny korzystny dla Al-Kaidy
sierpień 10, 2007
przysłał marduk
|
Petycja
luty 6, 2003
Elzbieta
|
Obca dominacja za pomocą rozniecania wojen domowych?
styczeń 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Frasyniuk przeciw koncesji dla telewizji o. Rydzyka
styczeń 24, 2003
PAP
|
Jak łatwo poniektórymi manipulować czyli o minach Giertycha
październik 31, 2007
Artur Łoboda
|
Arcybiskup Życinski oskarża Radio Maryja w gazecie wyborczej Michnika
kwiecień 11, 2006
przysłał anonim
|
Schroeder: zwiększyć podatki w nowych państwach UE
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Trybunał Stanu
wrzesień 30, 2003
|
Geopolityczne wizje Marka Edelmana
wrzesień 30, 2005
Marek Głogoczowski
|
..PL.jokes..o "fspaniałej" zachodniej cywilizacji. O indyku - ciut jeszcze.
grudzień 19, 2006
Otmieniec.R
|
Powstanie wymusił „Monter”...
sierpień 15, 2008
www.myslpolska.pl
|
"Pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 1, 2004
Artur Łoboda
|
Sfinks i orzeł w koronie
marzec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
I śmieszno, i straszno...
grudzień 10, 2002
|
Rzecznik rządu Michał Tober zaprzeczył jakoby była rozważana dymisja ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego.
lipiec 6, 2002
PAP
|
Jak bogacił się były prezes Stoczni
lipiec 18, 2002
PAP
|
więcej -> |
|