ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
więcej ->

 
 

Kupne studia

System finansowania szkół wyższych w Polsce jest z grunty zły. Jedni płacą za studia inni są zwolnieni z czesnego. Jak temu zaradzić? Trzeba wprowadzić odpłatne studia dla wszystkich.

Do takiego wniosku doszli uczestnicy debaty zorganizowanej przez warszawską Szkołę Główną Handlową. Według danych Banku Światowego, które przytaczali organizatorzy środowej debaty, jedynie dwie trzecie z osób studiujących w Polsce korzysta ze studiów bezpłatnych, pozostali płacą czesne.

Czesnego nie płacą posiadacze indeksów studiów stacjonarnych (dziennych) na uczelniach państwowych, bo to gwarantuje im konstytucja. Takich praw nie mają natomiast słuchacze studiów niestacjonarnych, czyli wieczorowych, zaocznych itp., z których uczelnie ściągają haracz za możliwość udziału w zajęciach.

Szefowa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, Henryka Bochniarz uważa, że istnienie w Polsce bezpłatnych studiów w ogóle, to fikcja.

"Ci którzy twierdzą, że pobierają bezpłatną wyższą edukację, mylą się. Po pierwsze za wszystko ktoś musi zapłacić, w tym wypadku bezpłatne studia są finansowane przez podatników. Po drugie - często do studiów dziennych trzeba niemałe pieniądze dopłacać" - powiedziała Bochniar.

Posłanie dziecka na studia płatne - tłumaczyła - na uczelnię położoną w pobliżu miejsca zamieszkania może dla rodziców być tańsze niż utrzymywanie dziecka, które na studia bezpłatne wyjedzie do dużego miasta akademickiego, ponieważ koszty życia i wynajmowania mieszkania np. w Warszawie są bardzo wysokie.

Studenci też chcą płatnych studiów

Także sami studenci widzą i wiedzą, że obecny system stawia sprawę odpłatnego i bezpłatnego dostępu do wiedzy na głowie. Przewodniczący Parlamentu Studentów RP, Arkadiusz Doczyk powiedział podczas debaty, że obecny system finansowania studiów jest niesprawiedliwy. Dlaczego? Bo z bezpłatnej nauki korzystają najczęściej osoby z zamożniejszych rodzin, z dużych miast. Natomiast rodzice z mniejszych miejscowości o skromniejszych dochodach posyłają swoje dzieci na studia zaoczne, w czasie których studenci mogą pracować zarobkowo, lub na prywatne uczelnie w pobliżu domu, gdzie koszty utrzymania są niższe.

Jego zdaniem, wszyscy studenci powinni na równych zasadach płacić za studia, a ci, którzy potrzebują mogliby korzystać z państwowych pożyczek i stypendiów na czesne i utrzymanie. Z tym, że system finansowania trzeba reformować powoli i z dbałością o jakość kształcenia, aby było ono bardziej dostosowane do warunków panujących na polskim rynku pracy.

"Zbyt często zdarza się, że pierwszą rzeczą jaką robi magister zaraz po odebraniu dyplomu, jest zakup biletu na samolot do Irlandii. Powinniśmy zadbać o to, aby uczelnie nie kształciły dla kształcenia, ale po to, aby absolwent znalazł dobrą pracę w Polsce" - zaznaczył.

To jednak, jak tłumaczył były rektor SGH, obecnie senator RP, Marek Rocki, będzie trudne bez zmiany przepisów.

"Uczelniom nie wolno zmieniać programów kształcenia na podstawie konsultacji z pracodawcami. O programach na poszczególnych kierunkach studiów decyduje minister. Minister zaś nie jest w stanie zapoznać się szczegółowo z warunkami na rynku pracy. Powinny istnieć mechanizmy, które umożliwią uczelniom zmiany programowe, dopasowujące studia do potrzeb rynku pracy i do związanych z tym oczekiwań studentów" - powiedział Rocki.

Komentarz

Już teraz poziom wykształcenia na studiach płatnych jest tak niski, że tylko osoba wyjątkowo cyniczna może je jeszcze nazywać "studiami".
W zasadzie zaliczenia kupuje się za czesne.
Ci, którzy "terapią szokową" "reformowali" polską gospodarkę taki sam program mają dla polskiej edukacji.
Chyba jednak należy zacząć stawiać szubienice.

Artur Łoboda

11 maj 2006

 

  

Archiwum

Izrael, Indie i Pakistan Powinny Zrezygnowac z Broni Nuklearnej?
kwiecień 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Obawy Umiarkowanego Amerykanina
marzec 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Śmierć Fenixa
czerwiec 5, 2006
Marek Olżyński
Apel do kandydatów na urząd Prezydenta RP
maj 10, 2005
Leszek Skonka
Nasza Polska: Obrońmy Polskę!
luty 4, 2003
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
Czas usunąć się w cień?
listopad 3, 2007
Marek Olżyński
Wojskowa współpraca dwóch agresorów
kwiecień 11, 2005
cywilizowany
Ostrzeżenie
wrzesień 19, 2004
zaprasza.net
Papież do Polaków o wspólnym domu europejskim
kwiecień 21, 2004
PAP
Projekt społeczny Polska 2005
grudzień 8, 2002
zaprasza.net
POLSKA - UNIA 10
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Mordercy Olewnika
styczeń 23, 2009
...
Kto to był Pankracy ?
wrzesień 25, 2003
przesłała Elżbieta
Sejm uczcił minutą skupienia pamięć Ryszarda Kapuścińskiego
styczeń 25, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Unikam
marzec 7, 2006
Julian Tuwim
Izrael Szamir - Przyparty do muru
lipiec 9, 2008
Izrael Szamir
O. Rydzyk: Smutna rzecz się stała
kwiecień 14, 2007
Nowy prezydent Czeczenii, zdrajca walki o niepodległość
kwiecień 7, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Polacy są kretynami?
lipiec 10, 2008
Artur Łoboda
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media