ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Pokolenie Jana Pawła II" 
4 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Pomarańczowa Alternatywa kontra KOD 
4 styczeń 2016      latarnik
Placebo intelektu 
20 styczeń 2017     
Kaczyński przyznaje, że Amerykanie ingerowali w sprawy Polski 
25 styczeń 2017      gość
Polska. Tanio sprzedam lub wynajmę 
6 padziernik 2014      www.polskawalczaca.com
Kim jest Mahmoud Ahmadinejad, Prezydent Iranu? 
15 czerwiec 2009      tłumacz
Jak PiS dojdzie do władzy. (Wersja 2011) 
23 czerwiec 2015     
"Patriotyczny film" 
24 marzec 2016      Artur Łoboda
Nie głosujesz? masz prawo narzekać na Rząd! 
3 listopad 2014      Artur Łoboda
Tadeusz Cichocki - List otwarty 
11 listopad 2014      Tadeusz Cichocki
Centrala Swiatowego Ryzyka 
22 wrzesień 2010      Goska
Czy Michał Szpak to reprezentant kobiet? 
7 marzec 2016      Artur Łoboda
The Pogrom of Kielce 
1 lipiec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Prywatyzacja wojen USA 
23 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Spin (socjotechnika) 
16 wrzesień 2012      Wikipedia.org
Agentura znów się ujawniła  
17 luty 2015      Artur Łoboda
"Pro" równa się dla nich "anty" 
5 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Minister Bęcwał Sikorski, Olejnik bez oleju, casus „kierownika kołchozu BR” Łukaszenki, czyli... nie kończący się PO-PIS Narodowych Bęcwałów 
22 grudzień 2010      Gasienica
Zdzisław Lewandowski strzelił bramkę Niemcom 73 lata temu 
16 czerwiec 2016      Autor: gb
Polityka wschodnia?, a co to takiego? 
13 lipiec 2015      Artur Łoboda

 
 

Teheran a Tel-Aviv – Układ Sił i Stopień Zagrożenia


Wzajemne usiłowania zmiany reżymu w Teheranie i w Tel-Aviv leżą u podłożą walki w obronie monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie oraz istnienia tam państwa żydowskiego.
W walce tej radykalnym Żydom udało się stworzyć oś USA-Izrael działającą w obronie państwa żydowskiego w Palestynie. Stało się to po dramatycznym zaludnieniu terenów Izraela za pomocą wypędzenia po Drugiej Wojnie Światowej półtora miliona Żydów z państw satelickich oraz arabskich. Połowa tych ludzi dotarła do Palestyny co wystarczyło na stworzenie państwa Izrael.

Dokonano tego po wypędzeniu dużej liczby Palestyńczyków, których obecnie jest kilka milionów na wygnaniu. Ludzie ci według prawa międzynarodowego mają prawo powrotu do swoich miejsc urodzenia. Na powrót ich władze w Tel-Aviv nie chcą dać zgody. Dzieje się to wbrew opinii skłóconych między sobą państw muzułmańskich, głównie arabskich, bogatych w ropę naftową i gaz ziemny.

Obecnie najbardziej ryzykowne są plany zmiany reżymu w Iranie, który to reżym popiera zmianę reżymu w Tel-Aviv za pomocą poparcia dla palestyńskiego ruchu oporu Hamas i libańskiego Hezbola mającego bazy i wyrzutnie rakiet na terenie Syrii. Walki domowe w Syrii są postrzegane jako akcje początkowe mające doprowadzić do napadu osi USA-Izrael na Iran jak też do postawienia pod znakiem zapytania jedynej bazy śródziemnomorskiej posiadanej przez Rosję.

Wygląda na to, że walki w Syrii były rozpętane za pomocą zabijania demonstrantów, policjantów i wojskowych przez strzelców doborowych działających na korzyść Izraela oraz planów tego państwa złamania regionalnej potęgi, jaką stanowi Iran, w dużej mierze z powodu poronionego napadu na Irak, niby na korzyść Izraela, ale w rzeczywistości dla obalenia władzy w Bagdadzie, będącej wówczas w rękach mniejszości Sunitów pod wodzą byłego agenta CIA, Sadama Husseina. Wówczas oddano władzę w Iraku w ręce większości Szyitów związanych religijnie i politycznie z Iranem co uczyniło z Iranu potęgę regionalną.

Jak dotąd głównymi źródłami zbrojeń Iranu była Rosja i Chiny, które dostarczyły tysiące rakiet rządowi w Teheranie, w tym rakiet odpalanych ręcznie bez sygnału elektronicznego, który mógł być wyeliminowany za pomocą dużej eksplozji nuklearnej nad Iranem. W tym stanie rzeczy Izrael jest zagrożony zatruciem radioaktywnym pochodzącym z elektrowni nuklearnych zasilających sieć elektryczną tego państwa. Trzeba pamiętać, że jak dotąd Iran zagrażany przez oś USA-Izrael był uzależniony od Rosji i skutecznie blokował dostęp Zachodu do wielkich zasobów paliwa na terenie Kazakstanu, którego sprzedaż ropy naftowej i gazu ziemnego obecnie jest uzależniona od rurociągów rosyjskich.

W obliczu gwarantowanego obopólnego zniszczenia na wypadek konfliktu zbrojnego państw posiadających wielkie arsenały nuklearne, na świecie panują rozmaite wersje równowagi terroru oraz równowagi ferworu proporcjonalnego do oceny tak wartości jak i znaczenia wyłaniającego się konfliktu dla wielkich potęg nuklearnych decydujących się na brnie udziału w danym konflikcie. Nic dziwnego, że emerytowani byli przywódcy Mosadu przestrzegają obecny rząd premiera Natenyahoo przed wywoływaniem tak niebezpiecznego konfliktu przeciwko Iranowi
zagrażającemu radioaktywnym zatruciem państwa żydowskiego, być może groźniejszym dla Żydów niż było ludobójstwo Żydów dokonane przez Niemców w czasie ostatniej wielkiej wojny.

Najwyraźniej „równowaga ferworu” podczas konfrontacji w Gruzji przeważyła na rzecz Moskwy, ale mimo tego dla Rosji trudne było doświadczenie wojny z Gruzją, które spowodowało, że podjęła ona reformy wojskowe. Według The World Factbook, Federacja Rosyjska obecnie wydaje 3,9% swojego PKB na armię i co jest najważniejsze podjęto reformy Anatolija Sierdiukowa, które zmieniły całą strukturę dowódczą sił zbrojnych, skróciły proces decyzyjny na polu bitwy, oraz modernizują jednostkę po jednostce.

Ciekawe jest jak ważną rolę w procesie unowocześniania armii rosyjskiej pełnią niemieckie firmy. Współpraca Berlina i Moskwy zawsze ma niebezpieczne konotacje dla Polski. Obecnie polega ona, na przykład, na budowie supernowoczesnego centrum szkoleniowego dla rosyjskiej armii przez koncern Rheinmetall. Centrum to umożliwi szkolenie sił rosyjskich na symulatorach 3D, w starciu 2 brygad w warunkach poligonowych, co będzie miało duży wpływ na przyszłe działania bojowe armii rosyjskiej. Naturalnie Pentagon dobrze sobie zdaje sprawę z tego stanu rzeczy i będzie miał wielki wpływ na decyzje prezydenta w Waszyngtonie i na jego ocenę znaczenia dla USA rozpętania nowej wojny na Bliskim Wschodzie, tym razem przeciwko Iranowi.

www.pogonowski.com
22 kwiecień 2012

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

O stosunku z perspektywy Lecha Kaczyńskiego
padziernik 28, 2008
tłumacz
Dzielni Polacy
styczeń 17, 2006
Do Rady Etyki Mediów
maj 18, 2006
Dariusz Kosiur
Oszukańcze gwiazdki
lipiec 8, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Krew ich spada na nas i na syny nasze"
wrzesień 17, 2004
Tysiąc w beciku i Tysiąc w Strasburgu
marzec 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Sejm zdrady
grudzień 20, 2007
...
Solą w oczy
marzec 10, 2005
Wojciech Gryc
Kilka uwag odnośnie wyborów prezydenckich
padziernik 24, 2005
Artur Łoboda
Raz - na zawsze skończyć z mitem Solidarności
listopad 27, 2008
Artur Łoboda
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Analny śpiewak
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Jasna Mowa D?więku
sierpień 29, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Apel do wyborców
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Skazywał niewinnych
marzec 6, 2006
PAP
List
lipiec 29, 2003
Jerzy Przystawa
Polska pożyczy Islandii 200 mln dolarów
listopad 7, 2008
PAP
"Demokratyczne" tortury
grudzień 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Równi... do czasu
czerwiec 9, 2008
Matrix ma Cię !!!
listopad 18, 2007
marduk
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media