|
ONR 11 listopada 2011.
|
|
Każda diagnoza wymaga bardzo szerokiego opisu. A ja - jak zwykle pozwolę sobie na kilka skrótowych zdań z nadzieją, że dotrą do inteligentnych czytelników.
Znany jestem z niechęci do skrajnie prawicowych haseł.
Niektórzy ochrzcili mnie nawet "socjalistą" - choć sam uważam, że d XXI wieku doktryna socjalistyczna jest archaicznym przeżytkiem.
Podobnie zresztą - jak doktryny nacjonalistyczne.
Jeżeli jednak ktoś chce utożsamiać się z intelektualną prehistorią to jego wybór.
W dniu 11 listopada na ulice Warszawy wyszli ludzie, którzy planowali zamanifestować swój patriotyzm a niektórzy jego skrajną - nacjonalistyczną formę.
Póki co - takie poglądy nie są zabronione.
W roku poprzednim zostali oni przepędzeni przez agresywne bojówki nazywające siebie "lewicą".
W tym roku sfrustrowana młodzież przygotowała się do ataku - w razie powstrzymania pochodu.
Misternie przygotowany plan prowokacji udał się.
Na ulicach Warszawy doszło do zamieszek - za które odpowiedzialnością usiłuje się obarczyć środowiska prawicowe.
Do rozpętania tych walk ściągnięto prowokatorów z Niemiec - którzy na ulicach Warszawy pozwalali sobie na skandaliczne prowokacje.
Pozwolę sobie zauważyć, że miało to miejsce pierwszy raz w historii od jesieni 1944 roku - kiedy to mordowano Powstańców Warszawy.
"Nikt nie będzie pytał zwycięzcy, czy mówi prawdę" - powiedział Hitler przed atakiem na Polskę.
Dokładnie takie samo przekonanie miały osoby atakujące manifestację patriotyczną w dniu 11 listopada 2011 roku.
Podstawowy argument, że atakuje się "faszystów" można między bajki włożyć.
Napastnicy - podobnie jak Hitler - wykorzystywali kłamstwa dla uzasadnienia swoich bezprawnych działań.
Kłamstwo pierwsze, że ONR jest partią faszystowską.
Historyczny ONR - który istniał tylko przez kilka miesięcy 1934 roku był partią o charakterze antysemickim.
Ponieważ partia ta zawiązała się na uczelniach warszawskich to ruch ONR powinniśmy nazwać antysemityzmem studenckim.
Być może w związku z wydarzeniami w Niemczech obóz sanacyjny utożsamiał ONR-owców z nazistami i partia ta została pod byle pretekstem zdelegalizowana a jej członkowie trafili do Berezy Katuskiej.
Kiedy jednak wybucha wojna - to członkowie ONR bronili Polski.
W czasie wojny większość z nich zginęła z rąk niemieckich. Niektórzy w Oświęcimiu.
Jeden z członków ONR uhonorowany został "Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów.
Od września 1939 do lipca 1941 roku komuniści współpracowali z hitlerowcami i bolszewikami. Wydawali im polskich patriotów.
W ten sposób trafiło w ręce gestapo kilku członków ONR.
Gdyby ONR-owcy byli faszystami to współpracowaliby z Niemcami dla zdobycia chociaż części władzy. Ale z hitlerowcami współpracowali komuniści.
Pytanie retoryczne: kto w dniu 11 listopada 2011 roku współpracował z niemieckimi bojówkarzami?
Tak samo jak w 1939 roku - z Niemcami współpracowali ludzie nazywający siebie "komunistami".
Przypomnę, że komunizm jest zakazany w Polsce.
Jak to się dzieje, że ludzie tacy działają legalnie?
W dniu wczorajszym osoby głoszące jawnie hasła komunistyczne przeprowadziły prowokację, której celem było skompromitowanie obchodów Święta Niepodległości.
Jestem pewien, że prowokacja ta odbyła się pod kontrolą obecnego Rządu RP i prezydent Warszawy.
Nie jestem zwolennikiem prawicy a tym bardziej skrajnej jej części.
W dniu wczorajszym otworzono Puszkę Pandory.
Sądy doraźne - jakimi straszą politycy tylko zaostrzą sytuację i doprowadzą do radykalizmu, oraz konsolidacji wielu ruchów patriotycznych.
|
|
12 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lawina ruszyła
kwiecień 25, 2003
Małgorzata Goss http://www.naszdziennik.pl
|
Sadzawka Mamilli
styczeń 28, 2008
Izrael Szamir
|
Religijne korzenie liberalizmu
grudzień 7, 2006
Izrael Szamir
|
Oświata, czyli – jak iść piętami do przodu
luty 17, 2008
Marek Jastrząb
|
Tak bylo, tak moze jeszcze byc...
kwiecień 22, 2003
przesłała Elżbieta
|
Pomocnicy dyktatora "budują demokrację"
kwiecień 16, 2003
Artur Łoboda
|
Polska pożyczy Islandii 200 mln dolarów
listopad 7, 2008
PAP
|
sdfsaf
październik 4, 2005
adssa
|
Tarcza początkiem wyścigu zbrojeń?
kwiecień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
5 kłamstw na temat sytuacji w Strefie Gazy
styczeń 6, 2009
AWT
|
Afera PiS. W obronie nie tyle Mirosława G. co demokracji i praworządności, a przeciw Relidze i zdegenerowanym karłom... Dwa
maj 8, 2007
tłumacz
|
CZY ZNOWU ARBEIT MACHT FREI ???
maj 15, 2008
Helga
|
Zakaz stosowania odsetek - czy to jest słuszne?
grudzień 25, 2006
hakim
|
Gwałcenie Praw Obywatelskich
styczeń 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Granice krytyki polityków
marzec 18, 2008
PAP
|
Lecą „białe kołnierzyki”, czyli jak min. Ziobro rozbija polską mafię
maj 19, 2006
Marek Olżyński
|
Jak łatwo poniektórymi manipulować czyli o minach Giertycha
październik 31, 2007
Artur Łoboda
|
Z 15-stu członków EU tylko trzy kraje - te które utrzymały swoją walutę - prosperowały
styczeń 2, 2007
Dorota
|
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
|
Co z tą Polską? Kto powstrzyma dalszy upadek Polski?
luty 14, 2005
Ekonomista
|
|
|