|
ONR 11 listopada 2011.
|
|
Każda diagnoza wymaga bardzo szerokiego opisu. A ja - jak zwykle pozwolę sobie na kilka skrótowych zdań z nadzieją, że dotrą do inteligentnych czytelników.
Znany jestem z niechęci do skrajnie prawicowych haseł.
Niektórzy ochrzcili mnie nawet "socjalistą" - choć sam uważam, że d XXI wieku doktryna socjalistyczna jest archaicznym przeżytkiem.
Podobnie zresztą - jak doktryny nacjonalistyczne.
Jeżeli jednak ktoś chce utożsamiać się z intelektualną prehistorią to jego wybór.
W dniu 11 listopada na ulice Warszawy wyszli ludzie, którzy planowali zamanifestować swój patriotyzm a niektórzy jego skrajną - nacjonalistyczną formę.
Póki co - takie poglądy nie są zabronione.
W roku poprzednim zostali oni przepędzeni przez agresywne bojówki nazywające siebie "lewicą".
W tym roku sfrustrowana młodzież przygotowała się do ataku - w razie powstrzymania pochodu.
Misternie przygotowany plan prowokacji udał się.
Na ulicach Warszawy doszło do zamieszek - za które odpowiedzialnością usiłuje się obarczyć środowiska prawicowe.
Do rozpętania tych walk ściągnięto prowokatorów z Niemiec - którzy na ulicach Warszawy pozwalali sobie na skandaliczne prowokacje.
Pozwolę sobie zauważyć, że miało to miejsce pierwszy raz w historii od jesieni 1944 roku - kiedy to mordowano Powstańców Warszawy.
"Nikt nie będzie pytał zwycięzcy, czy mówi prawdę" - powiedział Hitler przed atakiem na Polskę.
Dokładnie takie samo przekonanie miały osoby atakujące manifestację patriotyczną w dniu 11 listopada 2011 roku.
Podstawowy argument, że atakuje się "faszystów" można między bajki włożyć.
Napastnicy - podobnie jak Hitler - wykorzystywali kłamstwa dla uzasadnienia swoich bezprawnych działań.
Kłamstwo pierwsze, że ONR jest partią faszystowską.
Historyczny ONR - który istniał tylko przez kilka miesięcy 1934 roku był partią o charakterze antysemickim.
Ponieważ partia ta zawiązała się na uczelniach warszawskich to ruch ONR powinniśmy nazwać antysemityzmem studenckim.
Być może w związku z wydarzeniami w Niemczech obóz sanacyjny utożsamiał ONR-owców z nazistami i partia ta została pod byle pretekstem zdelegalizowana a jej członkowie trafili do Berezy Katuskiej.
Kiedy jednak wybucha wojna - to członkowie ONR bronili Polski.
W czasie wojny większość z nich zginęła z rąk niemieckich. Niektórzy w Oświęcimiu.
Jeden z członków ONR uhonorowany został "Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów.
Od września 1939 do lipca 1941 roku komuniści współpracowali z hitlerowcami i bolszewikami. Wydawali im polskich patriotów.
W ten sposób trafiło w ręce gestapo kilku członków ONR.
Gdyby ONR-owcy byli faszystami to współpracowaliby z Niemcami dla zdobycia chociaż części władzy. Ale z hitlerowcami współpracowali komuniści.
Pytanie retoryczne: kto w dniu 11 listopada 2011 roku współpracował z niemieckimi bojówkarzami?
Tak samo jak w 1939 roku - z Niemcami współpracowali ludzie nazywający siebie "komunistami".
Przypomnę, że komunizm jest zakazany w Polsce.
Jak to się dzieje, że ludzie tacy działają legalnie?
W dniu wczorajszym osoby głoszące jawnie hasła komunistyczne przeprowadziły prowokację, której celem było skompromitowanie obchodów Święta Niepodległości.
Jestem pewien, że prowokacja ta odbyła się pod kontrolą obecnego Rządu RP i prezydent Warszawy.
Nie jestem zwolennikiem prawicy a tym bardziej skrajnej jej części.
W dniu wczorajszym otworzono Puszkę Pandory.
Sądy doraźne - jakimi straszą politycy tylko zaostrzą sytuację i doprowadzą do radykalizmu, oraz konsolidacji wielu ruchów patriotycznych.
|
|
12 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Panie Pietrzak - prosimy o bis.
sierpień 1, 2003
Artur Łoboda
|
Samobojki
czerwiec 27, 2003
przesłała Elżbieta
|
Radio Erewań odpowiada
lipiec 12, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
|
"Demokracja to odwaga pojedyńczego człowieka"
marzec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dublińska niedola (językowa)
sierpień 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
niestrudzeni - z kart historii
marzec 4, 2003
Miroslaw M. Krupinski (maj 1998)
|
The Iraq War: Worse than a Mistake
marzec 25, 2003
|
IV RP jest ideą bałamutną
listopad 4, 2006
|
Przyszlosc Europy
grudzień 31, 2006
przeslala Elzbieta
|
Świat bez kretynów
październik 21, 2008
Marek Olżyński
|
Kabała Bush'a i Propaganda Na Nadchodzące Wybory
wrzesień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bagno rozpływa się coraz szerzej
październik 25, 2004
|
Decyduje rozmowa kwalifikacyjna
grudzień 20, 2005
|
"Cywilni" Amerykanie - przedsiębiorcy czy też bandyci w Iraku?
kwiecień 9, 2004
Marek Głogoczowski
|
Wyrażenie Dziękczynienia za Uratowanie Polski przed Rządami Platformy Obywatelskiej i Unią Wolności
listopad 9, 2005
Leszek Skonka
|
Wojsko można użyć bez stanu nadzwyczajnego
październik 22, 2004
|
Walka szyitów z sunnitami
styczeń 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
The National Newspaper Association
marzec 29, 2003
|
Sąd wywoła wojnę
wrzesień 16, 2003
Konstanty Koniecpolski
|
Energetyczny rozbior i kolonizacja Polski
maj 4, 2007
przeslala Elzbieta
|
|
|