|
ONR 11 listopada 2011.
|
|
Każda diagnoza wymaga bardzo szerokiego opisu. A ja - jak zwykle pozwolę sobie na kilka skrótowych zdań z nadzieją, że dotrą do inteligentnych czytelników.
Znany jestem z niechęci do skrajnie prawicowych haseł.
Niektórzy ochrzcili mnie nawet "socjalistą" - choć sam uważam, że d XXI wieku doktryna socjalistyczna jest archaicznym przeżytkiem.
Podobnie zresztą - jak doktryny nacjonalistyczne.
Jeżeli jednak ktoś chce utożsamiać się z intelektualną prehistorią to jego wybór.
W dniu 11 listopada na ulice Warszawy wyszli ludzie, którzy planowali zamanifestować swój patriotyzm a niektórzy jego skrajną - nacjonalistyczną formę.
Póki co - takie poglądy nie są zabronione.
W roku poprzednim zostali oni przepędzeni przez agresywne bojówki nazywające siebie "lewicą".
W tym roku sfrustrowana młodzież przygotowała się do ataku - w razie powstrzymania pochodu.
Misternie przygotowany plan prowokacji udał się.
Na ulicach Warszawy doszło do zamieszek - za które odpowiedzialnością usiłuje się obarczyć środowiska prawicowe.
Do rozpętania tych walk ściągnięto prowokatorów z Niemiec - którzy na ulicach Warszawy pozwalali sobie na skandaliczne prowokacje.
Pozwolę sobie zauważyć, że miało to miejsce pierwszy raz w historii od jesieni 1944 roku - kiedy to mordowano Powstańców Warszawy.
"Nikt nie będzie pytał zwycięzcy, czy mówi prawdę" - powiedział Hitler przed atakiem na Polskę.
Dokładnie takie samo przekonanie miały osoby atakujące manifestację patriotyczną w dniu 11 listopada 2011 roku.
Podstawowy argument, że atakuje się "faszystów" można między bajki włożyć.
Napastnicy - podobnie jak Hitler - wykorzystywali kłamstwa dla uzasadnienia swoich bezprawnych działań.
Kłamstwo pierwsze, że ONR jest partią faszystowską.
Historyczny ONR - który istniał tylko przez kilka miesięcy 1934 roku był partią o charakterze antysemickim.
Ponieważ partia ta zawiązała się na uczelniach warszawskich to ruch ONR powinniśmy nazwać antysemityzmem studenckim.
Być może w związku z wydarzeniami w Niemczech obóz sanacyjny utożsamiał ONR-owców z nazistami i partia ta została pod byle pretekstem zdelegalizowana a jej członkowie trafili do Berezy Katuskiej.
Kiedy jednak wybucha wojna - to członkowie ONR bronili Polski.
W czasie wojny większość z nich zginęła z rąk niemieckich. Niektórzy w Oświęcimiu.
Jeden z członków ONR uhonorowany został "Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów.
Od września 1939 do lipca 1941 roku komuniści współpracowali z hitlerowcami i bolszewikami. Wydawali im polskich patriotów.
W ten sposób trafiło w ręce gestapo kilku członków ONR.
Gdyby ONR-owcy byli faszystami to współpracowaliby z Niemcami dla zdobycia chociaż części władzy. Ale z hitlerowcami współpracowali komuniści.
Pytanie retoryczne: kto w dniu 11 listopada 2011 roku współpracował z niemieckimi bojówkarzami?
Tak samo jak w 1939 roku - z Niemcami współpracowali ludzie nazywający siebie "komunistami".
Przypomnę, że komunizm jest zakazany w Polsce.
Jak to się dzieje, że ludzie tacy działają legalnie?
W dniu wczorajszym osoby głoszące jawnie hasła komunistyczne przeprowadziły prowokację, której celem było skompromitowanie obchodów Święta Niepodległości.
Jestem pewien, że prowokacja ta odbyła się pod kontrolą obecnego Rządu RP i prezydent Warszawy.
Nie jestem zwolennikiem prawicy a tym bardziej skrajnej jej części.
W dniu wczorajszym otworzono Puszkę Pandory.
Sądy doraźne - jakimi straszą politycy tylko zaostrzą sytuację i doprowadzą do radykalizmu, oraz konsolidacji wielu ruchów patriotycznych.
|
|
12 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
70% społeczeństwa za czy przeciw dopłatom do leczenia ?
Sondaże jako metoda manipulacji
lipiec 14, 2004
Adam Sandauer
|
...und morgen die ganze Welt
grudzień 9, 2003
Andrzej Kumor
|
Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
|
Pryncypialne podejście do kwestii mniejszosci narodowych w 21 wieku
wrzesień 5, 2008
tłumacz
|
Panie Prezydencie!
wrzesień 8, 2006
mik4
|
Komu bru?dzi ks. T. Isakowicz – Zalewski?
styczeń 31, 2009
Dariusz Kosiur
|
Strategia restrukturyzacji energetyki polskiej
maj 8, 2006
|
"Bunt w wojsku, salwa w Biały Dom"
styczeń 24, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Z korupcją wciąż nam do twarzy
sierpień 28, 2002
PAP
|
Rozmyslanie o NIM
kwiecień 27, 2005
przesłała Elżbieta
|
Nadszedł czas na Niepodleglą Suwerenną Polskę
czerwiec 2, 2003
Roman Kafel Dallas Texas 19 maj 2003
|
Polskie mięso armatnie
wrzesień 15, 2006
Tomasz Trzaska
|
Dialog Argentyńczyka z sjonistami
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Chini kontra Stani
sierpień 6, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Polsko! Twoja zguba w Rzymie!
grudzień 1, 2006
PNLP
|
Nie ma nic za darmo
maj 1, 2003
Andrzej Kumor
|
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Grzechy Ameryki w Japonii i w Iraku
sierpień 12, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Chiny i Rosja gotowe do wspólnej akcji?
sierpień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Listonosz odchodzi na emeryturę
wrzesień 11, 2002
opowiedział Krzysztof K
|
|
|