|
ONR 11 listopada 2011.
|
|
Każda diagnoza wymaga bardzo szerokiego opisu. A ja - jak zwykle pozwolę sobie na kilka skrótowych zdań z nadzieją, że dotrą do inteligentnych czytelników.
Znany jestem z niechęci do skrajnie prawicowych haseł.
Niektórzy ochrzcili mnie nawet "socjalistą" - choć sam uważam, że d XXI wieku doktryna socjalistyczna jest archaicznym przeżytkiem.
Podobnie zresztą - jak doktryny nacjonalistyczne.
Jeżeli jednak ktoś chce utożsamiać się z intelektualną prehistorią to jego wybór.
W dniu 11 listopada na ulice Warszawy wyszli ludzie, którzy planowali zamanifestować swój patriotyzm a niektórzy jego skrajną - nacjonalistyczną formę.
Póki co - takie poglądy nie są zabronione.
W roku poprzednim zostali oni przepędzeni przez agresywne bojówki nazywające siebie "lewicą".
W tym roku sfrustrowana młodzież przygotowała się do ataku - w razie powstrzymania pochodu.
Misternie przygotowany plan prowokacji udał się.
Na ulicach Warszawy doszło do zamieszek - za które odpowiedzialnością usiłuje się obarczyć środowiska prawicowe.
Do rozpętania tych walk ściągnięto prowokatorów z Niemiec - którzy na ulicach Warszawy pozwalali sobie na skandaliczne prowokacje.
Pozwolę sobie zauważyć, że miało to miejsce pierwszy raz w historii od jesieni 1944 roku - kiedy to mordowano Powstańców Warszawy.
"Nikt nie będzie pytał zwycięzcy, czy mówi prawdę" - powiedział Hitler przed atakiem na Polskę.
Dokładnie takie samo przekonanie miały osoby atakujące manifestację patriotyczną w dniu 11 listopada 2011 roku.
Podstawowy argument, że atakuje się "faszystów" można między bajki włożyć.
Napastnicy - podobnie jak Hitler - wykorzystywali kłamstwa dla uzasadnienia swoich bezprawnych działań.
Kłamstwo pierwsze, że ONR jest partią faszystowską.
Historyczny ONR - który istniał tylko przez kilka miesięcy 1934 roku był partią o charakterze antysemickim.
Ponieważ partia ta zawiązała się na uczelniach warszawskich to ruch ONR powinniśmy nazwać antysemityzmem studenckim.
Być może w związku z wydarzeniami w Niemczech obóz sanacyjny utożsamiał ONR-owców z nazistami i partia ta została pod byle pretekstem zdelegalizowana a jej członkowie trafili do Berezy Katuskiej.
Kiedy jednak wybucha wojna - to członkowie ONR bronili Polski.
W czasie wojny większość z nich zginęła z rąk niemieckich. Niektórzy w Oświęcimiu.
Jeden z członków ONR uhonorowany został "Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów.
Od września 1939 do lipca 1941 roku komuniści współpracowali z hitlerowcami i bolszewikami. Wydawali im polskich patriotów.
W ten sposób trafiło w ręce gestapo kilku członków ONR.
Gdyby ONR-owcy byli faszystami to współpracowaliby z Niemcami dla zdobycia chociaż części władzy. Ale z hitlerowcami współpracowali komuniści.
Pytanie retoryczne: kto w dniu 11 listopada 2011 roku współpracował z niemieckimi bojówkarzami?
Tak samo jak w 1939 roku - z Niemcami współpracowali ludzie nazywający siebie "komunistami".
Przypomnę, że komunizm jest zakazany w Polsce.
Jak to się dzieje, że ludzie tacy działają legalnie?
W dniu wczorajszym osoby głoszące jawnie hasła komunistyczne przeprowadziły prowokację, której celem było skompromitowanie obchodów Święta Niepodległości.
Jestem pewien, że prowokacja ta odbyła się pod kontrolą obecnego Rządu RP i prezydent Warszawy.
Nie jestem zwolennikiem prawicy a tym bardziej skrajnej jej części.
W dniu wczorajszym otworzono Puszkę Pandory.
Sądy doraźne - jakimi straszą politycy tylko zaostrzą sytuację i doprowadzą do radykalizmu, oraz konsolidacji wielu ruchów patriotycznych.
|
|
12 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Skurwiona Samoobrona czy tylko Aneta Krawczyk?
grudzień 12, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Buchanan’s pro-German and anti-Polish book The Unnecessary War
marzec 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
UE - Wiersz
czerwiec 30, 2008
Goska
|
"Największa na świecie kolacja wigilijna"
grudzień 24, 2004
zaprasza.net
|
Wszyscy posłowie przed komisje sejmowe
listopad 12, 2003
slawek
|
Ucz się póki masz od kogo !!!
grudzień 18, 2006
Wojciech Faber
|
Granice obelgi koniecznej
lipiec 18, 2007
Marek Olzyński
|
Giertych gdzie ty masz oczy ...ministrze.
lipiec 28, 2007
( . ) bez podpisu
|
"Sługa dwóch Panów" szefem Euro-Parlamentu?
lipiec 10, 2004
Marek Głogoczowski
|
Nepotyzm w Małopolskiej Chorej Kasie
styczeń 23, 2003
Piotr Mączynski
|
Stłuc Młodego
luty 1, 2007
Bogusław
|
Echo, czyli rozmowa Bogiem?
styczeń 21, 2008
Marek Olżyński
|
60-ta rocznica wejścia Sowietów do Oświęcimia
luty 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
|
Gospodarczy Krakówek z Carrefourem w tle.
lipiec 17, 2002
PAP
|
Kandydat z malwersacjami w tle
sierpień 7, 2002
PAP
|
Przeminął czas
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
|
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
|
2030
lipiec 20, 2008
|
Prasa a PKB
grudzień 19, 2004
Mirosław Naleziński
|
Metamrfoza Dolara
styczeń 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|