|
ONR 11 listopada 2011.
|
|
Każda diagnoza wymaga bardzo szerokiego opisu. A ja - jak zwykle pozwolę sobie na kilka skrótowych zdań z nadzieją, że dotrą do inteligentnych czytelników.
Znany jestem z niechęci do skrajnie prawicowych haseł.
Niektórzy ochrzcili mnie nawet "socjalistą" - choć sam uważam, że d XXI wieku doktryna socjalistyczna jest archaicznym przeżytkiem.
Podobnie zresztą - jak doktryny nacjonalistyczne.
Jeżeli jednak ktoś chce utożsamiać się z intelektualną prehistorią to jego wybór.
W dniu 11 listopada na ulice Warszawy wyszli ludzie, którzy planowali zamanifestować swój patriotyzm a niektórzy jego skrajną - nacjonalistyczną formę.
Póki co - takie poglądy nie są zabronione.
W roku poprzednim zostali oni przepędzeni przez agresywne bojówki nazywające siebie "lewicą".
W tym roku sfrustrowana młodzież przygotowała się do ataku - w razie powstrzymania pochodu.
Misternie przygotowany plan prowokacji udał się.
Na ulicach Warszawy doszło do zamieszek - za które odpowiedzialnością usiłuje się obarczyć środowiska prawicowe.
Do rozpętania tych walk ściągnięto prowokatorów z Niemiec - którzy na ulicach Warszawy pozwalali sobie na skandaliczne prowokacje.
Pozwolę sobie zauważyć, że miało to miejsce pierwszy raz w historii od jesieni 1944 roku - kiedy to mordowano Powstańców Warszawy.
"Nikt nie będzie pytał zwycięzcy, czy mówi prawdę" - powiedział Hitler przed atakiem na Polskę.
Dokładnie takie samo przekonanie miały osoby atakujące manifestację patriotyczną w dniu 11 listopada 2011 roku.
Podstawowy argument, że atakuje się "faszystów" można między bajki włożyć.
Napastnicy - podobnie jak Hitler - wykorzystywali kłamstwa dla uzasadnienia swoich bezprawnych działań.
Kłamstwo pierwsze, że ONR jest partią faszystowską.
Historyczny ONR - który istniał tylko przez kilka miesięcy 1934 roku był partią o charakterze antysemickim.
Ponieważ partia ta zawiązała się na uczelniach warszawskich to ruch ONR powinniśmy nazwać antysemityzmem studenckim.
Być może w związku z wydarzeniami w Niemczech obóz sanacyjny utożsamiał ONR-owców z nazistami i partia ta została pod byle pretekstem zdelegalizowana a jej członkowie trafili do Berezy Katuskiej.
Kiedy jednak wybucha wojna - to członkowie ONR bronili Polski.
W czasie wojny większość z nich zginęła z rąk niemieckich. Niektórzy w Oświęcimiu.
Jeden z członków ONR uhonorowany został "Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata" za ratowanie Żydów.
Od września 1939 do lipca 1941 roku komuniści współpracowali z hitlerowcami i bolszewikami. Wydawali im polskich patriotów.
W ten sposób trafiło w ręce gestapo kilku członków ONR.
Gdyby ONR-owcy byli faszystami to współpracowaliby z Niemcami dla zdobycia chociaż części władzy. Ale z hitlerowcami współpracowali komuniści.
Pytanie retoryczne: kto w dniu 11 listopada 2011 roku współpracował z niemieckimi bojówkarzami?
Tak samo jak w 1939 roku - z Niemcami współpracowali ludzie nazywający siebie "komunistami".
Przypomnę, że komunizm jest zakazany w Polsce.
Jak to się dzieje, że ludzie tacy działają legalnie?
W dniu wczorajszym osoby głoszące jawnie hasła komunistyczne przeprowadziły prowokację, której celem było skompromitowanie obchodów Święta Niepodległości.
Jestem pewien, że prowokacja ta odbyła się pod kontrolą obecnego Rządu RP i prezydent Warszawy.
Nie jestem zwolennikiem prawicy a tym bardziej skrajnej jej części.
W dniu wczorajszym otworzono Puszkę Pandory.
Sądy doraźne - jakimi straszą politycy tylko zaostrzą sytuację i doprowadzą do radykalizmu, oraz konsolidacji wielu ruchów patriotycznych.
|
|
12 listopad 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kolos ma gliniane nogi
czerwiec 22, 2006
Marek Olżyński
|
Rozmowy izraelsko-palestyńskie bez rezultatu
sierpień 8, 2002
PAP
|
Znamiona cywilizacji śmierci na obliczu UE
czerwiec 4, 2003
Ksiądz arcybiskup Kazimierz Majdański
|
Czarna dziura
czerwiec 11, 2003
|
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
|
Czy USA powinno uczyć się od Hezbollah?
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zaproszenie - III WARSZAWSKA DROGA KRZYŻOWA
wrzesień 28, 2006
|
Ostatnie dni Jaruzelskiego
luty 19, 2008
Dziennik
|
Bezgraniczne szaleństwo
lipiec 14, 2006
Michał Likowski
|
Polska Kwaśniewskiego czy Rydzyka?
październik 21, 2005
PAP
|
Aresztowanie wiceprezesa "Wólczanki"
grudzień 17, 2002
PAP
|
Wiarygodność polskiego "kapitalizmu"
październik 14, 2003
PAP
|
Co robić?
marzec 30, 2003
Andrzej Kumor
|
Prawdziwi demokraci głosują tylko przeciw Okrągłemu Stołowi...
marzec 31, 2005
uczciwy demokrata
|
Irak
czerwiec 8, 2003
przesłala Elżbieta
|
Państwo surowe wobec maluczkich, nie dla zdrajców
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
|
Pomóżcie znale?ć pieniądze
czerwiec 13, 2008
PAP
|
Edukacja "rozwolniona" (liberalna) dla potrzeb społeczeństwa o „dwóch szybkościach”
listopad 7, 2005
Marek Głogoczowski
|
Jak Permanentną Będzie Okupacja Iraku Przez USA?
październik 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Krakowskie Dziedzictwo Kultury Technicznej i Przemysłowej
luty 21, 2005
www.krakow.pl
|
|
|