ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pieczenie na ogniu człowieka 
4 wrzesień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w TVP przypomina koncepcję "karuzeli" Miłosza. 
1 sierpień 2020     
Odwodnienie Polski 
4 styczeń 2022      Artur Łoboda
Kim jest Mahmoud Ahmadinejad, Prezydent Iranu? 
15 czerwiec 2009      tłumacz
Łapaj wirusa.... 
31 marzec 2020     
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (8.05.2012) 
10 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kilka uwag o ekonomii 
15 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno. 
21 grudzień 2015      Boguslaw Biedrzynski
Magiel imienia Zyzaka, czyli plecenie zyzaków 
2 kwiecień 2009      Mirosław Naleziński, Gdynia
Dr Zelenko opowiada, jak MSM oczerniało go za ujawnienie lekarstwa na COVID 
4 czerwiec 2022      Ramon Tomey
Covid-19 zabija afrykańskich przywódców  
20 kwiecień 2021     
Praworządność po norwesku 
28 luty 2020     
USA DUPA ZBITA w Iranie i w Białorusi 
23 lipiec 2009      MG/Gasienica
Świat Po Dominacji Przez USA 
27 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Śpiąca sprawiedliwość
Obowiązek zakrywania twarzy jest naruszeniem podstawowego prawa gwarantującego godność człowieka, ponieważ stawia pod znakiem zapytania jakość człowieka jako podmiotu
 
19 wrzesień 2020     
Co zrobić z Nergalem? 
13 październik 2014      Artur Łoboda
Wspólny interes Polaków 
30 październik 2012      Artur Łoboda
Tytuł "TOMASZ LIS W SZPITALU" zapiera dech 
17 marzec 2020      Alina
Do czego zmierza PiS? 
5 sierpień 2016      Artur Łoboda
Przykłady ludobójstwa stosowanego w wojnie kowidowej (1) 
26 kwiecień 2021     

 
 

Koleiny współczesnej polskiej kultury (2). Antypolonizm zinstytucjonalizowany

Jest 2 listopada 2011 roku- dzień zaduszny - ważne święto Polaków a ja wygrzebuję temat - o którym wielu wolałoby zapomnieć.
Przyczyną tego jest mój szczególny tryb życia. Jako jedna z nielicznych osób, nie oglądam telewizji. Szanuję swój czas i nie tracę go na oglądanie śmieci.
Ale przedwczoraj trafiłem na zamieszczony na Youtube - tak zwany program telewizyjny Tomasza Lisa - o rzekomym polskim antysemityzmie.
Kim jest Lis to nie trzeba Polakom tłumaczyć. Z jakiej kategorii społecznej się wywodzi - bardzo dobrze pokazuje przy każdej możliwej okazji.

http://www.youtube.com/watch?v=Jn9uRxSqOdwW zasadzie powinienem zignorować zarówno jego - jak też zaproszonych do studia orędowników rzekomego polskiego antysemityzmu.
Pozostawienie jednak bez komentarza takich oszczerstw oznaczałoby, że do zawartych w nich treści się przyznajemy.

W przedmiotowym wywiadzie poruszanych jest wiele kwestii i mój komentarz może być chaotyczny - za co z góry przepraszam.

Zacznę więc od najbardziej oczywistych faktów.
Zbrodnię katyńską nie dało się ukryć nawet do końca wojny. Niezależnie od tego - że bolszewicy wskazywali na Niemców - jako jej wykonawców.

Tymczasem w roku 2011 telewizyjny motłoch - pokroju Lisa i zaproszonych przez niego gości - nagle wmawia Polakom - że w czasie wojny "wymordowaliśmy kilkaset tysięcy Żydów".
Są to wielkości zaczerpnięte z książki paranoika Tomasza Grossa.
W normalnym państwie - za takie oszczerstwa winna grozić odpowiedzialność karna. Ale nie w Polsce - w której funkcjonuje sądowo-prokuratorski aparat bezprawia.
Ukryć kilkaset tysięcy zbrodni tak - by cały naród o niech nie wiedział to wyjątkowa sztuka.
Jak więc jej dokonano?

Na naszych oczach dokonuje się rozpad gospodarki świata.
Gospodarka amerykańska pogrążyła się w chaosie. Tragedie dotykają wiele milionów ludzi na świecie i coraz więcej z nich jest świadomych, że winę za tą sytuację ponoszą żydowscy bankierzy, żydowscy gangsterzy ekonomiczni, żydowscy oszuści ratingowi.

My mamy na swoim terytorium Żydów od 800. lat. Podobnych przewałek dokonywali wiele razy w przeszłości. Największe z nich doprowadziły do upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodów - bo bankierzy żydowscy wyprowadzili z Polski większość skradzionego nam kapitału.

Wiedziałem o tym już w 1996 roku. Ale długo nie chciałem wierzyć we wnioski - które wysnułem z poznania historii Żydów w Polsce.
A wnioski te przepowiadały załamanie gospodarki światowej i upadek wielu państw - jak to miało miejsce wcześniej z upadkiem Rzeczypospolitej Szlacheckiej. Widziałem bowiem, że w gospodarce światowej stosuje się te same narzędzia - które doprowadziły do upadku Rzeczypospolitej.
Obawiając się nawrotu antysemityzmu milczałem a jednocześnie szukałem dialogu z uczciwymi Żydami by przekazać Narodowi Żydowskiemu - z jakim niebezpieczeństwem mamy do czynienia.
Dyskusja ta musiałaby być oparta na prawdzie i uczciwości w przedstawieniu historii. Z tego względu niezbędne było też poruszenie przykrych dla nas - haniebnych zachowań szmalcowników, bandytów, folksdojczów - w czasie Drugiej Wojny Światowej.
Poczyniłem wiele przygotowań do projektu polsko-żydowskiej dyskusji o przeszłości - a przede wszystkim przyszłości świata.
Projekt miał się nazywać "Serce Europy". Z wiadomych względów - nie ujawniałem jego prawdziwego celu a tylko opisywałem, że dotyczyć ma wspólnej - polsko-żydowskiej historii.
W 1998 i 1999 roku wysłałem do Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Spraw Zagranicznych i Premiera RP konspekt projektu z prośbą o wsparcie finansowe w jego realizacji.
Dla uporządkowania przypomnę. Premierem był wtedy Jerzy Buzek, Ministrem Kultury i Sztuki - Joanna Wnuk-Nazarowa (Unia Wolności), Ministrem Spraw Zagranicznych Bronisław Geremek (Unia Wolności).
Powiecie dziś, że byłem naiwny....
A ja odpowiem tak - na własnych błędach uczyłem się po to - by dziś Polacy lepiej rozumieli otaczającą rzeczywistość.

W imieniu Buzka nikt nie odpowiedział na oficjalne pismo. Podobnie było w przypadku Minister Kultury i Sztuki.
Dostałem zaproszenie do MSZ by przedstawić swój projekt.
W Ministerstwie przyjęła mnie córka Turowicza i dwoje młodszych osób o żydowskich twarzach.
Od samego początku moich rozmówców nie za bardzo interesowało to - co chciałem powiedzieć. Najważniejsze były dla nich pytanie - jakie między wierszami dyskusji wciąż mi zadawano: "czy ty jesteś nasz?".
Kiedy wyraźnie stwierdziłem, że jestem Polakiem i chcę napisać prawdę o wspólnej historii to rozmowa w zasadzie się skończyła.

Dziś wiem, że już wtedy przygotowywana była akcja napaści na Polaków - przez prezentację oszczerczego filmu "Sąsiedzi".
Oszczerstwo takich publikacji wynikało z manipulacji. Zmieniono fakty, wielokrotnie zawyżono liczbę ofiar i wyeksponowano - niezweryfikowane historycznie akty rzekomego sadyzmu Polaków.

Mija kilkanaście lat.
W marcu tego roku bierzemy udział w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na "Promocję Polski na arenie międzynarodowej".
Nasz projekt - specjalnego portalu poświeconego historii polskiej tolerancji zostaje odrzucony. Znajdują się za to w budżecie konkursu pieniądze na inwigilację białoruskiej opozycji.
Nic nowego w tym kraju.
Po co świat ma sie dowiedzieć o historii polskiej tolerancji, po co młodzież ma poznać swoją historię?
Przecież jedynie słuszne dyrektywy na temat postrzegania polskiej historii przekazywane są tylko za pośrednictwem Tomasza Lisa i jemu podobnych.
O szmalcownikach i bandytach mordujących Żydów w czasie wojny pisałem jeszcze w latach dziewięćdziesiątych.
Wskazałem też że ilość tych osób była znacznie niższa od obliczonego przez socjologów średniego procenta osób o skłonnościach przestępczych.
Pamiętać też należy, że w wyniku głodu - zachowania ludzkie wykraczają poza przyjęte normy. Nawet w XX wieku było wiele przypadków kanibalizmu ratującego życie. Wystarczy wpisać takie hasło w wyszukiwarkę.
Jaki procent obłąkanych i głodnych - mógł się dopuścić zbrodni na Żydach dla zdobycia środków do przetrwania?

Przejdę jednak do recenzji programu, który sprowokował mnie do napisania niniejszego tekstu.
Udział w nim wzięli: Agnieszka Holland, Robert Więckiewicz, Piotr Najsztub, Kazimiera Szczuka, posłowie PiS Janusz Wojciechowski i Zbigniew Girzyński.
To nie była dyskusja ale ciąg prowokacji.
Najbardziej agresywną była Agnieszka Holland, która na wstępie stwierdziła, że ona jest bardziej wyedukowana w temacie - niż społeczeństwo polskie bo zetknęła się z podobnymi treściami już w 1982 roku, kiedy to na emigracji tworzyła swoje filmy.
W dalszej części programu Agnieszka Holland wielokrotnie robiła z siebie idiotkę dlatego co chwilę będę odnosił się do jej "złotych myśli".

Nie uważam się za szczególnie wyedukowanego, ale wiedzę o tragedii wojny poznałem od lat dzieciństwa- a więc dwadzieścia lat przed Holland.
Mnie tą smutną prawdę przekazała rodzina.
Gdzie więc byli rodzice Agnieszki Holland, czym się zajmowali - że nie przekazali jej prawdy historycznej?
Odpowiedź na to retoryczne pytanie jest prosta.
Jej ojciec był "działaczem partyjnym" w PZPR - która to partia czyniła wiele dla zafałszowania polskiej historii.

Wyobraźmy sobie abstrakcyjnie, że po Drugiej Wojnie Światowej polską rządzą Polacy a więc również członkowie Rządu Londyńskiego i członkowie AK.
Jest oczywistym, że w takiej sytuacji zostają wyciągnięte listy kolaborantów, szmalcowników i zwykłych bandytów - bo po to były tworzone.
Ludzie ci zostaliby osądzeni w pokazowych procesach podkreślających ich hańbę.
Komuniści - wśród których był ojciec Agnieszki Holland - mieli jednak inny program.
Wciągnęli wojennych bandytów w swoje szeregi by spacyfikować społeczeństwo polskie.
Żydowscy oprawcy z UB nie mieli żadnego szacunku dla osób ratujących w czasie wojny Żydów.
Doświadczyła tego moja rodzina bo dziadek - który uznany został za "Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata" zesłany został w 1951 roku do stalinowskiego obozu koncentracyjnego - mimo zasług i podeszłego wieku.

Agnieszka Holland - wielokrotnie wypominała, iż powinniśmy się pokajać za jakieś zbrodnie a na końcu stwierdza, że "sprawiedliwi wśród narodów..." ukrywali swoje bohaterstwo w obawie przed sąsiadami.
Otóż nie przed sąsiadami, ale w obawie przed aparatem terroru, w którym pracowali zbrodniarze z lat wojny.
A ojciec Agnieszki Holland - jako działacz partyjny - w tworzeniu takiego państwa współuczestniczył.
Niechaj więc ta żałosna reżyserka bije się w pierś za dokonania własnej rodziny a nie żąda tego od innych!
Dodam przy okazji, że wiadomość o zasadzeniu drzewa oliwnego - ku czci mojego Dziadka przyszła w tajemnicy, bo w tym czasie oficjalna polityka PZPR - za wzorcem sowieckim, potępiała syjonistyczny Izrael.

Przygotowany do medialnego bicia piany - Tomasz Lis - wyciągnął na stół kilka gazet wydawanych przez narodowców, by zasugerować z jak niebezpiecznym zjawiskiem mamy do czynienia.
Nieodparcie padło nazwisko Leszka Bubla, którego wszyscy ochrzcili antysemitą.
Czytelnicy Bubla również mnie w przeszłości obrażali.
Działając samodzielnie popełnił niejeden błąd. A jak głosi łacińska maksyma "głupcy - gdy ich bieda dosięgnie - w przeciwieństwa uciekają".
Bubel nie do końca wyraźnie artykułuje, że walczy z tą częścią społeczeństwa polskiego o żydowskich korzeniach, która dopuściła się wielu zbrodni wobec Narodu Polskiego. A więc mowa o funkcjonariuszach stalinowskiego aparatu terroru i ich moralnych spadkobiercach.

W wywiadzie Lisa - w którym Janusza Wojciechowskiego i Zbigniewa Girzyńskiego. terroryzował tercet Lis-Holland-Szczuka zakładane były a priori kłamstwa mające służyć za granice rzekomej dyskusji a w praktyce terrorowi mentalnemu.

"Umówmy się - co do faktów, że pewne fakty były" - tak powiedziała Holland, nie precyzując w żaden sposób treści rzekomych warunków dyskusji.

Frustracja i ból z utraty ojczyzny wywołują różne zachowania. Psychologowie mogą o tym wiele powiedzieć.
Pewnie z tego powodu na zjeździe USOPAŁ (z którego materiały filmowe były często cytowane) padło stwierdzenie - wypowiedziane bodaj przez Kazimierza Świtonia, że śmierć Lecha Kaczyńskiego była karą za grzech zdrady Polski przez podpisanie Traktatu Lizbońskiego.
I to stwierdzenie zaszeregowane było do przejawów antysemityzmu.
Tak więc mamy już nową kategorię "antysemityzmu". Jest nią każde zdanie, które nie spodoba się jedynie słusznym siłom medialnym w PRLu-bis.
Za chwilę będziemy mieli polowania na antysemitów i do tej kategorii zaliczy się każdego, kto brzydko wyrazi się o Przewodniej Polityce wobec Narodu Polskiego.

Jeszcze jedną kwestię pozwolę sobie zasygnalizować.
Pozbawiona elementarnych podstaw bytu Młodzież Polska przeżywa frustracje i rodzi się w niej agresja. Widać to na stadionach piłkarskich.
W Krakowie istnieją dwa historyczne kluby piłkarskie: Cracovia i Wisła.
Od początku istnienia - ponad sto lat - rywalizują między sobą.
W historii klubu Cracovia działaczami byli również spolonizowani Żydzi. Fakt ten został złośliwie wykorzystany przez fanatyków Wisły - do określenia swoich przeciwników mianem "żydów".
Przy czym słowo "żyd" nie jest w tym wypadku określeniem pochodzenia, lecz obelgą mającą swoje historyczne korzenie.
W przeszłości bowiem Żydzi tak dużo złego czynili w Polsce, że słowo Żyd było powszechną obelgą. Z tego powodu środowiska żydowskie - dla odżegnania się od tego haniebnego odium, często zmieniały swoją nazwę na przykład na "gmina wyznania mojżeszowego", "gmina starotestamentowa" i tym podobne.
Tak więc, w wyniku frustracji wywołanej niszczeniem Państwa Polskiego, część młodzieży krakowskiej nazywa swoich przeciwników "żydami". W odwecie otrzymując miano "psów", albowiem klub Wisła przez cały okres PRL-u był klubem milicyjnym.
Między kibicami obu drużyn często dochodzi do walk - czasem wręcz śmiertelnych.
Nie słyszałem jednak o żadnym przypadku, by ktokolwiek w Krakowie zaatakował, lub obraził Żyda - choć wielu turystów żydowskich tu przybywa!
Wzajemne obelgi kibiców obu drużyn nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek antysemityzmem. I to powinien wiedzieć PROSTAK Lis, który wzajemne obelgi kibiców piłkarskich podnosi do miana antysemityzmu!
Wiedzę niedouczonych, a agresywnych popleczników Lisa określić można słowami Piotra Najsztuba. Na sugestię by douczył się choć trochę historii tenże odpowiedział "ja wiem- swoje wiem".
Oni "swoje wiedzą"!
Muszą wykonać haniebne zadanie by wykazać się przed swoimi mocodawcami!

W dniu wczorajszym, po ponad dwóch miesiącach oczekiwania otrzymałem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego informacje które - mam nadzieję - pozwolą mi przeanalizować przyczyny faktu, że tacy ludzie jak Agnieszka Holland są finansowani przez polskich podatników a możliwości wsparcia odmawia się tym - którzy ze zbrodniczym systemem komunistycznym nie mieli nic wspólnego. Których rodzice nie służyli w aparacie terroru PRL-u.
Tak - jak agresywni uczestnicy programu Tomasza Lisa.

Bardzo chciałbym by Tomasz Lis pochwalił się - co jego rodzice i dziadkowie robili w czasie wojny?
Dlaczego dopiero w 2011 roku zauważa, że w czasie II Wojny Światowej - w społeczeństwie polskim funkcjonował również jakiś element kryminalny. Choć w opinii uczciwych historyków dużo mniejszy - niż w jakimkolwiek kraju europejskim.
Wedle jego agresywnych wspólników, dla Narodu Polskiego nie ma żadnej tolerancji!
My mieliśmy obowiązek być święci bo jak nie - to zostaniemy ochrzczeni antysemitami.

Popatrz w lustro Lisie a nie żądaj tego od innych!

Po takim spektaklu antypolonizmu uważam, że każdy przyzwoity Polak powinien się trzymać daleko od tego osobnika.
Żadna uczciwa osoba nie powinna się zgodzić na udział w jego programie.

Dokonane przez żydowskich gangsterów ekonomicznych zniszczenie gospodarki amerykańskiej i gospodarek wielu krajów zbiera swoje żniwo.
Przez wiele lat będziemy mieli do czynienia z jego skutkami. Kolejne narody zaczynają buntować się przeciwko gangsterskim metodom postępowania w gospodarce świata.
Niechybnie nieraz przyjmie to formę antysemityzmu.

Tomasz Lis, Agnieszka Holland i Piotr Najsztub dali wyraźnie do zrozumienia, że wiernie będą służyć swoim mocodawcom.
3 listopad 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Precz z Kopernikiem! Niech żyje Ptolemeusz!
listopad 12, 2007
nadesłał Marduk
Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej
październik 9, 2005
Artur Łoboda
Nowojorska rada przeciwko Autonomii
sierpień 16, 2002
IAR
Program
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
Test na sprawdzenie etyki urzędniczej - czy prowadzący Twoją sprawę sędzia lub prokurator jest skorumpowany?
kwiecień 29, 2006
Zdzisław Raczkowski
Abp Kondrusiewicz: uznajemy prawosławny charakter Rosji
sierpień 28, 2002
PAP
Jechałem koszernym sabłejem
marzec 1, 2005
Artur Łoboda
Prezydent Wenezueli, Hugo Chávez Frías, 20 wrzesnia 2006, na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ
wrzesień 23, 2006
Tlum. Roman K.
Czyżby kolejny dowód na zaplanowanie ataku na wieże w NYC przez Mossad?
lipiec 27, 2004
śledczy
Polityczna poprawność
lipiec 12, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Zaproszenie - III WARSZAWSKA DROGA KRZYŻOWA
wrzesień 28, 2006
Dziad, czyli polski inżynier
maj 14, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ponad narodami
wrzesień 24, 2003
Nasz Dziennik
Goście w naszym Kraju
kwiecień 14, 2003
Ivo Cyprian Pogonowski
Sprawa księgarni Antyk, Postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa
listopad 11, 2006
Dorota
Kontynuatorzy z SLD (4)
Korzenie Ruchu Stu
Towarzystwo z "Wyborczej"

czerwiec 22, 2003
Paweł Siergiejczyk
Monitoring materiałów wyborczych w TVP
listopad 5, 2006
PAP
Droga do Unii
lipiec 31, 2003
Witold Filipowicz
Polska widziana przez pryzmat prowincjonalnego miasteczka...
sierpień 7, 2008
jobstalker
Lustrzane swastyki z Discovery
październik 24, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media