|
| Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? |
|
| "W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku |
|
| |
|
| Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc |
|
| |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki |
|
| Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J |
|
| Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność |
|
| Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach |
|
| Człowiek 2.0 |
|
| Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR |
|
| TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? |
|
| Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity. |
|
| Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela |
|
| |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki |
|
| Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" |
|
| Atak pistapo w Gdańsku |
|
| Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r. |
|
| "Babcia Kasia" |
|
| Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
|
| Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza |
|
| Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa |
|
| Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID |
|
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.
„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. |
|
| Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie |
|
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. |
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
więcej -> |
|
Dostawy Paliwa kontrolowane przez Rosję
|
|

Dostawy Płynnego Paliwa są coraz bardziej kontrolowane przez Rosję na terenie Azji i Europy. Ostatnio ukończone przetargi o cenę gazu ziemnego między Rosją i Turkmenistanem zapewnią dostawy gazu ziemnego do Europy na nadchodzącą zimę, podczas gdy kontrakt na 16 miliardów dolarów wzmocnia kontrolę Mskway nad dostawami energii z Azji Centralnej.
Przetargi dotyczyły podwyżki ceny gazu ziemnego z 65 dolarów za 1000 metrów kubicznych gazu do 100 dolarów, którą to podwyżkę zażądał prezydent Saparmurat Niyazow w czerwcu, pod gro?bą wstrzymania dostaw gazu pobieranych przez Gazprom. Obecny kontrakt obowiązuje do końca 2009 roku i dotyczy 50 miliardów metrów kubicznych rocznie, plus dodatkowe 16 miliardów metrów kubicznych gazu, w bieżącym roku. Cena płacona porzez Gazprom jest o przeszło połowę niższa niż ustalona obecnie na giełdzie w Nowym Jorku.
Cena jest kontrolowana przez dostawców i stosunkowo niska cena gazu z Turkmenistanu jest podstawą do utrzymania kontraktu zawartego przez Rosję z Ukrainą, a sam kontrakt zabezpiecza Rosję przez sprzedażą gazu przez Niyazowa innym nabywcom. Według analityków kontrakt zawarty przez Rosję z Turkmenistanem gwarantuje, że ceny gazu ziemnego nie wiele wzrosą na Ukraine w przyszłym roku, z którą zatarg w styczniu spowodował niepokój w Europie co po pewności dostaw gazu z Rosji.
Obecnie rząd Ukrainy przygotowuje się do podwyżki ceny gazu ziemnego do 135 dolarów za tysiąc metrów kubicznych gazu, z uprzedmiej ceny 95 dolarów. Ponieważ gaz ziemny z Turkmenistanu jest sprzedawany głównie w Rosji i na Ukrainie te zminy w cenach nie będą miały wpływu na ceny w innych częściach Europy.
Gazprom dzięki kmontraktowi z Turkmenistanem broni się przeciwko konkurencji ze strony amerykańskich korporacji, które planują rurociąg pod morzem Kaspijskim do Baku, do amerykańskiego rurociągu przebiegającego przez Turcję do Morza Śródziemnego na północ od Izraela. Rurociąg ten znajduje się na terenach poza kontrolą Rosji. Niyazow powiedział że nie ma zamiaru sprzedawać gazu ziemnego Amerykanom.
Gazprom stara się o dodatkowe kontrakty na kupno gazu ziemnego z Kazakstanu i z Uzbekistanu. Nowy rurociąg gazu ziemnego na sprzedaż gazu w Chinach jest w budowie i będzie czynny w 2009 roku w celu transportu gazu z obecnie przygotowywanych nowych terenów w Turkmenistanie. Na giełdzie w Moskwie mają być uruchomione transakcje mniejszymi ilościami gazu ziemnego.
Rosyjski urząd ochrony środowiska wnósł sprawę do sądu przeciwko firmie holenderskiej Royal Dutch Shell PLC. Chodzi o odebranie tej firmie pozwolenia eksploatacji na wyspie Sahalin nad Oceanem Spokojnym. Sprawa ta jest wytoczona z powodu nie dotrzymania warunków kontraktu dotyczących ochrony środowiska.
Sprawa ta będzie najprawdopodobniej szybko załatwiona, ponieważ Shll PLC ma kontrakty a Gazprom’em dotyczące piątych na świecie co do wielkości złóż gazu ziemnego na Sachalinie. Warunki eksploatacji złóż gazu ziemnego na Sachalinie są trudne i Shell musiał wstrzymać pracę przy instalacji rur z powodu zbyt niskiej jakości pracy spawaczy.
Na wyspie Sachalin jest projektowna największa na świecie instalacja skraplania gazu ziemego, według sprawozdania Associated Press w The Wall Street Journal z 6go września, 2006. W tymże piśmie jest artykuł Gregory L. White i Allan’a Cullison’a pod tytułem: „Rosja Wzmacnia Swoją Kontrolę nad Dostawami Paliwa; Kontrakt z Turkmanistanem Najprawdopodobniej Wzmocni Pewność Dostaw z Wiekliego ¬ródła Gazu w Europie.” Tak więc dostawy paliwa w Europie są w dużej mierze kontrolowane przez Rosję.
www.pogonowski.com |
|
8 wrzesień 2006
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Zakaz molestowania rowerów
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Podatek katastralny
maj 13, 2004
PAP
|
Powrót Ligi
grudzień 12, 2002
http://haggard.w.interia.pl/liga.html
|
Dwóch członków zarządu WorldComu aresztowanych
sierpień 1, 2002
PAP
|
Dlaczego gwiazda spadła z firmamentu?
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
|
Poland "Publically Attacked and Humiliated"
styczeń 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sensacje dla prostego ludu
lipiec 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zmarł Kazimierz Dejmek
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda / PAP
|
Włochy - spór o toaletę
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
ponad 90 % ...
luty 18, 2005
Kaszub
|
Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Walka dwóch skorpionów?
styczeń 29, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List otwarty do Polaków
czerwiec 3, 2003
|
Wykluczenia Polaków w Polsce chcą żydowscy rasiści!
listopad 17, 2007
Grażyna
|
Krwawa Pascha
październik 5, 2007
Izrael Szamir
|
E pluribus unum
maj 18, 2004
Andrzej Kumor
|
Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
|
Ukraina: Witrenko wzywa do jedności przeciwników NATO
luty 22, 2008
Szymon Martys
|
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
|
więcej -> |
|