|
Apel o uczczenie pamięci ofiar stalinizmu
|
|
APEL O UCZCZENIE PAMIĘCI OFIAR STALINIZMU
Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce apeluje do obywateli o postawach patriotycznych o uczczeniu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sobotę 17 września w 72 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Komitet zaprasza o godz. 17-tej przed Pomnik Ofiar Stalinizmu, we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej (między Operą i Fosą) dla uczczenia Pamięci Ofiar Stalinizmu. Komitet apeluje o uczczenia Ich pamięci w całym kraju w miejscach symbolizujących martyrologię Polaków i o refleksję w środowiskach polonijnych za granicą.
P.S. Z uwagi na trwającą kampanię wyborczą organizatorzy zalecają wstrzymanie się od publicznych przemówień.
Wrocław 14 września 2011 - Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu (Leszek Skonka)
W 72 rocznicę agresji niemiecko-sowieckiej uczcijmy pamięć jej ofiar
72 lata temu dwa wrogie ościenne państwa napadły na nasz kraj i wyrządziły mu wiele krzywd, spowodowali wiele niepowetowanych szkód, cierpień i zbrodni. Hitler i Stalin, po dokonaniu przez Polaków heroicznej walki w obronie kraju postanowili wymazać Pastwo Polskie z mapy Europy mówiąc Polakom i światu : „Polszy niet i nie budziet” ( Polski nie ma i nie będzie). Polskę podzielona na dwie strefy okupacyjne: niemiecką i sowiecka a Polaków skazano na cierpienia, poniżenia i brutalne represje, kończące się często śmiercią całą zbiorowości . Wypracowany przez wieli pokoleń majątek okupanci rabowali lub niszczyli. Z tym , że Sowieci zrabowali także część ziemi Państwu Polskiemu i zatrzymaniu po zakończeniu wojny i nie zapłacili żadnych reparacji (odszkodowań) za wyrządzone Polsce straty w czasie wojny i okupacje kraju po wojnie
Przez wiele lat można było mówić wyłącznie o okupacji, krzywdach i zbrodniach niemieckich a nawet szeptem nie wolno było wspominać o drugim agresorze – Zawiązku Radzieckim, a przecież było dwóch agresorów. O ile agresorzy niemieccy ponieśli, choćby częściowo konsekwencje za wywołanie wojny ( zabrano im ziemie i oddane Polsce, Czechom, Rosji. Francji, wypłacili nie współmierne niskie odszkodowanie państwom i narodom za wyrządzone szkody i krzywdy (zwłaszcza bardzo wysokie Żydom i Izraelowi), to drugi agresor na równi współwinny nie poniósł żadnych konsekwencje za wywołanie wojny i nie uczynił nic by zrekompensować wyrządzone szkody państwom i ich narodom.
Przeciwnie nadal je okupował, ograbiał i bogacił się ich kosztem . Polska np. w wyniku wojny straciła na rzecz Sowieckiej Rosji 45,8 % terytorium (179 tys. km kw.) i per saldo po rekompensacie ziem poniemieckich 78 tys. km kw., a AGRESOR SOWIECKI powiększył swoje terytorium o 1 milion 300 tys. km kw. czyli o 6%).
12 marca 1990 Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce w zwrócił się do ówczesnego premiera Rządu III RP pana Tadeusza Mazowieckiego z Petycją, pod którą zebrał tysiące podpisów od Polaków w kraju i za granicą, domagającą się naprawienia krzywd i szkód wyrządzonych Polakom, także przez drugiego agresora - Związek Radziecki.
Premier Mazowiecki, zgodnie z jego polityką „ grubej kreski,” zignorował Petycję, a nawet nie odpowiedział na nią..
Petycja wciąż jest aktualna. Przytaczamy jej pełną treść. (L. Skonka)
|
|
16 wrzesień 2011
|
|
Leszek Skonka
|
|
|
|
Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Lewe monety
wrzesień 15, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Europejski Obszar Gospodarczy zamiast UE
maj 25, 2003
PAP
|
Kolejne naciąganie frajerów, czy pranie brudnych pieniędzy?
listopad 7, 2003
|
List A. Sołżenicyna do Serbów...
luty 26, 2008
marduk
|
Zbiorcze sprostowanie jednej serii fałszywek PAP
czerwiec 18, 2008
tłumacz
|
Czarna Wdowa
styczeń 3, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Reakcja Europy to skandal !
lipiec 14, 2006
J.S.
|
Przynajmniej wiadomo o co naprawdę "Unii Europejskiej" chodzi
luty 21, 2006
PAP
|
Gesty - niby nic wielkiego, a jednak...
maj 15, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"KAPITAL" Erazma Majewskiego kontra "KAPITAL" Karola Marksa
- OCALIC OD ZAPOMNIENIA
luty 27, 2009
nauczyciel
|
Siekielski i Morozowski z TVN nagrali próbę przekupstwa Renaty Beger przez posła PiSu
wrzesień 27, 2006
Dorota
|
Cyrk w cyrku
wrzesień 17, 2004
|
Półgłówek sili się na wynurzenia
listopad 30, 2008
TVP info
|
Zbrodnia 0,87 promila czyli wezwanie do polowania na aparat terroru braci K.
marzec 9, 2007
Polak, anrykomunista, demokrata
|
Winne lampki na balu
styczeń 9, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Dokopac Ruskim, ale czy naprawde warto?
listopad 29, 2008
Gregory Akko
|
Święty Mikołaj w skandalomanii
grudzień 17, 2006
Jacek Zychowicz
|
Niemieckie sklepy Rossmann wycofały figurkę św. Mikołaja z wyciągniętą rękę, podobno w hitlerowskim pozdrowieniu
grudzień 7, 2006
bibula
|
Tusk: Polska będzie w kłopotliwym położeniu, jak Irlandia
lipiec 1, 2008
|
|
|