ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Gruppenführer KAT - kto nim jest?  
1 lipiec 2010      Rebel
Kultura "niewysoka" 
30 styczeń 2020     
Pół prawdy - czyli pełne kłamstwo covidowe  
25 październik 2020     
Polska zniszczona mentalnie, lojalnie, duchowo... 
2 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Zmarł Alojzy Szablewski 
30 kwiecień 2017     
Symbole władzy 
23 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Tajemnicza choroba dyplomatów i pulsacyjna częstotliwość radiowa / promieniowanie mikrofalowe  
26 grudzień 2022      Beatrycze Aleksandra Golomb
Idę do grzecznych po sól i cytrynę 
29 kwiecień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Las nie jest przeklęty... 
15 kwiecień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Soros pomógł znanemu aktorowi/komediantowi Wołodymyrowi Żeleńskiemu zostać prezydentem Ukrainy dzięki praniu mózgu 
4 marzec 2022     
SKUTECZNOŚĆ SZCZEPIONKI PFIZER NA COVID 19 – ANALIZA CHEMIKA 
4 styczeń 2021      Paula Konowałek
Jesteśmy suwerennym krajem? 
30 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Nowe wcielenie Bolszewizmu 
9 wrzesień 2021      Artur Łoboda
Kaczmarski, Gintrowski, Łapinski: "Bankierzy" 
23 luty 2019     
Przepis na mord rytualny 
6 styczeń 2022     
Ostrzegalam 
16 listopad 2011      Elzbieta Gawlas
W KRAJU MOIM UPODLONYM - wiersz - Wiesław Sokołowski 
2 grudzień 2013      www.trwanie.com
Deszczowa panienka - część I  
22 marzec 2026      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Człowiek pobudzony - człowiek zastraszony 
7 listopad 2020      Artur Łoboda
Grabowski vel Abrahamer - żydowski fałszerz historii  
12 lipiec 2016      Artur Łoboda

 
 

Ten piękny śpiew drozda z ust Tuska

Mam żal do swoich Rodziców, mam żal do swoich Potomków z moich dwóch Rodów, Sowińskich i Prusińskich z minionych wieków, wreszcie, mam żal do samego Pana Boga, że dano mi w podarunku ten instynkt wyczucia co do człowieka - może ten instynkt daru jest takową inteligencją, że od początku nie mogę zmienić o nim opinii, kiedy go pierwszy raz ujrzałem w telewizji.
Chodzi o małego dyktatorka Donalda Tuska.

- Można być człowiekiem ulicy, podwórka - ale wyjść z tego krusząc jedynie wspomnienia, kilka lub kilkanaście obrazków z dzieciństwa czy podlotkowego świata, tak jak to było w moim szczenięcym świecie, w Otwocku, kiedy byłem szefem zgrai z ulicy.
Pamiętam taki wiersz który napisałem, tylko wątek został:

Matką moją była ulica, świat rozczarowań...

Była w tamtej epoce, walka ulic, walka dzielnic i walka miasteczek.

Biliśmy się na kamienie a i rękoczyny były też używane. W ten sposób poznałem szefa drugiej zgrai, a był nim Andrzej Pokropiński. Do tej samej szkoły chodziliśmy, do szkoły podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta przy ulicy Karczewskiej 14. Andrzej (rocznik 1947) o rok starszy chodził o rok wyżej - on szefem zgrai i ja szefem zgrai, i kiedy w tej szkole spotkaliśmy się na schodach, solóweczka na pięści musiała się odbyć. Takie były zasady. A jednak wyszliśmy z tego. Staliśmy się przez następną dekadę wielkimi przyjaciółmi. Raz się w życiu ma przyjaciela, więc Andrzej Pokropiński ostał się moim przyjacielem.

Napiszę o tej przyjaźni i życiu, a szczególnie o wspólnym śpiewaniu w duecie, dwie artystyczne "wagi". Nazywano nas "Czarnymi Perłami"...

Byliśmy pionierami muzyki big beet w Otwocku, (w epoce gitar i Beatlesów)...

Donald Tusk jakieś okruszyny wspomnień ma, z tą różnicą że jego życiorys jest naciągany. To znaczy ma kosmetyczny zabieg jak i u wielu "polityków", którzy mówią w imieniu Polaków, ale tak naprawdę mają tych Polaków na samym końcu... w poważaniu.

Jako analityk, socjolog, politolog, psycholog, historyk - zobaczcie drodzy Czytelnicy ile mam zacnych profesji bez dyplomu. Nie chodziłem do szkoły o tych specjalnościach zawodowych a mógłbym pracować. Ale to czynią lata i doświadczenia. Czyż nie mógłbym być wykładowcą na jakimś uniwersytecie, bez tytułu profesora a jednak "profesorem" zwanym przez studentów ? - Mało to się takich kręci, nie ukończywszy ani wyższej szkoły ani bez napisania pracy doktorskiej...? Wszyscy jesteśmy profesorami, ba, wszyscy jesteśmy doktorami... Leczymy się wzajemnie na swój znany sposób, bo choć w Europie żyjemy, to jednak nasze pochodzenie Słowianów gdzie podobno znajdowało się w okolicach Indii. W tamtych epokach to tu były lodowce. Więc któryś odważny słowiański potomek, nasz "praojciec" Polak, piechur, taki wędrowniczek przywędrował aż tu i rzekł do Pana Boga: Tu będą "Polanie"... Nie wiedzieliśmy tylko, że nas Polaków będą sąsiedzi okropnie kochać ! A kto w tym mieszał żeby skłócać narody słowiańskie ? No kto ?

Czytam kilkakrotnie te naprawdę wyskokowe myśli, które jednak zostały powiedziane. Chodzi mi o "Referat Donalda Tuska", drugi ważny referat po "Referacie Jakuba Bermana". No i kilka szczegółów, bo to mówi "mędrzec - cwaniaczek".

RŻNIJMY GŁUPA !

Tak mówi "premier", podobno Polak... Mówi premier Donald Tusk z Platformy Obywatelskiej: "Rżniemy Głupa"! Udajemy że pracujemy a efekty w pracy żadne. W Polsce trzeba tylko udawać. Pamiętam mojego Taty słowa do mnie (w ognistym PRL): "Synu, udaj wariata a przeżyjesz"!

Zatem kojarzę sobie tę całą grupę "tuskowatych rzezimieszków", iż oni to samo czynią co ja w komunie; udawać wariata, niby robić a nic nie robić, i są na to dowody i, sukcesy. Oto one:

"Pamiętajcie „podsumował premier” - władza jest zbyt poważną sprawą, żeby się nią poważnie zajmować. Tym bardziej że nawet nic nie robiąc, mamy pełne ręce roboty. I na Boga, jak już musicie coś robić, przynajmniej nie dajcie się złapać"!

- Czy to nie jest poezja ? Dosłownie Klasyk...

I dalej drozd pięknie śpiewa:

"Myślicie pewnie - kontynuował premier - że jak już doszliśmy do władzy, to powinniśmy ją sprawować. Durnota i naiwność.

Kiedy próbuje się coś robić, to dopiero są kłopoty. Nasi poprzednicy zrobili tę głupotę i przegrali z kretesem. Weźcie przykład z minister Ewy. Fantastycznie się stara nic nie robić, a i tak jest wściekle atakowana. A gdyby zaczęła coś robić, to dopiero byłby Armagedon.

Albo minister Jacek. Nic nie robi i proszę, dostaje nagrody i zbiera honory. Albo minister Aleksander. Ledwie zaczął coś robić w sprawie tych głupich stoczni, i już napytał sobie biedy. Teraz się uspokoił i jest dobrze. Podobnie ministrowie Radek, Bogdan, Cezary czy Waldemar. Ja sam bardzo się staram, bo przecież nikt nie będzie pamiętał, jak sprawowałem urząd, ale zapamiętają, że dobrze grałem w piłkę, ładnie jeździłem na nartach, biegałem dla figury czy chodziłem z wnukiem na spacery.

Nie dajcie się podpuścić, że minister powinien się czymś konkretnym zajmować. To pułapka, bo dopiero wtedy będzie można nas rozliczać.

Dlaczego niemowlaki są niewinne ? Bo nic nie robią".

Toż to są "nasze niemowlaki"! Przytulić ich do serca, ucałować prosto w buzie... Współcześni rycerze - wymiatacze naszych pieniędzy z ogólnego budżetu. - Kto będzie się przejmował nad inwalidką Polską. Że jest okropnie zadłużona (ponad 600 miliardów złotych), to niech oddają przyszłe za 100 lat "niemowlaki", ba i te które dopiero będą planowane w rodzinach.

RŻNIĘCIE GŁUPA JEST W MODZIE

Wejdź do Kurnika Sejmowego -
oglądaj posągi rzeźbione.
Każdy do siebie podobny,
nawet mają te same usta...
Zapytaj się w kącie pająków,
kto tak naprawdę pracuje ?
Zaśnięty powstań ludu z ziemi,
przyszedł czas na miecz i tarczę.

Zygmunt Jan Prusiński
6.01.2010 - Ustka

Polska wciąż okupowana. Państwo które zawsze miało problemy i było zawsze ubogie. Tylko II Rzeczpospolita Polska potrafiła doprowadzić do tego, że 1 złoty równał się 1 dolara. Ale nigdy już takiego "dorównania" nie będzie, bo II RP to jeszcze miała otwartą dumę a przy tym honor.

Wtenczas byli prawdziwi mężczyźni, można dopisać, że ci mężczyźni w większości byli polskimi dżentelmenami. A dziś, niby na niby ten "polski" sejm ?
- Przypatrzmy się takiemu tow. Komorowskiemu Bronisławowi, marszałkowi. Przecież on mówi wciąż językiem potocznym.

Dialektyka u niego jest wyśrubowana. To mistrz monologu. A co o nim pisze portal Polonica.net ?

"Bronisław Komorowski - polonofob, dywersant, komuch, poseł PO, głosował za przekazaniem żydom w USA $65 miliardów bezpodstawnych "odszkodowań".

Drodzy Czytelnicy, jeśli ktoś się mnie pyta, kto rządzi w Polsce, to odpowiadam: żydokomuna i folsdusche ! Gdzieś czytałem to:

"Dużo nas zginęło, to prawda, ale tych co zostali wystarczy, aby wami (Polakami) rządzić." I ci, którzy spodziewali się zupełnie innej odpowiedzi, odchodzą cisi ze spuszczoną głową...

Faktycznie Polska jest Rajem dla Masochistów. Drażni mnie ta nieporadność, zagubienie, brak spójności i solidarności narodowej.

Jesteśmy Narodem bez Wodza. Brak autorytetów - prędzej polityczna Prostytucja ! Zmarnowane Pokolenia. Ich zapał, energia, ekspresja, plany, miłość, rodzina zostały w zalążku zniszczone.

BO POLSKA TO NIE TYLKO MOWA

Puste orzechy. Wyschnięte.
Ptaki bez głosu. Skrzydła orła podcięte.
Symbole upadły. Ale jest Naród i Norwid.
Jeszcze żyje by wziąć w obronę Ojczyznę.
To wy macie władzę i ręce,
by bronić nie tylko drzewa ale i dzieci,
którym uczuć patriotycznych wkrzesać.
Nie wolno uciekać od odpowiedzialności,
nigdy nie wolno zasypiać bez wolności !

Zygmunt Jan Prusiński
6.01.2010 - Ustka
8 styczeń 2010

Zygmunt Jan Prusiński 

  

Komentarze

 

Panie Arturze, witam !
Proszę tę wersję zostawić a tę pod spodem zlikwidować.
Był byk, miast naciągany napisałem nadciągany.

Pozdrawiam -
Zygmunt z Ustki
8 Stycznia 2010 r.
Ps. Udanego Roku !

2010-01-08
Zygmunt Jan Prusiński

  

Archiwum

Papież nie jest mile widziany w Jerozolimie
marzec 16, 2009
Izrael Szamir
16 grudnia 1981 - 16 grudnia 2002
grudzień 16, 2002
Andrzej Trzaska
Kto tu kłamie?
Kto za Unią, kto przeciw

marzec 25, 2003
zaprasza.net
Gwałt dopustem bożym
marzec 6, 2009
BBC/PAP
Truman
lipiec 31, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Tolerancja z pejczem w dłoni
czerwiec 24, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
Prezydent Kwasniewski na cmentarzu w Langannerie-Urville
czerwiec 6, 2004
Gdzie są anterroryści
sierpień 10, 2007
Bogusław
Skutecznie przeciwstawić się Lepperowi
czerwiec 22, 2002
PAP
Czy Putin Przegrał w Bukareszcie?
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
„Bez Udziału Hamas’u Nie Będzie Pokoju w Palestynie”
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Przedsiebiorstwo "Holocaust"
kwiecień 2, 2006
przysłał anonim
niestrudzeni - z kart historii
marzec 4, 2003
Miroslaw M. Krupinski (maj 1998)
List do zdrajcow Polski
czerwiec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
LIBERAL = PHILOCRIMINAL, Part II
grudzień 8, 2008
Marek Głogoczowski
Pax Americana
maj 25, 2003
Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa
Wizy do Kanady
styczeń 6, 2006
Wojciech Gryc
Walka o hegemonię Izraela na Bliskim Wschodzie
marzec 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Australijski Wielgus...i jego druzyna
czerwiec 23, 2007
Elzbieta Szczepanska
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media