ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kto wierzy w "elektryki"? 
13 styczeń 2025      Artur Łoboda
Skąd taki smog w Warszawie 
17 styczeń 2017      wybierzPolskę
"Golgota piknik"- kolejny temat zastępczy Rządu Donalda Tuska 
28 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Sople przy oknie 
16 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Bill Gates potwierdza, że identyfikatory cyfrowe będą OBOWIĄZKOWE, aby móc uczestniczyć w życiu społecznym 
21 marzec 2024     
Czy Ona była szczepiona? 
6 listopad 2021     
Zwolnieni pracownicy pozywają Nowy Jork, domagają się 250 milionów dolarów i zakończą mandat dotyczący szczepionki na COVID 
29 styczeń 2023     
Czy Rezerwa Federalna rozbije światowe rynki finansowe, aby wprowadzić swój „wielki reset”? 
19 grudzień 2021      F. William Engdahl
Podżeganie do ZBRODNI przez Szumowskiego! 
3 sierpień 2020      Artur Łoboda
Development in Poland of Democracy and International Law in Late Medieval and Early Modern Europe  
12 lipiec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Określenie "żołnierze wyklęci" to oksymoron 
9 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Przed weekendem 
30 kwiecień 2010      Goska
Rodzinny bohater 
13 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
Grzegorz Braun vs FAŁSZYWA pandemia * AWANTURA z Witek i Terleckim * Podwyżki dla Posłów 
5 wrzesień 2020     
Jak w Polsce "biją" kobiety?  
27 lipiec 2020     
Eksplozja w Bejrucie była w innym miejscu niż pożar i silosy! 
11 sierpień 2020      Artur Łoboda
Dokąd sięgają macki NWO? 
27 październik 2016     
Chazaria 
5 marzec 2011      Lech Keller
Gra pozorowana PiS w sprawie Sądów 
20 grudzień 2019     
Piękne słowa i obrazy 
25 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Pomylone wizje Buchanana i jego „Niepotrzebna Wojna.”

Czołowy opinio-twórca konserwatystów amerykańskich, były kandydat na prezydenta USA, Patrick Buchanan, zawsze był krytyczny wobec tak zwanego „Amen Corner.” Chodzi mu o „potakiwaczy” amerykańskich na usługach radykalnych syjonistów w wielkiej grze o dominacje świata przez Zachód,

Niestety jednocześnie, być może z powodu jego niemieckiego pochodzenia po kądzieli, Buchanan jest pro-niemiecki i antypolski jak również anty-ukraiński, ponieważ wyraźnie uważa, że zwycięstwo Hitlera nad Sowietami i przyłączenie Ukrainy do Niemiec jakoby wzmacniałoby Zachód, do którego naturalnie zalicza on Niemców, ale nie Polaków, mimo tego, że Polska jest krajem katolickim i sam Buchanan jest katolikiem.

Niestety Buchanan twierdzi, że Polska powinna była podpisać pakt Anty-Kominternowski z Hitlerem, czyli dać Hitlerowi trzy i pół miliona wojska, żeby mógł siłami Niemców, Polaków i Japończyków pokonać Rosję bez udziału w wojnie Francji, Anglii i USA. Celem Hitlera był podbój zasobów paliwa w Rosji i na Bliskim Wschodzie.
Buchanan, w swojej książce, „Churchill, Hitler, and the Unnecessary War” („Hitler, Churchill i Niepotrzebna Wojna.” (Crown Publishers, 2008, ISBN 978-0-307-40515-9), twierdzi, że Polska wywołała Drugą Wojnę Światową nadużywając gwarancji brytyjskich i francuskich w 1939 roku i w ten sposób jakoby spowodowała osłabienie znaczenia Zachodu na świecie, po wcześniejszym, bardzo szkodliwym dla Zachodu wydaniu wojny Niemcom w 1914 roku przez Rosję, Anglię i Francję. Obydwa te twierdzenia Buchanan’a są błędne.

Historia Pierwszej Wojny Światowej jest inna, niż to przedstawia Buchanan. W dniu 1go sierpnia, 1914 roku Niemcy wypowiedziały Rosji wojnę za pomocą 12sto-godzinnego ultimatum, żądającego natychmiastowej demobilizacji pod groźbą natychmiastowych działań wojennych. Tak, więc wbrew książce Buchanan’a Niemcy pierwsze rozpoczęły działania wojenne w czasie Pierwszej Wielkiej Wojny.

Wcześniej, w 1903 roku Anglicy, zaniepokojeni tempem rozbudowy floty niemieckiej i znaczną przewagą Niemiec nad Anglią w eksporcie światowym, planowali dokonanie nagłego napadu na Niemcy i zniszczenie floty niemieckiej. Niemcy były trzecim, co do wielkości imperium kolonialnym po Francji, którą Prusacy, posługując się głównie polskim rekrutem z zaboru pruskiego zwyciężyli w 1871 roku.

Niemcy chcieli to zwycięstwo powtórzyć w 1914 roku, oraz skolonizować Rosję tak, jak Anglicy skolonizowali Indie. Minister obrony w rządzie Kierensky’ego, Aleksander Guczkow pisał, że Niemcy chcą traktować Rosję, tak jak Brytyjczycy traktowali Indie i stworzyć imperium kolonialne „od Renu do Władywostoku.”

Pamiętam, jak w obozie koncentracyjnym pod Berlinem słyszałem z końcem 1942 roku rozmowę dwu oficerów Waffen SS, którzy mówili, że po zwycięstwie w bieżącej wojnie, Niemcy będą musiały pobić Japonię, by dominować świat i mieć wielką bazę morską dominującą Pacyfik we Władywostoku. Widać jak skuteczne było „pranie mózgów” w wojsku niemieckim.

Jako były więzień polityczny przez pięć lat w obozie Sachsenhausen pod Berlinem, pamiętam jak Niemcy przywieźli tam do tak zwanego „bunkra” („Zellenbau Bunker”), generała Stefana Grota Roweckiego, dowódcę Armii Krajowej, aresztowanego 30 czerwca 1943 i straconego w sierpniu 1944, kiedy odmówił wydania rozkazu wstrzymania Powstania Warszawskiego.

Wcześniej w „bunkrze” w Sachsenhausen byli też przywódcy ukraińscy, tacy jak Stefan Bandera i Jarosław Steczko, którzy wkrótce po ogłoszeniu przez nich niepodległości Ukrainy, 30go sierpnia 1941 roku, we Lwowie, zostali zaaresztowani przez Niemców i byli zwolnieni październiku 1944. Bandera (1909-1959) syn księdza greko-katolickiego, został śmiertelnie zatruty gazem 15go października, 1959 w Monachium, przez agenta KGB, Bohdana Staszyńskiego.

W 1931 Bandera został skazany za organizowanie zabójstwa polskiego ministra spraw wewnętrznych, Bronisława Pirackiego i został przez pomyłkę wypuszczony z więzienia we Lwowie przez Sowietów w 1939 roku, według pamiętników Nikity Chruszczowa.

Banderowcy z UPA (Ukraińskiej Partyzanckiej Armii) dokonali masowego ludobójstwa Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej z końcem 1942 do początku 1945 roku. Działali oni według wskazówek książki wydanej we Lwowie w latach dwudziestych przez Doncewa, „darwinistę ukraińskiego.” Był to regulamin UPA od 1929 r.

Według planów Hitler ludność Polski i Ukrainy miała być zlikwidowana i tereny przez nią zamieszkałe miały być zasiedlone przez rasowych Niemców, na co po pokonaniu Sowietów i przed konfrontacją z USA, Hitler miałby czas. Byłoby to wprowadzaniem w życie planów wielkich Niemiec, w których czarnoziem Ukrainy miał być gwarancją stałego zaopatrzenia w żywność przez wielkie i zmechanizowane gospodarstwa niemieckie.

Taka perspektywa Buchanan’owi nie przeszkadza, jak też ludobójstwo Polaków i Ukraińców. Pamiętamy jak pod koniec wojny Hitler rozprawiał się ze swoimi byłymi sprzymierzeńcami włoskimi. Buchanan wierzy w takie nonsensy, że jakoby geopolityczne położenie Polski było porównywalne do położenia Włoch i Hiszpanii w stosunku do Niemiec. Z takich pomylonych wizji Buchanana składa się treść jego książki o „Niepotrzebnej Wojnie.”

WWW.pogonowski.com
20 kwiecień 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Bój o PKO (jeszcze) BP
wrzesień 14, 2004
PAP
Czy Traktat UE jest zdradą Polski?
kwiecień 23, 2003
Sharim
Happy Easter! Christ is Risen!
marzec 23, 2008
Do Polskich Partii, organizacji i środowisk patriotycznych
czerwiec 19, 2004
POLSKA - UNIA 15
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Ponad 600 Irakijczyków zginęło w walkach w Faludży
kwiecień 12, 2004
PAP
"Zachód przestał istnieć"
sierpień 7, 2006
Gennaro Carotenuto
Widmo Islamizacji Rosji i destabilizacja Bliskiego Wschodu
marzec 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Bezrobocie obce urzędnikom
sierpień 16, 2004
www.dziennik.krakow.pl
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Pakistan traktowany jak republika bananowa w celu pacyfikacji Afganistanu
wrzesień 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przestrzegamy Amerykanów
luty 11, 2003
zaprasza.net
Czy nad USA unosi się widmo zbankrutowanej demokracji?
styczeń 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Cenzorzy z Mysiej
sierpień 28, 2007
Marek Olżyński
Restauracja "U Kononowicza"
listopad 27, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Potakiwacze Izraela w USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Głupcy, kiedy ich bieda dosięgnie, w przeciwieństwa uciekają
czerwiec 16, 2003
Artur Łoboda
"Że im gdzieś w polu nafta sikła i obrodziła dolarami"
grudzień 29, 2002
IAR
Szymon Gramocząsteczka
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media