ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wiesław Sokołowski – poeta niezależny i suwerenny autor: Edward Rydygier 
3 listopad 2015      www.trwanie.com
Ściana hańby Izraela 
22 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Oni robią maszyny do zabijania - Polska je kupuje 
15 luty 2010      Ewa Jasiewicz
Konfrontacja „kapitalizmu lichwiarskiego” USA i „państwowego” Chin  
18 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Aksjomaty polityki Komorowskiego 
18 maj 2015      Artur Łoboda
Utrwalacze 
23 kwiecień 2016      Izabela Brodacka
Globalizm totalitarny 1/2 
22 styczeń 2021     
Konflikt interesów Jak Horban i większość rady bierze pieniądze od koncernów szczepionkowych i zmusza terrorem psychicznym ludzi do szczepień 
17 luty 2021      Obserwator
Nur für geimpft  
25 sierpień 2020     
Angela Merkel się trzęsie. Czy całe Niemcy też? 
18 czerwiec 2019      Alina
Wskaźnik pozytywności COVID w Teksasie spada do rekordowo niskiego poziomu po zniesieniu mandatu maski, restauracje wracają do poziomu sprzed kryzysu 
2 kwiecień 2021      Obserwator
Kobieta księżyca 
31 lipiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Bóg i Szatan 
25 lipiec 2010      Goska
Prokurator MTK grozi Izraelowi dalszym DZIAŁANIEM PRAWNYM, jeśli nie przestanie zabijać Palestyńczyków w Rafah 
18 luty 2024     
I ja mam w to uwierzyć? 
14 maj 2017     
Zdrowy rozsądek stał się spiskiem 
12 czerwiec 2025      Jenna McCarthy
Łysenkizm w polskiej nauce  
18 sierpień 2020     
Światem rządzą potwory, alfonsi i prostytutki 
5 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Afryka w trzystronnej walce o jej duszę 
23 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Podsumowanie bez znieczulenia całego medialnego cyrku wokół tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. KOD-omici codziennie w TVP. 
21 styczeń 2019      Alina

 
 

Poznajcie Baraka Ravida, izraelskiego szpiega, który pisze amerykańskie „wiadomości” chwalące Netanjahu


 
 
Jednym z najgłośniejszych głosów mówiących Amerykanom, że działania Benjamina Netanjahu na Bliskim Wschodzie są dobre, okazał  się głos izraelskiego szpiega pracującego w mediach.
 
Do niedawna Barak Ravid był analitykiem w Unit 8200, prominentnej izraelskiej agencji szpiegowskiej.
Jeszcze w zeszłym roku Ravid był rezerwistą w grupie wojskowej Sił Obronnych Izraela (IDF).
 
Ravid zyskuje sobie sławę, choć niekoniecznie w sposób, w jaki prawdopodobnie zamierzał, szerząc propagandę o tym, że „Netanjahu jest na zwycięskiej passie”, jak głosi jeden z jego ostatnich nagłówków dla Axios .
Ravid stał się ostatnio popularny w mediach społecznościowych dzięki orwellowskiemu wpisowi, którym się podzielił, twierdząc, że ataki Izraela na Hezbollah „nie mają na celu doprowadzenia do wojny, ale są próbą osiągnięcia deeskalacji poprzez eskalację”.
 
Użytkownicy mediów społecznościowych bezlitośnie wyśmiewali Ravida za to dziwaczne rozumowanie, nie wspominając już o jego krytyce za twierdzenie, że bombardowanie Jemenu, zabójstwa licznych przywódców Hamasu i Hezbollahu oraz niesławny incydent z wybuchającymi pagerami wskazują na wiele zdumiewających „sukcesów” izraelskiej armii na polu bitwy.
 
Ravid ma również niewiarygodną władzę i wpływ na korpus prasowy Kapitolu.
W kwietniu został uhonorowany prestiżową nagrodą White House Press Correspondents' Award „za ogólną doskonałość w relacjonowaniu wydarzeń w Białym Domu”, co jest jedną z najwyższych nagród w amerykańskim dziennikarstwie.
 
„Sędziowie byli pod wrażeniem tego, co opisali jako »głębokie, niemal intymne poziomy pozyskiwania informacji w USA i za granicą« i wybrali sześć artykułów jako wzorowe przykłady dziennikarstwa” – wyjaśnia starszy pracownik Mint Press News Alan MacLeod w artykule opisującym ogromny wpływ Ravida na treści publikowane i transmitowane w amerykańskich mediach.
 
„Większość tych historii polegała po prostu na drukowaniu anonimowych źródeł Białego Domu lub rządu Izraela, co sprawiało, że wyglądały dobrze i dystansowało prezydenta Bidena od horroru izraelskiego ataku na Palestynę.
W związku z tym nie było żadnej funkcjonalnej różnicy między nimi a komunikatami prasowymi Białego Domu.
Na przykład jedna z historii wybranych przez sędziów nosiła tytuł „Scoop: Biden mówi Bibiemu, że 3-dniowa przerwa w walce może pomóc w uwolnieniu niektórych zakładników” i przedstawiała 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych jako oddanego humanitarystę zdeterminowanego w celu zmniejszenia cierpienia.
Inna opisywała, jak „frustrowany” stawał się Biden Netanjahu i rządem Izraela”.
 


Amerykańskie media zarażone izraelskimi szpiegami


 
W czasie, gdy to wszystko się działo, protestujący przeciwko wojnie Izraela w Gazie namawiali reporterów, aby nie uczestniczyli w wydarzeniu, uznając, że było to nic innego, jak wydarzenie propagandowe na rzecz Izraela i jego krucjaty wojennej na Bliskim Wschodzie.
Nie tylko nie doszło do bojkotu, ale organizatorzy wydarzenia naprawdę wcisnęli wszystkim w twarz, że są kupieni i opłacani przez Izrael, gdy przyznali Ravidowi jedno z najwyższych dziennikarskich wyróżnień, na co Ravid wygłosił następujące przemówienie:
 
Biden osobiście wręczył Ravidowi nagrodę, obejmując go jak brata.
Należy pamiętać, że Jednostka 8200 jest największą i prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną organizacją szpiegowską Izraela, ponoszącą odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju operacje szpiegowskie i terrorystyczne na całym Zachodzie, w tym niedawny atak na pager w Libanie.
 
Jednostka 820 opracowała także opartą na sztucznej inteligencji (AI) listę osób do zabicia, z której Siły Obronne Izraela korzystają, by zabijać tysiące mieszkańców Gazy, w tym wiele kobiet i dzieci.

„To, że znany (były) izraelski szpieg mógł w taki sposób przytulić Bidena, mówi wiele nie tylko o bliskich relacjach między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem, ale także o tym, w jakim stopniu media głównego nurtu ponoszą odpowiedzialność za swoją władzę” – pisze dalej MacLeod.
 
to jest niesamowite. Barak Ravid, który jest uważany przez zachodnią klasę medialną za najbardziej obiektywnego neutralnego "dziennikarza" na temat trwającego ludobójstwa w Gazie, mimo że służył w izraelskim wywiadzie wojskowym i nieustannie pierze izraelską propagandę, teraz otwarcie promuje ludobójczych syjonistów nazywających wszystkich Palestyńczyków "PaliNazistami", którzy "nie wiedzą jak mówić prawdę".


To samo ludobójcze syjonistyczne konto promowane przez Baraka Ravida nieustannie wypuszcza najbardziej zdeprawowane i obłąkane rasistowskie bzdury na temat Palestyńczyków, Arabów i ogólnie muzułmanów.
Jest to odpowiednik promowania postu białego supremacjonistycznego nazisty, z wyjątkiem tego, że Barak Ravid zrobił to dla konta, które jest wymierzone w Palestyńczyków i muzułmanów.


Zamiast więc natychmiast zakończyć karierę, pozostanie ulubieńcem prestiżowych zachodnich mediów, których propaganda jest publikowana w NYT, BBC, CNN i Guardianie.



 
Ravid nie jest jedynym izraelskim szpiegiem, który włączył się do amerykańskiej machiny medialnej w celach propagandy pro-izraelskiej.
Inny szpieg Unit 8200, Shachar Peled, została zatrudniona w 2017 r. przez CNN  jako scenarzystka i producent.
Przez trzy lata składała segmenty dla Fareeda Zakarii i Christiane Amanpour, zanim ostatecznie została zatrudniona przez Google na stanowisko starszego specjalisty ds. mediów.
 
Jest też Tal Heinrich, inna pracownica CNN , która spędziła trzy lata jako agentka Unit 8200.
W latach 2014-2017 Heinrich pracowała jako producentka terenowa i informacyjna w agresywnie pro-izraelskim biurze CNN w Jerozolimie, gdzie rozwijała propagandę, którą wiele mediów promowało, aby spróbować usprawiedliwić bombardowanie Gazy przez Izrael, w wyniku którego zginęło ponad 2000 osób, a setki tysięcy zostało przesiedlonych.
 
„Ponieważ Izrael nie mógł kontynuować tej wojny bez amerykańskiej pomocy, walka o amerykański umysł jest równie ważna, jak działania na ziemi” – mówi MacLeod.
„A gdy trwa wojna propagandowa, granice między dziennikarzem a bojownikiem zacierają się.
Fakt, że wielu czołowych dziennikarzy dostarczających nam wiadomości o Izraelu/Palestynie to dosłownie byli izraelscy agenci wywiadu, tylko to podkreśla”.
 
Źródła wykorzystane w tym artykule obejmują:
MintPressNews.com
NaturalNews.com
 
 
Źródło:
https://faked.news/2024-10-20-meet-barak-ravid-israeli-spy-american-news.html

21 grudzień 2024

Ethan Huff 

  

Komentarze

  

Archiwum

Światowy Dzień Chorego - uchwały Primum Non Nocere
luty 11, 2006
Adam Sandauer
Własność rzecz święta
październik 4, 2006
Dariusz Kosiur 04.10.2006
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
Kwaśniewski: wam młodym dedykujemy naszą pracę
maj 16, 2005
PAP
Prom Columbia spadł na Palestine
luty 2, 2003
zaprasza.net
Prawda czy fałsz? fakty sprawdzić każdy może..
wrzesień 20, 2005
Zefir
Miller: 1 stycznia 2004 datą najwłaściwszą
lipiec 29, 2002
IAR
Czy Polska potrzebuje wielkiej armii?
kwiecień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Belarus today: is "ORANUSIAN" (zhopoglav) revolution pending?
lipiec 15, 2005
Marek Głogoczowski
Czwartej władzy potrzebna piąta
marzec 10, 2003
TERESA KUCZYŃSKA
"Karawana idzie dalej..."
luty 13, 2005
zapodał jasiek z toronto
Manipulacje, klamstwa, korupcja - dr Piotr Bein
marzec 15, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Roman Dmowski
styczeń 3, 2008
śr.
FBI: nielegalnie szpiegowaliśmy sieć
marzec 11, 2008
Mariusz Błoński
Za niedopełnienie obowiązków służbowych powinni odpowiadać urzędnicy a nie "państwo" bo to my finansujemy Skarb Państwa
listopad 10, 2005
PAP
Przedrefendalna kampania informacyjna
maj 24, 2003
"Milczenie owiec"
wrzesień 5, 2004
Artur Łoboda
Nalezy sie bac
lipiec 31, 2008
...
Kwasniewski przed komisję
listopad 7, 2003
IAR
Lepiej zlikwidować
grudzień 6, 2003
Dziennik Polski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media