ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Buta Pruska Od Renu Do Władywostoku 
30 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Rozważania filozoficzne i metafizyczne o książce pt. „Kobieta białych luster” 
22 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Cena płynu do dezynfekcji 
17 marzec 2020      Artur Łoboda
Rozwój ujemny 
21 wrzesień 2012      Artur Łoboda
"Szczyt epidemii w lipcu" 
24 kwiecień 2020      Artur Łoboda
To musicie zobaczyć 
18 grudzień 2025     
Chamy udają inteligentów  
28 czerwiec 2026     
Do końca PO oszukiwało 
12 maj 2015      Artur Łoboda
Baza danych CDC V-safe nie przyjmuje już nowych raportów o urazach spowodowanych szczepionką przeciwko Covid-19… dogodny moment w miarę pojawiania się nowych szczepionek 
9 wrzesień 2023     
Neostalinowski Prezydent - pospolitych bandytów 
24 maj 2015      Artur Łoboda
Pederasta decyduje o polskiej kulturze? 
27 listopad 2013      Artur Łoboda
Tusk jest pewien dyspozycyjnej Prokuratury 
17 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Greenpeace nieodwracalne uszkodziło geoglify z Nazca  
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Dziesięć stanów składa pozew przeciwko „niekonstytucyjnemu i niezgodnemu z prawem” nakazowi Joe Bidena do szczepienia przeciwko COVID-19 dla pracowników służby zdrowia 
16 listopad 2021      Cassie B.
Banderowcy w nowym rządzie 
6 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Aforyzmy 2 - autor Zygmunt Jan Prusiński 
19 czerwiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Grunwald/Tannenberg 1410 – co nam pozostało z tego zwycięstwa? 
3 lipiec 2010      dr Marek Głogoczowski
Nauki płynące z Ukrainy (3) 
2 marzec 2014      Artur Łoboda
Czy Miszalski zatopi Tuska? 
1 marzec 2026      Artur Łoboda
Sejm 16. 12. 2016 
18 grudzień 2016     

 
 

Upadek rządów prawa

W rozmowie na wyłączność dla Rubicon, Walter van Rossum omawia upadek systemu sądownictwa z Aleksandrem  Christem, prawnikiem i autorem bestsellera Spiegla „Państwo Korona” oraz politolog Ulrike Guérot.

 
Fajnie, że większość z nich całkiem dobrze przetrwała pandemię, przynajmniej wirusowo.
Nie można powiedzieć tego samego o naszym dobrym, starym państwie konstytucyjnym.
Po kilku zmianach w ustawie o ochronie przed infekcjami niektórym ministrom, ale także starostom powiatowym, udało się na krótko zawiesić prawa podstawowe, w zależności od tego, jaki scenariusz zagrożenia Instytut Roberta Kocha mógłby i powinien wówczas zrealizować.
Osoby, które nie chciały się na to zgodzić bez komentarza, nie były odwiedzane przez policję, ale przez silnie uzbrojone oddziały specjalne, które przeszukiwały mieszkania i lokale użytkowe.
Komputery zostały skonfiskowane, a życie zawodowe zrujnowane — dość często z powodu prostych wykroczeń administracyjnych.
 
Być może wszyscy byliśmy naiwni, ale myśleliśmy, że ta zasada prawa nas odpowiednio chroni.
Nie możesz już tego dzisiaj powiedzieć.
Nie chodzi tylko o pokazanie porażki rządów prawa, ale o to, - jak to możliwe, że funkcjonujący od jakiegoś czasu system prawny dał się nagiąć władzy, przed którą powinien był nas chronić.
 
Cytaty z książki

„Tak zwany kryzys koronowy, przez który wciąż przechodzimy i który będzie z nami przez bardzo, bardzo długi czas, wyszedł na jaw zupełnie jasno, że w populacji takiej jak Niemcy najwyraźniej nie ma już żadnej zgody co do tego - co jest dobre, a co złe. To kompletna katastrofa”.

 
„Sądownictwo pełniło funkcję w narzuconej mu grze politycznej, a więc samo przyczyniło się do tego, że prawo może być dalej upolitycznione, - w tym sensie, że dobre prawo to tylko takie, które wspiera rację stanu.
Jednak w obecnej sytuacji wolność prawie, że została utracona, a my, obywatele, - ludzie w tym systemie prawnym, znajdujemy się niemal w usprawiedliwionym stanie wyjątkowym, kiedy nie chcemy już dłużej akceptować niesprawiedliwości”.
 
 
„Wszystko wydaje mi się zbyt małe, zbyt mało dramatyczne, aby nawet zacząć wyrażać obecny stan naszej społeczności, naszej polityki, naszej populacji, naszego systemu prawnego, naszego systemu edukacji, poczucia obywatelstwa i poczucia sprawiedliwości.
Mówiąc wprost, ten kraj, jego kultura i cywilizacja są prawdopodobnie na drodze do całkowitego zniszczenia”.
 
 
„Nie ma osobistego poczucia proporcji, żadnego sumienia, żadnego indywidualnego poczucia sprawiedliwości wydaje się być obecne wśród większości Niemców w tej chwili, aby zaprotestować przeciwko temu, - co pozbawiona skrupułów kasta polityków - popełniła w sposób przypominający pucz w imię ' higieny” pod względem łamania praw człowieka od początku 2020 r.”
 
 
„Prawa podstawowe są zawieszone na czas nieokreślony bez uzasadnienia.
Prawa i wolności są ograniczane każdego dnia.
Prawa człowieka są deptane.
W Niemczech.
W Europie.
Na całym świecie.
Szczególnie w tym kraju, w Niemczech.
W kraju, który powinien najwięcej nauczyć się z historii”.
 
 
„Kryzys Corona dał nam jasny obraz stanu naszej obecnej społeczności prawniczej.
Rozpływamy się jako wspólnota wartości i w agonii jako wspólnota prawna, ponieważ władze i zabytki kultury zostały ograbione z ich orientacji, lub skorumpowane przez ideologie.
Pod względem cywilizacyjnym radzenie sobie z Coroną to katastrofa”.
 
„Dzięki przepisom dotyczącym stanu zagrożenia epidemicznego o zasięgu krajowym Bundestag wraz z Bundesratem stworzył kompleksowe prawo do wydania dekretu nadzwyczajnego, które jest niezgodne z Ustawą Zasadniczą.
Upoważnienie do wydawania rozporządzeń nie wyklucza poważnych ingerencji w prawa podstawowe — z czasem okazało się, że ustawodawca był skłonny pójść jeszcze dalej”.
 
 
„Wraz z całkowicie nieudanym początkiem pierwszego roku pandemii ustawodawca federalny obrał kierunek, który został następnie przyjęty przez legislatury stanowe i podległe władze.
Na poziomie krajów związkowych wydano przepisy, w których od tej pory przestrzeganie konstytucyjnych ograniczeń było przestrzegane bardzo przypadkowo — po prostu dlatego, że rząd federalny wskazał drogę.
Dlaczego należy skrupulatnie przestrzegać konstytucji, skoro rząd federalny pokazał, że jest to również możliwe bez ścisłego przestrzegania Ustawy Zasadniczej?”
 
 
„Obawiam się, że niepowodzenie legislacyjne było tak naprawdę testem tego,jak daleko można się posunąć bez konsekwencji i jak daleko opinia publiczna jest gotowa posunąć się w imię obaw przed pandemią i zarażeniem.
Jak się okazało, zaskakująco daleko.
Nigdy bym nie pomyślał, że ​​ludzie tak szybko poddadzą się nonsensom, a w wielu przypadkach bez narzekania.
Strach był oczywiście wielki, a nawet nadmierny i pogrążył ludzi w masowej histerii, której, jak się wydawało, trudno było przeciwstawić argumentami”.
 
„Nawet jeśli sądownictwo zrezygnuje z roli organu kontrolnego na rzecz racji stanu, w końcu nie będzie nic poza totalitarnym, niesprawiedliwym państwem”.
 
 
„Jak opiszemy kiedyś, co w tym czasie zrobili dzieciom w szkołach nauczyciele, dyrektorzy, a nawet rodzice?
Czy użyjemy do tego określenia agonia, czy nazwiemy to torturą?”

 
 
Źródło:
www.rubikon.news/artikel/der-untergang-des-rechtsstaates
31 lipiec 2022

Walter van Rossum 

  

Komentarze

  

Archiwum

Być Ślązakiem
wrzesień 30, 2004
Bolesław Grabowski
O. Rydzyk: Smutna rzecz się stała
kwiecień 14, 2007
Kilka prawd o amerykańskich filmach
listopad 7, 2006
Dorota
Zagrożenie Ludzkości w Epoce Nuklearnej
marzec 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Inz. Weronika Falikowska - Wroclaw - Solidarnosc
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Sumy Babilońskie
kwiecień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Negocjacje koalicyjne- powtórka z rozrywki
styczeń 13, 2006
Adam Sandauer
Dlaczego bez rozumu - nie ruszysz?
lipiec 8, 2008
Artur Łoboda
Jaruzelski: papież najwybitniejszym Polakiem XX wieku
sierpień 14, 2002
PAP
Pewna Polonijna Inicjatywa
listopad 27, 2003
patriota.pl Forum
Los Europy
sierpień 25, 2003
ABCnet
POLSKA - UNIA 19
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
Generałowie bezkarni w aferze "bakszyszowej"
lipiec 8, 2007
Newsweek
Irańscy Żydzi nie chcą emigrować
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
SIERPNIOWE WSPOMNIENIA
kwiecień 30, 2008
Marek Jastrząb
Wiersze. które chcę zabrać ze sobą
czerwiec 3, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego &
Eskalacja na Bliskim Wschodzie i destabilizowanie świata?
styczeń 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Tempora, leges i mores
grudzień 4, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Niezależne Obchody 25 -tej Rocznicy Strajków na Dolnym Śląsku
sierpień 8, 2005
Dr Leszek Skonka
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media