ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W 35. rocznicę Stanu Wojennego oskarżam PiS! 
13 grudzień 2016     
Polską zawsze rządzili idioci 
21 marzec 2020      Artur Łoboda
Zanim rozprzestrzeni się ziobrowirus 
18 luty 2020     
Kłamstwo sisiowskich "ekspertów"  
22 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Her Tusk i Kwiatkowski  
27 styczeń 2011      Bogusław
Covid hucpah 
27 marzec 2020     
Prawdziwi wrogowie rozumu 
3 styczeń 2013      Artur Łoboda
Znowu wybór mniejszego zła - pierwsze pytanie 
21 październik 2015      Artur Łoboda
Zmiana dekoracji i symboli - rozpoczęta 
25 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Kiedyś stalinowcy. Dziś ich dzieci i wnuki.  
5 lipiec 2015      Artur Łoboda
Pisowskie szczekaczki 
31 maj 2020     
Gdzie jest zabytkowy ołtarz z kościoła w Ustce ? Część V 
27 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Przygotowanie gruntu pod "reprywatyzację".  
31 sierpień 2017      Artur Łoboda
Państwo PiS nie zdało egzaminu. List do Beaty Szydło 
21 grudzień 2016     
Kocham Szopena ! 
15 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
„Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce” 
13 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Nowy Windows będzie szpiegował nas wszystkich 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Handmade by Zbigniew Ziobro 
14 październik 2016      Artur Łoboda
ZROZUMIEĆ WIELKI RE:SET - REZYLIENCJA I CYBERBEZPIECZEŃSTWO 
7 luty 2021      BaldTV
Polskie nieboszczyki w 3 dniowej kwarantannie! Pół-Hitlery, pół SS-mani i pół-Hitlerjugend z macicami - na ulicach Warszawy i innych większych miast. 
30 październik 2020      Alina

 
 

Lekarze włoscy: «Leczenie zignorowane i spóźnione: oto co spowodowało masakrę Covid w kraju»

Lekarze włoscy: «Leczenie zignorowane i spóźnione: oto co spowodowało masakrę Covid w kraju»
https://www.libreidee.org/2021/01/medici-cure-ignorate-e-tardive-ed-ecco-la-strage-covid/

27 styczeń 2021

"Podawanie Tachipiriny w domu, «zachowując czujność» (jedyne zalecenie lekarzy) , jest szaleństwem.
Moglibyśmy mieć puste szpitale i nie mielibyśmy biuletynu z tymi wszystkimi zgonami. A jest ich ponad 70 tysięcy.
Przyjmijmy, że na początku nie wiedzieliśmy, co robić.
Ale przynajmniej 50.000 z tych 70.000 zgonów mogliśmy uniknąć".
To jest opinia doktora Andrea Stramezzi, lekarza wolontariusza Covid z Mediolanu. Wywiad z nim przeprowadziła Angela Camuso, przygotowując reportaż do odcinka programu "Fuori dal coro", wyemitowanego 20 stycznia 2021, na kanale "Rete 4", prowadzonego przez Mario Giordano.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=6RpoiBXih4Y&feature=youtu.be

Oto wzorowa działalność dziennikarska w sprawie niepokojącej informacji: «Na Covid umiera się, jeśli jest się w podeszłym wieku i cierpi się na choroby współistniejące».

Jednakże ludzie umierają przede wszystkim dlatego, że (gdy zaczyna się ich leczyć) jest za późno, jako że nikt (żaden lekarz) nie zainterweniował w porę – lecząc chorego w domu – we wczesnych stadiach choroby.

Natomiast Covid leczony od ręki nie jest już tak straszny: praktycznie wszyscy, nawet ludzie bardzo zaawansowani wiekiem, wracają do zdrowia.

Wystarczy zastosować odpowiednie leki: które istnieją, ale są to "leki – widma". Rząd Giuseppe Conte'go nie pomyślał o włączeniu ich do protokołu, który mógł być stosowany w sposób metodyczny i systematyczny w całym kraju. Gdyby tak zrobił – mówią lekarze – we Włoszech nie doszłoby do katastrofy. Nie miałby miejsce żadna masakra, żaden alarm na skalę ogólnokrajową.

Włochy, jak przypomina dziennikarka Angela Camuso, mają najwyższy wskaźnik śmiertelności Covid w Europie: 3,5%. Należymy do najgorszych pod tym względem na świecie.

Sprawa jest żenująca: gorsze od nas są tylko Meksyk i Iran, a także Wielka Brytania. W Hiszpanii wskaźnik śmiertelności wynosi 2,7, podobnie jak w krajach o wiele mniej wyposażonych w infrastrukturę zdrowotną, takich jak Argentyna i Brazylia. Francja, Rumunia i Węgry są na poziomie 2,4%. W USA Trump był "krzyżowany" za swoje niezdecydowanie co do sposobu radzenia sobie z sytuacją kryzysową, ale wskaźnik śmiertelności w USA wynosi poniżej 2%. Rosja twierdzi, że stopa ta wynosi 1,7%, a Niemcy 1,6. Indie są jeszcze lepsze, z ich 1,5% - co stanowi jedną trzecią włoskiej katastrofy (oczywiście biorąc za pewnik oficjalne dane, które kwalifikują jako Covid bardzo dużą liczbę zgonów).

"Setki lekarzy" – mówi dziennikarka pracująca dla "Fuori dal coro" – "odkryło, że główną przyczyną owej masakry jest fakt, że chorzy pozostają w domu bez leczenia przez wiele dni, aż ich stan staje się na tyle poważny, że wymagają hospitalizacji: problem w tym, że często trafiają do szpitala, gdy jest już za późno".

Andrea Mangiagalli, lekarz pierwszego kontaktu z Mediolanu, wyjaśnia: "Ta grypa jest o wiele bardziej skomplikowana niż inne, ale nadal jest to grypa wirusowa, taka jak te, które leczę od trzydziestu lat. Moich pacjentów zacząłem leczyć już w pierwszej fazie choroby – nikt nie trafił do szpitala i wszyscy żyją".

Dr Umberto Rossi, pulmonolog z Livorno, potwierdza: "Jeśli interweniuje się w porę, podając odpowiednie leki we wczesnym stadium, wszyscy (lub prawie wszyscy) wracają do zdrowia".

Jego koleżanka Tiziana Felice, anestezjolog z Livorno, powtarza jego słowa: "To właśnie te banalne leki z przewodnika medycznego, które stosujemy od lat – ratują życie».

Są to leki, o których jednakże nikt nie mówi.

Dr Riccardo Szumski, lekarz ogólny w Treviso, stwierdza: "Tragedia polega na tym, że organa służby zdrowia zaprzeczają tej możliwości: nie rozpowszechniają jej".

Brakuje oficjalnego, instytucjonalnego tam-tamu dotyczącego leków ratujących życie w przypadku zachorowania na Covid.

"Krajowe zalecenie Aifa (Włoska Agencja ds. Leków) brzmiało: "Brać Tachipirynę i czekać. Ale czekanie kończy się bardzo źle» – podkreśla Szumski. To już ustalone: "W ciągu 10 dni ta choroba może spowodować katastrofę" – powtarza dr Mangiagalli. Konieczna jest natychmiastowa interwencja i zastosowanie odpowiednich protokołów leczenia, które w dalszym ciągu nie są rozpowszechniane wśród włoskich lekarzy.

"Pacjent chorujący na Covida ma prawo do tego by przyszedł do niego lekarz" – protestuje dr Tiziana Felice:"Chory powinien być leczony: nie wolno pozostawić go swojemu losowi". Na całym półwyspie, od północy po południe, potwierdza Angela Camuso, zauważalne jest ignorowanie pacjentów w pierwszej fazie choroby.

" Z wielkim żalem zauważam, że do szpitala przewożeni są wszyscy ci, którzy zostali w domu, bez odpowiedniej terapii ", donosi lekarz z 118 (pogotowie włoskie), który pracuje w prowincji Biella. «A między domem pacjenta a szpitalem», jak mówi dr Felice, «po roku trwania alarmu, nadal istnieje "strefa niczyja"», w której ludzie czekają bezskutecznie (bez leczenia), a następnie trafiają na oddział szpitalny, kiedy w wielu przypadkach jest już za późno. «Jeśli wszyscy nadal będą uważać, że chorobę można "wyleczyć" wyłącznie w szpitalu, to nigdy z tego nie wyjdziemy» - alarmuje dr Mangiagalli.

Leczyć Covid?
Można to zrobić, i to z doskonałym skutkiem: wystarczy działać w porę, i przy użyciu odpowiednich leków. W tej sytuacji często zdrowieją nawet ci, którzy z powodu zaawansowanego wieku i obecności innych chorób, nawet poważnych nie są w pełni zdrowia.

"Leczyłem prawie 200 pacjentów, w większości w podeszłym wieku: nawet powyżej 80, a nawet powyżej 90 lat", mówi dr Andrea Stramezzi z Mediolanu: "Wielu z nich cierpi na patologie współistniejące. Jednakże nie miałem ani jednego zgonu. Leczyłem nawet pacjentów z dwoma nowotworami, a nawet z przerzutami do płuc".

Jedynie podczas tak zwanej "drugiej fali", w Treviso, dr Riccardo Szumski zajmował się leczeniem 150 osób. Bilans: "Mam 5 hospitalizowanych i zero zgonów". Lekarz podkreśla: "To nie jest wyłącznie moje doświadczenie, ale doświadczenie także wielu innych kolegów. Połączyliśmy się w całych Włoszech i próbujemy interweniować".

Ponieważ państwo jest nieobecne – począwszy od Ministerstwa Zdrowia – lekarze na pierwszej linii frontu, zarówno szpitalni, jak i lokalni, zakasują rękawy. Zorganizowali się w stowarzyszenia medyczne, takie jak "Ippocrate", które oferuje bezpłatną opiekę domową pacjentom Covid. Lekarze ci stworzyli "protokół wczesnego leczenia choroby".

«Ippocrate»
https://ippocrateorg.org/

"A skoro wyniki naszych doświadczeń w tej dziedzinie są znakomite" - pyta dr Riccardo Szumski - "to dlaczego nie dać (innym lekarzom) tychże precyzyjnych wskazań?". Nie ma sensu czekać na rząd: "Wszyscy musimy się obudzić".

Podsumowując: istnieją metody leczenia Covida, ale nie ma wytycznych (oficjalnych). Lekarze są pozostawieni samym sobie, mniej więcej tak, jak pacjenci zmagający się z pierwszymi objawami choroby.

Oczywiście, "pierwsza faza choroby zaskoczyła wszystkich, w tym nas, lekarzy" - przyznaje dr Andrea Mangiagalli. "Ale wtedy zabraliśmy się do pracy, w sposób całkowicie autonomiczny, aby zrozumieć, jak możemy interweniować, aby zapobiec 'lądowaniu' pacjentów w szpitalu". Problem, przypomina lekarz, polega na tym, że ta choroba ma fazy, które następują po sobie dość szybko. Dlatego "powinniśmy być bardzo uważni, ponieważ stan zdrowia niektórych chorych (nie wszystkich: tych, którzy mają jakąś wcześniej istniejącą patologię) może zmienić się bardzo szybko".

Rozwiązaniem nie może być (dotychczasowa) propozycja organów służby zdrowia, tj. ograniczyć się do czekania, podając choremu wyłącznie Tachipirynę? "Nigdy nie stosowaliśmy podobnej taktyki, w leczeniu jakiejkolwiek choroby".

Dr Mangiagalli nalega: "Gdybyśmy powiedzieli pacjentowi borykającemu się z bólem serca: "Weź Aspirynę, czekaj i obserwuj co się dzieje" - prawdopodobnie (jako lekarze) skończylibyśmy w więzieniu".

To prawda, że na początku 2020 roku Covid zaskoczył wszystkich. Dezorientacja trwała jednak tylko kilka tygodni: "Już po pierwszym miesiącu zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy dłużej postępować w podobny sposób".

Andrea Mangiagalli pamięta datę, 27 marca. "Tego dnia postanowiliśmy, że zaczniemy chorych leczyć, zamiast zostawiać ich w domu, żeby się "smażyli" w gorączce. Zdecydowaliśmy się na to w ciągu niespełna miesiąca, widząc, że pacjenci zabierani przez karetki nie wracają już więcej do domów".

«Co do lekarstw – nie istnieje żadna tajemnica: Dysponujemy lekarstwami absolutnie dostępnymi na całym świecie, we wszystkich aptekach. Są to sposoby, które dobrze znamy, niektóre z nich są stosowane od trzydziestu lat: jak hydroksychlorochina, której używamy (działa, chociaż została opisana jako lek, który zabija: ale zamiast chorych, zabija Covida). Zastosowaliśmy heparynę jako antykoagulant, ponieważ jest to choroba, która ma bardzo niebezpieczną fazę zakrzepową i często przebiega bezobjawowo. Stosowaliśmy też antybiotyki».

Są leki, ale nie ma żadnych wytycznych, żadnych protokołów, jak je stosować – protokołów dystrybuowanych w sposób szybki i jednolity do wszystkich lekarzy we Włoszech. "Ostatnie instrukcje opublikowane" - mówi dr Mangiagalli - "mówią (w dalszym ciągu) jedynie o "czujnym oczekiwaniu", pomiarze saturacji i kontroli temperatury w odniesieniu do chorego. Jest to tryb wyłącznie wyczekujący, który nie jest właściwy dla medycyny ogólnej, ani też w ogóle nie jest właściwy dla medycyny jako takiej".

Powyższe słowa mają ciężar potępienia, w kraju, w którym w lecie 2020 roku, Minister Zdrowia, Roberto Speranza marnuje czas na pisanie książek, zamiast najpierw posłuchać lekarzy leczących (skutecznie) Covida, i następnie zwołać władze regionalne, tak, by rozpowszechniły protokół medyczny będący w stanie przekształcić Covida w chorobę łatwo uleczalną.

"Wszyscy pacjenci, których leczyliśmy w domu, wyzdrowieli" - podsumowuje dr Mangiagalli. "Ci nieliczni, którzy zostali hospitalizowani, przebywali w szpitalu bardzo krótko i nikt z nich nie zmarł. I odnosi się to nie tylko do moich pacjentów: we Włoszech są obecnie tysiące osób, które były leczone w tenże sposób i które wyzdrowiały".
29 styczeń 2021

Phil 

  

Komentarze

  

Archiwum

Co robić? (II)
marzec 31, 2003
Andrzej Kumor
Przepychanki wokół mediów
luty 13, 2003
Artur Łoboda
Hydraulik wita w Krakowie
marzec 24, 2006
Biblijny Raj
październik 27, 2006
mik4
"Ubaw terrorystyczny" w Londynie: USrael bombarduje Europę by ją sobie podporządkować?
lipiec 8, 2005
Marek Głogoczowski
Ojczy?nie-skradziona tożsamość
październik 27, 2007
Eugenisz Kościesza
Słowacja: protesty "wolnych" mediów
marzec 27, 2008
marduk
Oferta dostaw do Afganistanu przez Rosję nie wygodna dla USA?
marzec 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Umarł marksizm, niech żyje nihilizm?
listopad 3, 2007
Jerzy Rachowski
Plany podboju i pokoju
grudzień 6, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Martwi Milczą – Śmierć Miłoszewicia
marzec 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Nie ma wątpliwości, terrorystów Al-Kaidy przetrzymywano i torturowano w Polsce"
czerwiec 22, 2008
PAP
Ekonomia na codzień czyli historie lokalne.
kwiecień 5, 2004
Jan lucjan Wyciślak
Syn nie może odpowiadać za czyny ojca
maj 18, 2003
Adam
Nie jesteśmy
luty 28, 2003
zaprasza.net
Zionists, Psychopaths and 9/11
kwiecień 10, 2007
przysłał ICP
60 rocznica bitwy o Monte Casino
maj 18, 2004
Artur Łoboda
Smiac sie czy płakac?
listopad 6, 2008
mik
Nowy Sekretarz ONZ- figurant amerykańskiej machiny terroru
styczeń 5, 2007
PNLP
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media