ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czego NIKT nie mówi o wywiadzie Tuckera Carlsona z Putinem 
11 luty 2024     
Sprawy osobiste 
26 wrzesień 2010      Goska
Jakie konsekwencje może nieść za sobą Brexit? 
8 czerwiec 2016      www.independenttrader.pl
Perspektywy dystopii 
24 wrzesień 2021     
Pamięci Ryszarda Kaczorowskiego 
20 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Rozmowa na pożegnanie Andrzeja Szczepanika 
8 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Rosja chciała pójść na kompromis... 
16 czerwiec 2009      tłumacz
Żydzi wzięli się za łby 
10 lipiec 2019     
PiS zdradził Polaków (1) 
28 listopad 2016     
Chrześcijański Kongres Polityczny 
1 październik 2015      Biuro Prasowe Prawicy Rzeczypospolitej
Dziwne - skupiają się na końcówce zdarzenia, zamiast na początku 
28 grudzień 2016      Alina
Neokonserwatyści próbują opóźnić rozmowy USA-Rosja 
7 kwiecień 2025     
Jaki polityk taka i myśl 
28 maj 2020     
WHO potwierdza, że ​​test Covid-19 PCR jest wadliwy: oszacowania „przypadków pozytywnych” są bez znaczenia. Blokada nie ma podstaw naukowych 
27 marzec 2021     
Jak „dobra zmiana” robi bankom dobrze, a nawet lepiej  
12 luty 2017      Dariusz Grabowski
Co szykuje Obama względem Phenianu? 
2 styczeń 2015      Artur Łoboda
Plan kontrolowania całego świata: PEŁNY RAPORT 
20 grudzień 2020     
ŻYDOWSCY MORDERCY POLAKÓW 
16 grudzień 2018      Alina
Orwellowska Polska zalegalizowanego bezprawia  
13 sierpień 2020     
Co się nosi teraz w Warszawie? - Żydów się nosi!  
29 styczeń 2019      Alina

 
 

Poparcie Chin i Rosji dla Iranu przeciw osi USA-Izrael


Oś USA-Izrael stara się utrzymać monopol nuklearny Izraela na Bliskim Wschodzie i nie dopuścić do nawet jednej bomby nuklearnej w Iranie, bo wraz z bronią nuklearną Irańczyków nastąpiłby koniec wolnej ręki Żydów w stosunku do Palestyńczyków. Obecnie Żydzi traktują tak Palestyńczyków tak jak Niemcy traktowali Żydów w gettach w czasie wojny. Trudno jest dorównać bestialstwu Niemców podczas wojny, ale Żydom udaje się to w okupowanej przez Palestynie.

W czasie formowania się osi USA-Izraela przeciwko Iranowi za czasów rządów Bush’a-Cheney’a pozycja USA na świecie bardzo osłabła i prezydent Obama odziedziczył kryzys spowodowany szwindlem na tryliony dolarów w spekulacjach długami hipotecznymi oraz opór Chin i Rosji, które nie zgadzają na dyktat amerykański w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie nałożenia sankcji karnych przeciwko Iranowi.

Rośnie potęga polityczna i gospodarcza Chin, podczas gdy Rosja stała się potentatem w sprzedaży paliwa i stara się zwiększać swoje wpływy na Ukrainie i w innych po sowieckich republikach. Tymczasem popularność USA spadła na świecie razem ze stratą sił ekonomicznych, mimo małych zmian w polityce zagranicznej, wprowadzanych przez prezydenta Obamę, podczas gdy nadal popiera on politykę na Bliskim Wschodzie osi USA-Izrael.

Subsydia wypłacane w USA upadającym bankom i wielkim przedsiębiorstwom zatrzymały spadek rocznego produktu brutto gospodarki amerykańskiej. Stało się to na koszt podatników i wierzycieli zagranicznych, ale niewiele zabiegi te pomagają gospodarce światowej. Dawniej Stany Zjednoczone pomagały w stabilizacji gospodarki światowej, a obecnie czynią to Chiny i dzięki temu zyskują coraz większe znaczenie.

Chiny mają ponad dwa tryliony dolarów rezerwy w obcej walucie i jednocześnie inwestują w zasoby paliwa od Brazylii do Iranu. W Iranie inwestycje chińskie oblicza się na 120 miliardów dolarów a chińskie zakupy roczne na około trzydzieści miliardów. Chińskie przedsiębiorstwa naftowe zaczęły już eksportować benzynę do Iranu, gdzie rafinerie nie mogą nadążyć żeby zaspokoić miejscowe zapotrzebowanie. Chiny pomagają w rozbudowie rafinerii w Iranie oraz w budowie eksportowego rurociągu, długiego na 1600 km, z Iranu do Chin.

Rosja ma skończyć budowę i uruchomić elektrownię nuklearną w Buszehr w Iranie, mimo obiekcji rządów Bush’a i Obamy, w ramach polityki osi USA-Izrael. Natomiast Rosja uważa istniejący arsenał nuklearny Pakistanu za większy problem niż zagrożenie z powodu kilku bomb nuklearnych, które Iran mógłby wyprodukować w przyszłości na przestrzeni kilku lat. Poza tym Rosją chce spokojnych pertraktacji z Iranem, nie zatrutych sankcjami karnymi, inspirowanymi głównie przez Żydów.

Iran ma prawo wzbogacać uran 5% jako paliwo do elektrowni i w produkcji medycznych izotopów 20%, podczas gdy produkcja broni nuklearnych wymaga wzbogacanie o 90% pod nadzorem Agencji Atomowej ONZ. Polityka osi USA-Izrael wobec Iranu jest na szkodę Ameryki i przyczynia się do formowania bliskiej współpracy Iranu z Chinami i Rosją, w czasie kiedy od lat tajny budżet CIA w wysokości 5400 milionów dolarów rocznie jest przeznaczany na destabilizację i obaleni rządu w Teheranie. Jak dotąd prezydent Obama tego programu CIA nie odwołał.

Posiadanie arsenału nuklearnego przez Izrael w wysokości od 80 do 200 bomb od lat 1960tych i stworzenie osi USA-Izrael powoduje starania Iranu i państw arabskich o posiadanie broni nuklearnych. Iran popierany przez Chiny i przez Rosję oraz zaopatrzony w liczny arsenał rakiet bojowych może na wypadek ataku uczynić z Izraela teren zatruty radioaktywnie, materiałami w elektrowniach i zbrojowniach izraelskich.

6 listopad 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Posłowie PO ukarani za "Trzech Króli"
październik 29, 2008
PAP
Dziela niedokonczone!
wrzesień 15, 2008
mik
Jasność widzenia
grudzień 30, 2007
Artur Łoboda
Żydowski Ruch Roszczeniowy Ocenia Szkody Żydów Na Ponad 300 Miliardów Dolarów
kwiecień 23, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Czym jest Polska zagrożona?
sierpień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Jedno państwo - jeden głos lub unijny geszeft
czerwiec 22, 2007
Dariusz Kosiur
Wielkanocne cuda
marzec 18, 2008
Dariusz Kosiur
Czym może pomóc Polak przebywający na emigracji ?
maj 9, 2005
Augustyn z USA
Przyszlosc Polski w bezpartyjnych kandydatach na wszystkie szczeble wladzy
listopad 14, 2006
Bezpartyjny
Afery tzw. baronów paliwowych ciąg dalszy
sierpień 7, 2002
IAR
Potomkowie Jakuba Szeli
luty 27, 2007
Artur Łoboda
„Polskie Termopile”bitwy pod Zadwórzem –Dytiatynem
sierpień 31, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
Ruszy wielka promocja turystyczna Polski
sierpień 27, 2002
PAP
Koniec stulecia chowania dolarów w materace?
grudzień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy Polacy znowu dadza sie oszukac ?
kwiecień 20, 2005
Nasz Dziennik
Jednomandatowe okręgi wyborcze - próba symulacji na podstawie wyników wyborów z 2001 roku
wrzesień 13, 2004
Adam Sandauer
J.Kaczyński wydał instrukcję o Ujazdowskim
grudzień 22, 2007
Interia
Ceniony prawdómowny i sprawiedliwy Żyd amerykański a sprawa Iranu
listopad 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Manekinka
listopad 22, 2003
Andrzej Kumor
Prowodyrzy
październik 16, 2005
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media