ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Telewizja "misyjna" dla krycia matactw 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część trzecia 
11 grudzień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
11 lutego The Day We Fight Back 
12 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Witryna internetowa „How Bad Is My Batch” zapewnia dostęp do danych dotyczących zgonów poszczepiennych i niepełnosprawności związanych z każdym numerem partii/serii 
21 styczeń 2022     
Zapomniana piosenka  
28 maj 2015      Artur Łoboda
Czas nagli. Partia narodowa winna powstać jak najszybciej! 
20 luty 2012      Artur Łoboda
Jaka partia - taki wzorzec moralny 
13 październik 2021     
Co powiedział Morawiecki? 
6 marzec 2022     
Drogi ku kontroli globalnej  
28 maj 2011      Artur Łoboda
Opodatkować nieboszczyków ! 
19 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Max Kolonko o TVP - Telewizja to jest business  
6 luty 2016     
Wspaniały lekarz 
11 czerwiec 2020     
Mogą być i inne powody 
14 listopad 2021      Alina
Nie dla Tuska polska bieda  
4 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Kto to jest populista? 
21 lipiec 2015      Artur Łoboda
Czego nie rozumie liberalna hołota 
20 listopad 2015      Artur Łoboda
Przygotowania propagandowe do KONFLIKTU PRZYGRANICZNEGO? 
24 luty 2010      tłumacz
Po co strzelać sobie w kolano? 
15 styczeń 2013      Artur Łoboda
Defenestracja wrocławska 
      wikipedia.org
Pomylenie terminu w antypolskiej polityce 
20 kwiecień 2015      Artur Łoboda

 
 

Jeszcze możemy z reżimem walczyć w Sądach

 
Od kilku miesięcy namawiam Prawników do stworzenia ścieżki pozwów zbiorowych przeciwko BEZPRAWNYM działaniom pisowskiego nieRządu i pozbawieniu Polaków - zagwarantowanych Konstytucją Praw obywatelskich - pod pretekstem niewidzialnej "pandemii".

Kilka dni temu trafiłem na stronę Crisis colsulting, której właściciele reklamują swoje usługi w sprawie pozwów za straty poniesione przez Polaków - w wyniku BEZPRAWIA czynionego przez Rząd od marca bieżącego roku.

Adres strony to:


http://www.crisis-consulting.pl/


Na wczorajszą prośbę o podanie informacji prasowej na swój temat - do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.
Ale może to tylko wynik wielu zajęć i braku czasu.

W każdym razie namawiam do takich inicjatyw wśród Prawników.
Co prawda dla całego Narodu Polskiego będą one kosztowne - bo to przecież Naród zapłaci te odszkodowania, ale może ROZPIER... ten pisowski nieRząd na długo - przed upływem kadencji.

25 wrzesień 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Na temat "mądrości" prawników to szkoda mi gadać. Zaś z prawa to trzeba tylko wiedzieć co to jest sprawiedliwość. Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za ich pomocą Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

Sprawiedliwość to i owszem jest ale - Boża
Sprawiedliwości społecznej jako takiej nie ma, bo społeczeństwo, czyli motłoch nigdy nie jest sprawiedliwy, bo takim żadną miarą być nie może.
"Żeby zatem odpowiedzieć na to pytanie, warto przypomnieć definicję sprawiedliwości Ulpiana Domicjusza, według którego iustitia est firma et perpetua voluntas suum cuique tribuendi - co się wykłada, że sprawiedliwość jest to niezłomna i stała wola oddawania każdemu tego, co mu się należy. Cóż zatem „należy się” mordercy? Jest on winien odebrania życia, zatem w imię sprawiedliwości winien zaoferować życie własne. I w zasadzie na tym stanowisku prawo stoi, dopuszczając możliwość obrony koniecznej. Jeśli morderca próbuje pozbawić życia swoją ofiarę, ta ma prawo podjąć walkę i nawet pozbawić napastnika życia. Mówiąc inaczej, na etapie usiłowania, życie napastnika jest legalnie zagrożone. I jeśli w kodeksie nie ma kary śmierci, to w sytuacji, gdy morderca przekroczy etap usiłowania i morderstwa dokona, to jego sytuacja prawna będzie korzystniejsza, niż na etapie usiłowania, bo jego życiu już nic odtąd zagrażać nie będzie, nawet jeśli zostanie schwytany." cyt. ze St. Michalkiewicza

Ks. prof. Chrostowski: Osiem błogosławieństw (fragment)
Czwarte błogosławieństwo „błogosławieni łaknący i pragnący sprawiedliwości” odwołuje się do klasycznej formuły, mówiącej, że sprawiedliwością jest oddanie każdemu tego co się jemu słusznie należy. Katolik musi łaknąć sprawiedliwości niezależnie czy ma w tym interes czy nie, oraz ma obowiązek zwalczać wszelką niesprawiedliwość. „Miarę sprawiedliwości stanowi wierność wobec Boga i Jego świętej woli”. Przestrzeganie Bożych przykazań chroni przed „egoizmem, chciwością i pychą”. „Sprawiedliwość człowieka oznacza, naśladowanie Boga, którego łaska i miłosierdzie są przeznaczane dla całej ludzkości”. Sprawiedliwość to postępowanie zgodne z nauką Boga wbrew własnym subiektywnym przemyśleniom.
Piąte błogosławieństwo „błogosławieni miłosierni” dotyczy miłosierdzia, które nie jest tylko litością, ale także współczuciem, empatią. Wzorem miłosierdzia jest Jezus. Miłosierdzie praktykujemy wobec wszystkich będących w potrzebie ciała lub ducha. Owocem miłosierdzia jest przebaczanie, bo gdy nie ma przebaczania to: „pleni się żądza odwetu i zemsty, niszcząca najpierw tego, kto pozwala, by się w nim zadomowiła”. Przebaczanie umożliwia „proces uleczenia człowieka, wspólnoty i społeczeństwa”. Brak miłosierdzia obraza Boga.
Św. Katarzyna z Sienny z XIV wieku śpiewała hymn uwielbienia Trójjedynego Boga, składając dzięki Chrystusowi:
„Miłosierdzie Twoje łagodzi sprawiedliwość Twoją.
Przez Miłosierdzie obmyłeś nas we krwi Twojej,
Miłosierdzie Twoje zmusiło Cię dać jeszcze więcej człowiekowi.
Zostawiłeś Siebie na pokarm, aby umocnić naszą słabość,
(…) O, Miłosierdzie!
Serce się spala na myśl o Tobie, bo gdziekolwiek zwrócę ducha,
Nie znajdę nic-prócz Miłosierdzia.”

Pan Jezus, wzywając św. Faustynę do modlitwy w godzinie Miłosierdzia (czyli o godz. 15), powiedział: - Przypominam ci, córko Moja, że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając Je; wzywaj Jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego - miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość. (Dz. 1572) Na podstawie tego fragmentu niektórzy „interpretatorzy” twierdzą lekkomyślnie, że sprawiedliwość Boga została wręcz unicestwiona przez Jego Miłosierdzie, a więc nasze grzechy nie będą w ogóle karane…
Jest to wyjątkowo perfidna pułapka Złego, bowiem trzeba pamiętać, że sprawiedliwy Bóg nie przestaje być Ojcem Miłosierdzia, tak samo, jak będąc miłosierny, nie rezygnuje ze sprawiedliwości. Nie pozwala Mu na to miłość do człowieka i jego wolnej woli. Istota ludzka ma dla Boga zbyt dużą wartość, by jej niecne występki traktować pobłażliwie. Pamiętajmy, że Bóg traktuje człowieka poważnie.
Read more: http://www.pch24.pl/milosierdzie-i-sprawiedliwosc,13909,i.html#ixzz5dSdeOuUb

2020-09-26
Marek Zadrożniak

 

Żyjemy w takich czasach, w których łatwiej dać dupy niż dobry przykład.
Patrząc na te popisy powiem tak: spierdoliła się żydom bliska już spełnienia wizja Polin i stad ten jazgot. Polacy odbierają im „ich polskę”, „ich sądy”, ich wszystko i dlatego przechodzą załamanie nerwowe. Istotą dekomunizacji są przede wszystkim sądy a nie różne TW bolki i inne śmiecie bez większego znaczenia.
W Polsce nie było przez 30 lat D-E-K-O-M-U-N-I-Z-A-C-J-I!
Co do dziedziny sądownictwa. To nie są żadne polskie sądy. To są „polskie sądy” powstałe ostatecznie pod nadzorem wywiadu sowieckiego w latach 1985-90 i z Polską nie mają one nic wspólnego. Stan sowietyzowania sadów był „poszerzany” i „umacniany” w latach 1990 – 2018 i jest jak jest. W „polskich sądach” nie ma osób przypadkowych. Znam człowieka który skończył Wydz. Prawa na UW na celujący i trzy razy nie zadał egzaminu na aplikację adwokacką choć ma ojca pułkownika LWP. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak ścisła i kontrolowana jest kwestia kadr tym zarządzających. Zapamiętajcie – z Polską to nie ma nic wspólnego.
I tak jest w każdej innej dziedzinie. Bez wyjątku. Widać, mało kto, z tego cokolwiek rozumie.
Jak działa to Jedno Wielkie Pośmiewisko, którego symbolem jest teściowa Marcina Plichty to widać na przykładzie różnych kabarecików piątej klepki jak Komisja Jakiego, Amber Gold i 46 innych. Nawet dzieci wiedzą, kto za tym wszystkim stoi a oni wyposażeni w prokuratury, policję (118 000 etatów), sądy (10 000, 2x więcej niż w 80 milionowej Francji), śledczych, tajne i widne służby, 500 tys. konfidentów, sądy i ch… wie co jeszcze – NIE WIEDZĄ! No, ku… nie wiedzą i co im zrobisz. Do tego 500 przesłuchanych i ani jednego odprowadzonego z sali w kajdankach choć każdy z nich sobie drwił z tych wszystkich komisji piątej klepki. Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki: jakie jest prawdopodobieństwo takiego wieloletniego działania na szkodę państwa i jego obywateli przez ponad 1000 urzędników i funkcjonariuszy? Można by zrozumieć, że jeden czy dwóch mogłoby wyciąć jakiś numer na rzecz przestępcy, ale ponad 1000! Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz. Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak. Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). Ten sam scenariusz zastosowali w przypadku tysięcy (200 000?) największych patriotów i najodważniejszych, ideowych Polaków. To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego. Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ‘44 na sowieckich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za pomocą mafii w togach Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

Nie wiem czy wiecie, ale raczej nie, więc powiem wam, że wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych, gdzie występują adwokaci, są wydawane/podpowiadane przez adwokatów po wyciągnięciu max pieniędzy od obu stron.
Po takie operacji drenowania, nadzorowanej przez adwokatów – którym głupi ludzie zwierzają się w dobrej wierze ze wszystkiego w tym oszczędności i dochodów – zwykle wygrywa wszystko strona kobieca żeby społecznie było git. Że niby nie ma krzywdzenia kobiet.
Każdy kto nazywa te „sądy” sądami jest zwykłym matołem nieznającym za grosz „realiów prawnych”.
To tyle na teraz.

UBeckie, zupełnie niezawisłe od czegokolwiek (poza prowadzącym rzecz jasna) sądy im. Duraczowa budzą mój podziw nie od dziś.
(nie mówię tu o tym konkretnym człowieku, bo go nie znam i być może to porządny Ukrainiec).

UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo teraz PiS tylko "reprezentuje". Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

Aby zreformować sądy należy wziąć historyczne akta każdego z sędziów i je przeanalizować ze względu na kryterium czasu, sztuczek, kosztów, słuchania się adwokatów ze służb, surowości sędziów wobec szaraczków i bezradności tych samych sędziów wobec "mocnych kancelarii" (żydów), uczestnictwa w grach operacyjnych, kierowaniu rozwodników na badania psychiatryczne ….
Zaręczam, że nawet połowa by się ie ostała po takiej weryfikacji.

Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ‘44 na sowieckich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, ….

2020-09-26
Marek Zadrożniak

 

Panie Marku Zadrożniaku jest w Panu chyba jeszcze więcej frustracji niż we mnie, co mnie nieco zaskakuje.
Niemniej, co do zasady, jeśli chodzi o prawników, a w szczególności sędziów ma Pan rację, ale tylko w części, ponieważ patologia nie urodziła się w 1944roku, ale dużo wcześniej. Pana ulubiony temat -Żydzi. Funkcjonariusze judenratów np., to większości adwokaci, prokuratorzy, czy nasi ulubieńcy - sędziowie. Z drugiej strony szły donosy do "Szanownego Pana Gestapo" na Żydów słane przez dyskryminowanych przed wojną prawników polskich i było ich wiele.
Prawnicy zawsze mieli skłonność do, co najmniej socjo, czy psychpatii, z racji specyfiki zawodu. Niemniej istota tkwi, według mnie w tym, że to oni mają za zadanie wypełnianie z pozoru sprawiedliwych przepisów rewolucyjną treścią zapisaną w wyrokach, postanowieniach etc.
Mają ważne destrukcyjne zadanie w ramach budowania antycywilizacji.
Pewna część z nich zdaje sobie z tego sprawę, ale większość, jak w każdej społeczności, to zwykli idioci, niestety z głęboko wkodowanym poczuciem M I S J I!. Jakakolwiek rzeczowa dyskusja z nimi jest po prostu całkowicie niemożliwa, bo albo spotyka się bezwzględnego bandytę, albo fanatyka, no są jeszcze zwykli cynicy, ale to podgrupa tych pierwszych, są tylko nieco łagodniejsi i spolegliwsi. Są oczywiście wyjątki, bo czynnik ludzki jest zawsze najbardziej zawody, ale ci są blokowani w sądach najniższego szczebla, a jak któryś się przebije cudem wyżej, to nie trafi nigdy do sekcji odwoławczych, bo te kończą prawomocnie postępowania i tu lipy być już nie może.
I dlatego naprawa tego systemu nie jest możliwa, bez zatrzymania pochodu NWO et consortes. Po prostu nie jest możliwa.
ps wszyscy moi koledzy z miejscowości, z której startowaliśmy na studia i je ukończyliśmy są już kapusiami. Wszyscy. Rekrutowano ich różnie, jeden już przyszedł na studia z przeznaczeniem, że zadzwonią do niego z UOP. Inny wybrał już liceum resortowe, jeszcze inny donosił na Milicję, że bliżej niezidentyfikowani szpiedzy fotografują z nasypu pociągi, jeszcze inny ożenił się z resortowymi przesiedleńcami i jego kariera nabrała tempa. Pewien opierał się długo, najpierw nie mógł zostać prokuratorem, bo nawywijał różnych cudów, potem poszedł do zamrażarki, a w pewnym momencie, oczywiście za PO naraz został sędzią. W tatach 90 tych po asesurze nie mógł, mimo silnego poparcia zostać prokuratorem, a w latach ejakulacji PO zostaje, trzask prask sędzią. A wiedzieć trzeba, że na potrzeby rekrutacji sędziów są prowadzone kartoteki inne niż krajowy rejestr karny, a tam wszelike "przewinienia" nigdy się nie przedawniają i nie zacierają.

2020-09-26
Magellan

 

Co do tej kancelarii.
Typowa, współczesna metoda sieciowego pozyskiwania pieniędzy. Na stronie piszą, że działają, w obszarze kowidka, pro publico bono i proszą o wpłaty dobrowolne co najmniej 1zł.
Ale już w dalszych zakładkach każde pismo jest oflagowane kwotą 25zł i więcej.
A zatem już jest poważna rozbieżność.
Może zapłacę te 25zł., ażeby ocenić, dla siebie, poziom tych oferowanych pism.
Znam człowieka, który - szlachetnej natury będąc - nie mogąc podjąć pracy odpowiadającej jego kwalifikacjom i poziomowi, "doznał cudu objawień".
I sam na swym portalu przyznawał, że z datków internautów "opływał".

2020-09-26
Magellan

  

Archiwum

Projekt społeczny Polska 2005
grudzień 8, 2002
zaprasza.net
Polska - początek czy koniec drogi
styczeń 11, 2005
Artur Łoboda
Chiński student medycyny opowiada o pozyskiwaniu żywych organów do przeszczepów - tłumaczenie artykulu z "The Epoch Times" -
kwiecień 21, 2006
nauczyciel
Jak na klawikordzie
czerwiec 1, 2003
Andrzj Kumor
Euro
sierpień 27, 2003
Maciej Winnicki
Już judzą...
wrzesień 27, 2005
Artur Łoboda
Płoccy duchowni tuszowali skandale
marzec 3, 2007
PAP
Polonia w "Prima Aprilis" 2005
kwiecień 2, 2005
km
Zbyteczne znaki drogowe
styczeń 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polskie obozy koncentracyjne jako te japońskie bomby atomowe
październik 31, 2004
Mirosław Naleziński
Śladami nazistów
grudzień 1, 2007
Jolanta Góra
Argentyński Buzek
kwiecień 25, 2004
PAP
Izraelczycy burzą kwaterę Arafata
wrzesień 21, 2002
PAP
Perspektywy
maj 4, 2003
przesłała Elżbieta
Problem żydowski wg Theodorakisa
wrzesień 7, 2004
„Wrogowie” naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi
kwiecień 4, 2008
Dariusz Kosiur
Nigdy z królami nie bedziem w aliansach
marzec 5, 2003
Piotr Szubarczyk
Poszły konie
wrzesień 29, 2003
angora.pl
Restytucja Mienia Żydowskiego i Obietnice Tuska
marzec 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Jestem Obywatelem USA a nie małpą!"
luty 8, 2004
antycenzor
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media