ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ewa Kopacz odstawia cyrk 
10 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Unia Europejska dziarsko walczy z problemami, które sama stwarza 
26 wrzesień 2019     
Za jaką cenę? 
7 kwiecień 2017     
Co obrazują wyniki wyborów 
21 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Kolejny zakręt, kolejne koleiny 
27 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Uran 
15 październik 2010      Goska
#RespectUs 
26 luty 2019     
Aforyzmy 16 Zygmunt Jan Prusiński 
6 wrzesień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Ostoja w objęciach iskry 
4 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
The Final Call JFK 
17 kwiecień 2009      przysłał ICP
Konsekwencje ponosić będą zwykli ludzie 
18 marzec 2014      Artur Łoboda
Neofaszyzm PRLubis rzekomej III RP. 2010-10-27 Artykuł jest bez zdjęć i o ile ktoś chce otrzymać w oryginale to proszę napisać vipbob@wp.pl  
28 październik 2010      Bogusław
Temat PCR do przemyślenia 
24 październik 2020      Artur Łoboda
Pora oprzytomnieć 
11 luty 2018     
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część trzecia 
30 wrzesień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Aksamitne ciało w błękicie 
14 grudzień 2024      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Teorie "profesura" 
13 maj 2020      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piętnasta 
4 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Scenariusz na jutro 
10 marzec 2012      Artur Łoboda
Rząd zadeklarował budowę pierwszej polskiej elektrowni atomowej 
31 styczeń 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Tępić kułaków



Najpierw młodym ludziom wytłumaczę: kim byli ludzie nazywani "kułakami".

Bolszewikom udało się zdobyć władzę w Rosji dzięki obietnicom - których i tak nie dotrzymali.
W 1917 roku obiecali, że chłopom rozparcelują wielkie posiadłości, a robotnikom oddadzą fabryki należące do "kapitalistów".
W związku z czym zarządem fabryk zajęły się "rady robotnicze", które bardzo szybko doprowadziły je do ruiny. Do - co najmniej 1927 roku przemysł w Rosji został zniszczony tak - jak przez Balcerowicza w Polsce.

W przypadku ziemi rolnej było jednak inaczej.
Prócz całej masy nierobów i kompletnych nieudaczników - ziemię rolną otrzymali także chłopi, którzy kosztem ogromnego poświęcenia wydzierali ziemi plony.
Ponieważ bolszewicy zniszczyli własny przemysł - to w handlu z zagranicą mogli płacić tylko płodami rolnymi, które najzwyczajniej KRADLI pracowitym chłopom.
Ci - którzy ukrywali własne płody - najczęściej trafiali do obozów na Syberię. Czasem byli rozstrzeliwani.

Szczytem bestialstwa bolszewików było ograbienie całej - sowieckiej Ukrainy z owoców własnej pracy i doprowadzenie do głodu w wyniku którego zmarło co najmniej 6-10 milionów ludzi.
(Proszę to porównać do liczby "ofiar holokaustu")

Dzisiaj PiS zachowuje się wobec pracodawców dokładnie tak samo - jak bolszewicy wobec pracowitych chłopów.
Jak pracodawca jest oszustem to nic mu nie grozi.
Jeżeli jednak potrafi zarabiać pieniądze to szybki zostanie ograbiony przez zbirów z Urzędów Skarbowych.
Właśnie PiS przygotował Ustawę pozwalającą Urzędnikom zająć wszystkie środki przedsiębiorcy - bez jakiegokolwiek wytłumaczenia.
A wystarczy na jeden miesiąc zablokować posiadane przez pracodawcę środki, by KAŻDA firma upadła.

Dokładnie to robił kiedyś Balcerowicz wobec firm państwowych!
19 wrzesień 2019

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Dlatego chociażby trzeba zaryzykować i zagłosować chociażby na Konfederację. Żeby weszła do sejmu, żeby byli tam ludzie, którzy nie muszą słuchać przekazu dnia prezesa i głosować jak chorągiewki na wietrze (mam nadzieję).
To co teraz jest w sejmie to PiS, Świry, i koalicja skrajnie przeciwnych biegunów PSL z Kukizem.
Mam nadzieję, że do okrągłej sali nie dostanie się levizna, bo wielu z nas już przeżyło stan, kiedy ta banda dorwała się do władzy i jedyne co po nich pozostało to afery, wielkie manko w kasie i posprzedawane najcenniejsze firmy.

2019-09-20
Alina

 

Ryzykowałem kilkakrotnie - gdy nie dysponowałem wystarczającą wiedzą.
Dziś jednak musiałbym się rozumem z osłem zamienić - by głosować na Korwina Mikke.
"Konfederacja" sama wybrała moją dezaprobatę.

2019-09-21
Artur Łoboda

 

Dajmy spokój. Nie ma na kogo głosować. I tyle.
Z resztą, nawet jakby było, to i tak nic to nie zmieni, uprzednio ustalonych reguł gry.
Przeczytałem dziś, że daimler, śladem volkswagena, o czym nie wiedziałem, deklaruje, że odstępuje od produkcji jednostek spalinowych i przechodzi na elektryki.
To by oznaczało rewolucję w motoryzacji i komunikacji w ogóle.
I pięknie w to wszystko wkomponowuje się kwestia Irańsko - Saudyjska.
Wywołać kryzys, zgodnie z którym motoryzacja spalinowa stanie się zbyt droga.
A my nie będziemy, z czasem mogli poruszać się po interiorze.
Ot i deklaracje delikatnie wtajemniczanego Mateuszka o elektromobilności etc.

2019-09-21
Magellan

 

Magellanie nie wyciągnąłeś wniosków do końca.
Tu chodzi o czasowe wywołanie chaosu, a nie o stałą zmianę wobec ropy naftowej.
A czym będą zasilać elektrownie produkujące prąd?
Przecież węgiel jest be... energia jądrowa niebezpieczna.

Przewaga elektrycznych samochodów jest taka, że NWO będą mogli dokładnie kontrolować przemieszczanie się pojazdów, bo zadbają - by przy ładowaniu zapisać dane pojazdu.
Jak będą chcieli to zablokują możliwość ładowania akumulatorów.
Ale prąd wytwarzany będzie z ropy, a straty energii na przesyle znacznie większa - niż przy tradycyjnych pojazdach. W efekcie końcowym tak zwany "ślad węglowy" dla globu będzie znacznie wyższy.

Jedyna wyższość elektryków tkwi w postoju w korkach. Silnik elektryczny można wyłączać wielokrotnie - bez znaczącego śladu zużycia.
W przypadku spalinowych grozi to szybszym zużyciem napędu pojazdu.
Może taniej jednak udrożnić arterie - zamiast wywracać wszystko do góry nogami?

Transport ciężki jeszcze długo pozostanie tradycyjny - chyba że zamienią tiry na trolejbusy.
Ale wtedy produkcja energii elektrycznej na świecie musiałaby wzrosnąć kilkakrotnie - co jest dziś nieosiągalne.

2019-09-21
Artur Łoboda

 

Być może to prawda.
Ja nie mówię, że będzie całościowe odejście, ale i my nie jesteśmy poinformowani, co może być niedługo wdrożone jako źródło pozyskiwania energii?
Zobaczymy.
Przy założeniu, że źródłem jest ropa, węgiel i energia jądrowa, to wszystko prawda.
Ale jeśli ktoś wdroży inne źródło, wtedy może być zamieszanie globalne.
Obserwujmy.
W drugiej połowie XIX wieku wiedziono, przecież szerokie dyskusje na temat przyszłości komunikacji miejskiej, w kontekście metod usuwania końskich odchodów z ulic.

2019-09-21
Magellan

 

Z wykształcenia jestem humanistą, ale zimna reakcja jądrowa interesowała mnie bardzo 32 lata temu i uważałem, że jakiś przypadek doprowadzi do jej odkrycia w najbliższym czasie.
Sam miałem na to kilka pomysłów.
Na razie nie ma w tym temacie żadnych informacji, lecz to jedyna alternatywa.
Jaka jest różnica między zimną reakcją jądrową, a dotychczas znaną?
Nieproporcjonalnie niższe promieniowanie radioaktywne, bo jego źródłem jest głównie wysoka temperatura.

Samochody elektryczne już dawno mogłyby zastąpić spalinowe w krajach południowych w dojazdach do pracy.
Tam samochody stoją całymi dniami na słońcu i w tym czasie ładowane by były maleńkie baterie na max. 30 km jazdy.
Same samochody też musiałyby być lekkie i mniejsze. To równocześnie ograniczyłoby problemy parkingowe.

2019-09-21
Artur Łoboda

 

Ja też jestem humanistą, więc gdzie mi do rzeczywistej wiedzy technicznej, niemniej ogólne pojęcie o przyrodzie i stanie wiedzy staram się kształtować i pogłębiać.
Pamiętam, jak w roku 1987 w radiu "Contessa", bo takie wówczas mieliśmy w domu, na falach długich I programu polskiego radia podano, że właśnie przeprowadzono skutecznie zimną reakcję, o której Gospodarz pisze.
Wieść ta przemknęła jak meteor i później nikt do tego, już nie wracał.
Pamiętam to dokładnie, bo ojciec wtedy orzekł, że to jest fundamentalny przełom, a ja byłem wtedy w III klasie ogólniaka i też na podobne tematy wtedy dyskutowaliśmy.

2019-09-21
Magellan

 

Pamiętam tamte rewelacje, bo byłem na bieżąco w temacie.
Niestety, okazały się życzeniowymi.

2019-09-21
Artur Łoboda

  

Archiwum

Nowy prezydent Czeczenii, zdrajca walki o niepodległość
kwiecień 7, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Lekarze po alkoholu
grudzień 3, 2005
Adam Sandauer
Gdzie istnieje prawo zbliżone do ideału?
luty 23, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
I beda rzadzili zelaznym pretem w UE
styczeń 22, 2003
Elzbieta
Jelfa - wysokie odszkodowania? - minister wprowadza w błąd.
listopad 21, 2006
Adam Sandauer
Nadchodzi czas katakumb....
maj 12, 2003
Andrzej Kumor
Prawda i kłamstwa o marcu 1968 ( Leszek Skonka)
marzec 6, 2005
Dr Leszek Skonka Wrocław 6 marca 2005
Ojciec
listopad 1, 2008
Marek Jastrząb
Eine grose geszeft
kwiecień 9, 2003
IAR
Samohipnoza
wrzesień 23, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Geje pomiędzy ofiarami
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Destabilizacja Pakistanu utrudnia pacyfikację Afganistanu
styczeń 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Pieprz pod prysznicem
listopad 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi UB
czerwiec 19, 2002
PAP
Polscy rolnicy zostali oszukani
lipiec 1, 2003
przesłała Elżbieta
Postkomuna przeciwko Polakom
maj 17, 2008
wp.pl
Bułgarski europoseł Stojanov: Cyganie żyją kosztem reszty społeczeństwa, Żydzi wykorzystują kryzysy ekonomiczne
styczeń 14, 2007
bibula- pismo niezależne
Który to chodzi do synagogi?
październik 15, 2005
Artur Łoboda
Papież o pokoju w orędziu na Boże Narodzenie
grudzień 26, 2002
PAP / AFP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media