|
Nacjonalizm
|
|
Wielokrotnie stwierdzałem, że Moja rodzina była po przeciwnej stronie barykady - w stosunku do narodowców.
A przecież to właśnie PPS był główną siłą, która dążyła do odrodzenia narodowego w okresie zaborów, a w 1920 roku obroniła Polskę przed bolszewikami.
Widząc jednak pewne pozytywne cechy odradzających się w Trzeciej RP środowisk narodowych, wyrażałem wiele uwag - z których niektóre zostały zrealizowane.
I teraz powtarzam kolejną z nich.
Nie pozwólcie by słowo "narodowiec" utożsamiać ze określeniem "nazista".
Ta stalinowska tradycja przeniesiona została do Unii Europejskiej.
W języku niemieckim funkcjonuje określenie "Nationalist".
Tym mianem nazywano miedzy innymi Paula von Hindenburga - prezydenta Niemiec z okresu Republiki Weimarskiej - do której korzeni odwołują się współczesne Niemcy.
Jeżeli więc Republika Weimarska była w połowie złożona z nacjonalistów - to nikt nie ma prawa równoważyć słowo "nazista" z "nacjonalistą".
Podobnie - jak nikt nie ma prawa utożsamiać określenia "narodowy socjalista" z "socjalistą", bo większość członków AK to byli właśnie PPS-owscy.
W czasie II wojny światowej właśnie polscy narodowcy stali się pierwszymi ofiarami niemieckiego ludobójstwa.
Kiedy więc jakiś degenerat będzie utożsamiał polskich narodowców z nazistami - to oczywistym winno być pozwanie takiego do sądu za obrazę dobrego imienia.
Wystrzegać jednak się muszą narodowcy wszelkich psycholi i prowokatorów, którzy próbują zdyskredytować to środowiskami odwołaniami do nazizmu.
|
|
23 czerwiec 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lichwiarski kapitalizm powodem obecnego kryzysu
październik 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Oferta dla Białorusi
Pseudoobrońcy wolności, demokracji i praw człowieka
marzec 22, 2006
Tadeusz Samitowski
|

marzec 26, 2003
|
Do umundurowania wystąp
lipiec 20, 2007
Marek Olżyński
|
Uczcie się obcych kultur
grudzień 20, 2006
Artur Łoboda
|
EBOR zainteresowany BGŻ, ale pod warunkami
maj 17, 2002
PAP
|
NASZA TRADYCJA?
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
|
Choroba umysłowa prędzej - czy pó?niej daje o sobie znać
luty 15, 2008
Artur Łoboda
|
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
|
Odrzutowa latawica
luty 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
POLSKA - UNIA 11
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Świat się zmienia:
Pachołki Moskwy pachołkami Waszyngtonu
styczeń 31, 2003
PAP
|
Czas na recesję w USA
sierpień 8, 2005
|
Gruba kreska Solidarności
kwiecień 25, 2005
Leszek Skonka
|
Czyńcie Ziemię poddaną sobie i rozmnażajcie się
grudzień 23, 2006
Dariusz Kosiur
|
Apel PiS : "internet bez VAT"
marzec 5, 2004
PAP
|
Aleksij II proponuje papieżowi podjęcie "braterskich kontaktów"
grudzień 23, 2002
PAP / AFP
|
Waniek grozi TVP prokuratorem
czerwiec 11, 2005
http://rzeczpospolita.pl
|
Z korupcją wciąż nam do twarzy
sierpień 28, 2002
PAP
|
Media donoszą o kolejnych działaniach wymiaru sprawiedliwości dla przeciwdziałania korupcji i marnotrastwu w systemie ochrony
kwiecień 13, 2007
Adam Sandauer
|
|
|