|
Folksdojcz królem Europy! Tusk nie jest naszym kandydatem i został narzucony Europie przez Niemców
|
|
Kiedy niniejszy numer „Warszawskiej Gazety” trafi do kiosków, będziecie Państwo mądrzejsi ode mnie o wiedzę, kto ostatecznie zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej. Decyzja zapaść ma na unijnym szczycie w dniach 9–10 marca, a „prezydent Europy” będzie wybrany kwalifikowaną większością 55 proc. państw członkowskich (czyli przynajmniej 16 z 28 państw), reprezentujących co najmniej 65 proc. ludności UE – jest to tzw. zasada podwójnej większości.
W praktyce, zważywszy na potencjał demograficzny, uzbieranie takiej większości jest niemożliwe bez Niemiec (ponad 82 mln mieszkańców), Francji (ponad 66 mln) i pozostałych najludniejszych krajów kontynentu. Z prostego rachunku wynika, że przy ogólnej liczbie ludności UE (ponad 507 mln) trzeba zgromadzić łącznie reprezentację 278 mln 850 tys. obywateli.
Dlatego zresztą podczas negocjacji traktatu lizbońskiego największe państwa tak zażarcie walczyły o ową „podwójną większość”, bowiem system ten w naturalny sposób wspomaga ich dominację w ramach unijnych struktur.
(…)
Tusk pokazał po raz kolejny, że nie jest żadnym przedstawicielem Polski, tylko niemieckim eurofolksdojczem i robi dokładnie to samo, co wówczas gdy jako nominalny premier sprawował de facto funkcję niemieckiego gauleitera w Warszawie. W kwestii polskiej swoje stanowisko wykorzystywał wyłącznie do intrygowania przeciw rządowi własnego państwa i podminowywania sytuacji wewnętrznej w kraju – wystarczy przypomnieć jego ostentacyjne popieranie „totalnej opozycji”, zwieńczone kuriozalną mową we Wrocławiu podczas grudniowej próby puczu.
|
|
9 marzec 2017
|
|
Warszawska Gazeta
|
|
|
|
SYSTEM PODATKOWY
Polska potrzebuje naprawy cz.4.
październik 16, 2007
Dariusz Kosiur
|
ZAWIADOMIENIE O PROCESIE
wrzesień 13, 2004
|
UE nie będzie powtarzać sondażu, który oburzył Izrael
listopad 5, 2003
PAP
|
Wyjść z pułapki zadłużeniowej
luty 21, 2003
Dariusz Zalega
|
Opus Diaboli
grudzień 26, 2005
Mirosław Sieja
|
US utracili kontrolę nad prowincją Anbar
wrzesień 14, 2006
marduk
|
Chcieliście UE, no to ją macie (1)
styczeń 11, 2005
|
Chavez kontra USA
lipiec 6, 2006
Mirosław Ikonowicz
|
Pułkownik Chwastek odrzucony
wrzesień 20, 2002
Zbigniew Lentowicz http://www.rzeczpospolita.pl
|
Przewodnicząca organizacji zrzeszającej ofiary 9-11 zwolniona po ujawnieniu jej kłamliwych zeznań
październik 7, 2007
BIBULA
|
Nigdzie nie ma czwartej Polski za to jeden wielki pic
styczeń 23, 2006
|
Polityka Wschodnia RP
marzec 31, 2006
Adam Wielomski
|
Zjazd Wicyniaków
czerwiec 12, 2007
Edward Wo?niak
|
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
|
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
|
"Fahrenheit 9/11" z owacją na stojąco
maj 18, 2004
Ewa
|
NIEZALEŻNOŚĆ GAZET I INNYCH MEDIÓW?
kwiecień 7, 2008
Marek Jastrząb
|
Równość wobec prawa
listopad 3, 2006
Margot III
|
Izrael miał zaatakować Iran z terytorium Gruzji
wrzesień 4, 2008
PAP
|
Trokisci w obecnej rosji ..maja sie wysmienicie
grudzień 2, 2007
krandal
|
|
|