ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
więcej ->

 
 

"Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej od nowożytności do współczesności (XVI–XX w.)"

Konferencja naukowa


„Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej
od nowożytności do współczesności (XVI–XX w.)”

Termin konferencji: 14–16 września 2006 roku



Komisja Wschodnioeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności, Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają na konferencje naukową
„Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej od nowożytności do współczesności”

Intencją organizatorów konferencji jest wprowadzenie do ożywionej w ostatnich latach debaty naukowej nad historią narodów i nacjonalizmów oraz imperiów
i imperializmów w Europie Środkowej i Wschodniej (którą rozumiemy tutaj jako historyczny obszar obejmujący kraje dawnych imperiów Romanowów, Habsburgów i Rzeczypospolitej) nowej płaszczyzny studiów porównawczych. Ich przedmiotem pragniemy uczynić formuły patriotyzmu: rozumienie pojęcia ojczyzny – patrii i zobowiązania wobec niej.
Jak owe formuły patriotyzmu powstawały w poszczególnych wspólnotach politycznych Europy Środkowej i Wschodniej, w konkretnych grupach społecznych, etnicznych? Jak, pod wpływem jakich czynników zmieniały się? Jakie zachodziły interakcje (ewentualne wpływy, konflikty) między formułami patriotyzmu w poszczególnych wspólnotach? Jaką rolę odgrywały w nich symbole obcego: wroga, ale też sojusznika? W jaki sposób odzwierciedlała się w nich reakcja na wyzwania modernizacyjne? Jak zderzały się owe formuły z innymi lojalnościami: religijną (np. wspólnoty prawosławnej czy katolickiej), cywilizacyjną (np. wspólnoty europejskiej czy słowiańskiej), lub ideologiczną (np. wspólnoty „proletariackiej”)? A jak z lojalnościami „niższego rzędu” – lokalną, regionalną?
To niektóre z pytań, jakie chcielibyśmy postawić uczestnikom naszej sesji. Pragniemy zatem uwzględnić w niej samą historię pojęcia w krajach naszego regionu, jak też spojrzenie na jego rzeczywiste wymiary społeczne, polityczne, kulturowe. W refleksji interdyscyplinarnej (historycznej, socjologicznej, politologicznej, semiotycznej i in.), w konfrontacji spojrzeń różnych szkół historiograficznych chcielibyśmy określić pole dalszych wspólnych, komparatystycznych studiów nad jednym z tak ważnych, a tak słabo wciąż rozpoznanych wyznaczników społeczno-kulturowej tożsamości elit i masowych grup społecznych, jaki stanowią właśnie formuły patriotyzmu.

Pod względem merytorycznym konferencje przygotowuje Komisja Wschodnioeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności (dr Andrzej A. Zięba: andrzejzieba1@wp.pl) oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dr hab. Andrzej Nowak: wydawnictwo@arcana.pl).

Miejsce konferencji:
Aula Polskiej Akademii Umiejętności
Ul. Sławkowska 17
Kraków

Informacje:
Katarzyna Zięcik
Fundacja dla UJ
Ul. Karmelicka 34
Te. 012/ 632 38 30
Serdecznie zapraszamy!

http://www.klub.uj.pl/teksty/konferencje.php?konferencja=0


5 wrzesień 2006

 

  

Archiwum

HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
Miękka" i "twarda" gra Kwaśniewskiego
wrzesień 26, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
Jak walczy libański ruch oporu
sierpień 16, 2006
z-m-k
Towarzysz Berman i jego partia
kwiecień 13, 2004
Przedwyborcze pytania i refleksje
październik 12, 2007
Dariusz Kosiur
Obrazy na murze zostają, parking pod Wawelem znika
listopad 28, 2005
gazeta.pl
III wojna światowa
wrzesień 1, 2004
Kto komu służy?
październik 31, 2003
Artur Łoboda
PO kładzie łapę na OFE
sierpień 27, 2008
interia.pl
Takich sobie oszustów wybraliśmy
listopad 27, 2003
Artur Łoboda
Opór Islamu
kwiecień 2, 2007
przysłał ICP
Gdzie się podziały pieniądze z Planu Paulsona
styczeń 12, 2009
Koncert na "pozytecznych idiotow"
sierpień 12, 2003
Stanislaw Michalkiewicz
Stoen zostanie sprzedany
grudzień 19, 2002
PAP
Nuklearne Zagrożenie USA i Strach w Pakiststanie
styczeń 9, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Perspektywa wojny w lecie 1941
czerwiec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kolowrotek
październik 30, 2007
Zegar Sloneczny
Spadek prestiżu USA na Bliskim Wschodzie
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Cały świat jest sceną"
październik 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media