|
"Europa dwóch prędkości"
|
|
Większość ludzi nieustępliwie walczy o to- by pozostać kretynami do końca swoich dni.
W erze "reformy Balcerowicza" wieku znajomych chciało mnie namówić na różnorakie piramidy finansowe, a ja nieustannie przestrzegałam ich przed tymi oszustwami.
Używałem najbardziej oczywistego argumentu, który jednak nie trafiał do tych tępych głów.
Ponieważ sam prowadziłem działalność gospodarczą - to tłumaczyłem znajomym, że "gdybym znał receptę na bardzo intratny biznes - to strzegłbym jej i sam korzystał z formuły, a nie rozdawał za darmo każdemu chętnemu".
Jednak wszyscy naiwniacy uważali, że istnieją "biznesmeni to altruiści", którzy podzielą się swoim zyskiem.
No i oddawali dorobek życia w ręce różnych oszustów.
Kiedy w tak zwanym "procesie dostosowawczym" przed wstąpieniem do Unii Europejskiej zażądano od Polski likwidacji największych przedsiębiorstw i po kilku latach Nasz niewielki zysk w handlu z Niemcami - zamienił się w ogromny deficyt - jasnym stało się, że nie ze względów humanitarnych, ale w celu zniewolenia Polski, tworzono przed Nami miraże rzekomych korzyści z wstąpienia do UE.
Gdy już tylko "polska rybka chwyciła haczyk", to przystąpiono do kolejnego etapu - odebrania suwerenności państw narodowych.
Traktat lizboński był zaledwie wstępem do europejskiego "superpaństwa" - co w praktyce oznacza przejęcie władzy nad Europą przez Niemcy.
Kiedy polityka niemiecka natrafiła na opór Rządu PiS - wysunięto oczywistą dla mnie tezę o stworzeniu "Europy dwóch prędkości".
Przecież nie po to wciągnięto Polskę do UE - by pozwolić rozwinąć się polskiej gospodarce!
Wszelkie przejawy represjonowania polskich firm na terenie Niemiec i Francji dowodzą tego faktu.
Gdyby naprawdę Niemcy i Francja chciały szanować prawa pracowników - to w pierwszym rzędzie zażądałyby wyrównania pensji zagranicznych pracowników ich firm.
Do naiwnych Polaków apeluję po raz kolejny:
Przestańcie więc być naiwni.
Przestańcie wierzyć, że ktoś chce dla Was dobra.
Gwałtowne zerwanie powiązań gospodarczych z UE byłoby dla Nas kolejną katastrofą - jak ta z czasów Balcerowicza.
Ale "chcesz pokoju - to szykuj się do wojny". O gospodarczą wojnę mi chodzi.
Musimy stworzyć ekonomiczne narzędzia oporu przed agresją niemiecką wobec Polski, a w razie czego wypisać się z tej struktury.
Zresztą, polityka imigracyjna UE Nas zmusi do tego niebawem.
|
|
16 czerwiec 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
NASZA TRADYCJA?
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
|
Do Kanady bez wiz
czerwiec 14, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Wybór bieżącej prasy rosyjskiej
Sktót tłumaczenia transkryptu wystąpienia Putina w Monachium
luty 14, 2007
tłumacz
|
To nie był wypadek
lipiec 6, 2003
Małgorzata Rutkowska
|
"Prawdą jest" ... to co nie jest prawdą
marzec 18, 2004
|
13 Grudnia
grudzień 15, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polemika z załączoną dodatkowo adnotacją. (2)
luty 2, 2005
Gregory Akko
|
"Z Bogiem na czacie"
marzec 11, 2006
Kazik
|
Tempora, leges i mores
grudzień 4, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
„Program Partii programem Partii”
październik 17, 2007
Artur Łoboda
|
O powszechny dostęp do leczenia
maj 13, 2004
Adam Sandauer
|
Upadek polskich mediów
marzec 23, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Skup kradzionego"
lipiec 28, 2004
|
Pamięci ofiar zamachu w Madrycie.
marzec 28, 2004
Jan Lucjan Wyciślak
|
Przekształcanie Niemiec w sprzymierzeńca USA?
sierpień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy kablować na pijanych kierowców 01/10/2007
styczeń 25, 2007
Marek Komorowski
|
Hańba europejska
listopad 10, 2003
|
Tolerancja
wrzesień 9, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Siedzimy w gównie po uczy
styczeń 23, 2006
Artur Łoboda
|
Bankructwo Polski pod wpływami UE
sierpień 8, 2003
przesłała Elżbieta
|
|
|