|
"Europa dwóch prędkości"
|
|
Większość ludzi nieustępliwie walczy o to- by pozostać kretynami do końca swoich dni.
W erze "reformy Balcerowicza" wieku znajomych chciało mnie namówić na różnorakie piramidy finansowe, a ja nieustannie przestrzegałam ich przed tymi oszustwami.
Używałem najbardziej oczywistego argumentu, który jednak nie trafiał do tych tępych głów.
Ponieważ sam prowadziłem działalność gospodarczą - to tłumaczyłem znajomym, że "gdybym znał receptę na bardzo intratny biznes - to strzegłbym jej i sam korzystał z formuły, a nie rozdawał za darmo każdemu chętnemu".
Jednak wszyscy naiwniacy uważali, że istnieją "biznesmeni to altruiści", którzy podzielą się swoim zyskiem.
No i oddawali dorobek życia w ręce różnych oszustów.
Kiedy w tak zwanym "procesie dostosowawczym" przed wstąpieniem do Unii Europejskiej zażądano od Polski likwidacji największych przedsiębiorstw i po kilku latach Nasz niewielki zysk w handlu z Niemcami - zamienił się w ogromny deficyt - jasnym stało się, że nie ze względów humanitarnych, ale w celu zniewolenia Polski, tworzono przed Nami miraże rzekomych korzyści z wstąpienia do UE.
Gdy już tylko "polska rybka chwyciła haczyk", to przystąpiono do kolejnego etapu - odebrania suwerenności państw narodowych.
Traktat lizboński był zaledwie wstępem do europejskiego "superpaństwa" - co w praktyce oznacza przejęcie władzy nad Europą przez Niemcy.
Kiedy polityka niemiecka natrafiła na opór Rządu PiS - wysunięto oczywistą dla mnie tezę o stworzeniu "Europy dwóch prędkości".
Przecież nie po to wciągnięto Polskę do UE - by pozwolić rozwinąć się polskiej gospodarce!
Wszelkie przejawy represjonowania polskich firm na terenie Niemiec i Francji dowodzą tego faktu.
Gdyby naprawdę Niemcy i Francja chciały szanować prawa pracowników - to w pierwszym rzędzie zażądałyby wyrównania pensji zagranicznych pracowników ich firm.
Do naiwnych Polaków apeluję po raz kolejny:
Przestańcie więc być naiwni.
Przestańcie wierzyć, że ktoś chce dla Was dobra.
Gwałtowne zerwanie powiązań gospodarczych z UE byłoby dla Nas kolejną katastrofą - jak ta z czasów Balcerowicza.
Ale "chcesz pokoju - to szykuj się do wojny". O gospodarczą wojnę mi chodzi.
Musimy stworzyć ekonomiczne narzędzia oporu przed agresją niemiecką wobec Polski, a w razie czego wypisać się z tej struktury.
Zresztą, polityka imigracyjna UE Nas zmusi do tego niebawem.
|
|
16 czerwiec 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
NATO-wski radar bez prądu :-)
październik 7, 2006
marduk
|
Polacy - jak wy to robicie ?
maj 27, 2003
przesłala Elżbieta
|
Sędziaki
wrzesień 10, 2002
Henryk Schulz
|
Is Poland America's donkey or could it become NATO's horse?
maj 12, 2003
przesłała Elżbieta
|
Polskie wojsko w Iraku - video
styczeń 28, 2007
Dorota
|
Program dla Polski.
Jak przezwyciężyć kryzys i rozwijać polską gospodarkę
luty 20, 2003
prof. Włodzimierz Bojarski
|
Spółdzielcza ciuciubabka
luty 8, 2009
Witold Filipowicz
|
Żydowscy bandyci na ulicach Krakowa
marzec 16, 2007
nadesłał marduk
|
Demokracja jest dobra na wszystko!
sierpień 31, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Zmarł Stanisław Skalski
listopad 12, 2004
|
Trzynastki dla sfery bezproduktywnej
luty 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Resort finansów odsłania prawdziwe oblicze
wrzesień 17, 2002
Wiktor Krzyżanowski Puls Biznesu
|
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Złudzenia związane z Unią
czerwiec 3, 2003
|
Kajmany - raj dla hedgefundów
czerwiec 15, 2008
|
Dysproporcja Skutów Nuklearnej Megalomanii Izraela
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nieustający festiwal sitcomu
luty 20, 2006
Marek Olżyński
|
Manifestacja przeciwko polityce Unii wobec Izraela
grudzień 13, 2002
PAP
|
TP SA zapłaci 20 milionow złotych kary
styczeń 7, 2004
|
TV Puls chce zmienić koncesję
listopad 22, 2006
PAP
|
|
|