|
Gospodarka na głowie!
|
|
Ważne tematy staram się opisać starannie i dlatego pozostawiam na moment - aż znajdę chwilę spokoju.
A, ponieważ bardzo rzadko nadchodzi taki moment - to najważniejsze sprawy nie zostają przez mnie poruszone.
W temacie gospodarki i obrotu pieniądza - napisano tysiące książek. Dziesiątki tysięcy ludzi pisało o tym prace naukowe, a kilkunastu dostało Nagrody Nobla
A mimo tego w sprawach gospodarki panuje zabobon - ciemnota, która pozwala rządzić społeczeństwem i bezczelnie go okradać!
Dlatego jeszcze rzaz przedstawię sprawy gospodarcze - jako metaforę organizmu żywego.
Wyobraźmy sobie na wstępie, że pieniądz jest jak krew - która krąży po organizmie i rozprowadza tlen, substancje odżywce, oraz budulec organizmu.
W takiej sytuacji krew jest niezwykle cenna i warunkująca życie - oraz rozwój organizmu.
Co jednak się stanie - gdy drobnej osobie napompujemy ogromną ilość krwi?
W takiej sytuacji może nawet dojść do zatrucia organizmu, bo ani serce, ani żaden z organ wewnętrzny - nie jest przygotowany na dużą ilość przerobu. A i wątroba przestaje produkować własną krew.
Dokładnie tak stało się w Grecji - w którą pompowano ogromne ilości pieniędzy właśnie po to - by ten kraj zatruł się nieróbstwem.
A potem mieli Niemcy pokroić Grecję na kawałki i pobrać najzdrowsze "organy".
Póki cenne kruszce były wyznacznikiem wartości pieniądza - funkcjonował hamulec który - co prawda spowalniał rozwój, ale nie dopuszczał do wykolejenia gospodarki.
Problem pojawił się w momencie papierowego zamiennika pieniądza.
Od tego momentu wyznacznikiem wartości pieniądza była obietnica, że "władza" i tak zedrze od społeczeństwa narzucony haracz.
To trochę tak - jakby wprowadzić do organizmu wodę i udawać, że to krew.
Jak to się dzieje, że mimo operacji wpuszczenia wody do krwioobiegu - organizm dalej żyje?
Pewna ilość wody i tak jest w krwi potrzebna. A silny organizm doczepia do niej składniki odżywcze.
Jeżeli więc "władza" nie przesadzi w emisji pieniądza i wprowadzać będzie niewielkie ilości "makulatury" - to ta nieznacznie rozrzedzi krew i spowoduje jej szybszy przepływ, a z czasem uzupełniona zostanie składnikami odżywczymi krwi.
Albowiem to społeczeństwo jest PRAWDZIWYM wytwórcą wartości pieniądza, a nie żadna mennica!
Mennice mogą sobie drukować do woli. Ale bez oparcia w gospodarce i sprawności organizacyjnej społeczeństwa - będzie to tylko makulatura.
I teraz pojawia się temat najważniejszy.
Wyobraźmy sobie, że krew nie krąży w krwioobiegu, ale jest jest z aorty wyprowadzona poza organizm i w specjalnych mieszalnikach dodaje się do niej dziewięć razy więcej wody!
Po czym "sprzedawana" jest organizmowi w zamian za późniejsze zobowiązania.
W ten sposób najlepiej opiszemy działalność banków.
Po przekroczeniu pewnej puli zobowiązań "oszukiwacze krwi" żądają spłaty w postaci organów wewnętrznych.
A co oni nam dają? Dodają wodę do naszej krwi, bo prawdziwy pieniądz wytwarza pracownik, a nie bankier!
Program 500plus może się zakończyć na dwa sposoby.
Albo to będzie wielka klapa finansowa, albo - jako "obietnica społeczna" ożywić może gospodarkę i samo społeczeństwo - powodując zarówno rozwój demograficzny - jak też gospodarczy.
Dlatego niewyobrażalnym skandalem jest to - co wyprawia Mateusz Morawiecki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Pożycza" bowiem od bankierów mieszankę finansową - zawierającą jedynie 10 procent zatwierdzonej waluty i 90 procent obietnicy pieniężnej!
Po latach - wychowane za 500plus pokolenie spłacać będzie własnymi "nerkami, wątrobą" - czy też innymi - metaforycznie opisanymi przeze mnie organami.
Co w takim wypadku należy zrobić?
Ja wiem: co powinno zrobić Państwo kierowane przez uczciwych obywateli.
Ale KANALIE i tak będą kraść, oszukiwać i grabić pod siebie.
Dlatego przedstawienie programu gospodarczej naprawy Państwa- pozostawię na inną okazję.
|
|
12 marzec 2017
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Prostowanie krętaczy
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
|
USA w cieniu potęgi koszmarów?
styczeń 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
|
Ameryka traci wpływy w byłych republikach sowieckich
październik 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Urban a „sprawa polska”.
wrzesień 3, 2002
Artur Łoboda
|
200 tysięczna demonstracja przeciwko amerykańskiemu militaryzmowi w mieście Vincenza
luty 25, 2007
lbc
|
Inne oblicze nazizmu
kwiecień 6, 2004
|
Polska Wojna Futbolowa - Rady dla Prezesa L.
styczeń 31, 2007
tłumacz
|
Kontynuatorzy z SLD (4)
Korzenie Ruchu Stu
Towarzystwo z "Wyborczej"
czerwiec 22, 2003
Paweł Siergiejczyk
|
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
|
Fiasko systemu obrony anty-balistycznej?
sierpień 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
MSP unieważniło przetarg na doradcę przy sprzedaży PKOBP
grudzień 27, 2003
Reuters
|
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
|
Widmo ludobójstwa Sunnitów w Iraku
listopad 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
PiS wybrał kandydata na prezydenta Krakowa
wrzesień 17, 2006
|
Niech George Bush zdecyduje się posłać na wojnę jedną ze swoich bli?niaczek.
luty 13, 2003
PAP
|
Bezpośrednie dopłaty pacjentów za leczenie? -opinia Primum Non Nocere
wrzesień 26, 2003
dr Adam Sandauer
|
Dlaczego Unii zalezy na Polsce?
maj 19, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
|
Słowo o "księciu dziennikarstwa"
styczeń 15, 2008
Dariusz Kosiur
|
emajl
luty 21, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
A jednak się dziwię
październik 17, 2003
|
|
|