ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Od czasu wprowadzenia szczepionek na Covid-19 w USA odnotowano ponad 1 milion dodatkowych zgonów wśród osób w wieku 65 lat i starszych 
27 kwiecień 2024      Lance D. Johnson
Pseudoprogramy i pseudo naprawa Polski 
15 lipiec 2016      Artur Łoboda
Przymus kwarantanny - ściąga z netu 
25 lipiec 2020     
Szkodliwość fal z 5g oraz Lofar potwierdza lawina chorób nowotworowych  
19 marzec 2023     
Ponowne wezwanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o podanie podstawy prawnej 
15 marzec 2011      Artur Łoboda
Po 46 zgonach szczepienie zostaje zawieszone w rezydencji w Kadyksie w Hiszpanii 
8 luty 2021      Obserwator
Kanada jest spółką zależną należącą w całości do Benjamina Netanjahu i spółki 
18 listopad 2023      Andrew Mitrovica
Wojna na dwa fronty 
7 maj 2022      Artur Łoboda
Kryptogeje 
15 maj 2015      Artur Łoboda
Znowu ta michnikowska "zakonnica" 
10 listopad 2016     
Źródła epidemii 
29 marzec 2020      Artur Łoboda
O co chodzi z zarzutami wobec Majchrowskiego? 
2 marzec 2024      Artur Łoboda
Zanim pojawi się polski "mściciel" 
14 październik 2009      Artur Łoboda
Klin na politycznego kaca 
9 listopad 2015      Artur Łoboda
Zniewolona medycyna 
24 sierpień 2020      Artur Łoboda
Szwajcaria zapewnia bezpłatną chlorochinę. Od kwietnia. 
28 grudzień 2020      Obserwator
Kodeks norymberski 
22 sierpień 2020     
Kompromitacja Petru. Listę .Nowoczesnej w okręgu wrocławskim otwiera osoba, która doprowadziła Teatr Polski do ogromnych długów 
24 listopad 2015      Artur Łoboda
Zaplanowany "błąd" 
20 marzec 2016      Artur Łoboda
Polakenvolk 
14 czerwiec 2012      Artur Łoboda

 
 

Cyrki wokół sytuacji finansowej Grecji

Ponad 30 lat temu - poznałem Greczynki studiujące w Polsce.
Cieszyły się z powodu "wejścia" Grecji do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej - poprzedniczki Unii Europejskiej, a przede wszystkim z faktu, że będą mogły w przyszłości studiować w Brukseli.
Nie wiem - czy spełniły swoje marzenia, ale w kolejnych latach EWG pompowała ogromne środki finansowe w Grecję - by dowieść "wyższości" tego systemu gospodarczego - nad innymi koncepcjami geopolitycznymi.
W rezultacie czego - Grecy zaczęli pławić się w luksusach. Przez wiele lat - polscy "murzyni" - wykonywali najcięższe prace w Grecji, których żaden Grek - już nie chciał się podjąć.
Z czasem Grecy oduczyli się pracować, a Europa Zachodnia pompowała i pompowała w ten kraj pieniądze.
Dochody z bardzo rozwiniętej turystyki - wspierały budżet tego kraju, ale wraz z otwarciem na Hiszpanię i Portugalię - nastąpił odpływ turystów, a ostatecznie pogrążyła grecką turystykę - konkurencja północnej Afryki.

Mimo tego, Grecja brała i brała kolejne dotacje, a potem pożyczała od międzynarodowych instytucji finansowych.
W swojej historii przynależności do EWG i Unii europejskiej - licząca dziś 11 milionów mieszkańców Grecja - otrzymała od Europy Zachodniej blisko dziesięć razy więcej środków finansowych - niż Polska.

Ale upadek komunizmu i zdrada "elit" Trzeciej RP, które wyprzedawały a grosze polski majątek narodowy - podpowiedziała niemieckim bankierom, że podobnie mogą zrobić z Grecją.
Liczyli na to, że przyciśnięta do muru Grecja - odda im kilka wysp - w ramach rekompensaty za długi.
Z tego powodu - przez kolejnych kilkanaście lat - niemieckie banki wciskały Grekom kolejne - wirtualne kredyty, które służyły pokryciu wcześniejszych zobowiązań, a więc po zaksięgowaniu - pozostawały w Niemczech.

W polskiej kulturze istnieje powiedzenie "nie udawaj Greka" - co można przetłumaczyć: "nie rób ze mnie głupiego".
Przez ostatnich kilkanaście lat - Grekom wydawało się, że doskonale manewrują sytuacją finansową - własnego kraju.
Tym bardziej, że w przekonaniu tym utwierdzały ich oszuści - z tak zwanych "międzynarodowych instytucji ratingowych", które co roku ogłaszały swoje "oceny zdolności kredytowej".
(Ci żydowscy oszuści ze Standard & Poor's - udający ekspertów, zostali postawieni przed sądem USA - gdzie tłumaczyli się, że rzekome "ekspertyzy" były prywatnym wróżeniem z fusów - nie popartym żadnym badaniem. I dlatego dalej działają bezkarnie.)
Ale Grecja pozostała ze swoimi problemami, bo bankierzy dalej chcą zawładnąć jej wyspami.

Muszą więc być Państwo świadomi, że za obecną sytuację ekonomiczną Grecji - odpowiadają bankierzy, którzy chcieli ograbić ten kraj.
Ale Grecy są mądrzejsi od polskojęzycznej - politycznej hołoty i nie oddali ani pędzi ziemi.
I stąd te wszystkie przepychanki - wokół rzekomego zadłużenia finansowego Hellady.

Foto: fragment greckiej Krety. Oto - na co mają chrapkę niemieccy bankierzy.
10 czerwiec 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

Wydaje mi sie ze to zostalo zaplanowane od samego poczatku. Syjonistyczni bankierzy nic nie robia ot tak. Ich plan jest szablonowo powtarzany we wszystkich krajach:
1. Przejac Media
2. Przekupni politycy z hakami
3. Zadluzanie na lichwe
4. Przejmowanie ("prywatyzacja") surowcow, i infrastruktury.
5. ...Niewolnictwo.
Pozbycie sie prywatnych bankow i reforma polityczna zalatwia sprawe praktycznie od reki...ale do tego potrzeba ktywnego spoleczenstwa. Zorganizowana mafie mozna pokonac tylko dobra organizacja...

2015-06-10
TellTheTruth

 

Zapomnialem dodac o reformie medialnej jako glownego czynnika odrodzenia kraju.

2015-06-10
TellTheTruth

  

Archiwum

"Polacy nie chcą pracy" - kolejna manipulacja
lipiec 13, 2004
4 mld zł z budżetu - 30% podwyżki płac w Służbie Zdrowia.
luty 24, 2006
Adam Sandauer
Niebezpieczeństwo Nierównej Czyli Asymetrycznej Walki
lipiec 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
HEROINA à la Newsweek – moda marynarzy i artystów
styczeń 24, 2007
Zbigniew Jankowski
Zakon Księży Inwestorów
grudzień 14, 2006
Igor T. Miecik Agnieszka Jędrzejczak
Kołodko chce, by Polska weszła do strefy euro w 2006 roku
lipiec 27, 2002
PAP
Teoria spisku
grudzień 4, 2007
Marek Olżyński
Rząd nie rozumie co do niego się mówi
luty 1, 2003
PAP
Świadek koronny
listopad 15, 2004
Artur Łoboda
"NAFTA" nasze zbawienie
kwiecień 16, 2003
wkw
Obawy Umiarkowanego Amerykanina
marzec 14, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Gaza
styczeń 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Ważna książka
marzec 29, 2005
Jan Klass
Ostatni rozdział przejęcia kontroli nad polskim systemem bankowym.
wrzesień 7, 2002
zaprasza.net
POlitykierzy
styczeń 13, 2008
Marek Olżyński
Waniek grozi TVP prokuratorem
czerwiec 11, 2005
http://rzeczpospolita.pl
Hip Hop
luty 18, 2004
Dziennik Polski
Fałszywe porównania
luty 12, 2005
Kazimierz Poznański
Gdy inteligenci maszerują
maj 24, 2007
RAZ
Lepper zawiedziony spotkaniem z Kołodko
lipiec 24, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media