ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ta wojna dla wielu jest na rękę 
1 marzec 2022     
Polska glupota 
25 wrzesień 2010      Goska
Nowe hasła - starzy oszuści 
27 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Konstytucja Kwaśniewskiego - akt haniebny 
22 grudzień 2015      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński METAFORY ZE SNU - część druga 
3 grudzień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
PiS od dawna prosił się o strajki 
16 kwiecień 2019     
Ludzie na świecie ciągle głupieją i jest to już stały trend 
3 październik 2014      www.polskawalczaca.com
O co naprawdę chodzi w ACTA? 
26 styczeń 2012      Artur Łoboda
Póki sądzi ostatni - neostalinowski sędzia 
18 grudzień 2014      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dwudziesta 
31 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Prof. Michel Chossudovsky o celach siewców pandemii 
10 sierpień 2020     
Dziś odbywa się głosowanie w sprawie JOW! 
6 wrzesień 2015      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (19.07.2011) 
28 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Struktura przestępcza o nazwie "Zarząd Województwa Małopolskiego" chroniona przez Wojewódzki Sąd Administracyjny.  
20 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Białe drzewo i erotyk 
14 grudzień 2024      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
25 stycznia zmarł Bohdan Poręba 
27 styczeń 2014     
"Z" jak zombie  
10 maj 2022      Artur Łoboda
57 najlepszych naukowców i lekarzy publikuje szokujące badanie dotyczące szczepionek przeciw COVID i domaga się natychmiastowego zaprzestania wszystkich szczepień 
28 wrzesień 2021     
Arcybiskup Carlo Maria Vigano wskazuje na zbrodnie przeciwko ludzkości 
13 grudzień 2021      Carlo Maria Vigano
Jak Ameryka zlikwidowała rurociąg Nord Stream 
12 luty 2023     

 
 

Islamskie Państwo zarabia ponad 3 miliony dolarów dziennie






Samozwańcze państwo, jakie zostało utworzone na terytorium Syrii i Iraku, jest określane jako najlepiej zorganizowana grupa terrorystyczna w historii. Najnowszy raport amerykańskiego wywiadu opisuje ich siłę oraz w jaki sposób dżihadyści zdobywają fundusze.

Radykalni islamiści są w posiadaniu znacznych terenów w Syrii i w Iraku i kontrolują w sumie 11 pól naftowych. Według analityków, organizacja uzyskuje ponad 3 miliony dolarów i to w ciągu jednego dnia. Pieniądze otrzymuje dzięki sprzedaży ropy naftowej po znacznie zaniżonej cenie, poprzez wymuszenia i handel ludźmi.


Islamskie Państwo nielegalnie sprzedaje antyki, jakie uda się zdobyć na terytorium Iraku. Dzięki temu zarabiają dodatkowe setki milionów dolarów. Kolejne miliony uzyskują ze sprzedaży dzieci i kobiet jako niewolnice seksualne, z kradzieży oraz wymuszania okupu za porwanych zakładników.


Jeśli chodzi o siłę organizacji, wywiad ustalił, że liczba bojowników przynależących do Islamskiego Państwa jest niedoszacowana. Obecnie uważa się, że jest tam co najmniej 30 tysięcy bojowników. Islamiści są dobrze wyszkoleni i uzbrojeni.


Podsumowując informacje z ostatnich dwóch miesięcy, Islamskie Państwo przejęło mnóstwo amerykańskiego sprzętu, broni a nawet zdobyło rakietę balistyczną R-17 Scud-B, czołgi T-55, iracki magazyn z bronią chemiczną i materiały nuklearne. Dżihadyści chcą również produkować i korzystać z własnej broni chemicznej i biologicznej.



Z ostatnich rewelacji Edwarda Snowdena wynika, że organizacja została utworzona przez Izrael i Stany Zjednoczone. Oczywiście nikt jak dotąd nawet nie skomentował tych informacji. Początkowo oskarżano również Arabię Saudyjską o finansowanie dżihadystów, jednak kraj odrzuca te oskarżenia.


Niejeden może się zastanawiać jak to jest możliwe, że organizacja terrorystów może być aż tak dobrze zorganizowana. Czyżby ktoś z zewnątrz rzeczywiście pomagał radykalnym islamistom?


Warto również przypomnieć wypowiedź Bradleya Edwarda Manninga, który obecnie znajduje się w więzieniu. Pod koniec czerwca, gdy islamiści zdobywali tereny Iraku w błyskawicznej wojnie, były żołnierz powiedział, że rzeczywisty obraz sytuacji jest zakłamywany.

Media właściwie nie były zainteresowane tym, co miał do powiedzenia Manning. Wyraźnie on wskazywał, że mamy tu do czynienia z kolejnym kłamstwem Stanów Zjednoczonych; że wojna z terrorystami ma zupełnie inny cel niż ten, jaki podawają nam politycy i media.


Być może celów jest wiele. Jednym z nich może być wojna z Islamskim Państwem jako pretekst do obalenia rządu w Syrii. Politycy z Wielkiej Brytanii i z USA już oświadczyli, że mają zamiar działać również w Syrii ale nie będą niczego uzgadniać z Baszarem al-Assadem.


Warto również zwrócić uwagę na to, że dżihadyści opanowali pola naftowe i sprzedają ropę po zaniżonej cenie. Ktoś najwyraźniej "korzysta z okazji", że radykalni islamiści sprzedają ją za cenę niższą nawet o 75%. Islamskie Państwo jako radykalna organizacja terrorystów nie byłaby w stanie osiągnąć tak wiele bez czyjejś pomocy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Należałoby sobie
Achiles pon., 2014-09-15 14:51
Należałoby sobie odpowiedzieć, na kilka pytań:

1. A kto kupuje tą ropę po zaniżonej cenie, bo chyba nie rządy Syrii, lub Iraku, z których pól naftowych jest ona kradziona?
2. Kto kupuje te antyki kradzione?
3. Kto dostarcza nowe uzbrojenie nowoczesne i najczęściej wiadomego pochodzenia?
4. Czemu FBI jak to wczoraj ogłosiła rodzina ściętego Amerykanina nie pozwoliła zbierać pieniędzy na okup za ich syna, pod groźbą kary więzienia.
5. Dlaczego to jest niby taka trudność z neutralizacją 30 tysięcy tych zwierzaków, podczas gdy tylko w samej inwazji wojsk sprzymierzonych , na Irak w 2003 r. pozbawiono życia 100 tysięcy wojska tego kraju i to nawet w obliczu tego, że ono najczęściej wcale, nie walczyło ? 6. Gdzie są i były te wszystkie super satelity i inne środki obserwacji najnowszej generacji, które ponoć mogą zobaczyć, kto na ulicy jakiej marki buty nosi, a tam nie widzą i nie widziały, jak się przemieszczają te oddziały w celu siania terroru,na terenach podbijanych?
7. I wreszcie dlaczego są ciągle nakładane nowe sankcje na Federację Rosji za to, że nic wielkiego, nie robi, a jak już to chce chronić swoich obywateli przed rzeźnikami spod znaku kultu Bandery, a na masowych rzeźników wyjątkowo zwyrodniałych charaktyryzujących się wyjątkowym okrucieństwem sankcji na obrót lewą ropą, nałożyć nie umieją i nie mogą? Można tak jeszcze wiele by zadawać podobnych pytań, tylko po co, jak odpowiedź jest tylko jedna, że to sam zachód stworzył i trzyma nad tym pieczę w celu sobie tylko znanym. Ale można się też pokusić o określenie tych celów:
1. Tania lewa ropa, ktoś przecież na tym grubą kasę czesze, kupując ją za 1/4 ceny!
2. Sianie terroru i strachu w społeczeństwach zachodu!
3. Sianie też strachu w społeczeństwach muzułmańskich, na Bliskim Wschodzie!
4. Ciągłe szczucie tych zwierzaków na Syrię i Iran!
5. Posiadanie w obwodzie tego tworu w celu przeprowadzenia zamachów na zachodzie, jak zajdzie taka potrzeba i mienie komu tego przypisać!
TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA NASZA OBECNA DEMOKRACJA W ZACHODNIM WYDANIU I MY TEGO TEŻ JESTEŚMY WINNI, BO NA TO POZWALAMY I TYCH SAMYCH CHCIWYCH I ZŁYCH LUDZI JAKO SPOŁECZEŃSTWA WYBIERAMY ( ja nie, oczywiście )!!!


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/islamskie-panstwo-zarabia-ponad-3-miliony-dolarow-dziennie



-
15 wrzesień 2014

www.polskawalczaca.com 

  

Komentarze

  

Archiwum

Europejska abrakadabra
kwiecień 10, 2003
Andrzej Kumor
PRL-BIS wprowadził zapis do Konstytucji RP zezwalający na zadłuzanie kraju do poziomu 3/5 wartości PKB
styczeń 15, 2006
AdamP
Idą, idą na wojnę polityczne matoły i słono płacą
marzec 18, 2007
przysłał ICP
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
11 września
wrzesień 11, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Dlaczego nacjonalizm?
lipiec 5, 2008
Dariusz Kosiur
Deska w pejzażu
luty 4, 2007
Zygmunt Miedziński
Rosja znow defiluje. Teraz 4 Listopada- rocznice wypedzenia Polakow z Kremla.
listopad 7, 2006
anonim
Postkomuna przeciwko Polakom
maj 17, 2008
wp.pl
Przez żonę obciął sobie penisa
listopad 5, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bezprawne Opłaty Sądowe
kwiecień 22, 2006
Andrzej Grabowski
Podobne fiaska w Egipcie i Palestynie w 1798 oraz w Iraku 2003 Roku Określają Erę Neo-Kolonializmu pod Hasłem Demokracji i Wo
sierpień 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Janowski żąda głosowania w sprawie Stoen-u
grudzień 3, 2002
PAP
W końcu Niemcy płacą za krew Polaków - płaćmy i my!
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Szanowny Panie Prezydencie.
grudzień 17, 2005
Krzysztof Cierpisz
Bush to "kłamca"
styczeń 22, 2006
PAP
Bolesław Konstanty Gebert ps. “Ataman” donosi z USA do Moskwy
luty 20, 2006
GUG
Inflacja rośnie na świecie
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Gwrancje USA to czek bez pokrycia?
wrzesień 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska bije Żydów?
czerwiec 28, 2006
Romuald Bury
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media