ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Casus szwajcarskich kont 
16 marzec 2019     
Jarosław Kaczyński, czyli g... prawda 
19 marzec 2017     
Tak sobie tylko pomyślałem...  
14 styczeń 2017      Artur Łoboda
Marszałka PiS Gosiewska - traktuje G. Brauna jak lewaczka 
15 kwiecień 2020      Alina
MOWA POLSKA - złota seria, wiersz nr 44, WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
3 marzec 2018      www.trwanie.com
Nowe hasła - starzy oszuści 
27 kwiecień 2017      Artur Łoboda
Spotkanie zwolenników JOW - Lubin 27.06.2015 
29 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Do przemyślenia 
30 październik 2017      Artur Łoboda
Anioł doliny 
28 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Oszust skontroluje oszusta 
15 grudzień 2016     
Jak Ziobro to zrobi? 
14 lipiec 2016      Artur Łoboda
Bolszewizm w kulturze po stu latach 
22 czerwiec 2017     
Korzenie chrześcijaństwa 
13 styczeń 2018     
Prawda mogłaby nas uzdrowić 
23 marzec 2020      Artur Łoboda
Destabilizacja Państwa - w rozumieniu Donalda Tuska 
23 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Drogi ku kontroli globalnej  
28 maj 2011      Artur Łoboda
K.Wyszkowski obszczekuje J.Palikota 
3 sierpień 2010      tłumacz
Inna prawda o holokauście 
10 październik 2010      Artur Łoboda
Nie na ich warunkach 
8 luty 2015      Artur Łoboda
Wojna światowa w interesie Izraela 
24 grudzień 2016      Artur Łoboda

 
 

Niemcy Ostatnią Deską Ratunku Dla Euro


Ciekawa jest droga historyczna, idąc po której, dzisiejsze Niemcy są 'ostatnią deską ratunku' dla euro lub można powiedzieć chciałyby być ostatnią deską ratunku dla euro. W ramach europejskiej unii monetarnej Niemcy mogą nadal dawać upust niemieckim ambicjom zdobywania ważnej pozycji na świecie. W perspektywie historycznej jest to naturalnie znacznie mniejsza skala działania, niż w czasach pierwszej i drugiej wojny światowej w czasie, których Niemcy zaczęły walki zbrojne w nadziei zdobycia imperium od Renu do Władywostoku.  

W czasie Pierwszej Wojny Światowej, Minister Wojny przy rządzie Kerencky'ego, nazwiskiem Aleksander Guczkow pisał, że Niemcy chciały tak samo skolonizować Rosję jak Brytania skolonizowała Indie. Tego rodzaju ambicje niemieckie powstały dzięki rozbiorom Polski, które dały szanse Berlinowi zostać stolicą zjednoczonych Niemiec - po stuleciach podziału Niemiec na ponad 350 małych niezależnych państewek.  

Po Drugiej Wojnie Światowej zemsta Żydów za bestialskie mordowanie ludności żydowskiej, włącznie z ponad milionem dzieci, znalazła wyraz w Planie Morgenthau' a w formie okupacji Niemiec przy jednoczesnym zniszczeniu przemysłu niemieckiego. Chodziło o zniszczenie niemieckiego potencjału wojennego, który Niemcy rozbudowali w celu dominowania nad światem na podstawie stworzenia dominującego nad światem "imperium od Renu do Władywostoku."  

Henry Morhenthau Jr., Żyd nowojorski, był ministrem skarbu USA i chciał ukarać Niemcy za ludobójstwo Żydów. Proponował on podział Niemiec na międzynarodową strefę północno zachodnią, Niemcy południowe oraz największą część jako Niemcy północne bez Śąska i Prus Wschodnich, ale włącznie z Pomorzem Zachodnim.  

Faktyczna granica ustalona przez Stalina na Odrze i Nyssie Łużyckiej została przyjęta w 1945 roku, mimo oporu USA i Anglii, które proponowały Nysę Kłodzką jako granicę Polski, położoną dalej na wschód. Naturalnie wówczas Stalin chciał zemścić się na Niemcach za napad na Związek Sowiecki i jednocześnie budował imperium satelickie, w którym Polska byłaby największym z państw satelickich.  

Jest rzeczą ciekawą, że Stalin opisał plan imperium satelickiego po raz pierwszy w czasie bitwy o Lwów w 1920 roku, w którym to roku, 10 lipca, ambasadorzy we Francji, przerażeni pochodem na zachód Bolszewików, zaproponowali "granicę pokoju" na rzece Bug, ale z okręgiem Lwowa po stronie polskiej. Oferta faktycznie wysłana z Londynu do Moskwy przez premiera Lloyd Geoge'a i przygotowana z pomocą wrogiego Polakom syjonistę, Żyda Namier'a (dawniej Namierowicza) w formie tak zwanej Linii Curzon'a, pozostawiała po bolszewickiej stronie Lwów z całym późniejszym województwem lwowskim, które powstało po zwycięstwie Polaków nad Bolszewikami w 1920 roku.  

Można wspomnieć, że Sir Lewis Namier (1888-1960) urodził się w Woli Okrzejskiej, pod nazwiskiem Ludwik Niemirowski, pod zaborem rosyjskim a następnie był wykształcony na uniwersytecie we Lwowie i później pod wpływem Vifredo Prieto uwierzył, że świat powinien być rządzony przez elity, zwłaszcza przez Żydów jako elitę ludzkości. Naturalnie był on przekonanym radykalnym syjonistą, który miał zatarg z Romanem Dmowskim jako reprezentantem Polski w czasie przygotowań do sformułowania treści Traktatu Wersalskiego.  

Naturalnie propozycja Linii Curzona z 1920 roku była korzystnym atutem Stalina w czasie pertraktacji dotyczących granic Polski po Drugiej Wojnie Światowej, w celu odcięciu Lwowa wraz z całym Województwem Lwowskim od Polski w 1945 roku. Wówczas na konferencji w Jałcie prezydent USA F. D. Roosevelt powiedział, najwidoczniej żeby przypodobać się Stalinowi, że "Polska była problemem Europy przez ostatnie 500 lat."  

Wypowiedź ta dała okazję Stalinowi, lepiej niż Roosevelt znającemu historię Europy, powiedzieć kilka słów przychylnych na temat Polaków i ich historii. W ten sposób Stalin wystąpił niby jako przyjaciel Polaków w owych rokowaniach, w których alianci zachodni zdradzili Polaków i uznali Polską jako część strefy wpływów sowieckich po Drugiej Wojnie Światowej, przegranej przez Hitlera. Trzeba pamiętać, że Hitler nie tylko chciał zdobyć imperium od Renu do Władywostoku, ale również uczynić teren od Renu do Dniepru, terenem etnicznie czysto niemieckim.  

Wiadomo, że "Plan Wschodni" Hitlera zawierał projekt wymordowania 51 miliona Słowian, Polaków i Ukraińców. Większość gazu potrzebnego na dokonanie tego ludobójstwa była przygotowana w chwili przegrania wojny przez Niemcy. Ciekawa jest droga historyczna, idąc po której, dzisiejsze Niemcy, zadawalając swe ambicje zdobycia silnej pozycji międzynarodowej - ambicji rozbudzonej rozbiorami Polski - obecnie starają się być 'ostatnią deską ratunku' dla euro. Trzeba pamiętać, że euro poważnie konkuruje z dolarem USA, juanem Chin i japońskim jenem o ważny przywilej, a mianowicie, żeby być międzynarodową walutą rezerwową w gospodarce globalnej.  

WWW.pogonowski.com
22 grudzień 2010

Iwo Cyprian Pogonowski  

  

Komentarze

  

Archiwum

Co Miller udowodnił?
luty 6, 2003
zaprasza.net
List od dzieci Kany do jastrzębi z Białego Domu
sierpień 9, 2006
Tłumaczenie: Paweł Michał Bartolik
Trybunał Narodowy
sierpień 27, 2003
"Nasza Polska"
W R Ó G
grudzień 2, 2006
Dariusz Kosiur
NATO backs Georgia but no firm invitation to join
wrzesień 15, 2008
tłumacz
Prokom coraz droższy
lipiec 22, 2002
Rzeczpospolita
Anatomia katastrofy w Iraku
marzec 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Święte krowy i barbarzyńcy
styczeń 11, 2007
Piotr Ciszewski
Merry Christmas to you from the Holy Land!
grudzień 23, 2005
Israel Adam Shamir
"Gdyby nie Balcerowicz to ..."
maj 11, 2005
IAR
Rosyjska Intifada w Tallinie
maj 18, 2007
Izrael Szamir
Piętnowanie "wszystkiego, co niesie ze sobą nienawiść i pogardę".
marzec 8, 2008
Artur Łoboda
Zmieniać aby nie zmienić
kwiecień 18, 2005
Kazimierz Murasiewicz
Rozmowa z rabinem ISRAELEM SINGEREM
luty 26, 2007
jan
Katastralna katastrofa. Podatek narzędziem w rękach sprzedajnej władzy w Polsce
kwiecień 2, 2003
Maciej Winnicki
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
Polska - bogaty kraj
maj 1, 2003
http://www.se.com.pl/
Balcerowicz za szybkim wprowadzeniem w Polsce euro
czerwiec 9, 2004
PAP
I po szkodzie głupcy - czyli o zdrajcach i idiotach
marzec 12, 2009
Artur Łoboda
"Formuły patriotyzmu w Europie Wschodniej i Środkowej od nowożytności do współczesności (XVI–XX w.)"
wrzesień 5, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media