ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
"Górale to męczą konie" 
Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
więcej ->

 
 

30 milionów durniów?



Przysłowia mądrością narodów.

„Jak swój bije to ciało tyje
Jak obcy bije to ciało gnije”

Świętej pamięci moja babcia mówiła te słowa tylekroć, ilekroć straszyła mnie karą za niewłaściwe zachowanie.

Ponieważ jestem całkowicie przekonany co do słuszności tego powiedzenia, dlatego pozwolę sobie na przywalenie Rodakom prosto w twarz.

Miałem niedawno bardzo pouczającą rozmowę.
W odwiecznej dyskusji Polaków powraca ostatnimi czasy niczym bumerang pytanie :
Jaką mieliśmy alternatywę do „planu Balcerowicza”.

Pytanie proste, jeszcze prostsza odpowied?.
Alternatywy nie było, bo nie trzeba jej było tworzyć.
Trzeba było po prostu robić swoje.

Ogromna inflacja roku 1980 i 1989, ktorej zdławienie przypisuje się Balcerowiczowi była skutkiem działań Solidarności, a ta nie licząc się ze stanem finansów państwowych zażądała podwyżek dla pracowników, na poziomie gwarantującym hiperinflację.
Ciekawe czy Rakowski świadomie się na to zgodził – mając nadzieję, że Solidarność zadusi się tymi żądaniami?

Zamiast wyprzedawać polskie zakłady dla ratowania budżetu, wystarczyło zatrzymać wzrost wynagrodzeń.
W dwa lata pó?niej Balcerowicz zrobił coś bardziej spektakularnego :
Jako człowiek reprezentujący Solidarność karał przedsiębiorstwa za rewaloryzację płac do poziomu inflacji (popiwek).

W Polsce nie brakowało ludzi mądrych.
Jedynym problemem jest to, że aparatczyki obsiadające stanowiska państwowe zażarcie pilnowały, aby nikt dobrze wykształcony nie zrobił im konkurencji.

W trakcie dyskusji o której mowa podałem nazwisko profesora Kazimierza Poznańskiego, jako tego, który reprezentował całkowicie odmienną od balcerowiczowskiej koncepcję rozwoju polskiej gospodarki i od samego początku przestrzegał społeczeństwo polskie przed tym co nas czeka w wyniku działalności Leszka Balcerowicza.

Wydawało mi się, że rozpocznę w tym momencie wątek w dyskusji, który doprowadzi do analizy różnic w spojrzeniu na gospodarkę pomiędzy profesorem uczelni amerykańskiej, a ex-lektorem KC PZPR.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy mój rozmówca – osoba dobrze wykształcona w naukach technicznych – dokonał ekwilibrystycznego uniku od dyskusji.

Pierwszy motyw tego uniku polegał na stwierdzeniu że : „ekonomia jest nauką nieprzewidywalną”
Bezdyskusyjnuie stwierdziłem, że jest to totalna bzdura, bo „nieprzewidywalność” ekonomii jest równa nieprzewidywalności pieczenia ciasta, warzenia piwa, czy ugotowania jajka na twardo bąd? na miękko.

Skoro nie poddałem się temu argumentowi, mój rozmówca dalej próbował swojej retoryki.
Kolejny argument dotyczył względności oceny gospodarki.
„Jak szybko, bąd? jak wolno powinna się ona rozwijać”.
Podałem więc mu przykład, że w ostatnich 13 latach nie osiągnęliśmy dochodu PKB na poziomie porównywalnym do „ery Gierka” która trwała tylko 10 lat, wyciągała kraj z wielkiego gomułkowskiego zacofania, a „długi po Gierku” można było spłacić za pierwsze sprzedane w III RP gierkowskie inwestycje.

Na koniec mój rozmówca wyciągnął argument koronny dotyczący osoby profesora Kazimierza Poznańskiego : „facet nie miał racji, ponieważ nie potrafił przekonać do swoich koncepcji. To umiejętność przekonywania świadczy o tym czy ktoś ma, czy też nie ma racji”.

W tym momencie w duchu aż wybuchnąłem.
Pomyślałem sobie :
Durniu !!!
A w czyim interesie jest to, aby rządzili nami mądrzy uczciwi ludzie ?
Poznański ma dobrą pracę w Stanach, a ty wykorzystywany przez swojego szefa (który nie zapłacił ci za ostatnie 2 miesiące) zapieprzasz za marne grosze.
Na Polskę dokonany został napad zbójców, a stało się to dzięki współpracy strażników naszych finansów, którzy nocą, potajemnie otworzyli im bramy.

Nic nie ma w życiu za darmo.
Jak drogo nas kosztowało uzyskanie niepodległości w 1989 roku nikomu nie trzeba tłumaczyć.
Jak łatwo było tą wolność stracić.

Jednak rozmowa którą zrelacjonowałem, doprowadziła mnie do bardzo ważnej konkluzji.
Część społeczeństwa rękami i nogami będzie się bronić, przed świadomością, że dali się oszukać jak dzieci. Bo przecież oni – wykształceni nie mogą być głupsi od Leppera, który już dziesięć lat temu zrozumiał kim jest Balcerowicz.

30 milionów durniów dwanaście lat temu dało się poprowadzić jak barany na rze?.
A dzisiaj….
Ilu ich jeszcze pozostało?


( Przyjmuję że ok. 30 mln. obywateli Polski miało czynne prawo wyborcze)
15 grudzień 2002

Artur Łoboda 

  

Archiwum

Referent i petent
lipiec 7, 2008
Marek Jastrząb
Oświata, czyli – jak iść piętami do przodu
luty 17, 2008
Marek Jastrząb
Cenzura żydowska w amerykańskich kinach
listopad 28, 2006
bibula.com/
Pamiętniki sprzymierzeńcami policji
lipiec 24, 2005
Mirnal
USA chcą, by Polska pokryła część kosztów budowy tarczy
czerwiec 6, 2007
nadesłała Dorota
"Łapaj złodzieja" - według Tuska
wrzesień 27, 2007
PAP
Nadchodzi czas katakumb....
maj 12, 2003
Andrzej Kumor
Ośle uszy.
czerwiec 6, 2008
Bogusław
A gdzie sie podzieją medialnie porazeni kamienicznicy ,drobni kupcy,żurnalisci i inni biorokraci
kwiecień 14, 2007
kruzoe
Sen
marzec 17, 2004
Artur Łoboda
"Kontynuacja działań" czyli kretynizm zinstycjunalizowany po krakowsku
luty 24, 2003
http://www..dziennik.krakow.pl/
70% społeczeństwa za czy przeciw dopłatom do leczenia ? Sondaże jako metoda manipulacji
lipiec 14, 2004
Adam Sandauer
Fiasko wizyty Bush'a na Bliskim Wschodzie
styczeń 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Spadkobiercy Trockiego
kwiecień 17, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
Kilka uwag odnośnie Kosowa
luty 26, 2008
Artur Łoboda
"Odbudujemy Irak"
kwiecień 16, 2003
"Polski" - z nazwy rząd - dba o obce interesy. Ostateczne pozbycie się polskich banków
kwiecień 20, 2006
Halina Kochalska
Amerykańska Teokracja?
maj 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Klub przestępców
kwiecień 10, 2003
przygotował Adam Zieliński
Geje pomiędzy ofiarami
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media