ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W czyim interesie działa Putin? 
3 marzec 2022      Artur Łoboda
Brytyjski dziennikarz, który zaatakował tenisistę nr 1 na świecie Novaka Djokovica za brak szczepień, zmarł nagle podczas Australian Open 
4 luty 2024     
Prousrealski związkowiec powstrzymany! 
      tłumacz
Izrael uznaje Chazarów za Żydów; Tajny plan odwrotnej migracji na Ukrainę 
21 lipiec 2022     
Walka dwóch skorpionów?  
23 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Sędzia z Missouri orzeka, że ograniczenia COVID nałożone od zeszłego roku są nielegalne 
28 listopad 2021     
Moje przywołania 
21 styczeń 2017      Artur Łoboda
Gwałt!
Wystąpienie Sary Cunial w Parlamencie włoskim 9 września 2021
 
13 wrzesień 2021     
40 Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego 
14 styczeń 2014      Artur Łoboda
"Nie ma miejsca do ukrycia" (12) Wnioski  
21 kwiecień 2021     
500-lecie reformacji 
21 grudzień 2017     
*** nie próbował otworzyć 
4 czerwiec 2018      Jolanta Michna
"Wkrótce może być 100 tys. zakażeń dziennie" 
30 styczeń 2022     
Jaki Prezes - taka partia 
4 styczeń 2020     
Jakubiak, Cejrowski o COP24: „Polska będzie kupować prąd z Niemiec, bo będzie tańszy niż u nas" 
4 grudzień 2018      Alina
Złodziejstwo nazywane "kreatywnym" językiem 
22 sierpień 2011      Artur Łoboda
Przynajmniej jeden pozytyw wojny na Ukrainie 
22 maj 2024      Artur Łoboda
Dyrektor naukowy firmy Pfizer mówi, że „druga fala” to fałszywie dodatnie wyniki testów COVID, „Pandemia się skończyła”  
22 listopad 2020     
Niedzielski do tej pory nie podał: kto wyizolował kowida? 
4 styczeń 2021     
Zombie 
8 październik 2020      Artur Łoboda

 
 

Ekonomia początku XXI wieku

Poziom nauczania młodzieży jest coraz niższy.
W ostatnich latach stworzono wiele pseudonaukowych teorii wciskanych do głów młodzieży.
Ich celem jest wywołanie mętliku w umysłach uczniów i studentów.

Najlepszym tego dowodem są niedouczeni kretyni - kończący studia ekonomiczne.
Jak papugi, bezmyślnie powtarzają brednie - które im na studiach - do tych bezmyślnych głów wciskano.
Używając metafory powiem, że dla nich "ziemia wciąż jest płaska".

Pięćset lat temu Mikołaj Kopernik napisał w swojej pracy naukowej, że to nie Słońce i gwiazdy kręcą się wokół Ziemi, lecz Ziemia kręci się wokół Słońca.
Nie dysponując wystarczającymi narzędziami obserwacji, sięgnął tylko granic naszego Układu Słonecznego.
Ale jego tezy były bezsprzecznie krokiem we właściwym kierunku.
Kopernik był jednocześnie autorem traktatu o monetach - opisującego zjawiska niszczenia pieniądza - prowadzące do inflacji i upadku gospodarki.
To fundamentalne dla bezpieczeństwa państwa i stabilności gospodarki dzieło - było równie ważne jak astronomiczne odkrycia Kopernika.

Cztery i pół wieku później Karol Marks sformułował fundamentalne dla ówczesnego kapitalizmu tezy - wyjaśniające zasady zarobku na najemnej pracy innych ludzi.
"Kapitał" - Marksa był jedynie wstępem do opisu zjawisk obracania pieniędzmi, które nabrały szczególnego przyspieszenia i doznały wielkiej dynamiki zysków - w dobie rewolucji naukowo technicznej.

Narzędzia poznawcze Marksa były również bardzo ograniczone.
Jego buchalteryjna praca ograniczała się do opisu zjawisk występujących w wysoko rozwiniętych krajach Europy Zachodniej i w żadnym wypadku nie mogły być przenoszone na inne kraje Świata.
Dlatego w niżej rozwiniętych krajach świata z teorii Marksa zrobiono religię polityczną, która była nowym uzasadnieniem sprawowania władzy.

W komunistycznych państwach: Rosji, Chinach, Korei Północnej i wielu innych krajach świata - mieliśmy do czynienia w rzeczywistości z prymitywnym neofeudalizmem.


Karol Marx nie brał pod uwagę w swoich opracowaniach ważnego czynnika - jaki jest dziś powszechnym. A mianowicie "wartości praw intelektualnych" .
To zauważyli dopiero w drugiej połowie XX wieku teoretycy ekonomii.
Jednak do dnia dzisiejszego ŻADEN z tak zwanych wybitnych ekonomistów, nie potrafił zauważyć szeregu fundamentalnych dla ekonomii zjawisk, które decydują o współczesnej gospodarce Świata.

Prognozowanie ekonomii porównać można do przewidywania pogody.
Do dnia dzisiejszego - najlepsze komputery Świata - nie są w stanie obliczyć wszystkich dostępnych informacji, by podać sprawdzalną prognozę pogody.

Kiedy - przez kolejne lata oglądałem zachowanie tak zwanych "analityków rynkowych" - zawodowych przepowiadaczy koniunktury - to patrzyłem na nich jak na szamanów z głębokiej dżungli, którzy mieszając kośćmi jakiejś padliny - przepowiadali przyszłość.
W wypadku tychże "analityków" materiałem badawczym miały być pojawiające się na ich komputerach wykresy wartości akcji.
Ci ludzie nie mają pojęcia - jak są śmieszni i infantylni.
Ale doskonale odbierani są przez im podobnych - ćwierćinteligentów inwestujących na giełdzie.


Pozwolę sobie na tezę, której nie podniósł żaden z autorytetów ekonomii.

Współczesne Chiny są w dalszym ciągu krajem neofeudalnym, w którym religia komunizmu - powoli przeistacza się w religię kapitalizmu.
Jak to się stało, że zapóźniony społecznie kraj - wygrywa ekonomicznie ze Stanami Zjednoczonymi, od których jeszcze niedawno dzielił je gospodarczy dystans kilkudziesięciu lat?

Karol Marks - w swoich teoriach ekonomii nie wziął pod uwagę ważnego czynnika: potencjału finansowego otoczenia.
Inaczej wartość pracy kształtuje się w krajach bogatych, a inaczej w krajach biednych.
Niski potencjał finansowy Chin powoduje, że wartość ludzkiej pracy jest tam wielokrotnie niższa - niż w Stanach Zjednoczonych.
Nawet koszty transportu i cła zaporowe, nie równoważą tych dysproporcji.

Współczesne Stany Zjednoczone skazane są na klęskę gospodarczą.
W ciągu dziesięciu lat politycy doprowadzili ten Kraj do katastrofalnego zadłużenia.
Naturalnym skutkiem winna być proporcjonalna inflacja amerykańskiej waluty, która odzwierciedli zmniejszony potencjał ekonomiczny, a dzięki temu pobudzi amerykańską produkcje.

Lecz takie rozwiązania nie są na rękę "globalnych graczy ekonomicznych", dla których Stany Zjednoczone są jednym z wielu przedmiotów manipulacji.
I kiedy Polską zaczną rządzić Polacy - to jednym z pierwszych posunięć ekonomicznych powinno być urealnienie kursów walut.

Jeszcze dziś nie da się ekonomią sterować w sposób ściśle matematyczny.
Zbyt dużo jest niewiadomych i brak nam wiarygodnych narzędzi poznawczych.
Dlatego ekonomią winni zająć się ludzie posiadający szeroką wiedzę ekonomiczną, społeczną i polityczną, ale też posiadający instynkt, którego brak wszystkim zatwierdzonym oficjalnie tak zwanym "autorytetom ekonomicznym".

Kilkadziesiąt lat po Koperniku - z jego teoriami zapoznał się Giordano Bruno, który nie posiadając podobnej do Kopernika wiedzy astronomicznej - miał wielki dar intuicji.
W swojej "Kosmologii" opisał bardzo bliski naszej wiedzy układ Wszechświata.

Ale tacy ludzie - jak Giordano Bruno giną na stosie, bo pospólstwo nie chce poznać prawdy o otaczającym nas świecie.

Dlatego w latach dziewięćdziesiątych nikt z Polaków - nie chciał wiedzieć o gigantycznym przekręcie - jaki dokonywany jest na naszych oczach.
Dziś za to płacicie wysoką cenę.
Ale będzie stokroć gorzej.

Dlaczego użyłem powyżej dosadnych zwrotów o tak zwanych ekonomistach?
Proszę sobie przypomnieć - jak przez lata gówniarze, o których powyżej napisałem - obrażali Polaków wątpiących w teorie głoszone przez ekonomicznych przestępców , którzy z premedytacją niszczyli polską gospodarke.
3 czerwiec 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Doliny władzy
sierpień 22, 2005
Mirnal
HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
Afganistan polem walki USA przeciwko Iranowi?
kwiecień 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Izraelscy żołnierze odmawiają służby w Gazie
styczeń 12, 2009
hgw
Co straciliśmy?
Co jeszcze stracimy?

grudzień 10, 2002
Artur Łoboda
Ręka, rękę myje a g... dalej pływa w politycznym szambie Krakowa
styczeń 11, 2007
Artur Łoboda
Druga Targowica
kwiecień 1, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
Dyskryminują rowerzystów na Zachodzie!
styczeń 13, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Gra wojenna Blixa
styczeń 10, 2003
AFP/PAP
Jan Paweł II
kwiecień 2, 2005
"Złodzieje, nie donatorzy"
październik 25, 2003
Najbardziej zabezpieczony majątek w Polsce
sierpień 6, 2002
PAP
Kłamstwo o bezrobociu - kolejny raz powtarzane
maj 8, 2006
Zbrojenia na świecie
styczeń 4, 2008
przysłał ICP
Przestrzeganie prawa w polskim wieziennictwie
maj 8, 2007
Ktos kto zrobi porzadek
Dzisiaj w dobie wyborczej kampanii prezydenckiej U.S. należy zastanowić się i odpowiedzieć 2008 i co dalej.
maj 11, 2008
Gregory Akko
Prokuratorska gra pozorów
sierpień 26, 2002
Rozrywka jak na Titanicu- USA tonie :)
sierpień 11, 2007
marduk
Historia Palestyny Naszych Czasów
luty 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hołdys o francuskich zamieszkach
listopad 15, 2005
Zbigniew Hołdys
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media