|
Lewica, prawica, bęc (2)
|
|
Niedawno rozmawiałem z dyskryminowanym przez polityków kompozytorem muzyki, który stwierdził, że ma przekonania prawicowe.
Za czasów komuny też mi się wydawało, że mam przekonania prawicowe, zanim polityczne mafie - mianujące się "prawicą", nie rozgrabiły Państwa Polskiego.
99 procent społeczeństwa nie posiada elementarnej wiedzy o historii własnego Kraju. Dlatego powtarza komunały ukazujące świat w czarno-białych barwach.
Odrodzone w 1918 roku Państwo Polskie prowadziło demokratyczne zmiany społeczne.
Konstytucja Marcowa 1921 roku zapowiadała Reformę Rolną - czyli rozdanie ziemi bezrolnym chłopom.
Chodziło przede wszystkim o wielkie latyfundia na wschodzie Polski.
Jednak Piłsudski dokonał zwrotu w prawo - kokietując magnaterię i plany te zostały zapomniane.
Foto: Rząd na Uchodźstwie - socjalisty - Tomasza Arciszewskiego
Po zajęciu Polski przez Niemców - w 1939 roku - we Francji konstytuował się Rząd na Uchodźstwie.
W jego skład weszli zwalczani przez Sanację socjaliści i ludowcy.
Jedną z pierwszych deklaracji tego Rządu była zapowiedź Reformy Rolnej w powojennej Polsce.
Ogłoszona została ona na długo przed napaścią Niemców na Rosję, więc nie podlegała żadnej presji politycznej.
Należy mieć świadomość, że Armia Krajowa podporządkowana była rządowi składającemu się z socjalistów i ludowców.
I nikt nie widział w tym nic złego.
Ale fakt ten próbowali wykorzystać Niemcy - wedle zasady "dziel i rządź".
Liczyli na to, że antagonizm między Piłsudczykami, a Socjalistami doprowadzi do jawnej rywalizacji i uda im się utworzyć z Piłsudczyków oddziały, które wezmą udział w kampanii rosyjskiej.
Jednym z narzędzi działań Niemców były pokazowe warty honorowe przy sarkofagu Piłsudskiego na Wawelu.
Ale na tą manipulację nie dali się nabrać sanacyjni żołnierze.
Zresztą wielu z nich wywodziło się z Polskiej Partii Socjalistycznej i choć odeszli od ideałów młodości to nie dali się zmanipulować przez Niemców.
Lewicowość rządu emigracyjnego w żaden sposób nie przeszkadzała polskiej tradycji i kulturze. Normą były msze w intencji Ojczyzny i współpraca z Kościołem.
Z tego powodu większość Polaków nie miała pojęcia i do dziś dnia - nie ma pojęcia, że rządy emigracyjne składały się z socjalistów.
Wszystkie narody oszukuje się dlatego, że pamięć ludzka jest krótka.
Kiedy wierna Stalinowi grupa polskich komunistów ogłosiła rzekomy "Manifest Lipcowy 1944" - w którym zadeklarowano rozdanie ziemi chłopom, to wielu bezrolnych wstępowało do "Ludowego Wojska Polskiego" by walczyć o "utrwalenie władzy ludowej".
Ale niewielu wiedziało - jak Reforma Rolna skończyła się w Sowietach.
Tam dano ziemię chłopom na chwilę - by zaraz potem ją "skolektywizować", a opornych - nazywanych kułakami - zlikwidować.
W Polsce powtórzono dokładnie tak samo proces manipulacji chłopstwem.
Kilka lat po parcelacji gruntów - odebrano ziemię chłopom - tworząc z na niej PGR-y, czyli polskie sowchozy.
Czy istnieje dziś w Polsce jakaś partia socjalistyczna?
Partia socjalistyczna dba o materialne interesy pracujących. A we współczesnej Polsce nie ma takiej.
Ponieważ historia zatoczyła koło to powróciliśmy do początku lat dwudziestych, kiedy mafijny kapitał robił z narodami - co tylko chciał.
Odpowiedzią na bezkarność wielkiego kapitału był faszyzm - a później narodowy socjalizm.
Wszelką odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą złodzieje manipulujący gospodarką w skali globalnej, oraz ich lokaje - polscy politycy i dziennikarze.
Nikt przy zdrowych zmysłach, nie będzie dziś głosił idei socjalizmu. To mogą robić tylko niedouczeni ignoranci.
Ale doświadczenia związane z teorią i praktyką prawdziwego socjalizmu - winny być dla nas ważnym elementem edukacji.
Ten "prawdziwy socjalizm" zmaterializował się w krajach Europy Zachodniej, Krajach Skandynawskich i Kanadzie.
W Polsce mieliśmy do czynienia tylko z mafijnym neofeudalizmem w szatach komunizmu.
|
|
22 maj 2012
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (4) TŁO HISTORYCZNE EUROREGIONU PRUSY
styczeń 6, 2005
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Były premier Włoch Giulio Andreotti skazany na 24 lata więzienia
listopad 17, 2002
PAP
|
Przelewanie z pustego w próżne
marzec 23, 2004
www.krakow.pl
|
Polska widziana przez pryzmat prowincjonalnego miasteczka...
sierpień 7, 2008
jobstalker
|
Agentura wygrała 28 lat
lipiec 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Asyryjka podaje Janowi Pawłowi II Krzyż
kwiecień 20, 2003
Elżbieta
|
Lista usług
kwiecień 17, 2003
zaprasza.net
|
CIA pomagała Janowi Pawłowi II
umentalny "Karol Wojtyła: człowiek, który zmienił historię", w którym były szef CIA ujawnia,
marzec 23, 2006
AFP
|
ODEZWA DO DZWONU
lipiec 15, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
|
Niezależne Obchody 25 -tej Rocznicy Strajków na Dolnym Śląsku
sierpień 8, 2005
Dr Leszek Skonka
|
CASA runęła na ziemię
styczeń 24, 2008
Marek Olżyński
|
Bunt izraelskich pilotów
wrzesień 26, 2003
Waldemar Chamala
|
Nacjonalizacja banków przez rząd Francuski i Niemiecki
październik 17, 2008
ZIEMKIEWICZ
|
Respektowanie (?) elementarnych zasad dyplomacji w Polsce
październik 5, 2003
cywilizowany
|
Mrzonki a rzeczywistość w kryzysie globalnym
maj 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bezgrzeszni Żydzi
grudzień 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Antyprogramy, antypodrecznik
kwiecień 24, 2003
przesłała Elżbieta
|
Zmierzch Blaira początkiem końca globalizmu?
maj 13, 2007
G. Cimek
|
Machloja grubymi nićmi szyta
sierpień 10, 2002
|
Chcieli zarobić na wojnie, przeliczyli się
czerwiec 7, 2003
Robert Popielewicz
|
|
|