|
"Nowoczesny Patriotyzm" atakuje
|
|
Bolszewicy, naziści i cała władza PRLu dołożyła wielu starań by skorumpować artystów.
Przyczyna takiego postępowania była oczywista.
Wymienionymi totalitaryzmami rządziły tłumoki, które skrywały się za nazwiskami znanych ludzi.
Po 1989 roku cała PRL-owska kołtuneria artystyczna została adoptowana przez liberałów Trzeciej RP.
Dzięki temu tworzyli medialne wrażenie, że rządzący tym krajem popierani są przez jakąś "elitę", a tylko ludzie prymitywni i nieudolni Polacy pozwalają sobie krytykować rządzących.
Liberałowie Trzeciej RP - występujący w kolejnych swoich wcieleniach, realizowali wyjątkowo patologiczny - korupcyjny system finansowania polskiej kultury. Jeszcze gorszy niż ten z lat komuny.
Współczesna nam prostytucja tak zwanych "ludzi kultury" nie różni się od patologii lat PRL-u.
By pochlebić się swoim mocodawcom, tak zwani artyści przez lata głosili, że w dobie integracji europejskiej patriotyzm jest czymś niepotrzebnym, a wręcz niebezpiecznym.
Prowadząc w latach dziewięćdziesiątych analizę metod niszczenia Państwa Polskiego zrozumiałem, że pozbawienie Polaków własnej historii - a co za tym idzie tradycji kulturowych - jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez polityków przeciwko Narodowi Polskiemu.
Pamięć ludzka jest krótka.
Dlatego nikt dziś nie chce pamiętać, że głosząc w latach dziewięćdziesiątych patriotyczne hasła, narażałem na obelgi ze strony liberalnego pomiotu.
Cierpliwie przez lata promowałem tradycyjne wartości kultury polskiej w przekonaniu, że po kulturowej hekatombie lat dziewięćdziesiątych - niezbędna jest praca od podstaw.
Z czasem - ta część społeczeństwa, która zachowała w sobie patriotyzm - odważyła się go zamanifestować.
Jednymi z przejawów takiej manifestacji patriotyzmu - były pochody 11 listopada 2011 roku i 2012 roku.
Przeciwko patriotom wysłano - wysoko opłacane bojówki z tak zwanego "Stowarzyszenia imienia Brzozowskiego" - mianujących się "krytyką polityczną".
Mogliśmy tez obserwować, że Policja przygotowała prowokacje służące przeistoczeniu manifestacji społecznej w burdę.
Patriotyzm stopniowo wraca do serc i umysłów Polaków. Politycy czują w nim wielkie zagrożenie.
Przygotowali więc strategie przejęcia kontroli nad odradzającą sie tożsamością narodową i w tym celu stworzyli koncepcję jakiegoś "nowoczesnego patriotyzmu", którą lansują od pewnego czasu.
Ten "nowoczesny patriotyzm" zarezerwowany jest tylko dla wybranych, którzy popierać będą politykę rządzącej Platformy Obywatelskiej. Z lojalnością wobec rządzących związane są profity.
Ruszyła więc fala "nowoczesnego patriotyzmu".
Niedawno otrzymaliśmy informację o wydarzeniu poświeconemu 150 rocznicy Powstania Styczniowego, które realizowane jest "w ramach cyklu NOWOCZESNY PATRIOTYZM".
Jak najskuteczniej zniechęcić społeczeństwo do idei?
Wystarczy codziennie o niej przypominać - bez sięgania do jakichkolwiek konkretów. W niedługim czasie społeczeństwo będzie jej miało dość - podobnie jak ma to miejsce w wypadku różnorakich walk o krzyże, czy wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.
Akcja znużenia Polaków patriotyzmem została rozpoczęta. "Nowoczesny patriotyzm" atakuje.
Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu
|
|
5 styczeń 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Petelicki na czacie WP
marzec 21, 2003
zaprasza.net
|
Kraków: Byli włodarze miasta staną przed sądem
lipiec 18, 2008
|
Czy posty powinny być podpisywane imieniem i nazwiskiem?
kwiecień 14, 2005
anonim
|
Zmora Zagłady Nuklearnej
luty 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Zabór żydowski południowego Libanu?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Traktat Akcesyjny "zatwierdzony"!
luty 5, 2003
PAP
|
Nieruchawi Bryci
maj 19, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Żołnierze GROM-u pójdą w ślady swojego dowódcy?
styczeń 26, 2004
wybiórcza
|
11 Listopada
listopad 19, 2006
Bogusław
|
Raport ONZ: nadchodzi masowa imigracja z krajów biednych do krajów bogatych
marzec 20, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Kto zna, kto widział?
luty 7, 2003
A@A
|
Polscy żołdacy mogą stanąć przed sądem
czerwiec 23, 2006
PAP
|
Fiasko Demokracji Fasadowej w Iraku
grudzień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Tarcza
wrzesień 1, 2008
Goska
|
Były premier Włoch Giulio Andreotti skazany na 24 lata więzienia
listopad 17, 2002
PAP
|
Chiny wygrały z USA w... kasynie
luty 28, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Stanislaw Michalkiewicz
kwiecień 11, 2006
Gośka
|
Löpper ... ?
luty 10, 2004
przysłał Adrian Dudkiewicz
|
Choinki - świąteczna kolorowanka
grudzień 24, 2003
zaprasza.net
|
Indie i Globalizacja
luty 8, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|