ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Prawdziwym powodem, dla którego rząd chce, abyście co 3 miesiące otrzymywali booster COVID-19 jest to, że u zaszczepionych rozwija się nowa forma AIDS 
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Kanciarze z Wall Street 
Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
więcej ->

 
 

DLACZEGO POLACY NIE POTRAFIˇ SIĘ JEDNOCZYĆ?


DO WSPÓŁNYCH PRZEMYŚLEŃ

CO DZIELI POLAKÓW? (Część I)

Od 25 lat różne grupy społeczne i polityczne bezskutecznie próbują tworzyć jakieś wspólne, szersze i trwałe struktury obywatelskie, ale jak dotąd bez powodzenia. Pewien wyjątek stanowił do niedawna obóz SLD, ale i on się ostatnio podzielił. Jeśli nawet udaje się stworzyć pewne bardziej aktywne wspólne polityczne lub ideologiczne struktury w formie partii, organizacji obywatelskich lub pseudo związków zawodowych typu NSZZ „Solidarność”, to dość szybko rozpadają się ( „S” 80” , „Sierpień 80”). Przykładem nietrwałości takich tworów są dora?ne porozumienia przedwyborcze, które rozpadają się zaraz po osiągnięciu celu, czyli mandatów, np. „Samoobrona”, AWS, Liga Polskich Rodzin... Nie tylko społeczeństwo polskie, ale także innych krajów, jest zróżnicowane pod wieloma względami: poglądów politycznych, społecznych, narodowych, religijnych... Nasuwa się pytanie, czy rzeczywiście Polacy nie potrafią się trwale lub na dłuższy czas łączyć dla osiągnięcia ważnych celów narodowych? Niecelowe byłoby jednoczenie wszystkich lub większości obywateli pod wspólnym szyldem, programem, wokół najbardziej nawet szczytnych celów. Nie miałoby też sensu dążenie na siłę do integracji całego narodu. Zasadne, potrzebne i celowe jest jednak łączenie większych grup obywateli o podobnych postawach myślowych, poglądach politycznych, dążeniach społecznych, obywatelskich, dla osiągnięcia ważnych, wspólnych celów. Jednakże jednoczenie nie powinno odbywać się pod przymusem, naciskiem i szantażem moralnym, a tym bardziej w oparciu o kryteria, które dzielą, powodują napięcia, niesnaski, lecz o takie, które rzeczywiście mogą i powinny łączyć. Tymczasem przez minione lata usiłowano uparcie łączyć ludzi w oparciu o to co, naprawdę ich dzieli lub może dzielić, i dziwiono się negatywnym skutkom. Warunkiem powodzenia wszelkich działań integracyjnych jest ustalenie pryncypiów, które łączą i odrzucenie, pominięcie lub przesunięcie na margines tych, które dzielą lub potencjalnie mogłyby dezintegrować… Czy istnieją takie czynniki łączące znaczącą część Polaków?

Co MOŻE I POWINNO łączyć światłą, aktywną, postępowˇ część społeczeństwa?



Wymieńmy te najważniejsze:

1.stosunek do systemu pro społecznego, do ustroju mającego cele sprawiedliwości społecznej

2. stosunek do państwa indyferentnego religijnie, państwa świeckiego

3. stosunek do państwa obywatelskiego, rządzonego konsultatywnie, (sprawy najważniejsze konsultowane ze społeczeństwem w formie referendów, plebiscytów), stosunek do funkcyjnej demokracji

4. do roli, znaczenia, preferencji i dominacji w Państwie ludzi pracy

5. do naprawy krzywd, wyrządzonych aktywnym obywatelom w przeszłości, (głównie w formie satysfakcji moralnej i pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców winnych bezpośrednio i pośrednio ich spowodowania)..

6. do egalitaryzmu społecznego, w takim zakresie, w jakim jest to możliwe i społecznie uzasadnione (głównie w tworzenie równego startu każdemu obywatelowi)

7. do decentralizacji władzy państwowej i samorządowej na wszystkich szczeblach

8. do bezpłatnej oświaty na wszystkich szczeblach nauczania

9. do zmiany ordynacji wyborczej, ustalającej m.in., jednomandatowe okręgi wyborcze oraz uniemożliwienie ubiegania się o mandat parlamentarny kandydatom, którzy nie zamieszkiwali w danym okręgu wyborczym przez ostatnie 5 lat ( za wyjątkiem rodaków zamieszkałych na stałe za granicą)

10. do państwa opiekuńczego

11. do ustalenia ograniczeń wielkości prywatnej własności ( majątku)

12. do wielosektorowej gospodarki (prywatnej, państwowej, spółdzielczej, komunalnej i mieszanej)

13. do prywatyzacji i reprywatyzacji majątku państwowego i ogólnospołecznego

14. do afer gospodarczych, nadużyć oraz do pociągnięcia do odpowiedzialności ich sprawców

15. do wypaczeń społecznych, politycznych oraz naprawy wyrządzonych krzywd i szkód

16. do szerokiej tolerancji odmiennych poglądów politycznych, ideologicznych, religijnych, zwyczajów, obyczajów, nawyków, do granic nie naruszających wolności i swobód innych obywateli.

17. do rewindykacji zrabowanego majątku ogólnonarodowego

18. do renacjonalizacji i uspołecznienia dziedzin gospodarki i instytucji o znaczeniu strategicznym, szczególnie ważnych dla państwa i społeczeństwa: jak komunikacja kolejowa, lotnicza, żegluga morska, energetyka, łączność, banki, kapaliny, huty, ubezpieczenia ...

19. przywrócenia niektórych państwowych monopoli ( np. loteryjnego, ubezpieczeniowego)

Można, więc z powodzeniem w oparciu o tego rodzaju kryteria zjednoczyć znaczącą część obywateli i utrzymać jej stałą zwartość, ale koniecznie eliminować wszystko to, co mogłoby potencjalnie dzielić. Oczywiscie, można tworzyć struktury w oparciu o kryteria przeciwne.

CO DZIELI I MOŻE DEZINTEGROWAĆ POLAKÓW?

Jest wiele czynników, które dzielą Polaków i dlatego powinny być zidentyfikowane, a następnie i pominięte przy dążeniu do integracji, skierowane na margines, potraktowane jako czysto indywidualne, prywatne, osobiste; nieważne. Natomiast próba wprowadzenia ich do procesu integracji lub społeczności już zintegrowanej, może spowodować rozbicie jedności. Do najważniejszych czynników dezintegrujących, które powinny być pominięte w procesie integracji m.in. należą:

1. Kościół. Sprawa Kościoła implikuje m.in. stosunek do państwa świeckiego, udziału, roli i ingerencji Kościoła w życie polityczne, społeczne, obyczaje, zwyczaje; np. sprawa ks. Popiełuszki, zasadności nauczania religii w szkole za państwowe pieniądze, rewizja Konkordatu, tematy pornografii, aborcji, środków antykoncepcyjnych, wychowania seksualnego, eutanazji ... Dlatego sprawy ta powinny być potraktowana jako czynnik dezintegrujący i znale?ć się na marginesie, poza zintegrowanymi strukturami .

2. Stosunek do Unii Europejskiej, zakresu autonomii Polski w jej ramach...

3. Stosunek do przeszłości: do PRL, stanu wojennego, gen Jaruzelskiego, Gierka, Powstania Warszawskiego, Piłsudskiego, Dmowskiego, wad narodowych… Chodzi o to, by różnice poglądów na te tematy nie wywoływały sporów powodujących niepotrzebne podziały.

4. Stosunek do „Solidarności”, Lecha Wałęsy, Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Frasyniuka, Bronisława Geremka, Adama Michnika, Leszka Balcerowicza. do polityki strajkowej „Solidarności” po sierpniu 1980 r....

5. Stosunek do byłych i aktualnych czołowych działaczy sceny politycznej np. Aleksandra Kwaśniewskiego, Antoniego Macierewicza, Leszka Millera, Leppera,

6. Stosunek do wojny w Iraku, w Palestynie, Czeczenii i udziału Polski w niej.

6. Stosunek do Niemców, Rosjan, Amerykanów, Czeczenów, Palestyńczyków, Żydów, Arabów i innych nacji.

Nie jest to pełna i zamknięta lista czynników potencjalnie dezintegrujących i będzie wymagać bieżącej weryfikacji i uzupełnienia ale stanowi przykład, czego można i należałoby unikać, by nie dzielić społeczeństwa bez uzasadnionych przyczyn.

Czynniki dzielące Polaków nie znikną. One będą istnieć nadal, ale powinny znale?ć się poza zintegrowanymi strukturami lub w odrębnych, innych strukturach. Nie powinno się np. inicjować bezpłodnych dyskusji i sporów w rodzaju - czy gen. Jaruzelski ma więcej na sumieniu wyrządzonych krzywd i istnień ludzkich, niż Wałęsa, który przyczynił się do przywrócenie kapitalizmu w Polsce, do zniszczenie majątku ogólnonarodowego wielu pokoleń, do głodu i przedwczesnej śmierci setek tysięcy chorych, nie leczonych dzieci, do cierpienia i przyśpieszonej śmierci rencistów, emerytów, do wzrastającej liczby samobójstw z przyczyn ekonomicznych, do milionów bezrobotnych, bezdomnych, do faktycznego oddania kierownictwo NSZZ „Solidarność” KOR-owi: Michnikowi, Kuroniowi, Modzelewskiemu … Dyskusje takie mogą, powinny i zapewne będą się toczyć, ale niech się odbywają na innych płaszczyznach, poza głównymi zintegrowanymi strukturami.


14 maj 2005

Leszek Skonka 

  

Archiwum

Jasność widzenia
grudzień 30, 2007
Artur Łoboda
Brunatna Europa
grudzień 13, 2002
http://haggard.w.interia.pl/nseuropa.html
Brudna przeszłość byłego polskiego prezydenta Kwaśniewskiego
grudzień 6, 2006
M.J.Chodakiewicz
A mówią że to Polacy są głupi
kwiecień 5, 2003
PAP
Brytyjczycy, UE a Hitler
czerwiec 9, 2003
przesłała Elżbieta
Po pierwsze nie szkodzić
listopad 25, 2008
Artur Łoboda
Konwój do Betlejem
październik 27, 2003
Israel Shamir
Co pomaga zrozumieć czym był komunizm
luty 26, 2009
Jadwiga Staniszkis
Zniesienie obowiązku wizowego między Rosją a Izraelem
wrzesień 20, 2008
tłumacz
Zbiórka na *Varius Manx*
lipiec 19, 2006
MirNal
Bezsensowna śmierć
czerwiec 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Ran HaCofen i zbrodniczy Ehud Barak
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pokonać Busha - najważniejszy cel Sorosa
listopad 11, 2003
PAP
Lynch otwiera studio w Polsce
listopad 21, 2002
http://wp.pl
2009.02.15. Serwis wiadomosci ze świata bez cenzury
luty 15, 2009
tłumacz
2008.05.31. godz 2400 Serwis wiadomosci
czerwiec 2, 2008
tłumacz
Bardzo niepolskie myślenie o prawie....
wrzesień 7, 2008
Artur Łoboda
Niemiecki dziennik o Centrum przeciwko Wypędzeniom
sierpień 16, 2002
PAP
2006 - był rokiem politycznego szamba, burz i skandali...
styczeń 2, 2007
Zdzisław Raczkowski
Prezes Rady Ministrów RP Pan Kazimierz Marcinkiewicz - List Otwarty
listopad 18, 2005
Leszek Skonka
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media